Rugsėjis, nuspalvintas vaikų šypsenomis

Artėjant rugsėjo 1-ajai „Pamarys“ pakalbino Kintų pagrindinės mokyklos pradinio ugdymo mokytoją metodininkę Astą Matvejevienę. Mokytojų šeimoje užaugusi Asta ir pati pasirinko pedagogo profesiją. Kas paskatino, ar buvo kitų norų ir su kokiomis mintimis pasitinka rugsėjo pirmąją, kalbėjomės prie kavos puodelio.

„Pamario“ pašnekovė – Kintų pagrindinės mokyklos pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Asta Matvejevienė.
Petro Skutulo nuotr.

– Kelintas rugsėjis mokykloje? Ar vis dar daužosi širdis prieš Rugsėjo 1-ąją?
– Devynioliktas rugsėjis. Kiekvienais metais daužosi širdis… Laukiu mokinių, įdomu, kiek paūgėjo, išlaisvėję susirinks į klasę. Mano mokiniai bus jau antrokai. Kiekvienais metais vis kitaip pasipuošiu klasę, paruošiu vaikams po mažą dovanėlę. Stengiuosi nesikartoti ir niekada nieko nekopijuoti. Patarimų sulaukiu iš brolio Andriaus.
– Kodėl mokytoja? Kai reikėjo rinktis profesiją, ar buvo kitokių minčių?
– Kai buvau maža, patikdavo žiūrėti, kaip mama taiso mokinių sąsiuvinius. Buvau išmokusi net atvirkščiai skaityti. Laukiau, kad greičiau išeičiau iš darželio, pabaigčiau mokyklą ir tapčiau mokytoja. Paglobodavau kiemo vaikus, visada patikdavo su jais žaisti. Buvo minčių rinktis lietuvių kalbos mokytojos kelią, bet tapau pradinukų mokytoja.
Gimiau Traksėdžiuose, netoli Šilutės. Baigusi tuometinę Traksėdžių devynmetę mokyklą, mokiausi Šilutės pirmojoje vidurinėje mokykloje. Po to baigiau Klaipėdos aukštesniąją pedagoginę mokyklą. Bakalauro laipsnį įgijau Šiaulių universitete.
– Esate iš mokytojų šeimos. Koks buvo tėvelių indėlis renkantis profesiją?
– Turėjo įtakos tėvų pavyzdys – mačiau jų džiaugsmus ir vargus. Namuose buvo daug knygų. Mane jos domino, daug skaičiau. Draugių namuose tiek knygų nebūdavo. Tėvai nespaudė, leido pačiai rinktis. Manau, kad pasirinkau teisingai.
– Ar mokytis visą gyvenimą labai svarbu?
– Taip, man labai svarbus. Seku naujoves, jas taikau savo darbe – stengiuosi tobulėti. Kai atsigręžiu atgal, suprantu, kad jau 2006–2007 metais aš taip dirbau. Vadinasi, žvelgiau į priekį.
– Kokios charakterio savybės mokytojui padeda darbe?
– Gebėjimas bendrauti su vaikais kaip su sau lygiais, draugiškumas, atidumas… Vienodai priimu visokius vaikus: ir gabius, ir tuos, kurie stokoja motyvacijos.
– Kaip stengiatės pažinti savo mokinius, kad galėtumėte juos ugdyti?
– Pirmokai į mokyklą ateina su savo tėveliais, pasikalbu su jais. Pabendrauju su darželio auklėtoja. Tačiau stengiuosi kiekvieną vaiką pažinti pati, nes man reikės ketverius metus su juo bendrauti. Jei vaikas padaro nors ir mažą pažangą, pagiriu jį. Man labai svarbu asmeninis vaiko pasiekimas. Kuriame su vaikais klasės tradicijas: švenčiame gimtadienius, su pirmokais rengiame Pirmosios vardo raidės dieną, į klasės valandėles atvyksta įvairių personažų.
– Darbas su tėvais – ne lengviausia mokytojo darbo sritis… Kam skiriate prioritetus?
– Stengiuosi palaikyti atviresnius, šiltesnius santykius. Patinka individualūs pokalbiai, per kuriuos stengiuosi pagirti vaikus. Rūpinuosi, kad tėvai lankytų susirinkimus, kiti ir patys užsuka į mokyklą.
– Kuo vaikai gali nustebinti savo mokytoją?
– Džiaugiuosi, kai mokiniai būna gerai paruošę pamokas. Kartais ką nors gražaus užrašo lentoje, uždainuoja visi kartu. Kai patys pasiūlo ką nors, savarankiškai organizuoja klasės valandėlę ar pasiūlo išeiti pasivaikščioti į mišką ar prie Kuršių marių.
– Esate kūrybinga mokytoja. Ar šiandieniniai pradinukai žingeidūs?
– Šiandien vaikai žino labai daug, todėl ir pačiam reikia rimčiau ruoštis pamokoms, kad jiems būtų įdomu. Vaikams viskas įdomu, jie nori kuo daugiau sužinoti. Stengiuosi įtikinti, kad kompiuteris gali suteikti žinių, ne tik žaidimams skirtas.
– Ar jūsų pirmieji mokiniai aplanko savo pirmąją mokytoją?
– Buvę mokiniai aplanko dažnai, nuoširdžiai pasikalbame. Paskambina, pasveikina gimtadienio, Kalėdų proga. Ir savo mažąsias atžalas parodo.
– Ką laikote didžiausiu savo laimėjimu?
– Džiaugiuosi, kai pasiseka surasti bendrą kalbą su kiekvienu mokiniu. Kad sutikti buvę mokiniai nepraeina pro šalį, kad nepamiršta. Olimpiadas ir konkursus laimi tik gabiausieji.
– Kokia, Jūsų nuomone, turėtų būti mokykla, kad kiekvienas vaikas joje jaustųsi puikiai?
– Pirmiausia, turėtų būti jauki atmosfera, be streso. Mokytojai turi būti geranoriški mokiniams. Tėvai tiki, kad mes padėsime jų vaikams rasti save.
– Apibūdinkite gerą mokytoją. Koks jis turėtų būti?
– Reiklus, griežtas, einantis koja kojon su gyvenimu, atsakingas, suprantantis, mylintis vaikus, gerbiantis jų tėvus…
– Ko palinkėtumėte Rugsėjo 1-osios proga?
– Visiems rajono mokytojams – gražios šventės, daug šypsenų, triukšmo, geležinės kantrybės, naujų idėjų, sveikatos. Glėbys linkėjimų – visiems esamiems ir buvusiems mokiniams bei mokytojams.
– Po skambučio…
– Gyvename Šilutėje. Su vyru Sergejumi auginame dvi dukras. Viena dukra mokosi Šilutės pirmojoje gimnazijoje, kita – nuo rugsėjo pirmosios lankys priešmokyklinę grupę. Mėgstu viską, kas susiję su menu. Patinka piešti. Lankau suaugusiųjų dailės grupę prie Šilutės meno mokyklos. Mėgstu skaityti knygas, domiuosi Lietuvos istorija, ypač – Mažosios Lietuvos. Visa šeima mėgstame keliauti, daug laiko praleidžiame gamtoje.

Kalbėjosi Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite