Ruošiamės Vėlinėms: 5 patarimai, kaip ramiai pasiruošti ramybės kupinai dienai

Jau netrukus visoje Lietuvoje bus minimos Visų Šventųjų ir Vėlinių dienos. Jų metu artimųjų kapus lankys tūkstančiai šalies gyventojų, kartu su savimi pasiimsiantys ir galybę gėlių bei žvakių. Tam, kad šventinė ramybė nebūtų drumsčiama, rekomenduojama jau dabar pasirūpinti reikalingomis priemonėmis.

„Tendencijos rodo, kad metų pradžioje stipriai išaugusi infliacija paveikė daugelio prekių, tarp jų – ir skirtų Vėlinėms, kainas. Tačiau mūsų prekybos tinklui jas pavyko išlaikyti panašias į pernykštes, o kai kurių – net ir mažėjo. Tęsiame savo misiją – siūlyti geriausią kainos ir kokybės santykį, ir tai galioja visoms prekių kategorijoms“, – teigia „Lidl Lietuva“ rinkodaros departamento vadovė Kristina Mažeikytė.

„Lidl“ ekspertai dalijasi penkiais patarimais, kaip ne tik tinkamai ir laiku pasiruošti artėjančioms Vėlinėms, bet ir padaryti tai pigiai bei sumaniai.

Sudarykite pasirengimo Vėlinėms planą

Tiek ruošiantis asmeninėms šventėms, tiek ir Vėlinėms, pravartu sudaryti pasirengimo planą. Jame numatykite ne tik vietas, kurias ketinate aplankyti, bet ir konkrečias prekes, kurias įsigysite, bei jų kiekį. Taip pat pasitarkite su artimaisiais, kas už ką bus atsakingas. Vėlinių laikotarpiu – taip ne tik mažiau užsikrausite naštos, bet ir pasirūpinsite tuo, kad visi šeimos nariai būtų įtraukti į bendrą veiklą. Vadovaujantis parengtu planu, taip pat sugaišite mažiau laiko ieškodami reikalingų prekių. Be to, sutaupysite pinigų – išvengsite impulsyvių pirkinių, kurie gali suryti nemažą dalį jūsų biudžeto.

Įsigykite tik tai, ko reikia

Gėlės, kapų žvakės, degtukai, kapų priežiūros įrankiai – viso to ir dar daugiau gali prireikti per artimiausias dienas. Įsivertinkite, kiek gėlių ar kitų įrankių prireiks ir kur visą tai galite rasti. Šiuo laikotarpiu itin gerų pasiūlymų gėlėms, kapų žvakėms ir kitoms prekėms galima rasti prekybos centruose: ten parduodamos prekės – ne tik kokybiškos, bet ir už neretai mažesnę kainą. Be to, viską įsigiję vienoje vietoje, sutaupysite ir laiko, ir lėšų kurui. Atminkite, kad tiek per Kalėdas, tiek ir per Vėlines, ką nors perkant paskutinę akimirką, pavyzdžiui, jau atvykus į kapines ir renkantis iš prekybininkų prie jų, sumokėsite gerokai brangiau.

Renkantis žvakes, pirmenybę teikite tvarumui

Stiklinės žvakės su į jas įlietu parafinu – ir puošnios, ir dega gražiai. Be to, jų kainos – itin draugiškos. Tačiau dar geresnis pasirinkimas – stiklinės žvakės, į kurias įstatomas plastikinis žvakės įdėklas. Tokias žvakes galima naudoti ne vienerius metus, keičiant tik sudegusį įdėklą. Jame esantis parafinas išdega visiškai, o patį įdėklą lengva perdirbti.

Atkreipkite dėmesį į žymėjimą ant gėlių vazonų ir pakuočių

Į prekių vežimėlį įsidėjus žvakių, metas išsirinkti ir gėles, kuriomis papuošite kapus. Jas dažniausiai renkamės pagal žiedų gausą ir spalviškumą, bet reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kaip jos turi būti auginamos lauke. Tam pasitarnaus ant gėlių vazonų ir pakuočių pateikiamas specialus raidinis žymėjimas.

Kapams tinkami augalai neretai žymimi tokia raidžių kombinacija: B, E, G, I. B raidė reiškia, kad augalai tinkami auginti lauke, E – mėgsta saulę, G – mėgsta pusiau pavėsį, o I – augalą reikia laistyti saikingai. Ant dalies jų galima sutikti ir raidę D, kuri reiškia atsparumą šalčiams. Tačiau šia raide dažniausiai žymimi nežydintys, daugiamečiai augalai.

Prieš Vėlines kapai gausiai puošiami chrizantemomis, viržiais, taip pat kalocefalais. Visi šie augalai – tinkami auginti lauke, mėgsta tiek saulę, tiek ir dalinį pavėsį, o ir laistyti juos reikia saikingai. Jei ruduo – pakankamai lietingas, net ir patiems laistyti nereikės. Tereikės tik pasirūpinti jais artėjant žiemai.

Jau nuo pirmadienio didžiulį chrizantemų krūmą galite įsigyti tik už 5,49 Eur. Tokią pat kainą sumokėsite už stambiažiedę chrizantemą – jos aukštis siekia net 35 cm, o rinktis galima iš kelių skirtingų spalvų. Artimųjų kapus papuošti galite ir mažesnėmis chrizantemomis, kainuojančiomis vos 1,49 Eur – jas įsigyti galėsite nuo ketvirtadienio, spalio 26 d.

Skirkite dėmesio gėlėms ir po Vėlinių

Žinoma, Vėlinės, kaip ir visos kitos šventės, prasideda ir baigiasi, tačiau žvakės ir gėlės ant kapų bus dar ne vieną dieną. Išdegusias žvakes patariama surinkti, o jų pakuotes – perdirbti, išmetant jas į atitinkamus atliekų rūšiavimo konteinerius. Jei prie kapinių tokių nėra, tuščias žvakes pasiimkite su savimi ir išmeskite į artimiausią rūšiavimo konteinerį. Tuo metu kapus puošiančioms gėlėms reikėtų skirti daugiau dėmesio. Jei pasodinote vienmetes chrizantemas ar kitas tokio tipo gėles, jos gali žydėti iki pat pirmųjų šalnų. Gėlėms nužydėjus, jas rekomenduojama iškasti iš dirvožemio.

Jei kapus puošia daugiamečiai augalai, artėjant šalnoms, verta juos apdengti daržo ar kito tipo plėvele. Krūmokšnius ar kitus panašius augalus kapavietėje rekomenduojama palikti per visą žiemą, kai nužydėjusių daugiamečių gėlių kelmus patariama iškasti iš žemės ir leisti jiems peržiemoti šiltesnėje vietoje.

Patartina gėlių šakniastiebius perkelti į medines ar plastikines dėžutes su daugybe skylučių, kad būtų palaikoma tinkama ventiliacija. Augalus rekomenduojama laikyti vėsioje, iki 6 laipsnių šilumos siekiančioje temperatūroje – tam puikiai tiks namų rūsys, garažas, nešildomas sandėliukas. Kol augalai žiemoja, patariama retkarčiais sudrėkinti aplink šakniastiebius esančias žemes.

Artėjant Vėlinėms taip pat galite pasiruošti kitų metų pavasariui, į kapų žemę pasodinę hiacintų ir kitų gėlių svogūnėlius. Svogūnines gėles geriausia sodinti rugsėjį, tačiau jos gali spėti sudygti ir dabar, iki pirmųjų rimtesnių šalnų. Tai padarius, žemę patariama patręšti organinėmis trąšomis, ir jei viską tinkamai atlikote, o svogūnėliai sėkmingai peržiemojo, jau ankstyvą pavasarį džiaugsitės žydinčiais narcizais ir kitomis pavasariškomis gėlėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Seimas uždraudė neatlygintinai dalyti vienkartinius indus

Seimas priėmė Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo, Aplinkos apsaugos įstatymų ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis nuo 2025 m. gegužės 1 d. sutarta uždrausti viešojo maitinimo vietose neatlygintinai dalyti maisto ir gėrimų vienkartinius plastikinius gaminius, pvz., vienkartinius bokalus, lėkštes, kavos puodelius ir kt. Tokiu būdu siekiama skatinti vartotojų ekologinį sąmoningumą ir atsakomybę, mažinti vienkartinių pakuočių naudojimą. Pagal priimtus pakeitimus viešojo maitinimo vietose kaip alternatyva vienkartiniams indams turės būti pateikiamos daugkartinės pakuotės arba vienkartinės pakuotės, kurių sudėtyje nėra plastiko, arba stalo

Gardamo kaimo bendruomenė prašo savivaldybės 1000 eurų

Šilutės r. savivaldybės taryba kitą savaitę, be kitų klausimų, posėdyje  svarstys, ar iš savivaldybės biudžeto sušelpti Gardamo kaimo bendruomenę „Tenenys“. Pinigų prašo vaikų žaidimo aikštelei įrengti. Savivaldybės tarybai adresuotas Gardamo kaimo bendruomenės „Tenenys“ prašymas prisidėti prie įgyvendinamo projekto „Viešoji erdvė bendruomenės poreikiams“ skiriant 1000 eurų iš savivaldybės biudžeto. Bendruomenė paraišką teikė Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos pagal Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles. Projekto vertė – 6500 Eur. Projektas turi būti įgyvendintas iki šių metų spalio 31

Savaitgalį žada iki +29 °C  

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad artėjantis savaitgalis bus karštas. Vėsiau tik pajūryje.  Liepos 20 d., šeštadienį, vietomis, didesnė tikimybė šiaurinėje šalies pusėje, trumpai palis. Vėjas vakarinių krypčių, 5-10 m/s. Temperatūra naktį bus 10-15, kai kur – 16-18, dieną – 23-28 °C. Liepos 21 d., sekmadienį, kai kur trumpai palis. Vėjas naktį silpnas, dieną šiaurės vakarų, 4-9 m/s. Temperatūra naktį bus 12-17, dieną – 24-29 °C. Vandens temperatūra upėse siekia 17-25, ežeruose – 22-26, Kuršių mariose – 21-23, Baltijos jūroje – 21

Kelių remontų sezonas pačiame įkarštyje. Ką reikia žinoti vairuotojams?

Ilgai lauktas vasaros sezonas atnešė ne tik šiltus orus atostogaujantiems, bet ir kelia vairuotojams nepatogumų dėl vykdomų kelio remonto darbų. Kelininkai skuba taisyti pagrindines miestų transporto arterijas ir svarbiausius šalies kelius. Remontuojamose atkarpose pasikeičia įprasta eismo tvarka − susiaurėja važiuojamoji dalis, sumažėja leistinas greitis. Neretai įrengiami šviesoforai ir kelio atitvarai, kurie apsunkina vairavimą, todėl vairuotojai turi būti itin dėmesingi. Keliai remontuojami vasarą „Vasaros metu kelių apkrova natūraliai išauga, ypač tuose keliuose, kurie veda į pajūrį, ežeringus regionus, kurortinius miestus. Oficialūs

Taip pat skaitykite