Rusnės bendruomenė „Rusnės sala“: „Mes vėl kylame ir ruošiamės į Vilnių…“

Lapkričio 23 d. Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ nariai kartu su Šilutės r. savivaldybės administracija organizuoja susirinkimą (piketą) Vilniuje. Rusnės bendruomenės vardu prašytas leidimas piketui jau gautas.

Piketuos Vilniuje

Į Vilnių vykstama dėl netvarkomų vandens kelių Nemuno deltos saugomose teritorijose. Planuojama, kad susirinkimas (piketas) vyks dviejose vietose: 10 val. – 11.30 val. –  prie Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, 13 val. – 14.30 val. – prie Aplinkos ministerijos. Ruošiamasi vykti dviem autobusais iki 100 žmonių. Kviečiami registruotis žvejai, laivavedžiai, turizmo sodybų savininkai ir kiti žmonės, kuriems rūpi Nemuno deltos teritorijų įsisenėjusios problemos.  Piketo dieną negalintieji vykti į Vilnių gali pasiūlyti savo atstovus.

Kvietime prisidėti prie rengiamo piketo akcentuojama: „Šiandien mes pasiekėme ribą, Valstybės saugomų teritorijų tarnyba ir  Aplinkos ministerija savo neveiklumu privertė mus atsitraukti nuo savo kasdienių darbų ir ruoštis į kelionę“.

  • Skambinti ir registruotis galima tel. (8 611) 45 274 Sauliui, 8 687 74 687 – Daliai arba į Šilutės r. savivaldybę.

Verta priminti, kad ir dėl estakados kelyje iš Šilutės į Rusnę statybos buvo surengtas rusniškių piketas Vilniuje, tam skyrė dėmesio šalies žiniasklaida, ir ledai pajudėjo… Estakada pastatyta, potvynio baisumai liko tik prisiminimuose. Beje, ir tų sunkių laikų salos bendruomenė nelinkusi užmiršti.

Rusnėje bus muziejus

Rusnės bendruomenė įpusėjo rengiamo projekto „Nuo amfibijos iki estakados“ darbus. Per potvynius salos žmones gelbėjusi technika jau stovi jai paruoštoje vietoje.

Rusnės bendruomenės „Facebook“ paskelbta tokia žinia:  „Laikas ir vanduo savo darbą padarė – autobusas, kuriuo mes keliaudavome  per apsemtą kelio ruožą, buvo labai paveiktas korozijos, bet pavasarį atšilus orams jam bus grąžinta kosmetinė išvaizda. Tai bus muziejus po atviru dangumi. Autobuse bus eksponuojamos potvynių nuotraukos. Šiai atvirai ekspozicijai nuotraukos vis dar renkamos. Prašome visų, kas turite išsaugoję  potvynių vaizdų per apsemtą kelio ruožą, skambinti Rusnės seniūnei Daliai Drobnienei, tel.  8 687 74687 arba   bendruomenės pirmininkui Sauliui Bukantui, tel.  8 611 45274. Pasitarsime, kaip jas galėtume paimti, panaudoti muziejui. Tinka nuotraukos visos – išsaugotos fotografavimo įrenginiuose, senos popierinės ir visos kitos. Rasime būdą jomis pasinaudoti, žinoma, viską sugrąžinsime“.

Kviečia vykti ir kintiškius

Sigita Gumuliauskaitė Kasparavičienė savo „Facebook“ paskyroje paskelbė kvietimą Kintų seniūnijos gyventojams: „Kviečiu jungtis kartu su rusniškiais ir vykti į piketą Vilniuje lapkričio 23 d. (trečiadienį). Aplinkos apsaugos ministro pasirašytas įsakymas dėl 100 m vandens apsaugos juostos stabdys rekreacinę ir verslinę plėtrą Kuršių mariose ir pakrantėje, nebus galima įgyvendinti jau patvirtintų projektų. Norintys vykti  susisiekite su Kintų seniūnu Antanu Kliženčiu tel. 8 698 84 683“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Interjero ABC: komodos pasirinkimas

Komodos yra neatsiejama interjero dalis, nes jos padeda išlaikyti tvarką ir suteikia papildomą vietą daiktams laikyti. Vis dėlto pasirinkti tinkamą komodą gali būti tikras iššūkis. Koks stilius geriausiai tinka jūsų namams? Kokią medžiagą rinktis? Koks dydis būtų optimaliausias? Šį kartą pasidalinsime patarimais ir įžvalgomis, padėsiančiomis jums rasti tobulą komodą. Nesvarbu, ar ieškote klasikinės šamingos elegancijos, modernaus minimalizmo, ar kaimiško žavesio – mes turime ką pasiūlyti kiekvienam skoniui ir poreikiui. Tad atsipalaiduokite, išgerkite puodelį kavos ir pasiruoškite leistis į komodų pasaulio

Kaip tinkamai maitinti savo augintinį?

Tinkama mityba yra svarbi ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Jei norime, kad mūsų augintinis būtų sveikas ir nugyventų ilgą gyvenimą, svarbu maitinti jį tinkamai ir laikantis tam tikrų taisyklių. Juk naminiai gyvūnai yra visiškai priklausomi nuo žmogaus. Jie negali tiesiog atidaryti šaldytuvo, kai nori valgyti. Tad kiekvienas šeimininkas turi žinoti savo augintinio ypatybes ir individualius poreikius, ir pagal juos pasirinkti tinkamą mitybą. Pagrindinės augintinių maitinimo taisyklės Daugelis šeimininkų renkasi jau paruoštą maistas gyvūnams, kurį galima įsigyti parduotuvėje. Ir tai

Kaip užtikrinti, kad atsiskaityti elektroninėje parduotuvėje būtų patogu?

Svarstote, kodėl jūsų internetinės parduotuvės lankytojas paliko pilną pirkinių krepšelį ir dingo? To priežastys gali būti įvairios. Viena iš jų – pernelyg sudėtingas ir ilgas procesas apmokant pirkinį, o taip pat – galimybės atsiskaityti pirkėjo norimu būdu nebuvimas, privertęs potencialų pirkėją persigalvoti. Ar jūsų internetinėje parduotuvėje atsiskaityti patogu ir saugu? 21 proc. respondentų, dalyvavusių apklausoje apie apsipirkimo internete įpročius, nurodė, kad nusprendė nebepirkti, nes nebuvo galimybės atsiskaityti norimu būdu*. Tinkamai parinkti internetinės parduotuvės mokėjimo būdai gali padėti įmonėms padidinti pardavimus,

Converse evoliucija. Kodėl  jie tokie populiarūs?

Converse – tai tas prekės ženklas, kuris ne tik išgyveno šimtmetį, bet ir išaugo iki visame pasaulyje mylimos ikonos. Kaip gi atrodo toji magija, dėl kurios Converse kedai išlieka populiariausi tarp kiekvienos subkultūros atstovų – nuo roko žvaigždžių iki šiuolaikinių influencerių? Ar jie tikrai yra patys geriausi batai visiems atvejams, ar mes tiesiog negalime atsispirti toms žavingoms, guminėmis nosimis puoštoms ikonoms? Pasiruoškite – ši kelionė per Converse istoriją atskleis, kaip šie paprasti sportbačiai tapo neatsiejama mūsų garderobo dalimi! Kaip viskas

Taip pat skaitykite