Rusnės festivalyje laukiama Rusnių antplūdžio

Birželio 8-9 d. vyks Rusnės festivalis. Festivalio vieta nesikeičia, kaip ir du ankstesnieji, vadinti „Kantri festivaliais“, šis vyks tradicinėje vietoje: Rusnėje, ant Atmatos upės kranto. Ypatingas dėmesys festivalyje bus skirtas mergaitėms, merginoms ir moterims, turinčioms Rusnės vardą. Visos jos kviečiamos į Rusnių suvažiavimą.

Festivalio organizatoriai – neseniai įkurta asociacija ,,Pamario vakarai“ žada daug naujovių.
Ant Atmatos kranto įsikurs palapinių miestelis. Tris dienas Atmatos upės krantus skalaus ne tik vandenys, bet ir muzikos garsai. Šventėje skambės ir kantri, ir liaudies kapelų, ir folkloro muzika, taip pat numatomas įvairaus stiliaus jaunimo muzikos grupių koncertas.
Rusnės festivalio dalyviai ne vien koncertuos – jie susipažins su Rusnės sala, dalyvaus edukacinėse ekskursijose po Nemuno deltos regioninį parką ir kulinarinį paveldą puoselėjančias Rusnės kaimo turizmo sodybas. Edukaciniuose užsiėmimuose sužinos, kaip virti žuvienę, pinti bučiukus, išgirs apie kitus senuosius Rusnės amatus.
Šeštadienį, kovo 1 d., pradedama registruoti Rusnes į būsimą suvažiavimą salos festivalyje. Rusnių laukia įvairios pramogos, prizai ir siurprizai. Rusnės kviečiamos registruotis festivalio Facebook‘e arba skambinti festivalio organizatoriui V. Stoškui tel. 8 687 49 146.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užsienyje įsikūrę Šilutės rajono gyventojai šiemet susilaukė 57 naujagimių

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad lapkritį įregistruoti 22 naujagimiai, iš jų 5 gimę užsienyje. Per 11 šių metų mėnesių sulaukta 312 naujagimių, iš šio skaičiaus 57 gimė užsienio valstybėse. Lapkritį populiarūs buvo šie vardai: Matas, Jokūbas, Iglė, Liepa, reti – Tumas, Dovas, Lugnė, Upė. Iš 22 lapkritį užregistruotų naujagimių 14  berniukų ir 8  mergaitės, 13 mažylių susilaukė Šilutės miesto gyventojai, 44 – kaimiškųjų seniūnijų šeimos. Visus šių metų mėnesius mirusiųjų skaičiai buvo gerokai didesni už naujagimių. Lapkritį

Pasityčiojo iš paskutiniojo velionės noro

Netikėtai mirusios tauragiškės šeima ir artimieji iki šiol negali atsigauti ne tik dėl mylimo žmogaus netekties, bet ir šoko, kurį patyrė vykdydami paskutinę velionės valią. Kėdainiuose įsikūrusiame Lietuvos krematoriume moterį kremuoti iš pradžių atsisakyta dėl neva netinkamo karsto, o vėliau ir dėl jos pačios svorio.  Teko patirti tikrą košmarą Įtariama, kad iš velionės bei jos artimųjų galėjo būti pasityčiota, nes kažkam labai skubiai prireikė krematoriumo paslaugos. Sutrikus sveikatai, 52 metų Tauragės gyventoja (kilusi iš Katyčių) mirė praėjusią savaitę, lapkričio 29

Kvietimas teikti idėjas Klaipėdos krašto metų programai

Šilutė ir visas Klaipėdos kraštas 2023 m. ruošiasi paminėti neeilinį istorinį įvykį – Klaipėdos krašto suvienijimo su Lietuvos Respublika 100-metį. Šis istorinis įvykis turi ypatingą svarbą Valstybės ir tautos likimo bei raidos istorijoje. Lietuvos Respublikos Seimas 2021 m. birželio 17 d. priėmė nutarimą  „Dėl 2023 metų paskelbimo Klaipėdos krašto metais“, kuris turi politinę ir kultūrinę reikšmę. Kviečiame įstaigas, organizacijas, meno kūrėjus telkis, diskutuoti ir teikti idėjas, kaip galėtume šio ypatingo įvykio jubiliejų paminėti Šilutės rajone ir etnografiniame Mažosios Lietuvos regione.

Nuo sausio  brangiau mokėsime už komunalinių atliekų tvarkymą?

Šią savaitę Šilutės rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose vietos politikai svarsto, ar didinti mokesčius už komunalinių atliekų tvarkymą. Tikslas – patvirtinti naujus Šilutės r. savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatus dėl pasikeitusių įkainių. UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro 2020 m. spalio 28 d. valdybos sprendimu nuo 2021 m. sausio 1 d. Šilutės rajono savivaldybei nustatytas 44,13 Eur/t su PVM „vartų mokestis“. Pagal atliktus skaičiavimus Šilutės rajono savivaldybės „vartų mokestis“ už komunalinių

Taip pat skaitykite