Rotary diena prie Minijos

Šilutės Rotary klubas antrą kartą organizavo Rotary dieną. Pirma Rotary diena Pamario krašte buvo skirta Šilutės klubo 25-mečiui ir Rotary organizacijos Lietuvos apygardos penkmečiui 2019 metais. Dėl pandemijos suvaržymų pernai tokia šventė neįvyko.

Šįkart rotarietiška šventė šurmuliavo lietuviškąja Venecija vadinamame Minijos (Mingės) kaime, svetingosios Monikos Dobrovolskytės vadovaujamuose svečių namuose.

Karštą šeštadienio popietę pabendrauti ir drauge pasiilsėti susirinko beveik 100 rotariečių ir jų šeimų narių. Be šilutiškių, gausiausiai atvyko bendraminčių iš Tauragės, jie šiam tikslui net išsinuomojo didelį autobusą. Taip pat dalyvavo Klaipėdos, Jurbarko, Panevėžio, Vilniaus, Šiaulių Rotary klubų atstovai su šeimomis.

Kadangi sodyba erdvi, rotariečiai iškilmingam renginio atidarymui atžygiavo iškilminga eisena, plaikstantis klubų vėlioms, aidint šventiniams šūksniams, skambant Šilutės meno mokyklos mokinių pučiamųjų instrumentų orkestro muzikai (vadovas rotarietis Grąžvydas Raila).

Sveikinimo žodį tarė kadenciją baigianti Rotary 1462-os apygardos valdytoja Viktorija Trimbel. Po trumpos įžanginės kalbos ji atliko garbingą misiją – už ilgametę iniciatyvią rotarietišką veiklą Šilutės Rotary klubo nariui Alfredui Markvaldui įteikė Paul Harris ženkliuką.

Kalbėjo liepos pirmą dieną vadovavimą Rotary apygardai perimsiantis šiaulietis Evaldas Vaineikis.

Iš viso Rotary dienoje dalyvavo 6 buvę, esami ir nominuoti Rotary 1462 apygardos valdytojai. Tarp jų ir Šilutės Rotary klubo narys Antanas Čepys. Visi apygardos valdytojai buvo apdovanoti Rotary dienos prijuostėmis, renginio vedėjas rotarietis Marijus Budraitis pakvietė svečius nusifotografuoti prie šilutiškių brolių dovanoto 20 kilogramų rūkyto šamo.

Tradiciškai šioje šventėje klubų prezidentai perduoda prezidento regalijas išrinktam  naujam prezidentui. Šilutės klubo prezidentas Šarūnas Stancikas prezidento kaklajuostę perdavė klubo nariui Petrui Skutului, kuris klubo prezidento pareigas eis vienerius metus, iki 2022 m. liepos 1 d. Regalijų perdavimo ceremoniją atliko ir Tauragės rotariečių klubas. Naujuoju Tauragės klubo prezidentu inauguruotas Albinas Petrikas.

Po iškilmingosios dalies rotariečiai gluosnių pavėsyje susėdo prie stalų, ant kurių puikavosi atsivežti užkandžiai, šilutiškių parūpinta rūkyta žuvis, gaivieji gėrimai. Garsi Pamario krašto žuvienės specialistė, tautodailininkė Birutė Servienė virė tradicinę Pamario krašto žuvienę  ir apie šį procesą pasakojo susirinkusiesiems.

Svečiai buvo pakviesti į iškylą laivu po Nemuno deltą, o grįžusių iškylautojų laukė ant didžiulio kepimo prietaiso rotariečio Arūno Dikšo čirškinamas avinas.

Pamarys.eu inf.

Rositos Stasinienės, Vidos Kvederienės, Ritos Tarvydienės, Viktorijos Skutulienės nuotr.

 

 

 

Taip pat skaitykite:

Šilutės Rotary klubo 25-metis ir Lietuvos Rotary apygardos 5-metis paminėti Kintuose

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip vystosi smegenys: trumpai apie vaiko raidą ir jos skatinimą

Vos tik gimusį kūdikį pasaulis pasitinka spalvų, garsų, skonių ir judesių įvairove – jis ją jaučia, tačiau kiekvienu iš šių jutimų jam dar reikės išmokti naudotis pačiam. Todėl pirmąsias 1000 dienų jo smegenys formuosis ir augs aktyviausiai nei tai darys kada nors vėliau, o raidos rezultatams didelę įtaką turės tėvai bei aplinka. Patarimais, kaip padėti vaikui augti ypatinguoju laikotarpiu iki 3 metų, ir įžvalgomis apie smegenų raidą, su tėvais dalijasi viena iš socialinės iniciatyvos „MaMaDu“ įkūrėjų Marija Dautartaitė, stažuotę atlikusi

Kada nebūtinas COVID-19 tyrimas

Jeigu persirgote COVID-19 ar jau esate pasiskiepiję, pasinaudoti medicinos įstaigų paslaugomis bus lengviau. Šilutės rajone šiomis išimtimis kol kas galės pasinaudoti nedaug gyventojų, mat, liepos 27 d. duomenimis, paskiepyta tik 16 101 rajono gyventojas, tai sudaro tik 43,3 proc. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 3118 gyventojų, 2905 – pasveiko, 66 – mirė. Šiuo metu serga jau 46 asmenys. Pagal vėl sparčiai plintančio COVID-19 naujų atvejų skaičius Šilutės rajonas priskirtas raudonajai zonai. Šiuo metu sparčiausiai koronavirusas plinta Klaipėdos apskrities savivaldybėse. Pateikiame Sveikatos

Kardiologė atskleidė, kodėl virpa širdis ir kas svarbu pajutus simptomus

Aukštas kraujospūdis gali lemti prieširdžių virpėjimo atsiradimą – širdies ritmo sutrikimą, kuris bendroje populiacijoje nustatomas maždaug 3 proc. vyresnių nei 20 metų žmonių. tai rodo naujausi moksliniai tyrimai. Gydytojų kardiologų teigimu, Lietuvoje ir prieširdžių virpėjimas, ir arterinė hipertenzija, tai yra padidėjęs kraujospūdis, yra itin dažnos ir vis dar nepakankamai kontroliuojamos sveikatai pavojingos būklės. Pasak gydytojos kardiologės Julijos Jurgaitytės, prieširdžių virpėjimą itin dažnai sukelia arterinė hipertenzija, tai įrodė ir Europos prevencinės kardiologijos žurnale paskelbti duomenys. Tyrimą atlikę mokslininkai ne tik patvirtino

Plastikinių šiaudelių nebelieka. Ką vertėtų žinoti juos naudojantiems 44 proc. gyventojų?

Nuo liepos pradžios Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, parduotuvėse nebegalima įsigyti vienkartinių plastikinių indų ar šiaudelių. Pastarųjų atsisakyti privalo ir maitinimo įstaigos, taip pat gėrimų ir sulčių gamintojai. Tačiau ar lengva rasti alternatyvą plastikiniams šiaudeliams, prie kurių esame įpratę? 44 proc. šalies gyventojų gerdami gėrimą bent retkarčiais naudoja šiaudelį, rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa. Šiaudelis pasirenkamas dėl įvairių priežasčių. 18 proc. respondentų taip vartoti įvairius gėrimus atrodo patogiau, 17 proc. – skaniau. Patogumą siurbčioti gėrimus per šiaudelį labiausiai

Taip pat skaitykite