Rusniškiai atidarė ledo kelią

Jau rašėme, kad šiuo metu geriau nevažiuoti į Rusnę be didelio reikalo. Ant kelio tebeteliūskuoja vanduo, pakilęs (o gal jau nukritęs) iki 40 centimetrų (buvo 48 cm). Bet kai reikia važiuoti ne į ekskursiją į Rusnę, o iš Rusnės – į darbą, mokyklą ar gimnaziją. Tada nepasirinksi. Užvakar po pietų rusniškiai gairėmis iš medžių pasižymėjo kelią ledu per užlietas pievas.

Eismas ledo keliu. Vaidoto Vilko nuotr.

Eismas ledo keliu.
Vaidoto Vilko nuotr.

Skubantys į miestą su įvairiais reikalais, nenorėdami ilgiau palaukti eilėse, rusniškiai ir vėl atidarė ledo kelią – gairėmis nužymėjo ruožą, kuriuo galima važiuoti nuo lengvųjų automobilių perkėlos pradžios iki tilto per Atmatą prieigų.
Anot rusniškių, šalčiui laikantis, ledo storis jau pasiekė 20 cm. Lankymosi prie automobilių perkėlos metu, per apsemtas užšalusias pievas iš lėto vienas paskui kitą riedėjo lengvieji automobiliai, laikydamiesi apie 100 metrų atstumo vienas nuo kito. Vairuotojai atsiliepė į prašymą važiuoti ir ne didesniu kaip 40 km/val. greičiu. Nesiryžtantys važiuoti ledo keliu ir toliau keliauja į darbą ir į namus, naudodamiesi kelininkų paslaugomis.
Kalbinta Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė sakė, kad jau gal aštuonetą metų žmonės potvynio metu važinėja apsemtų pievų ledu: „Mums ir dvi-trys dienos yra daug. Žmonės gali pailsėti nuo eilių, greičiau pasiekti reikiamą tikslą. Mokiniai į mokyklas mieste vyksta potvyniams pritaikytu autobusu, kuris važiuoja pagal autobusų grafiką. Žmonės jau apsiprato, mažiau beliko pykčio, kuris apima potvynio pradžioje. Tačiau mums reikia saugesnio kelio. Daug metų prašome. Bent kad polius sukaltų, padarytų pralaidas. Kad ir vienos juostos eismas būtų…
Daugiau problemų iškyla seniems žmonėms, jie klausinėja, kaip reikės nuvažiuoti į ligoninę, kai turi iš anksto gavę taloną pas gydytoją. Kartais tenka atsisakyti ir bilieto į teatrą ar koncertą, nes reikia grįžti vėlyvesniu metu. Nors, dabar jau stengiamės nebepirkti bilietų į tokiu metu vykstančius spektaklius, kad nereikėtų grąžinti bilietų“.
Paminėjus vadinamus „driftininkus“(driftingas – tam tikra vairavimo technika), seniūnė sakė, kad jų pasitaiko kiekvienais metais, jie išlaužo kelio gaires, iškraipo vėžes. Džiaugiamės, kad šiemet sausio 4 dieną, kai užšalo ledas, buvo vėjuota ir ledas nelygus, gruoblėtas – tai jiems labai trukdo“.

Rusniškiai – ledo kelio atidarymo entuziastai. Rusnės bendruomenės nuotr.

Rusniškiai – ledo kelio atidarymo entuziastai.
Rusnės bendruomenės nuotr.

Daugelį metų Rusnėje gyvenantiems žmonėms jau pabodo kalbos ir pažadai apie estakados statybą. Kalbintas Savivaldybės vyriausiasis specialistas civilinei saugai Arvydas Gorodeckas,,sakė, kad potvynio vanduo šiuo metu pakilęs iki 40 cm, kad kelia keturi keltuvai, kursuoja pravažus autobusas.
,,Kiekvienais metais tos pačios problemos. Žmonės susitaiko su jomis ir gyvena, nes nenori niekur kitur gyventi. Per parą perkeliama apie 600–700 automobilių. Kol nėra estakados, tos bėdos kiekvienais metais kartojasi. Jei būtų surasta lėšų estakadai statyti, gyvenimas potvynio metu palengvėtų. Didelių nusiskundimų iš gyventojų negauname. Niekada neatsisakome padėti. Šiandien užliejamuose kaimuose yra 138 sodybos. Jų skaičius nesikeičia, tik gyventojų mažėja. Iš buvusių 900, likę apie 300. Apie ledo kelią savivaldybė žinių neturi“, – kalbėjo A. Gorodeckas.
Rusnės seniūnė, atsisveikindama pridūrė skubanti pasižiūrėti, ar visur ant gairių ledo kelyje pritvirtinti atšvaitai – bus saugiau važiuoti vakare.
Biruta Jakštytė

Ledo kelias įveiktas saugiai.

Ledo kelias įveiktas saugiai.

Iš Šilutės pusės eilių nebeliko.

Iš Šilutės pusės eilių nebeliko.

Hits: 1032

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite