Rugsėjo pirmosios skambutis – didelio kelio pradžia

Mokslo ir žinių diena prasidėjo šv. Mišiomis Šilutės katalikų bažnyčioje, po jų miesto gatves užtvindė į mokyklas skubantys moksleiviai. Šilutės pirmosios gimnazijos gimnazistai buvo pasveikinti Kultūros ir pramogų centre.

Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos moksleiviai, mokytojai.

Gerokai prieš 10 val. muzika suskambo po senaisiais kaštonais, prie istorinės Šilutės pradinės mokyklos pastato, kur ne pirmus metus mokosi Pamario pagrindinės mokyklos pradinukai. Prie savo mokytojų skubėjo antrokai, trečiokai, ketvirtokai. Pirmokai tvirtai spaudė delnuose ilgus, sunkius kardelių žiedus, nepaleisdami tėvų rankų. Netrukus antrosiomis mamomis taps jų pirmosios mokytojos.
Pradinių klasių jaudulys jau pasimiršo į gimnaziją skubančioms šventiškai puošnioms Vydūno gimnazijos trečiokėms Samantai ir Patricijai.
Nors ir tolimesni, tačiau dar nepamiršti takai į mokyklą šilutiškei Alinai Tamošiūnaitei. Prieš 10 metų baigusi Vydūno gimnaziją, mergina studijavo architektūrą. Šie metai jai išskirtiniai – gavo architektūros magistro laipsnį Olandijoje, šią vasarą džiaugėsi galimybe atostogauti pas tėvus Šilutėje, o Rugsėjo pirmąją skubėjo į gimnaziją susitikti ir pasveikinti buvusius savo mokytojus: „Labai noriu jiems padėkoti ir pasveikinti su švente“.
Šiemet 40 metų sukaktį mini Martyno Jankaus pagrindinė mokykla. Apie 480 moksleivių susirinko į Rugsėjo pirmosios šventę. Šiais mokslo metais mokysis 4 penktokų klasės – 4 penktokais daugiau negu pernai – preliminariais skaičiavimais jų bus 88. Daugumą penktokų atlydėjo tėveliai. Mokyklos direktorius Audrius Astasevičius, sveikindamas šurmulingą moksleivių ir juos atlydėjusių tėvelių minią, patikino, kad 40-metį mininčios mokyklos laukia daug gražių darbų. Planuojama papildyti ir sutvarkyti mokyklos muziejaus ekspoziciją, tikimasi, kad su Savivaldybės parama per kelerius metus bus užbaigti mokyklos remonto darbai.
Mokyklos vadovas savo mokyklos moksleiviams linkėjo gerų naujųjų mokslo metų. Priminė, kad mokyklą yra baigę nemažai garsių Šilutės krašte žmonių, vien politikų – keturi. Išreiškė viltį, kad politikų, gydytojų, inžinierių, pedagogų, darbininkų ir kitų specialybių gretas papildys ir dabartiniai M. Jankaus pagrindinės mokyklos mokseiviai.
Direktorius užsiminė ir apie žmogiškąsias savybes, draugiškumą, tolerantiškumą. „Žmonijoje nėra didesnės vertybės kaip taika ir santarvė“, – sakė direktorius. Susirinkusiuosius sveikino M. Jankaus mokyklą prieš tris dešimtmečius baigęs Savivaldybės tarybos narys Arvydas Jakas. Svečias prisiminė, kad šios mokyklos duris pravėręs prieš 40 metų buvo vienas pirmųjų naujos mokyklos pirmaklasių.
Martyno Jankaus bendravardį Martyną Bartkų į mokyklą palydėjo mažosios sesės: viena darželinukė, kita – ką tik gimusi.
Šeštokei Milenai Šadvartaitei šis rugsėjis – pirmasis. Ją į Rugsėjo pirmosios šventę atlydėjusi močiutė pasakojo, kad anūkė su tėveliais išvažiavo į Angliją, neturėdama nė trejų metukų. Svečioje šalyje lankė vaikų darželį, mokėsi anglų kalba. Tik pastaruosius dvejus metus, kai buvo įkurta privati lietuviška mokyklėlė, vakarais lankė ir ją. Šeštokę Mileną į mokyklą palydėjo jos močiutė. Praleidę Didžiojoje Britanijoje 10 metų, Milenos tėveliai sugrįžo į Šilutę.

Laima PUTRIUVIENĖ

Prieš 10 metų Vydūno gimnaziją baigusi Alina Tamošiūnaitė rudeninių gėlių žiedus dovanojo buvusiems mokytojams.

Pirmokė Viltė.

Vydūno gimnazijos trečiokės.

Į Rugsėjo pirmosios šventę skuba Šilutės pirmosios gimnazijos pirmokai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Praėjo laikas, kai visam gyvenimui pakakdavo vienos profesijos

Besikeičianti darbo rinka rodo, jog dabar svarbiausiu veiksniu, lemiančiu konkurencingumą ir galimybę gauti norimą darbą, yra skaitmeninės žinios. Pasak karjeros konsultantės, lektorės ir Lietuvos karjeros specialistų asociacijos direktorės Daivos Šilienės, vis dažniau pastebimas susidomėjimas vyresnio amžiaus žmonių įsidarbinimo galimybėmis. Jie noriai mokosi, įgyja naujas kompetencijas bei siekia išlikti aktyvūs.     Amžius nebėra kriterijus Projekto „Prisijungusi Lietuva“ rezultatai rodo, kad iš daugiau nei 102 tūkst. mokymų dalyvių net 52 proc. yra dirbantys asmenys. Daugiausiai mokytis panoro 51–65 metų amžiaus grupėje esantys

Nauji reikalavimai žemės ūkiui – teks prisidėti prie klimato kaitos mažinimo

2021 m. birželio 25 d. Europos parlamentas ir Taryba susitarė dėl naujos bendros žemės ūkio politikos, kurios esminis tikslas yra tvarus žemės ūkis. Jau nuo 2023 metų Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos (ES) šalių žemdirbiai turės prisidėti prie konkrečių priemonių mažinant klimato kaitą bei šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) išmetimą. Naujojoje politikoje numatoma, kad nuo 2023 m. aplinkosaugos ir poveikio klimato kaitai mažinimo priemonėms turės būti skiriama ne mažiau 25 proc. nuo bendros šalies gaunamos paramos žemės ūkiui. Tai palies

Kaip vystosi smegenys: trumpai apie vaiko raidą ir jos skatinimą

Vos tik gimusį kūdikį pasaulis pasitinka spalvų, garsų, skonių ir judesių įvairove – jis ją jaučia, tačiau kiekvienu iš šių jutimų jam dar reikės išmokti naudotis pačiam. Todėl pirmąsias 1000 dienų jo smegenys formuosis ir augs aktyviausiai nei tai darys kada nors vėliau, o raidos rezultatams didelę įtaką turės tėvai bei aplinka. Patarimais, kaip padėti vaikui augti ypatinguoju laikotarpiu iki 3 metų, ir įžvalgomis apie smegenų raidą, su tėvais dalijasi viena iš socialinės iniciatyvos „MaMaDu“ įkūrėjų Marija Dautartaitė, stažuotę atlikusi

Kada nebūtinas COVID-19 tyrimas

Jeigu persirgote COVID-19 ar jau esate pasiskiepiję, pasinaudoti medicinos įstaigų paslaugomis bus lengviau. Šilutės rajone šiomis išimtimis kol kas galės pasinaudoti nedaug gyventojų, mat, liepos 27 d. duomenimis, paskiepyta tik 16 101 rajono gyventojas, tai sudaro tik 43,3 proc. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 3118 gyventojų, 2905 – pasveiko, 66 – mirė. Šiuo metu serga jau 46 asmenys. Pagal vėl sparčiai plintančio COVID-19 naujų atvejų skaičius Šilutės rajonas priskirtas raudonajai zonai. Šiuo metu sparčiausiai koronavirusas plinta Klaipėdos apskrities savivaldybėse. Pateikiame Sveikatos

Taip pat skaitykite