Rugsėjo 5-ąją – visi į žuvienės virimo čempionatą!

Septintojo tarptautinio čempionato reklamos kampanija prasideda. Čempionato nuostatai, dalyvių registracijos anketa jau šiandien skelbiama Šilutės r. savivaldybės tinklapyje. Iš Savivaldybės biudžeto lėšų čempionatui organizuoti skirta 7240 eurų. Ketvirtadienį įvyko šiam renginiui pagarsinti skirta spaudos konferencija. Joje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, jo pavaduotojas Algirdas Balčytis ir čempionato sumanytojas bei šio renginio siela Marijus Budraitis ir žiniasklaidos atstovai.

Susitikti su žiniasklaidos atstovais atvyko meras Vytautas Laurinaitis, mero pavaduotojas Algirdas Balčytis ir čempionato sumanytojas bei jo siela Marijus Budraitis (centre).

Varžysis ir užsieniečiai
Rugsėjo 5 d. jau septintą kartą į Šilutės mažųjų laivų uostą kviečiami geriausi Lietuvos žuvienės virimo meistrai ir jų komandos. Dėl čempiono vardo varžysis ir užsieniečiai. Nors ir ankstesniuose čempionatuose netrūko svečių iš užsienio, tačiau jie įsiliedavo į lietuvių komandas, o šiemet užsieniečiai sudarys savo komandas ir vienodomis teisėmis varžysis dėl žuvienės virimo čempiono vardo.
Tikimasi sulaukti komandų iš Lenkijos, Latvijos, Rusijos, Švedijos, Turkijos.
Naujas čempionato globėjas
Čempionatas turi naują globėją – europarlamentaro Zigmanto Balčyčio iki šiol globotą čempionatą nuo šiol globos LR Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis. Naujasis čempionato globėjas yra patikinęs, kad žinia apie čempionatą televizijos kanalais pasklis po visą šalį.
Prizai ir vertinimo komisija
Spaudos konferencijos dalyviams priminta, kad čempionato dalyviai kulinarinį meistriškumą demonstruos, varžydamiesi dėl geriausios žuvienės ar geriausios žuvies sriubos virėjo titulų. Žuvienės virimo čempionui bus įteiktas Šilutės r. savivaldybės mero įsteigtas čempiono žiedas. Kaip ir ankstesniems čempionatams žiedą sukurti patikėta kintiškiui Romui Tarvydui. Išvirusiam gardžiausią žuvienės sriubą bus įteiktas specialus Šilutės seniūno prizas – Arnoldo Miluko sukurta emalio plaketė.
Pirmą kartą čempionato vertinimo komisijoje nedalyvaus Savivaldybės meras, tuo metu turėsiantis globoti atvykusius svečius. Pasak M. Budraičio, ateityje vertinimo komisiją sudarys tik čempiono žiedą iškovoję žuvienės virimo meistrai.
Atrankos regionuose
„Atėjome ne tuščiomis rankomis“, – pasidžiaugė M. Budraitis, pranešęs, kad čempionato dalyvių registracijos anketa bus paskelbta tik penktadienį, o dvi komandos jau yra patvirtinusios apie savo dalyvavimą. M. Budraitis priminė, kad žuvienės virimo čempionatas buvo „nusikėlęs“ pas žemaičius, Plungės miesto šventėje vyko žuvienės virimo komandų atranka, aiškintasi, kas yra vertas vykti į čempionatą Šilutėje. Atranka sulaukė didelio dėmesio. Iš penkių komandų teisę vykti į Pamarį pelnė dvi komandas, jas atlydės Plungės meras Audrius Klišonis.
Plungėje parodomąją žuvienę virė žuvienės virimo čempionas Raimondas Plikšnys, koncertavo grupė „Karčema“. Pasak M. Budraičio, tokias atrankas numatoma daryti ir kituose Lietuvos etnografiniuose regionuose. Taigi, ateityje numatyta atrankas rengti Dzūkijoje, Aukštaitijoje, Suvalkijoje tam, kad iš anksto būtų aišku, kurios komandos vyks į Šilutę – žuvienės virimo sostinę. Šilutiškiai kol kas tokių atrankų išvengs, pirmenybė bus teikiama senbuvių komandoms.
Didelis susidomėjimas
Šilutės r. savivaldybė išsiuntė apie 60 kvietimų šalies savivaldybėms, ministerijoms. Šiemet bus įgyvendinta sena svajonė pamatyti, be abejo, ir paragauti, su Šilute susigiminiavusių miestų komandų verdamos žuvienės. Šioms komandoms vietos yra garantuotos. Žuvienės virimo čempionate dalyvaus komandos iš kaimyninių rajonų ir miestų – Tauragės, Šilalės, Nidos, Pagėgių. Komandas atlydės tų savivaldybių merai. Prie žuvienės virimo katilų bus galima sutikti ir Alytaus merą Vytautą Grigaravičių, pernykščiame čempionate dalyvavusį „Ekskomisarų“ komandoje.
Čempionatu susidomėjo ir vienas didžiausių prekybos tinklų „Maxima“, planuojantis užregistruoti savo komandą.
Augantį susidomėjimą čempionatu iliustruoja skaičiai: pirmajame čempionate kunkuliavo 5 katilai, pernykščiame – 47. Trečiajame čempionate buvo užsakyta ir panaudota 3000 vienkartinių lėkščių, šiemet – 8000.
Kiek bus komandų, paaiškės netrukus. Aišku viena, kad pagal nuostatus komandos žuvienę ar žuvies sriubą privalės virti ne mažesniuose negu 30 litrų talpos katiluose.
Paklausus mero V. Laurinaičio, ar svarstoma galimybė atsisakyti svaigiųjų gėrimų šventėje, atsakė, kad tai kol kas nebuvo svarstyta. Šiemet tokio sprendimo priimti jau neteks, nes visi parengiamieji darbai beveik baigti. Meras sakė, kad nuomonę dėl svaigiųjų gėrimų draudimo šventėse turėtų pareikšti bendruomenė.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Seime – paroda skirta M. Jankaus muziejaus 40-mečiui Trečiadienį, spalio 19 d. Lietuvos Respublikos Seimo II rūmų 1 aukšto galerijoje atidaryta paroda „Metai, darbai ir veidai“, skirta Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus veiklos 40-mečiui. Parodos atidaryme dalyvavo Seimo narė Aušrinė Norkienė, Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, jo pavaduotojas Edgaras Kuturys, M. Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė, Pagėgių savivaldybės, muziejaus darbuotojai, kultūros ir meno žmonės. „Didžiuojuosi, kad ši paroda eksponuojama Seime. Už tai, kad Pagėgių kraštas garsinamas sostinėje, dėkoju muziejaus direktorei

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Taip pat skaitykite