Rugsėjo 5-ąją – visi į žuvienės virimo čempionatą!

Septintojo tarptautinio čempionato reklamos kampanija prasideda. Čempionato nuostatai, dalyvių registracijos anketa jau šiandien skelbiama Šilutės r. savivaldybės tinklapyje. Iš Savivaldybės biudžeto lėšų čempionatui organizuoti skirta 7240 eurų. Ketvirtadienį įvyko šiam renginiui pagarsinti skirta spaudos konferencija. Joje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, jo pavaduotojas Algirdas Balčytis ir čempionato sumanytojas bei šio renginio siela Marijus Budraitis ir žiniasklaidos atstovai.

Susitikti su žiniasklaidos atstovais atvyko meras Vytautas Laurinaitis, mero pavaduotojas Algirdas Balčytis ir čempionato sumanytojas bei jo siela Marijus Budraitis (centre).

Varžysis ir užsieniečiai
Rugsėjo 5 d. jau septintą kartą į Šilutės mažųjų laivų uostą kviečiami geriausi Lietuvos žuvienės virimo meistrai ir jų komandos. Dėl čempiono vardo varžysis ir užsieniečiai. Nors ir ankstesniuose čempionatuose netrūko svečių iš užsienio, tačiau jie įsiliedavo į lietuvių komandas, o šiemet užsieniečiai sudarys savo komandas ir vienodomis teisėmis varžysis dėl žuvienės virimo čempiono vardo.
Tikimasi sulaukti komandų iš Lenkijos, Latvijos, Rusijos, Švedijos, Turkijos.
Naujas čempionato globėjas
Čempionatas turi naują globėją – europarlamentaro Zigmanto Balčyčio iki šiol globotą čempionatą nuo šiol globos LR Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis. Naujasis čempionato globėjas yra patikinęs, kad žinia apie čempionatą televizijos kanalais pasklis po visą šalį.
Prizai ir vertinimo komisija
Spaudos konferencijos dalyviams priminta, kad čempionato dalyviai kulinarinį meistriškumą demonstruos, varžydamiesi dėl geriausios žuvienės ar geriausios žuvies sriubos virėjo titulų. Žuvienės virimo čempionui bus įteiktas Šilutės r. savivaldybės mero įsteigtas čempiono žiedas. Kaip ir ankstesniems čempionatams žiedą sukurti patikėta kintiškiui Romui Tarvydui. Išvirusiam gardžiausią žuvienės sriubą bus įteiktas specialus Šilutės seniūno prizas – Arnoldo Miluko sukurta emalio plaketė.
Pirmą kartą čempionato vertinimo komisijoje nedalyvaus Savivaldybės meras, tuo metu turėsiantis globoti atvykusius svečius. Pasak M. Budraičio, ateityje vertinimo komisiją sudarys tik čempiono žiedą iškovoję žuvienės virimo meistrai.
Atrankos regionuose
„Atėjome ne tuščiomis rankomis“, – pasidžiaugė M. Budraitis, pranešęs, kad čempionato dalyvių registracijos anketa bus paskelbta tik penktadienį, o dvi komandos jau yra patvirtinusios apie savo dalyvavimą. M. Budraitis priminė, kad žuvienės virimo čempionatas buvo „nusikėlęs“ pas žemaičius, Plungės miesto šventėje vyko žuvienės virimo komandų atranka, aiškintasi, kas yra vertas vykti į čempionatą Šilutėje. Atranka sulaukė didelio dėmesio. Iš penkių komandų teisę vykti į Pamarį pelnė dvi komandas, jas atlydės Plungės meras Audrius Klišonis.
Plungėje parodomąją žuvienę virė žuvienės virimo čempionas Raimondas Plikšnys, koncertavo grupė „Karčema“. Pasak M. Budraičio, tokias atrankas numatoma daryti ir kituose Lietuvos etnografiniuose regionuose. Taigi, ateityje numatyta atrankas rengti Dzūkijoje, Aukštaitijoje, Suvalkijoje tam, kad iš anksto būtų aišku, kurios komandos vyks į Šilutę – žuvienės virimo sostinę. Šilutiškiai kol kas tokių atrankų išvengs, pirmenybė bus teikiama senbuvių komandoms.
Didelis susidomėjimas
Šilutės r. savivaldybė išsiuntė apie 60 kvietimų šalies savivaldybėms, ministerijoms. Šiemet bus įgyvendinta sena svajonė pamatyti, be abejo, ir paragauti, su Šilute susigiminiavusių miestų komandų verdamos žuvienės. Šioms komandoms vietos yra garantuotos. Žuvienės virimo čempionate dalyvaus komandos iš kaimyninių rajonų ir miestų – Tauragės, Šilalės, Nidos, Pagėgių. Komandas atlydės tų savivaldybių merai. Prie žuvienės virimo katilų bus galima sutikti ir Alytaus merą Vytautą Grigaravičių, pernykščiame čempionate dalyvavusį „Ekskomisarų“ komandoje.
Čempionatu susidomėjo ir vienas didžiausių prekybos tinklų „Maxima“, planuojantis užregistruoti savo komandą.
Augantį susidomėjimą čempionatu iliustruoja skaičiai: pirmajame čempionate kunkuliavo 5 katilai, pernykščiame – 47. Trečiajame čempionate buvo užsakyta ir panaudota 3000 vienkartinių lėkščių, šiemet – 8000.
Kiek bus komandų, paaiškės netrukus. Aišku viena, kad pagal nuostatus komandos žuvienę ar žuvies sriubą privalės virti ne mažesniuose negu 30 litrų talpos katiluose.
Paklausus mero V. Laurinaičio, ar svarstoma galimybė atsisakyti svaigiųjų gėrimų šventėje, atsakė, kad tai kol kas nebuvo svarstyta. Šiemet tokio sprendimo priimti jau neteks, nes visi parengiamieji darbai beveik baigti. Meras sakė, kad nuomonę dėl svaigiųjų gėrimų draudimo šventėse turėtų pareikšti bendruomenė.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite