Rusniškiai atidarė ledo kelią

Jau rašėme, kad šiuo metu geriau nevažiuoti į Rusnę be didelio reikalo. Ant kelio tebeteliūskuoja vanduo, pakilęs (o gal jau nukritęs) iki 40 centimetrų (buvo 48 cm). Bet kai reikia važiuoti ne į ekskursiją į Rusnę, o iš Rusnės – į darbą, mokyklą ar gimnaziją. Tada nepasirinksi. Užvakar po pietų rusniškiai gairėmis iš medžių pasižymėjo kelią ledu per užlietas pievas.

Eismas ledo keliu. Vaidoto Vilko nuotr.

Eismas ledo keliu.
Vaidoto Vilko nuotr.

Skubantys į miestą su įvairiais reikalais, nenorėdami ilgiau palaukti eilėse, rusniškiai ir vėl atidarė ledo kelią – gairėmis nužymėjo ruožą, kuriuo galima važiuoti nuo lengvųjų automobilių perkėlos pradžios iki tilto per Atmatą prieigų.
Anot rusniškių, šalčiui laikantis, ledo storis jau pasiekė 20 cm. Lankymosi prie automobilių perkėlos metu, per apsemtas užšalusias pievas iš lėto vienas paskui kitą riedėjo lengvieji automobiliai, laikydamiesi apie 100 metrų atstumo vienas nuo kito. Vairuotojai atsiliepė į prašymą važiuoti ir ne didesniu kaip 40 km/val. greičiu. Nesiryžtantys važiuoti ledo keliu ir toliau keliauja į darbą ir į namus, naudodamiesi kelininkų paslaugomis.
Kalbinta Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė sakė, kad jau gal aštuonetą metų žmonės potvynio metu važinėja apsemtų pievų ledu: „Mums ir dvi-trys dienos yra daug. Žmonės gali pailsėti nuo eilių, greičiau pasiekti reikiamą tikslą. Mokiniai į mokyklas mieste vyksta potvyniams pritaikytu autobusu, kuris važiuoja pagal autobusų grafiką. Žmonės jau apsiprato, mažiau beliko pykčio, kuris apima potvynio pradžioje. Tačiau mums reikia saugesnio kelio. Daug metų prašome. Bent kad polius sukaltų, padarytų pralaidas. Kad ir vienos juostos eismas būtų…
Daugiau problemų iškyla seniems žmonėms, jie klausinėja, kaip reikės nuvažiuoti į ligoninę, kai turi iš anksto gavę taloną pas gydytoją. Kartais tenka atsisakyti ir bilieto į teatrą ar koncertą, nes reikia grįžti vėlyvesniu metu. Nors, dabar jau stengiamės nebepirkti bilietų į tokiu metu vykstančius spektaklius, kad nereikėtų grąžinti bilietų“.
Paminėjus vadinamus „driftininkus“(driftingas – tam tikra vairavimo technika), seniūnė sakė, kad jų pasitaiko kiekvienais metais, jie išlaužo kelio gaires, iškraipo vėžes. Džiaugiamės, kad šiemet sausio 4 dieną, kai užšalo ledas, buvo vėjuota ir ledas nelygus, gruoblėtas – tai jiems labai trukdo“.

Rusniškiai – ledo kelio atidarymo entuziastai. Rusnės bendruomenės nuotr.

Rusniškiai – ledo kelio atidarymo entuziastai.
Rusnės bendruomenės nuotr.

Daugelį metų Rusnėje gyvenantiems žmonėms jau pabodo kalbos ir pažadai apie estakados statybą. Kalbintas Savivaldybės vyriausiasis specialistas civilinei saugai Arvydas Gorodeckas,,sakė, kad potvynio vanduo šiuo metu pakilęs iki 40 cm, kad kelia keturi keltuvai, kursuoja pravažus autobusas.
,,Kiekvienais metais tos pačios problemos. Žmonės susitaiko su jomis ir gyvena, nes nenori niekur kitur gyventi. Per parą perkeliama apie 600–700 automobilių. Kol nėra estakados, tos bėdos kiekvienais metais kartojasi. Jei būtų surasta lėšų estakadai statyti, gyvenimas potvynio metu palengvėtų. Didelių nusiskundimų iš gyventojų negauname. Niekada neatsisakome padėti. Šiandien užliejamuose kaimuose yra 138 sodybos. Jų skaičius nesikeičia, tik gyventojų mažėja. Iš buvusių 900, likę apie 300. Apie ledo kelią savivaldybė žinių neturi“, – kalbėjo A. Gorodeckas.
Rusnės seniūnė, atsisveikindama pridūrė skubanti pasižiūrėti, ar visur ant gairių ledo kelyje pritvirtinti atšvaitai – bus saugiau važiuoti vakare.
Biruta Jakštytė

Ledo kelias įveiktas saugiai.

Ledo kelias įveiktas saugiai.

Iš Šilutės pusės eilių nebeliko.

Iš Šilutės pusės eilių nebeliko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite