Rugsėjo pirmosios skambutis – didelio kelio pradžia

Mokslo ir žinių diena prasidėjo šv. Mišiomis Šilutės katalikų bažnyčioje, po jų miesto gatves užtvindė į mokyklas skubantys moksleiviai. Šilutės pirmosios gimnazijos gimnazistai buvo pasveikinti Kultūros ir pramogų centre.

Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos moksleiviai, mokytojai.

Gerokai prieš 10 val. muzika suskambo po senaisiais kaštonais, prie istorinės Šilutės pradinės mokyklos pastato, kur ne pirmus metus mokosi Pamario pagrindinės mokyklos pradinukai. Prie savo mokytojų skubėjo antrokai, trečiokai, ketvirtokai. Pirmokai tvirtai spaudė delnuose ilgus, sunkius kardelių žiedus, nepaleisdami tėvų rankų. Netrukus antrosiomis mamomis taps jų pirmosios mokytojos.
Pradinių klasių jaudulys jau pasimiršo į gimnaziją skubančioms šventiškai puošnioms Vydūno gimnazijos trečiokėms Samantai ir Patricijai.
Nors ir tolimesni, tačiau dar nepamiršti takai į mokyklą šilutiškei Alinai Tamošiūnaitei. Prieš 10 metų baigusi Vydūno gimnaziją, mergina studijavo architektūrą. Šie metai jai išskirtiniai – gavo architektūros magistro laipsnį Olandijoje, šią vasarą džiaugėsi galimybe atostogauti pas tėvus Šilutėje, o Rugsėjo pirmąją skubėjo į gimnaziją susitikti ir pasveikinti buvusius savo mokytojus: „Labai noriu jiems padėkoti ir pasveikinti su švente“.
Šiemet 40 metų sukaktį mini Martyno Jankaus pagrindinė mokykla. Apie 480 moksleivių susirinko į Rugsėjo pirmosios šventę. Šiais mokslo metais mokysis 4 penktokų klasės – 4 penktokais daugiau negu pernai – preliminariais skaičiavimais jų bus 88. Daugumą penktokų atlydėjo tėveliai. Mokyklos direktorius Audrius Astasevičius, sveikindamas šurmulingą moksleivių ir juos atlydėjusių tėvelių minią, patikino, kad 40-metį mininčios mokyklos laukia daug gražių darbų. Planuojama papildyti ir sutvarkyti mokyklos muziejaus ekspoziciją, tikimasi, kad su Savivaldybės parama per kelerius metus bus užbaigti mokyklos remonto darbai.
Mokyklos vadovas savo mokyklos moksleiviams linkėjo gerų naujųjų mokslo metų. Priminė, kad mokyklą yra baigę nemažai garsių Šilutės krašte žmonių, vien politikų – keturi. Išreiškė viltį, kad politikų, gydytojų, inžinierių, pedagogų, darbininkų ir kitų specialybių gretas papildys ir dabartiniai M. Jankaus pagrindinės mokyklos mokseiviai.
Direktorius užsiminė ir apie žmogiškąsias savybes, draugiškumą, tolerantiškumą. „Žmonijoje nėra didesnės vertybės kaip taika ir santarvė“, – sakė direktorius. Susirinkusiuosius sveikino M. Jankaus mokyklą prieš tris dešimtmečius baigęs Savivaldybės tarybos narys Arvydas Jakas. Svečias prisiminė, kad šios mokyklos duris pravėręs prieš 40 metų buvo vienas pirmųjų naujos mokyklos pirmaklasių.
Martyno Jankaus bendravardį Martyną Bartkų į mokyklą palydėjo mažosios sesės: viena darželinukė, kita – ką tik gimusi.
Šeštokei Milenai Šadvartaitei šis rugsėjis – pirmasis. Ją į Rugsėjo pirmosios šventę atlydėjusi močiutė pasakojo, kad anūkė su tėveliais išvažiavo į Angliją, neturėdama nė trejų metukų. Svečioje šalyje lankė vaikų darželį, mokėsi anglų kalba. Tik pastaruosius dvejus metus, kai buvo įkurta privati lietuviška mokyklėlė, vakarais lankė ir ją. Šeštokę Mileną į mokyklą palydėjo jos močiutė. Praleidę Didžiojoje Britanijoje 10 metų, Milenos tėveliai sugrįžo į Šilutę.

Laima PUTRIUVIENĖ

Prieš 10 metų Vydūno gimnaziją baigusi Alina Tamošiūnaitė rudeninių gėlių žiedus dovanojo buvusiems mokytojams.

Pirmokė Viltė.

Vydūno gimnazijos trečiokės.

Į Rugsėjo pirmosios šventę skuba Šilutės pirmosios gimnazijos pirmokai.

Hits: 92

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Seku seku pasaką…

Ar skaitymas tik laiko gaišimas? Žinoma ne! Skaitymo garsiai nauda vaikui yra didesnė, nei įsivaizduojame. Tiek mūsų skaitymas vaikams, tiek knygų sklaidymas su iliustracijomis skatina vaikų smalsumą, lavina vaizduotę, ugdo domėjimąsi įvairiomis situacijomis bei plečia žodyną. Skaitydami padedame vaikui suprasti, kad skaitymas supažindins jį su naujais žmonėmis, nuneš į kitus pasaulius ir leis keliauti laiku. Dirbdama su vaikais stengiuosi, kad nei viena vaiko  diena nepraeitų neatsivertus knygą. Dauguma vaikų turi savo „mylimiausias“ knygeles, kuriuose lygiuojasi į savo pasirinktus pasakų personažus.

Policija – apie pirmąjį šių metų ketvirtį

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas skelbia pirmojo šių metų ketvirčio nusikalstamumo ir avaringumo apžvalgą. Šiam komisariatui priklauso ir Šilutės rajono, ir Pagėgių savivaldybės policijos komisariatai (apžvalgoje duomenys pagal rajonus nėra išskaidyti). Tauragės aps. VPK per 2021 m. I ketvirtį užregistravo 5358 pranešimus apie įvykius, iš kurių buvo užregistruotos 306, o ištirtos 243 nusikalstamos veikos. 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu užregistruotos 426, o ištirta 221 nusikalstama veika. Pastebima, kad šių metų pirmą ketvirtį nusikalstamų veikų sumažėjo 28,2 proc. (daugiausiai sumažėjo vagysčių).

Ar neparsinešei erkių?

Šiltesnėmis pavasario dienomis daugiau žmonių mėgaujasi laisvu laiku gamtoje. „Eurovaistinės“ specialistai nedvejodami pritaria – laikas lauke tikrai naudingas mūsų sveikatai, tačiau svarbu prisiminti, pasitikrinti, ar  iš gamtos neparsinešame erkių. Dauguma žmonių žino, kad sugrįžus iš miško ar parko reikia pasitikrinti, ar mums neįsisiurbė erkė, tačiau dvejojama, kada tai padaryti – jau namuose ar tik susiruošus grįžti. Vaistininkė Karolina Kudzinskienė sako, kad tiek pati, tiek savo klientams visada pataria vos išėjus iš miško ar parko apžiūrėti, ar ant kūno neropoja erkės,

Pareigūnų padėka sąžiningam naumiestiškiui

Vakar pareigūnų padėkos žodžių sulaukė  Žemaičių Naumiesčio gyventojas Valdas Venckus. Vyras apie kapinėse rastą vyrišką rankinę nedelsdamas informavo policijos pareigūnus. Pasirodo, rastoje rankinėje buvo nemaža pinigų suma, įvairių dokumentų. V. Venckus pasakojo, kad ir pats buvo atsidūręs panašioje situacijoje. Atgauti savo pamestą piniginę jam, buvo maloni staigmena. Tauragės aps. VPK Šilutės r. PK viršininkas Remigijus Rudminas pasidžiaugė, kad Šilutės rajone yra sąžiningų piliečių. Tikime, kad tokiais kilniais poelgiais paseks ir V. Venckaus šeimos atžalos. Lina Banienė, Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė

Taip pat skaitykite