Rugsėjo pirmosios skambutis – didelio kelio pradžia

Mokslo ir žinių diena prasidėjo šv. Mišiomis Šilutės katalikų bažnyčioje, po jų miesto gatves užtvindė į mokyklas skubantys moksleiviai. Šilutės pirmosios gimnazijos gimnazistai buvo pasveikinti Kultūros ir pramogų centre.

Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos moksleiviai, mokytojai.

Gerokai prieš 10 val. muzika suskambo po senaisiais kaštonais, prie istorinės Šilutės pradinės mokyklos pastato, kur ne pirmus metus mokosi Pamario pagrindinės mokyklos pradinukai. Prie savo mokytojų skubėjo antrokai, trečiokai, ketvirtokai. Pirmokai tvirtai spaudė delnuose ilgus, sunkius kardelių žiedus, nepaleisdami tėvų rankų. Netrukus antrosiomis mamomis taps jų pirmosios mokytojos.
Pradinių klasių jaudulys jau pasimiršo į gimnaziją skubančioms šventiškai puošnioms Vydūno gimnazijos trečiokėms Samantai ir Patricijai.
Nors ir tolimesni, tačiau dar nepamiršti takai į mokyklą šilutiškei Alinai Tamošiūnaitei. Prieš 10 metų baigusi Vydūno gimnaziją, mergina studijavo architektūrą. Šie metai jai išskirtiniai – gavo architektūros magistro laipsnį Olandijoje, šią vasarą džiaugėsi galimybe atostogauti pas tėvus Šilutėje, o Rugsėjo pirmąją skubėjo į gimnaziją susitikti ir pasveikinti buvusius savo mokytojus: „Labai noriu jiems padėkoti ir pasveikinti su švente“.
Šiemet 40 metų sukaktį mini Martyno Jankaus pagrindinė mokykla. Apie 480 moksleivių susirinko į Rugsėjo pirmosios šventę. Šiais mokslo metais mokysis 4 penktokų klasės – 4 penktokais daugiau negu pernai – preliminariais skaičiavimais jų bus 88. Daugumą penktokų atlydėjo tėveliai. Mokyklos direktorius Audrius Astasevičius, sveikindamas šurmulingą moksleivių ir juos atlydėjusių tėvelių minią, patikino, kad 40-metį mininčios mokyklos laukia daug gražių darbų. Planuojama papildyti ir sutvarkyti mokyklos muziejaus ekspoziciją, tikimasi, kad su Savivaldybės parama per kelerius metus bus užbaigti mokyklos remonto darbai.
Mokyklos vadovas savo mokyklos moksleiviams linkėjo gerų naujųjų mokslo metų. Priminė, kad mokyklą yra baigę nemažai garsių Šilutės krašte žmonių, vien politikų – keturi. Išreiškė viltį, kad politikų, gydytojų, inžinierių, pedagogų, darbininkų ir kitų specialybių gretas papildys ir dabartiniai M. Jankaus pagrindinės mokyklos mokseiviai.
Direktorius užsiminė ir apie žmogiškąsias savybes, draugiškumą, tolerantiškumą. „Žmonijoje nėra didesnės vertybės kaip taika ir santarvė“, – sakė direktorius. Susirinkusiuosius sveikino M. Jankaus mokyklą prieš tris dešimtmečius baigęs Savivaldybės tarybos narys Arvydas Jakas. Svečias prisiminė, kad šios mokyklos duris pravėręs prieš 40 metų buvo vienas pirmųjų naujos mokyklos pirmaklasių.
Martyno Jankaus bendravardį Martyną Bartkų į mokyklą palydėjo mažosios sesės: viena darželinukė, kita – ką tik gimusi.
Šeštokei Milenai Šadvartaitei šis rugsėjis – pirmasis. Ją į Rugsėjo pirmosios šventę atlydėjusi močiutė pasakojo, kad anūkė su tėveliais išvažiavo į Angliją, neturėdama nė trejų metukų. Svečioje šalyje lankė vaikų darželį, mokėsi anglų kalba. Tik pastaruosius dvejus metus, kai buvo įkurta privati lietuviška mokyklėlė, vakarais lankė ir ją. Šeštokę Mileną į mokyklą palydėjo jos močiutė. Praleidę Didžiojoje Britanijoje 10 metų, Milenos tėveliai sugrįžo į Šilutę.

Laima PUTRIUVIENĖ

Prieš 10 metų Vydūno gimnaziją baigusi Alina Tamošiūnaitė rudeninių gėlių žiedus dovanojo buvusiems mokytojams.

Pirmokė Viltė.

Vydūno gimnazijos trečiokės.

Į Rugsėjo pirmosios šventę skuba Šilutės pirmosios gimnazijos pirmokai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Augintinių ženklinimo ABC: kam, kaip ir kodėl to reikia?

Bela, Luna, Simba, Pūkis, Pupa, Maja, Rikis, Tobis, Murkis, Puma, Nika, Arčis, Gučis – populiariausi kačių ir šunų, registruotų Gyvūnų augintinių registre, vardai. Jūsų augintinio vardas taip pat gali būti populiariausiųjų sąraše, jei paženklinsite ir registruosite jį Gyvūnų augintinių registre. Primename, kaip tai padaryti ir kodėl svarbu paženklinti savo augintinius. Gyvūno ženklinimas mikroschema – tai neskausminga ir daug laiko netrunkanti procedūra. Ją atlieka veterinaras arba ženklintojas, registruojantis kates, šunis ir šeškus ir turintis mokymo baigimo pažymėjimą bei teisę prisijungti prie

Vasario mėnesį policija tikrins

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie vasario mėnesio policijos prevencines priemones. Vasario 1-2 d. bus tikrinamas privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimas, vasario 5-7 d. – transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų , vasario 9-11 d. ir vasario 27-28 d. – vairuotojų nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles. Vasario 13-19 d. bus sustiprinta krovininių automobilių ir autobusų

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Taip pat skaitykite