Rudeninės veiklos visai šeimai: nuo laukinių gyvūnų stebėjimo iki žygio mitologiniu pažintiniu taku

Pasibaigus vasarai ir vis mažiau lepinant saulės spinduliams, pramogas esame įpratę perkelti į vidų, taip prarasdami galimybę džiaugtis grynu oru ir gamtos teikiamais malonumais. Mokslininkai ir gydytojai iš vien kalba apie gryno oro naudą mūsų psichinei ir fizinei sveikatai, todėl pasikeitusios oro sąlygos neturėtų būti priežastis atsisakyti pramogų lauke. Ruduo atsineša ir daugybę šiam sezonui unikalių veiklų, kurias verta išmėginti visai šeimai drauge.

Rudeninių gėrybių rinkimas

Kiekvienas metų laikas išsiskiria savo siūlomomis daržovėmis, vaisiais ir kitomis gėrybėmis. Ruduo vienareikšmiškai džiugina prisirpusiais obuoliais, kriaušėmis, moliūgais, ir, žinoma, miškuose dygstančiais grybais.

Leiskitės į derliaus skynimo kelionę su savo atžalomis, atraskite neaplankytus miškus ir tyrinėkite. Grįžę namo pilnomis pintinėmis, pasigaminkite desertą ar net vakarienę: rudens atributais tapę kvapnus obuolių pyragas, trinta moliūgų ar grybų sriuba sušildys ir leis atsipalaiduoti po nuotykių kupinos dienos. Juk kiekvieną darbą turi vainikuoti malonus prizas.

Laukinių gyvūnų stebėjimas

Laukinių gyvūnų stebėjimas rudenį gali būti įdomi ir pamokanti veikla tiek vaikams, tiek suaugusiems. Rudenį daugybė paukščių migruoja ar ruošiasi žiemai, todėl jų stebėjimas – itin įtraukiantis. Norint sustiprinti patirtį, įsigykite paukščių stebėjimo knygą arba naudokite mobiliąsias programėles, kurios padės atpažinti paukščius. Mobilioji programėlė „BirdNET“ leis atpažinti paukščius pagal jų giesmę, o „Merlin Bird ID“ – pagal išvaizdą.

Rudenį itin suaktyvėja ir šernai. Pasivaikščiokite po miškus ir laukus, stebėkite jų išmindžiotus takus, ieškokite paslėptų lizdų ar slėptuvių. Nors stebėjimas – smagus ir įtraukiantis procesas, svarbu suprasti, kad esate svečiai gyvūnų erdvėje, todėl laikykitės saugaus atstumo ir tylos. Nepamirškite ir gyvūnų stebėjimui gamtoje svarbių atributų: natūralios spalvos drabužių, patogios avalynės, iškylavimui skirtų kėdžių ir, žinoma – žiūronų.

Kinas po atviru dangumi

Jei šios veiklos dar neįgyvendinote vasarą, dabar tiesiog privalote. Kinas po atviru dangumi – ir romantiška, ir itin šeimyniška veikla, kurios metu ne tik žiūrite mėgstamą filmą ir leidžiate laiką drauge, bet ir mėgaujatės grynu oru bei dar bent kiek vasara alsuojančiomis akimirkomis lauke. Kino žiūrėjimas lauke reikalauja kruopštaus pasiruošimo, pradedant vietos ir filmo, baigiant tinkamos technikos pasirinkimu.

„Nepamirštamam kino vakarui reikia turėti projektorių, ekraną ir garso sistemos įrangą. Daugiau dėmesio vertėtų skirti projektoriaus pasirinkimui, nes nuo jo priklauso ir jūsų filmo žiūrėjimo patirtis. „Freestyle 2nd Gen.“ mobilus ekranas išsiskiria ryškiu ir spalvingu vaizdų pateikimu, rodomas vaizdas automatiškai sufokusuojamas ir išlyginamas, todėl net esant tikrai tamsiam vakarui, žiūrėjimo patirtis bus komfortiška. Kitaip nei dauguma projektorių, šis įrenginys turi įmontuotą garsiakalbį, kuris užtikrina įtraukiantį garsą 360 laipsnių kampu“, – patarimais dalijosi „Samsung“ Electronics Baltics“ produktų treneris Tomas Alešiūnas.

Laikas su šeima – neįkainojamas ir itin vertingas nepriklausomai nuo metų laiko. Būtinai atkreipkite dėmesį į saugumą ir orą, kai planuojate pramogas lauke su vaikais. Pasirūpinkite tinkama apranga, kad mažieji galėtų mėgautis rudeniu, nebijodami šalčio ar drėgmės. O visos kitos detalės yra tik jūsų vaizduotės vaisius.

Iškyla

Net ir atvėsus orams, piknikas – itin smagi idėja. Žinoma, vertėtų stebėti orų prognozes ir įsivertinti, ar nebūsite užklupti lietaus. Rudeninis piknikas – išskirtinis ne tik dėl besikeičiančios gamtos grožio, bet ir dėl patiekiamo maisto. Rinkitės šiltus ir sočius patiekalus, tokius kaip sriuba, troškinys ar kepti sumuštiniai. Nepamirškite ir karštų gėrimų. Iškylaujant rudens laikotarpiu pravers vandens nepraleidžiantis, storesnio pluošto pledas. O kad šeimyninio pikniko nesugadintų per greitai atvėsęs maistas – rekomenduojama pasirūpinti gerai šilumą sulaikančiais indais: maisto termosais, termo puodeliais ir sandariais krepšiais.

Žygiai

Suorganizuokite šeimos žygį savo namų apylinkėse ar ieškokite naujų neatrastų vietų ir takų. Žygio metu turėsite galimybę ne tik išsikrauti fiziškai, bet ir pasidžiaugti rudeninės gamtos vaizdais, supažindinti vaikus su besikeičiančia gamta, papasakoti apie žiemai besiruošiančius gyvūnus.

Tam, kad nereikėtų ilgai sukti galvos, kurį iš plataus spektro Lietuvos pažintinių takų išsirinkti rudeniniui žygiui su šeima, atrinkome penkis neilgus (iki 3 km ilgio), bet itin unikalius maršrutus, tiksiančius ir mažiesiems. Čepkelių raisto mokomasis takas, Šauklių riedulyno pažintinis takas, Sirvėtos pažintinis mokomasis mitologinis takas, Anykščių šilelio eko basų kojų takas ar pažintinis takas „Barsuko ola“ puikiai tiks nuotaikingam rudens nuotykiui su šeima.

Pranešimą spaudai parengė agentūra „Publicum“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05)

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05) Pamario bibliotekininkų bendruomenę pasiekė skaudi žinia. Žiemiškai baltą gruodžio 5-osios rytą Amžinybėn iškeliavo buvusi ilgametė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotoja Gerdrūta Leškytė. Daugelis šilutiškių ją prisimena kaip Giedrę iš bibliotekos. Gerdrūta Leškytė gimė 1942 kovo 4 d. Upynoje, Šilalės rajone. 1959 m. baigė Upynos vidurinę mokyklą. Taip pačiais metais pradėjo dirbti Lietuvos TSR valstybinėje respublikinėje bibliotekoje (dabar – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka). 1965–1968 m. dirbo Šilalės rajono Upynos vidurinės

Atsakė, kiek elektros sunaudoja kalėdinės girliandos: suma gali siekti ir eurą, ir kelis šimtus

Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ir nuo jų parametrų, ir nuo naudojimo laiko. „Elektrinės girliandos turi labai daug parametrų, kurie gali lemti tokių papuošimų elektros sunaudojimą: girliandos ilgis, lempučių kiekis joje, lempučių tipas ir galingumas. Labiausiai elektros sunaudojimas priklauso nuo girliandos lempučių kiekio, tipo ir galingumo, tad į tai

Popietė „Advento vainikas kitaip“

​Švėkšnoje veikiantis „Diemedžio“ ugdymo centras interneto svetainėje pasidalijo šia gera žinia. ​Adventas – laukimo ir susikaupimo, gerų darbų metas. Norisi draugauti, būti geresniais kitiems, dažniau nusišypsoti. Advento simbolis – vainikas, kuris reiškia šviesos troškimą. Gruodžio 2 dieną, ,,Diemedžio” ugdymo centre vyko edukacinė popietė „Advento vainikas kitaip“, kurią organizavo auklėtoja Vilma Uselienė. Popietė prasidėjo B. Fererro istorija apie 4 advento vainiko žvakes, kurios simbolizuoja taiką, tikėjimą, meilę ir viltį. Ši istorija privertė susimąstyti apie tai, kaip svarbu išsaugoti viltį, nes kol

Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje – „Laiškas Gediminui“

Šių metų spalio-lapkričio mėnesiais Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje buvo įgyvendinamas mokyklinis projektas „Laiškas Gediminui“. 2023-ieji metai yra paskelbti Gedimino laiškų metais, todėl vienas iš projekto tikslų ir buvo paminėti šį istorinį įvykį. Mokiniai, dalyvaudami šiame svarbiame projekte, pagilino savo istorines žinias apie Lietuvos kunigaikštį Gediminą, suprato jo rašytų laiškų svarbą, sužinojo, kas padėjo kunigaikščiui jo sumanymą išpildyti ir su kokiais instrumentais buvo rašomi laiškai. Pirmoje projekto dalyje mokiniai buvo supažindinti su daugybe knygų, esančių bibliotekoje, apie garsųjį Gediminą. Antroje

Taip pat skaitykite