Rusnės bendruomenė „Rusnės sala“: „Mes vėl kylame ir ruošiamės į Vilnių…“

Lapkričio 23 d. Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ nariai kartu su Šilutės r. savivaldybės administracija organizuoja susirinkimą (piketą) Vilniuje. Rusnės bendruomenės vardu prašytas leidimas piketui jau gautas.

Piketuos Vilniuje

Į Vilnių vykstama dėl netvarkomų vandens kelių Nemuno deltos saugomose teritorijose. Planuojama, kad susirinkimas (piketas) vyks dviejose vietose: 10 val. – 11.30 val. –  prie Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, 13 val. – 14.30 val. – prie Aplinkos ministerijos. Ruošiamasi vykti dviem autobusais iki 100 žmonių. Kviečiami registruotis žvejai, laivavedžiai, turizmo sodybų savininkai ir kiti žmonės, kuriems rūpi Nemuno deltos teritorijų įsisenėjusios problemos.  Piketo dieną negalintieji vykti į Vilnių gali pasiūlyti savo atstovus.

Kvietime prisidėti prie rengiamo piketo akcentuojama: „Šiandien mes pasiekėme ribą, Valstybės saugomų teritorijų tarnyba ir  Aplinkos ministerija savo neveiklumu privertė mus atsitraukti nuo savo kasdienių darbų ir ruoštis į kelionę“.

  • Skambinti ir registruotis galima tel. (8 611) 45 274 Sauliui, 8 687 74 687 – Daliai arba į Šilutės r. savivaldybę.

Verta priminti, kad ir dėl estakados kelyje iš Šilutės į Rusnę statybos buvo surengtas rusniškių piketas Vilniuje, tam skyrė dėmesio šalies žiniasklaida, ir ledai pajudėjo… Estakada pastatyta, potvynio baisumai liko tik prisiminimuose. Beje, ir tų sunkių laikų salos bendruomenė nelinkusi užmiršti.

Rusnėje bus muziejus

Rusnės bendruomenė įpusėjo rengiamo projekto „Nuo amfibijos iki estakados“ darbus. Per potvynius salos žmones gelbėjusi technika jau stovi jai paruoštoje vietoje.

Rusnės bendruomenės „Facebook“ paskelbta tokia žinia:  „Laikas ir vanduo savo darbą padarė – autobusas, kuriuo mes keliaudavome  per apsemtą kelio ruožą, buvo labai paveiktas korozijos, bet pavasarį atšilus orams jam bus grąžinta kosmetinė išvaizda. Tai bus muziejus po atviru dangumi. Autobuse bus eksponuojamos potvynių nuotraukos. Šiai atvirai ekspozicijai nuotraukos vis dar renkamos. Prašome visų, kas turite išsaugoję  potvynių vaizdų per apsemtą kelio ruožą, skambinti Rusnės seniūnei Daliai Drobnienei, tel.  8 687 74687 arba   bendruomenės pirmininkui Sauliui Bukantui, tel.  8 611 45274. Pasitarsime, kaip jas galėtume paimti, panaudoti muziejui. Tinka nuotraukos visos – išsaugotos fotografavimo įrenginiuose, senos popierinės ir visos kitos. Rasime būdą jomis pasinaudoti, žinoma, viską sugrąžinsime“.

Kviečia vykti ir kintiškius

Sigita Gumuliauskaitė Kasparavičienė savo „Facebook“ paskyroje paskelbė kvietimą Kintų seniūnijos gyventojams: „Kviečiu jungtis kartu su rusniškiais ir vykti į piketą Vilniuje lapkričio 23 d. (trečiadienį). Aplinkos apsaugos ministro pasirašytas įsakymas dėl 100 m vandens apsaugos juostos stabdys rekreacinę ir verslinę plėtrą Kuršių mariose ir pakrantėje, nebus galima įgyvendinti jau patvirtintų projektų. Norintys vykti  susisiekite su Kintų seniūnu Antanu Kliženčiu tel. 8 698 84 683“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje ir filialuose – skaitmeninio raštingumo lavinimas

Pagėgių krašto bibliotekos nuolatos organizuoja mokymus, kurių metu ugdomos bei gilinamos gyventojų šiuolaikinių skaitmeninių technologijų panaudos žinios. Tokiu būdu įgyjami ir sėkmingai pritaikomi įgūdžiai. Jie labai praverčia norint efektyviai, įvairiapusiškai saugiai ir atsakingai naudotis internetu. Mokymai suaugusiems Ir šių metų lapkričio 15-18 d. Vydūno bibliotekoje vyko  pradedančiųjų skaitmeninio raštingumo mokymai suaugusiems „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“ bei „Tekstinio dokumento rengimas“. Dalyviai išklausė vyresniosios bibliotekininkės bibliografiniam-informaciniam darbui Astos Andrulienės dėstytą 8 val. kursą. Kadangi grupės dalyviai buvo dėmesingi ir žingeidūs, jie buvo

Orai: kalendorinę žiemą pradėsime savaitgalio šaltuku

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šią savaitę būsiančius šalčius. Paskutinės rudens trys dienos atneš orų permainų: žadami staigūs ir nemenki šalčiai. Taip baigsis lapkritis, paskutinis rudens mėnuo, jau pažėręs ir sniego, ir atnešęs šalčių. Ketvirtadienį prasideda kalendorinė žiema. Lapkričio 29 d., antradienį, naktį dangų dengs stori debesys, vietomis iškirsi negausūs krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur bus slidu, gali susiformuoti silpna lijundra. Pūs nestiprus pietryčių, rytų vėjas. Vės nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Antradienio dieną kai kur kris

Kviečia balsuoti populiariausio 2022 m. Šilutės rajono sportininko rinkimuose

Šilutės rajono savivaldybės Sporto taryba trečius metus iš eilės rengia populiariausio Šilutės rajono sportininko rinkimus, kuriuose viską lemia tik visuomenės balsavimas. Laimėtojas bus apdovanotas 500 eurų piniginiu prizu. Šiais metais Šilutės r. savivaldybės administracijai pateiktos aštuonios kandidatūros. Balsuoti ir pareikšti savo nuomonę gyventojai gali iki 2022 m. gruodžio 8 d. 17.00 val. Pristatome kandidatus: Evelina Brazdeikytė. Klubo „Rusnės žirgai“ kolektyvo pasididžiavimas ir pavyzdys jauniesiems raiteliams. Pasak kolegų, Evelina neįmanomus dalykus paverčia įmanomais, o jos optimizmu užsikrečia visas kolektyvas. Sunkiu darbu

Dianos Nausėdienės padėka Pamario krašto ugdymo įstaigoms

Artėjant didžiosioms metų šventėms, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos žmona, pakvietė kiekvieną savivaldybę dalyvauti akcijoje „Jaukūs namai“. Sukurti kalėdinius namelius, kuriais papuošta Prezidentūros kalėdinė eglė – simbolinis Lietuvos valstybės medis. Šilutės rajono savivaldybė sulaukė  D. Nausėdienės padėkos Šilutės rajono savivaldybės ugdymo įstaigoms už prisidėjimą prie šios gražios akcijos ir sukūrusiems visą namelių miestą!

Taip pat skaitykite