Rudenį auga alergijos pelėsiui rizika: kiti ją sumaišo su peršalimo simptomais

Įsivyraujant vėsiems ir lietingiems orams šį rudenį sugrįžta ne tik peršalimo ligos, bet ir padidėja alergijos pelėsiui rizika. „Eurovaistinės“ vaistininkas Paulius Raudonis pasakoja, kad pasitaiko nemažai atvejų, kada dėl kone identiškų simptomų žmonės sunkiai atskiria, ar jiems peršalimas, ar gilesnė problema – alergija pelėsiui. Jis atskleidžia, kaip atpažinti šią alergiją bei su ja atsisveikinti.

Atsiranda dėl drėgmės ir vėsumos

Rudenį alergija pelėsiui gali tapti rimta bėda daugeliui gyventojų, pasakoja vaistininkas Paulius Raudonis. Anot jo, būtent pastarųjų dienų orai yra itin palankūs pelėsio plitimui namuose.

„Kai kurie žmonės prasidėjusių vėsių ir lietingų orų pasekmes gali pajusti ir savo namuose. Jei namuose yra šalta ir drėgna, galimai čia gali pradėti veistis pelėsis. Ilgainiui pelėsis pradeda gaminti mūsų organizmui nuodingas medžiagas – mikotoksinus. Žmonėms mikotoksinai gali iššaukti alergijos simptomus, taip pat sukelti kvėpavimo takų uždegimo ligas ar bronchinę astmą“, – pasakoja vaistininkas P. Raudonis.

Neatskiria peršalimo nuo alergijos pelėsiui

Užsikimšusi nosis, sloga, perštinti gerklė ir čiaudulys – tai simptomai, kuriuos gali sukelti tiek peršalimo ligos, tiek alergija pelėsiui. Dėl to vaistininkas pastebi, kad žmonėms šį sezoną tampa sunkiau įsivardinti, kuo jie visgi serga.

„Yra trys būdai, kaip galima atskirti peršalimą nuo alergijos. Pirmiausia – įsivertinkite, kiek laiko tęsiasi simptomai. Peršalimas dažniausiai trunka nuo kelių dienų iki savaitės, tačiau alergijos simptomai užsilieka kur kas ilgiau. Visų antra, stebėkite simptomus – be visų įprastų simptomų, alergiją dar gali išduoti nosies niežėjimas, ašarojimas, dusulys. Tuo tarpu, jeigu jūs karščiuojate, tai signalizuos apie peršalimą, o ne alergiją“, – įvardija vaistininkas P. Raudonis.

Vaistininkas taip pat pataria stebėti, kur jums bebūnant paūmėja simptomai. Jeigu jie sustiprėja tik leidžiant laiką namuose, kol tuo tarpu kitose vietose jaučiatės gerai – tai gali būti ženklas, kad jus kankina ne peršalimas, o būtent alergija pelėsiui.

Kaip numalšinti alergijos pelėsiui simptomus?

„Siekiant nuslopinti alergijos simptomus, mes turime stabdyti histamino išsiskyrimą organizme, dėl to gelbsti antihistamininiai vaistai. Antihistamininiai vaistai yra skirstomi į dvi rūšis – senosios ir naujosios kartos. Senosios kartos vaistai vartojami retai. Nors jie pradeda veikti itin greitai – per 20-30 minučių – jie sukelia šalutinius poveikius kaip mieguistumas, sutrikęs gebėjimas susikaupti, mokytis, vairuoti automobilį“, – pasakoja vaistininkas P. Raudonis.

Dėl to jis pataria geriau alergijos nuo pelėsio simptomus malšinti naujosios kartos antihistamininiais vaistais. „Paprastai naujosios kartos vaistų veikimo įsibėgėjimas būna lėtesnis nei senosios kartos, bet po to šių vaistų poveikis trunka ilgiau. Ir, žinoma, didžiausias šių vaistų privalumas – rečiau ir silpniau pasireiškiantys šalutiniai poveikiai, kurie trukdo gyventi aktyvų gyvenimo būdą. Tik visada prieš vartojant vaistus svarbu pasitarti su gydytoju, kuris paskirtų jums tinkamiausią individualų gydymą“, – pasakoja vaistininkas P. Raudonis.

Vaistininkas pabrėžia, kad norint visam laikui atsisveikinti su alergijos pelėsiui simptomais, svarbu ne tik juos malšinti, bet ir pašalinti jų atsiradimo priežastį namuose. „Kartais gali pakakti laikytis paprastų veiksmų, padėsiančių palaikyti optimalų drėgmės lygį namuose. Reguliariai vėdinkite patalpas, naudokite drėgmės surinktuvus arba oro kondicionierius, nakčiai palikite praviras vonios duris, kad ten nesikauptų drėgmė. Tačiau jeigu įtariate namuose įsiveisusį pelėsį, visada rekomenduojama pirmiausia kreiptis į specialistus, kurie įvertintų pelėsio išplitimo lygį ir pašalintų jį iš namų“, – pataria vaistininkas P. Raudonis.

Pranešimą spaudai parengė „Eurovaistinė“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip išrinkti dienos stovyklą vaikui?

Renkantis dienos stovyklą vaikui būtina atsižvelgti į jo amžių ir pomėgius. Pavyzdžiui, aktyviam, sportuojančiam vaikui puikiai tiktų sporto stovykla, o menais besidominčiam – dailės stovykla. Labai svarbu pasirinkti stovyklą, kuri atitiktų vaiko interesus, kad jie mėgautųsi stovykloje praleistu laiku ir gautų kuo daugiau naudos iš pasisemtos patirties. Tėvai gali įtraukti savo vaikus į sprendimų priėmimo procesą, kad jie pasirinktų stovyklą, kurioje vaikas mielai lankytųsi. Vieta ir tvarkaraštis taip pat yra esminiai veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis dienos stovyklos vaikams.

Stilingi ir funkcionalūs pastatomi lauko šviestuvai

Gerai suplanuotas išorinis namų apšvietimas atlieka kelias funkcijas. Visų pirma, jis užtikrina saugų patekimą į namus sutemus ir atbaido potencialius vagis. Žavinga lauko šviestuvų šviesa taip pat gražiai papuošia pastato aplinką ir sukuria nepakartojamą sodo atmosferą. Planuojant lauko apšvietimą svarbiausia atsižvelgti į atskirų šviesos taškų išdėstymą. Laiptai ir lauko durys, įvažiavimo vartai, garažo vartai ir varteliai, terasa, sodo takeliai, gėlynai, vandens telkiniai ir kiti sodo elementai, taip pat namo fasadas – visa tai turi būti apšviesta. Šiuo atžvilgiu svarbu parinkti

Židinys ar krosnelė? Ką pasirinkti šildymui?

Židinius vertiname visų pirma dėl atmosferos, kurią jie sukuria interjere. Tačiau gyvosios ugnies žavesys interjere yra toks pat, nesvarbu, ar savo namuose įsirengsite židinį, ar malkomis kūrenamą krosnelę. Šie įrenginiai taip pat vertinami dėl gebėjimo šildyti interjerą, kuris šiuo metu tampa ypač svarbus. Tačiau tarp židinio ir krosnelės yra nemažai skirtumų. Židinys ar krosnelė? Kokie skirtumai? Sprendimą, ką rinktis – židinį, ar krosnelę, lemia daugybė veiksnių. Estetiniu požiūriu židiniai yra aiškūs nugalėtojai – židinio įdėklą galima apipavidalinti nesuskaičiuojama daugybe būdų,

Kaip išsirinkti elektros generatorių, kuris atitiks jūsų poreikius?

generatorius

Generatorius – tai prietaisas, kuris gali praversti įvairiose situacijose. Jei norite būti tikri, kad pasirinkote tinkamą modelį, reikia atsižvelgti į keletą veiksnių. Nesijaudinkite, neužkrausime jūsų sausa technine informacija. Parengėme trumpą ir įdomų vadovą, kuriame sužinosite, kaip išsirinkti geriausią įrenginį. Kaip teisingai pasirinkti generatorių? Įrangos savybės Svarstote, kaip išsirinkti jūsų poreikius atitinkantį generatorių? Planuojate pirkti generatoriaus agregatą? Tai puikus sprendimas, jei norite užsitikrinti prieigą prie elektros energijos ekstremaliomis situacijomis arba jei norite jį naudoti įrangai maitinti vietose, kur nėra elektros. Prieš

Taip pat skaitykite