Rusniškiams gyvenimą dar kartą apkartino potvynis

Baigiantis žiemai Pamarį užliejo dar viena potvynio banga. Nemune susidarė ledų sangrūdos nuo Šilininkų iki pat Kuršių marių. Išsiliejęs vanduo vėl užtvindė kelio Šilutė – Rusnė atkarpą. Nuo vasario 26 d. Šilutės kelių tarnyba atnaujino automobilių perkėlimą per apsemtą ruožą.

Potvyniui užliejus kelią į Rusnę, daug darbo tenka Šilutės kelių tarnybai.

Potvynis sugrįžo
Antradienį apsemto kelio atkarpoje vandens gylis siekė net 70 cm. Dar neprivažiavus įprastai apsemiamos vietos, arčiau Šilutės vanduo jau tekėjo per važiuojamąją dalį. Kitą dieną vanduo nuslūgo iki 54 cm. Ketvirtadienį eismas vis dar buvo draudžiamas, tačiau ant kelio bebuvo 35 cm vandens.
Žmones ir transporto priemones keliantys Šilutės kelių tarnybos darbuotojai pasakojo, kad vanduo sparčiai kilti pradėjo sekmadienį, tada ir teko atnaujinti kėlimą per apsemtą ruožą. Vyrai sakė, jog transporto srautas gana intensyvus, todėl eilėje be leidimų laukia vos vienas kitas automobilis. Automobilius per vandenį kelia 4 traktoriai nuo 6 val. iki 22 val.
VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ Šilutės kelių tarnybos viršininkas Algirdas Jakubauskas sakė, jog šį sezoną automobilius kelti tenka jau ne pirmą kartą. Šilutės kelių tarnybos darbuotojai plušėjo 2016 m. pabaigoje bei šių metų sausio ir vasario mėn. Užtat 2014 ir 2015 m. kelias į Rusnę nebuvo apsemtas.


Perkėlė laidotuves
Pasak A. Jakubausko, žmonių ir technikos kėlimas per užlietą zoną pareikalauja nemažų finansinių resursų. Diena darbo, įskaitant visas išlaidas, kainuoja nuo 2 iki 2,5 tūkst. eur. Kaina priklauso ne vien nuo sunaudotų degalų ir užmokesčio darbuotojams, bet ir nuo technikos gedimų, kuriuos šalinti kainuoja papildomai.
„Automobilius per apsemtą kelio atkarpą keliantys darbuotojai dirba po 8 val. trimis pamainomis. Jie dirba išties sunkiai, mat transporto srautai dideli, tad ne visada ir pailsėti pavyksta, ypač piko metu. Gerai, kad žmonės tapo tolerantiški ir tai įvertina.
Šio sezono automobilių kėlimas vyko be didesnių incidentų. Priekaištų buvome sulaukę tik iš žvejų, kurie stintų žvejybos sezono metu nenorėjo stovėti bendrose eilėse. Vienais metais dėl to net apsaugos darbuotoją teko samdyti. Šiemet to neprireikė.
Išlaidų kasmet prireikia ir apgadintai technikai tvarkyti. Jau turėjome atvejų, kai dėl ledų sangrūdų liko pažeistos traktorių padangos. Bet kokiu atveju technikai ne į naudą važinėti per vandenį“, – pasakojo A. Jakubauskas.
Antradienį Šilutės kelių tarnybos darbuotojams teko gana neįprasta užduotis. Reikėjo perkelti laidotuvių procesiją. Pasak Rusnės seniūnės Dalios Drobnienės, velionis buvo pašarvotas Šilutėje, o laidojamas Rusnės kapinėse. 9 mašinas perkėlė be eilės.
Antro tilto nereikia
„Apie Šilutės kelių tarnybos darbuotojus negalėčiau pasakyti blogo žodžio. Jie sunkiai dirba ir padeda įvairiausiose situacijose. Pasitaiko įvairių nenumatytų atvejų. Štai gimdyvės, kurioms reikia skubiai nusigauti iki ligoninės“, – sakė Rusnės seniūnė.
Pasak jos, apsemiama kelio Šilutė – Rusnė atkarpa kasmet gyventojams sukelia nepatogumų. Nors transporto priemonės keliamos gana intensyviai, yra nemažai žmonių, kurių darbo laikas su šiuo grafiku nesutampa. Seniūnė pasakojo, kad pamaininį darbą dirbantys rusniškiai potvynio metu priversti glaustis pas giminaičius Šilutėje. Ji neslėpė, jog problemas išspręstų apsemiamo kelio ruožo paaukštinimas.
„Teko matyti bent 5 estakadų projektus. Mums nereikia antro Griniaus tilto. Užtektų 2 m aukščio kelio pylimo su pralaidomis. Eilėse prie tralų, keliančių per potvynį, ne kartą teko girdėti šmaikštaujančių vyrų, kurie teigė už milijoną eurų ne tik estakadą pastatytų, bet ją ir „aplaistytų“.
Rusnės gyventojai yra LR piliečiai, tad jeigu potvynio metu ribojamas jų judėjimas, tai galima traktuoti kaip jų teisių apribojimą. Štai Panemunėje ėmė ir išdygo aplinkkelio tiltas su estakada, o kelyje į Rusnę tik kalbos ir pažadai apie tai…“ – apgailestavo seniūnė D. Drobnienė.

Pamario inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kas yra Bonsai? Paaiškiname

bonsai

Bonsai – iš japonų kalbos pažodžiui reiškia sodinti padėkle. Kiti verčia taip – medelis ant lėkštutės. Esmė lyg ir ta pati. Visagalė Wikipedia teigia, jog tai tradicinis japoniškas medelių auginimo ir puoselėjimo menas. Mums, mažai išmanantiems šiuos aspektus, bonsas yra tiesiog gražus ir egzotiškas mažas medelis vazonėlyje. Galbūt teisingiausia būtų pasakyti, jog bonsas yra iš tiesų  gražus miniatiūrinis medelis, kuriam sukurti naudojami sodininkystės metodai, asitelkiant menines priemones, kad būtų išaugintos miniatiūrinės gamtoje augančių medžių kopijos. Bonsų kūrimo procesas apima tam

Kaip išsirinkti termosą?

termosas

Ieškant idealiojo termoso, svarbu atsižvelgti į keletą esminių aspektų, kad pasirinktas produktas atitiktų asmeninius poreikius ir lūkesčius. Nors rinkoje egzistuoja daugybė variantų, nuo paprastų iki geriausių termosų, raktas į sėkmingą pasirinkimą slypi ne vien prekės ženklo populiarume, bet ir tam tikruose praktiškuose patarimuose. Štai keletas svarbių aspektų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis termosą. Talpa Vienas pirmųjų svarstymų turėtų būti apie termoso talpą. Apibrėžkite savo poreikius: ar dažniausiai termosą naudosite trumpoms išvykoms, ar ilgoms kelionėms? Jeigu mėgstate ilgus pasivaikščiojimus gamtoje

Ką BŪTINA žinoti turintiems vaikų ir gyvenantiems užsienyje?

Gyvenimas užsienyje su vaikais gali būti įkvepiantis ir kartu iššūkių kupinas nuotykis. Šis straipsnis skirtas padėti tėvams, kurie planuoja arba jau gyvena užsienyje, suprasti pagrindinius aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, norint užtikrinti šeimos gerovę. 1. Teisiniai reikalavimai ir dokumentacija Pirmas ir svarbiausias žingsnis – išsiaiškinti ir įgyvendinti visus teisinius reikalavimus, susijusius su gyvenimu užsienyje: Vizos ir leidimai. Priklausomai nuo šalies, gali prireikti įvairių vizų ar leidimų gyventi su šeima. Įsitikinkite, kad jūsų ir jūsų vaikų dokumentai yra tvarkingi ir

Gyventojai kviečiami įsitraukti į pašto ženklų kūrimą – tereikia pasiūlyti temą

Nors popierinių laiškų ir atvirlaiškių kasmet išsiunčiama vis mažiau, susidomėjimas pašto ženklais vis dar išlieka gana didelis ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Lietuvos paštas primena, kad prisidėti prie šių ženklų kūrimo gali kiekvienas – tereikia pasiūlyti dėmesio vertą temą. O jeigu jai pritars pašto mokos ženklų leidybos komisija, tema bus įamžinta ir lietuviškame pašto ženkle. Pasak Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovės Aušrutės Varnienės, šiuo metu galima siūlyti temas 2025, 2026 ir 2027 metais pasirodysiantiems pašto ženklams. Tai padaryti galima iki

Taip pat skaitykite