Rugsėjo pirmosios skambutis – didelio kelio pradžia

Mokslo ir žinių diena prasidėjo šv. Mišiomis Šilutės katalikų bažnyčioje, po jų miesto gatves užtvindė į mokyklas skubantys moksleiviai. Šilutės pirmosios gimnazijos gimnazistai buvo pasveikinti Kultūros ir pramogų centre.

Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos moksleiviai, mokytojai.

Gerokai prieš 10 val. muzika suskambo po senaisiais kaštonais, prie istorinės Šilutės pradinės mokyklos pastato, kur ne pirmus metus mokosi Pamario pagrindinės mokyklos pradinukai. Prie savo mokytojų skubėjo antrokai, trečiokai, ketvirtokai. Pirmokai tvirtai spaudė delnuose ilgus, sunkius kardelių žiedus, nepaleisdami tėvų rankų. Netrukus antrosiomis mamomis taps jų pirmosios mokytojos.
Pradinių klasių jaudulys jau pasimiršo į gimnaziją skubančioms šventiškai puošnioms Vydūno gimnazijos trečiokėms Samantai ir Patricijai.
Nors ir tolimesni, tačiau dar nepamiršti takai į mokyklą šilutiškei Alinai Tamošiūnaitei. Prieš 10 metų baigusi Vydūno gimnaziją, mergina studijavo architektūrą. Šie metai jai išskirtiniai – gavo architektūros magistro laipsnį Olandijoje, šią vasarą džiaugėsi galimybe atostogauti pas tėvus Šilutėje, o Rugsėjo pirmąją skubėjo į gimnaziją susitikti ir pasveikinti buvusius savo mokytojus: „Labai noriu jiems padėkoti ir pasveikinti su švente“.
Šiemet 40 metų sukaktį mini Martyno Jankaus pagrindinė mokykla. Apie 480 moksleivių susirinko į Rugsėjo pirmosios šventę. Šiais mokslo metais mokysis 4 penktokų klasės – 4 penktokais daugiau negu pernai – preliminariais skaičiavimais jų bus 88. Daugumą penktokų atlydėjo tėveliai. Mokyklos direktorius Audrius Astasevičius, sveikindamas šurmulingą moksleivių ir juos atlydėjusių tėvelių minią, patikino, kad 40-metį mininčios mokyklos laukia daug gražių darbų. Planuojama papildyti ir sutvarkyti mokyklos muziejaus ekspoziciją, tikimasi, kad su Savivaldybės parama per kelerius metus bus užbaigti mokyklos remonto darbai.
Mokyklos vadovas savo mokyklos moksleiviams linkėjo gerų naujųjų mokslo metų. Priminė, kad mokyklą yra baigę nemažai garsių Šilutės krašte žmonių, vien politikų – keturi. Išreiškė viltį, kad politikų, gydytojų, inžinierių, pedagogų, darbininkų ir kitų specialybių gretas papildys ir dabartiniai M. Jankaus pagrindinės mokyklos mokseiviai.
Direktorius užsiminė ir apie žmogiškąsias savybes, draugiškumą, tolerantiškumą. „Žmonijoje nėra didesnės vertybės kaip taika ir santarvė“, – sakė direktorius. Susirinkusiuosius sveikino M. Jankaus mokyklą prieš tris dešimtmečius baigęs Savivaldybės tarybos narys Arvydas Jakas. Svečias prisiminė, kad šios mokyklos duris pravėręs prieš 40 metų buvo vienas pirmųjų naujos mokyklos pirmaklasių.
Martyno Jankaus bendravardį Martyną Bartkų į mokyklą palydėjo mažosios sesės: viena darželinukė, kita – ką tik gimusi.
Šeštokei Milenai Šadvartaitei šis rugsėjis – pirmasis. Ją į Rugsėjo pirmosios šventę atlydėjusi močiutė pasakojo, kad anūkė su tėveliais išvažiavo į Angliją, neturėdama nė trejų metukų. Svečioje šalyje lankė vaikų darželį, mokėsi anglų kalba. Tik pastaruosius dvejus metus, kai buvo įkurta privati lietuviška mokyklėlė, vakarais lankė ir ją. Šeštokę Mileną į mokyklą palydėjo jos močiutė. Praleidę Didžiojoje Britanijoje 10 metų, Milenos tėveliai sugrįžo į Šilutę.

Laima PUTRIUVIENĖ

Prieš 10 metų Vydūno gimnaziją baigusi Alina Tamošiūnaitė rudeninių gėlių žiedus dovanojo buvusiems mokytojams.

Pirmokė Viltė.

Vydūno gimnazijos trečiokės.

Į Rugsėjo pirmosios šventę skuba Šilutės pirmosios gimnazijos pirmokai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite