Rusniškiams gyvenimą dar kartą apkartino potvynis

Baigiantis žiemai Pamarį užliejo dar viena potvynio banga. Nemune susidarė ledų sangrūdos nuo Šilininkų iki pat Kuršių marių. Išsiliejęs vanduo vėl užtvindė kelio Šilutė – Rusnė atkarpą. Nuo vasario 26 d. Šilutės kelių tarnyba atnaujino automobilių perkėlimą per apsemtą ruožą.

Potvyniui užliejus kelią į Rusnę, daug darbo tenka Šilutės kelių tarnybai.

Potvynis sugrįžo
Antradienį apsemto kelio atkarpoje vandens gylis siekė net 70 cm. Dar neprivažiavus įprastai apsemiamos vietos, arčiau Šilutės vanduo jau tekėjo per važiuojamąją dalį. Kitą dieną vanduo nuslūgo iki 54 cm. Ketvirtadienį eismas vis dar buvo draudžiamas, tačiau ant kelio bebuvo 35 cm vandens.
Žmones ir transporto priemones keliantys Šilutės kelių tarnybos darbuotojai pasakojo, kad vanduo sparčiai kilti pradėjo sekmadienį, tada ir teko atnaujinti kėlimą per apsemtą ruožą. Vyrai sakė, jog transporto srautas gana intensyvus, todėl eilėje be leidimų laukia vos vienas kitas automobilis. Automobilius per vandenį kelia 4 traktoriai nuo 6 val. iki 22 val.
VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ Šilutės kelių tarnybos viršininkas Algirdas Jakubauskas sakė, jog šį sezoną automobilius kelti tenka jau ne pirmą kartą. Šilutės kelių tarnybos darbuotojai plušėjo 2016 m. pabaigoje bei šių metų sausio ir vasario mėn. Užtat 2014 ir 2015 m. kelias į Rusnę nebuvo apsemtas.


Perkėlė laidotuves
Pasak A. Jakubausko, žmonių ir technikos kėlimas per užlietą zoną pareikalauja nemažų finansinių resursų. Diena darbo, įskaitant visas išlaidas, kainuoja nuo 2 iki 2,5 tūkst. eur. Kaina priklauso ne vien nuo sunaudotų degalų ir užmokesčio darbuotojams, bet ir nuo technikos gedimų, kuriuos šalinti kainuoja papildomai.
„Automobilius per apsemtą kelio atkarpą keliantys darbuotojai dirba po 8 val. trimis pamainomis. Jie dirba išties sunkiai, mat transporto srautai dideli, tad ne visada ir pailsėti pavyksta, ypač piko metu. Gerai, kad žmonės tapo tolerantiški ir tai įvertina.
Šio sezono automobilių kėlimas vyko be didesnių incidentų. Priekaištų buvome sulaukę tik iš žvejų, kurie stintų žvejybos sezono metu nenorėjo stovėti bendrose eilėse. Vienais metais dėl to net apsaugos darbuotoją teko samdyti. Šiemet to neprireikė.
Išlaidų kasmet prireikia ir apgadintai technikai tvarkyti. Jau turėjome atvejų, kai dėl ledų sangrūdų liko pažeistos traktorių padangos. Bet kokiu atveju technikai ne į naudą važinėti per vandenį“, – pasakojo A. Jakubauskas.
Antradienį Šilutės kelių tarnybos darbuotojams teko gana neįprasta užduotis. Reikėjo perkelti laidotuvių procesiją. Pasak Rusnės seniūnės Dalios Drobnienės, velionis buvo pašarvotas Šilutėje, o laidojamas Rusnės kapinėse. 9 mašinas perkėlė be eilės.
Antro tilto nereikia
„Apie Šilutės kelių tarnybos darbuotojus negalėčiau pasakyti blogo žodžio. Jie sunkiai dirba ir padeda įvairiausiose situacijose. Pasitaiko įvairių nenumatytų atvejų. Štai gimdyvės, kurioms reikia skubiai nusigauti iki ligoninės“, – sakė Rusnės seniūnė.
Pasak jos, apsemiama kelio Šilutė – Rusnė atkarpa kasmet gyventojams sukelia nepatogumų. Nors transporto priemonės keliamos gana intensyviai, yra nemažai žmonių, kurių darbo laikas su šiuo grafiku nesutampa. Seniūnė pasakojo, kad pamaininį darbą dirbantys rusniškiai potvynio metu priversti glaustis pas giminaičius Šilutėje. Ji neslėpė, jog problemas išspręstų apsemiamo kelio ruožo paaukštinimas.
„Teko matyti bent 5 estakadų projektus. Mums nereikia antro Griniaus tilto. Užtektų 2 m aukščio kelio pylimo su pralaidomis. Eilėse prie tralų, keliančių per potvynį, ne kartą teko girdėti šmaikštaujančių vyrų, kurie teigė už milijoną eurų ne tik estakadą pastatytų, bet ją ir „aplaistytų“.
Rusnės gyventojai yra LR piliečiai, tad jeigu potvynio metu ribojamas jų judėjimas, tai galima traktuoti kaip jų teisių apribojimą. Štai Panemunėje ėmė ir išdygo aplinkkelio tiltas su estakada, o kelyje į Rusnę tik kalbos ir pažadai apie tai…“ – apgailestavo seniūnė D. Drobnienė.

Pamario inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite