Rugsėjo pirmosios skambutis – didelio kelio pradžia

Mokslo ir žinių diena prasidėjo šv. Mišiomis Šilutės katalikų bažnyčioje, po jų miesto gatves užtvindė į mokyklas skubantys moksleiviai. Šilutės pirmosios gimnazijos gimnazistai buvo pasveikinti Kultūros ir pramogų centre.

Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos moksleiviai, mokytojai.

Gerokai prieš 10 val. muzika suskambo po senaisiais kaštonais, prie istorinės Šilutės pradinės mokyklos pastato, kur ne pirmus metus mokosi Pamario pagrindinės mokyklos pradinukai. Prie savo mokytojų skubėjo antrokai, trečiokai, ketvirtokai. Pirmokai tvirtai spaudė delnuose ilgus, sunkius kardelių žiedus, nepaleisdami tėvų rankų. Netrukus antrosiomis mamomis taps jų pirmosios mokytojos.
Pradinių klasių jaudulys jau pasimiršo į gimnaziją skubančioms šventiškai puošnioms Vydūno gimnazijos trečiokėms Samantai ir Patricijai.
Nors ir tolimesni, tačiau dar nepamiršti takai į mokyklą šilutiškei Alinai Tamošiūnaitei. Prieš 10 metų baigusi Vydūno gimnaziją, mergina studijavo architektūrą. Šie metai jai išskirtiniai – gavo architektūros magistro laipsnį Olandijoje, šią vasarą džiaugėsi galimybe atostogauti pas tėvus Šilutėje, o Rugsėjo pirmąją skubėjo į gimnaziją susitikti ir pasveikinti buvusius savo mokytojus: „Labai noriu jiems padėkoti ir pasveikinti su švente“.
Šiemet 40 metų sukaktį mini Martyno Jankaus pagrindinė mokykla. Apie 480 moksleivių susirinko į Rugsėjo pirmosios šventę. Šiais mokslo metais mokysis 4 penktokų klasės – 4 penktokais daugiau negu pernai – preliminariais skaičiavimais jų bus 88. Daugumą penktokų atlydėjo tėveliai. Mokyklos direktorius Audrius Astasevičius, sveikindamas šurmulingą moksleivių ir juos atlydėjusių tėvelių minią, patikino, kad 40-metį mininčios mokyklos laukia daug gražių darbų. Planuojama papildyti ir sutvarkyti mokyklos muziejaus ekspoziciją, tikimasi, kad su Savivaldybės parama per kelerius metus bus užbaigti mokyklos remonto darbai.
Mokyklos vadovas savo mokyklos moksleiviams linkėjo gerų naujųjų mokslo metų. Priminė, kad mokyklą yra baigę nemažai garsių Šilutės krašte žmonių, vien politikų – keturi. Išreiškė viltį, kad politikų, gydytojų, inžinierių, pedagogų, darbininkų ir kitų specialybių gretas papildys ir dabartiniai M. Jankaus pagrindinės mokyklos mokseiviai.
Direktorius užsiminė ir apie žmogiškąsias savybes, draugiškumą, tolerantiškumą. „Žmonijoje nėra didesnės vertybės kaip taika ir santarvė“, – sakė direktorius. Susirinkusiuosius sveikino M. Jankaus mokyklą prieš tris dešimtmečius baigęs Savivaldybės tarybos narys Arvydas Jakas. Svečias prisiminė, kad šios mokyklos duris pravėręs prieš 40 metų buvo vienas pirmųjų naujos mokyklos pirmaklasių.
Martyno Jankaus bendravardį Martyną Bartkų į mokyklą palydėjo mažosios sesės: viena darželinukė, kita – ką tik gimusi.
Šeštokei Milenai Šadvartaitei šis rugsėjis – pirmasis. Ją į Rugsėjo pirmosios šventę atlydėjusi močiutė pasakojo, kad anūkė su tėveliais išvažiavo į Angliją, neturėdama nė trejų metukų. Svečioje šalyje lankė vaikų darželį, mokėsi anglų kalba. Tik pastaruosius dvejus metus, kai buvo įkurta privati lietuviška mokyklėlė, vakarais lankė ir ją. Šeštokę Mileną į mokyklą palydėjo jos močiutė. Praleidę Didžiojoje Britanijoje 10 metų, Milenos tėveliai sugrįžo į Šilutę.

Laima PUTRIUVIENĖ

Prieš 10 metų Vydūno gimnaziją baigusi Alina Tamošiūnaitė rudeninių gėlių žiedus dovanojo buvusiems mokytojams.

Pirmokė Viltė.

Vydūno gimnazijos trečiokės.

Į Rugsėjo pirmosios šventę skuba Šilutės pirmosios gimnazijos pirmokai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite