Rugpjūtį – Šilutės rajone daugiausia santuokų

Rugpjūtis, paskutinis vasaros mėnuo, Šilutės rajone buvo toks: sulaukta 42 naujagimių, mirė 51 žmogus, susituokė 65 poros, iširo 6 santuokos.

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyrio duomenimis, rugpjūtis išsiskyrė santuokų gausa: jų buvo net 65, tiesa, liepą – 70. Vidurvasarį būna gausiausia santuokų. Rugpjūtį iš 65 santuokų net 41 – bažnytinė, 1 – užsienyje.

Liepą rajone įregistruoti 52 naujagimiai, rugpjūtį – 42: sulaukta 22 berniukų ir 20 mergaičių, 24 naujagimiai – Šilutės mieste, 18 – kaimiškose seniūnijose, 13 naujagimių rajono gyventojai sulaukė užsienyje.

Rugpjūtį populiarūs vardai: Kajus, Matas, Milana. Kajaus vardas šiemet buvo populiarus ir ankstesniais mėnesiais. Taip pat Sofijos vardas vis yra populiariųjų sąraše. Reti  vardai rugpjūtį buvo Vitas, Neilas, Layla, Klaudija.

Rugpjūtį mirė 51 rajono gyventojas: 28 vyrai, 23 moterys, 37 Šilutės miesto gyventojai, 14 – seniūnijose, 2 vyrai mirė užsienyje. Šiemet užsienyje mirė 11 vyrų ir 4 moterys. Mirčių skaičiumi rajone išsiskyrė vasaris: jų buvo 61.

Ištuokų gausa rugpjūtis nenustebino: išsiskyrė 6 poros, dėl to sutarė abu sutuoktiniai. Viena šeima iširo užsienyje. Rugpjūtį po skyrybų su motina gyventi liko 4 vaikai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Prieš 93 metus – Didysis potvynis Kaune ir Vilniuje

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba nuolat skelbia ne tik orų prognozes, apžvalgas, bet ir primena įdomių istorijų. Šilutės krašte potvynis – nebe naujiena, bet prieš 93 metus vanduo sėmė ir Kauną, Vilnių. Meteo.lt primena, kad prieš 93 metus, 1931 m. balandžio viduryje, Kaune, kaip ir Vilniuje, vyko didelis potvynis.  Nors jį prognozavo VDU profesorius hidrologas Steponas Kolupaila, tačiau potvyniui nebuvo pasiruošta. Potvynis prasidėjo dar 1931 m. balandžio 13 d. vakarą, ledams pajudėjus, vanduo ėmė kilti, o labiausiai jis kilo balandžio 14-osios naktį.

Nauja virtuali paroda „Religinės knygos iš Mažosios Lietuvos“

LIMIS svetainėje paskelbta LEM virtuali paroda „Religinės knygos iš Mažosios Lietuvos“. Lietuvos etnografijos muziejaus religinių knygų rinkinyje saugomos lietuvininkų, evangelikų liuteronų religinės knygos, atspausdintos XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje lietuvių kalba, gotišku šriftu įvairiose Mažosios Lietuvos ir kitose Vokietijos imperijos spaustuvėse. Tai – Biblijos, giesmynai, Mišių knygos, maldaknygės. Muziejininkai šias knygas įgijo iš vietinių gyventojų Šilutės, Klaipėdos rajonų apylinkėse, taip pat pirko iš kolekcionierių. Lietuvininkų religinių knygų rinkinys Lietuvos etnografijos muziejuje atskleidžia, kad Mažojoje Lietuvoje labiausiai paplito surinkimų

Kovas pasaulyje ir Europoje – šiltesnis nei įprasta

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba apžvelgia kovo mėnesio orus pasaulyje ir Europoje. 2024 m. kovo mėn. vidutinė oro temperatūra (14,14 °C) pasaulyje buvo 0,73 laipsnio aukštesnė už 1991-2020 m. vidurkį (arba net 1,68 laipsnio aukštesnė nei priešindustriniu laikotarpiu). Kovas buvo pats šilčiausias per visą tokių stebėjimų istoriją (tai jau dešimtas toks mėnuo iš eilės). Iki 2024 metų šilčiausiu laikytas 2016 m. kovas (+0,63° anomalija). Didele dalimi šilumos rekordą nulėmė anomaliai šilta tropinio Atlanto vandenyno dalis bei El Niño reiškinys Ramiajame vandenyne, tačiau

Šilutėje vėjo gūsiai siekė 23 metrus per sekundę

Meteo.lt skelbia praėjusio sekmadienio-pirmadienio, balandžio 14-15 d., maksimalaus vėjo greičio per sekundę duomenis, kurie buvo užfiksuoti dešimties metrų aukštyje. Šilutėje vėjo gūsiai siekė 23 metrus per sekundę. Nuo sekmadienio dienos iki pirmadienio ryto stipriausi vėjo gūsiai buvo registruoti: Klaipėdos uoste – iki 23 m/s; Šilutėje – iki 23 m/s; Šventojoje, Ventės rage ir Laukuvoje – iki 22 m/s; Klaipėdos meteorologijos stotyje (24 m aukštyje) – iki 22 m/s. Primename vėjo apibrėžimus: pavojingas vėjas ≥15 m/s (≥54 km/h); stichinis vėjas ≥28

Taip pat skaitykite