Rugsėjo 5-ąją – visi į žuvienės virimo čempionatą!

Septintojo tarptautinio čempionato reklamos kampanija prasideda. Čempionato nuostatai, dalyvių registracijos anketa jau šiandien skelbiama Šilutės r. savivaldybės tinklapyje. Iš Savivaldybės biudžeto lėšų čempionatui organizuoti skirta 7240 eurų. Ketvirtadienį įvyko šiam renginiui pagarsinti skirta spaudos konferencija. Joje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, jo pavaduotojas Algirdas Balčytis ir čempionato sumanytojas bei šio renginio siela Marijus Budraitis ir žiniasklaidos atstovai.

Susitikti su žiniasklaidos atstovais atvyko meras Vytautas Laurinaitis, mero pavaduotojas Algirdas Balčytis ir čempionato sumanytojas bei jo siela Marijus Budraitis (centre).

Varžysis ir užsieniečiai
Rugsėjo 5 d. jau septintą kartą į Šilutės mažųjų laivų uostą kviečiami geriausi Lietuvos žuvienės virimo meistrai ir jų komandos. Dėl čempiono vardo varžysis ir užsieniečiai. Nors ir ankstesniuose čempionatuose netrūko svečių iš užsienio, tačiau jie įsiliedavo į lietuvių komandas, o šiemet užsieniečiai sudarys savo komandas ir vienodomis teisėmis varžysis dėl žuvienės virimo čempiono vardo.
Tikimasi sulaukti komandų iš Lenkijos, Latvijos, Rusijos, Švedijos, Turkijos.
Naujas čempionato globėjas
Čempionatas turi naują globėją – europarlamentaro Zigmanto Balčyčio iki šiol globotą čempionatą nuo šiol globos LR Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis. Naujasis čempionato globėjas yra patikinęs, kad žinia apie čempionatą televizijos kanalais pasklis po visą šalį.
Prizai ir vertinimo komisija
Spaudos konferencijos dalyviams priminta, kad čempionato dalyviai kulinarinį meistriškumą demonstruos, varžydamiesi dėl geriausios žuvienės ar geriausios žuvies sriubos virėjo titulų. Žuvienės virimo čempionui bus įteiktas Šilutės r. savivaldybės mero įsteigtas čempiono žiedas. Kaip ir ankstesniems čempionatams žiedą sukurti patikėta kintiškiui Romui Tarvydui. Išvirusiam gardžiausią žuvienės sriubą bus įteiktas specialus Šilutės seniūno prizas – Arnoldo Miluko sukurta emalio plaketė.
Pirmą kartą čempionato vertinimo komisijoje nedalyvaus Savivaldybės meras, tuo metu turėsiantis globoti atvykusius svečius. Pasak M. Budraičio, ateityje vertinimo komisiją sudarys tik čempiono žiedą iškovoję žuvienės virimo meistrai.
Atrankos regionuose
„Atėjome ne tuščiomis rankomis“, – pasidžiaugė M. Budraitis, pranešęs, kad čempionato dalyvių registracijos anketa bus paskelbta tik penktadienį, o dvi komandos jau yra patvirtinusios apie savo dalyvavimą. M. Budraitis priminė, kad žuvienės virimo čempionatas buvo „nusikėlęs“ pas žemaičius, Plungės miesto šventėje vyko žuvienės virimo komandų atranka, aiškintasi, kas yra vertas vykti į čempionatą Šilutėje. Atranka sulaukė didelio dėmesio. Iš penkių komandų teisę vykti į Pamarį pelnė dvi komandas, jas atlydės Plungės meras Audrius Klišonis.
Plungėje parodomąją žuvienę virė žuvienės virimo čempionas Raimondas Plikšnys, koncertavo grupė „Karčema“. Pasak M. Budraičio, tokias atrankas numatoma daryti ir kituose Lietuvos etnografiniuose regionuose. Taigi, ateityje numatyta atrankas rengti Dzūkijoje, Aukštaitijoje, Suvalkijoje tam, kad iš anksto būtų aišku, kurios komandos vyks į Šilutę – žuvienės virimo sostinę. Šilutiškiai kol kas tokių atrankų išvengs, pirmenybė bus teikiama senbuvių komandoms.
Didelis susidomėjimas
Šilutės r. savivaldybė išsiuntė apie 60 kvietimų šalies savivaldybėms, ministerijoms. Šiemet bus įgyvendinta sena svajonė pamatyti, be abejo, ir paragauti, su Šilute susigiminiavusių miestų komandų verdamos žuvienės. Šioms komandoms vietos yra garantuotos. Žuvienės virimo čempionate dalyvaus komandos iš kaimyninių rajonų ir miestų – Tauragės, Šilalės, Nidos, Pagėgių. Komandas atlydės tų savivaldybių merai. Prie žuvienės virimo katilų bus galima sutikti ir Alytaus merą Vytautą Grigaravičių, pernykščiame čempionate dalyvavusį „Ekskomisarų“ komandoje.
Čempionatu susidomėjo ir vienas didžiausių prekybos tinklų „Maxima“, planuojantis užregistruoti savo komandą.
Augantį susidomėjimą čempionatu iliustruoja skaičiai: pirmajame čempionate kunkuliavo 5 katilai, pernykščiame – 47. Trečiajame čempionate buvo užsakyta ir panaudota 3000 vienkartinių lėkščių, šiemet – 8000.
Kiek bus komandų, paaiškės netrukus. Aišku viena, kad pagal nuostatus komandos žuvienę ar žuvies sriubą privalės virti ne mažesniuose negu 30 litrų talpos katiluose.
Paklausus mero V. Laurinaičio, ar svarstoma galimybė atsisakyti svaigiųjų gėrimų šventėje, atsakė, kad tai kol kas nebuvo svarstyta. Šiemet tokio sprendimo priimti jau neteks, nes visi parengiamieji darbai beveik baigti. Meras sakė, kad nuomonę dėl svaigiųjų gėrimų draudimo šventėse turėtų pareikšti bendruomenė.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite