Rugsėjo 5-ąją – visi į žuvienės virimo čempionatą!

Septintojo tarptautinio čempionato reklamos kampanija prasideda. Čempionato nuostatai, dalyvių registracijos anketa jau šiandien skelbiama Šilutės r. savivaldybės tinklapyje. Iš Savivaldybės biudžeto lėšų čempionatui organizuoti skirta 7240 eurų. Ketvirtadienį įvyko šiam renginiui pagarsinti skirta spaudos konferencija. Joje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, jo pavaduotojas Algirdas Balčytis ir čempionato sumanytojas bei šio renginio siela Marijus Budraitis ir žiniasklaidos atstovai.

Susitikti su žiniasklaidos atstovais atvyko meras Vytautas Laurinaitis, mero pavaduotojas Algirdas Balčytis ir čempionato sumanytojas bei jo siela Marijus Budraitis (centre).

Varžysis ir užsieniečiai
Rugsėjo 5 d. jau septintą kartą į Šilutės mažųjų laivų uostą kviečiami geriausi Lietuvos žuvienės virimo meistrai ir jų komandos. Dėl čempiono vardo varžysis ir užsieniečiai. Nors ir ankstesniuose čempionatuose netrūko svečių iš užsienio, tačiau jie įsiliedavo į lietuvių komandas, o šiemet užsieniečiai sudarys savo komandas ir vienodomis teisėmis varžysis dėl žuvienės virimo čempiono vardo.
Tikimasi sulaukti komandų iš Lenkijos, Latvijos, Rusijos, Švedijos, Turkijos.
Naujas čempionato globėjas
Čempionatas turi naują globėją – europarlamentaro Zigmanto Balčyčio iki šiol globotą čempionatą nuo šiol globos LR Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis. Naujasis čempionato globėjas yra patikinęs, kad žinia apie čempionatą televizijos kanalais pasklis po visą šalį.
Prizai ir vertinimo komisija
Spaudos konferencijos dalyviams priminta, kad čempionato dalyviai kulinarinį meistriškumą demonstruos, varžydamiesi dėl geriausios žuvienės ar geriausios žuvies sriubos virėjo titulų. Žuvienės virimo čempionui bus įteiktas Šilutės r. savivaldybės mero įsteigtas čempiono žiedas. Kaip ir ankstesniems čempionatams žiedą sukurti patikėta kintiškiui Romui Tarvydui. Išvirusiam gardžiausią žuvienės sriubą bus įteiktas specialus Šilutės seniūno prizas – Arnoldo Miluko sukurta emalio plaketė.
Pirmą kartą čempionato vertinimo komisijoje nedalyvaus Savivaldybės meras, tuo metu turėsiantis globoti atvykusius svečius. Pasak M. Budraičio, ateityje vertinimo komisiją sudarys tik čempiono žiedą iškovoję žuvienės virimo meistrai.
Atrankos regionuose
„Atėjome ne tuščiomis rankomis“, – pasidžiaugė M. Budraitis, pranešęs, kad čempionato dalyvių registracijos anketa bus paskelbta tik penktadienį, o dvi komandos jau yra patvirtinusios apie savo dalyvavimą. M. Budraitis priminė, kad žuvienės virimo čempionatas buvo „nusikėlęs“ pas žemaičius, Plungės miesto šventėje vyko žuvienės virimo komandų atranka, aiškintasi, kas yra vertas vykti į čempionatą Šilutėje. Atranka sulaukė didelio dėmesio. Iš penkių komandų teisę vykti į Pamarį pelnė dvi komandas, jas atlydės Plungės meras Audrius Klišonis.
Plungėje parodomąją žuvienę virė žuvienės virimo čempionas Raimondas Plikšnys, koncertavo grupė „Karčema“. Pasak M. Budraičio, tokias atrankas numatoma daryti ir kituose Lietuvos etnografiniuose regionuose. Taigi, ateityje numatyta atrankas rengti Dzūkijoje, Aukštaitijoje, Suvalkijoje tam, kad iš anksto būtų aišku, kurios komandos vyks į Šilutę – žuvienės virimo sostinę. Šilutiškiai kol kas tokių atrankų išvengs, pirmenybė bus teikiama senbuvių komandoms.
Didelis susidomėjimas
Šilutės r. savivaldybė išsiuntė apie 60 kvietimų šalies savivaldybėms, ministerijoms. Šiemet bus įgyvendinta sena svajonė pamatyti, be abejo, ir paragauti, su Šilute susigiminiavusių miestų komandų verdamos žuvienės. Šioms komandoms vietos yra garantuotos. Žuvienės virimo čempionate dalyvaus komandos iš kaimyninių rajonų ir miestų – Tauragės, Šilalės, Nidos, Pagėgių. Komandas atlydės tų savivaldybių merai. Prie žuvienės virimo katilų bus galima sutikti ir Alytaus merą Vytautą Grigaravičių, pernykščiame čempionate dalyvavusį „Ekskomisarų“ komandoje.
Čempionatu susidomėjo ir vienas didžiausių prekybos tinklų „Maxima“, planuojantis užregistruoti savo komandą.
Augantį susidomėjimą čempionatu iliustruoja skaičiai: pirmajame čempionate kunkuliavo 5 katilai, pernykščiame – 47. Trečiajame čempionate buvo užsakyta ir panaudota 3000 vienkartinių lėkščių, šiemet – 8000.
Kiek bus komandų, paaiškės netrukus. Aišku viena, kad pagal nuostatus komandos žuvienę ar žuvies sriubą privalės virti ne mažesniuose negu 30 litrų talpos katiluose.
Paklausus mero V. Laurinaičio, ar svarstoma galimybė atsisakyti svaigiųjų gėrimų šventėje, atsakė, kad tai kol kas nebuvo svarstyta. Šiemet tokio sprendimo priimti jau neteks, nes visi parengiamieji darbai beveik baigti. Meras sakė, kad nuomonę dėl svaigiųjų gėrimų draudimo šventėse turėtų pareikšti bendruomenė.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite