Rotary diena prie Minijos

Šilutės Rotary klubas antrą kartą organizavo Rotary dieną. Pirma Rotary diena Pamario krašte buvo skirta Šilutės klubo 25-mečiui ir Rotary organizacijos Lietuvos apygardos penkmečiui 2019 metais. Dėl pandemijos suvaržymų pernai tokia šventė neįvyko.

Šįkart rotarietiška šventė šurmuliavo lietuviškąja Venecija vadinamame Minijos (Mingės) kaime, svetingosios Monikos Dobrovolskytės vadovaujamuose svečių namuose.

Karštą šeštadienio popietę pabendrauti ir drauge pasiilsėti susirinko beveik 100 rotariečių ir jų šeimų narių. Be šilutiškių, gausiausiai atvyko bendraminčių iš Tauragės, jie šiam tikslui net išsinuomojo didelį autobusą. Taip pat dalyvavo Klaipėdos, Jurbarko, Panevėžio, Vilniaus, Šiaulių Rotary klubų atstovai su šeimomis.

Kadangi sodyba erdvi, rotariečiai iškilmingam renginio atidarymui atžygiavo iškilminga eisena, plaikstantis klubų vėlioms, aidint šventiniams šūksniams, skambant Šilutės meno mokyklos mokinių pučiamųjų instrumentų orkestro muzikai (vadovas rotarietis Grąžvydas Raila).

Sveikinimo žodį tarė kadenciją baigianti Rotary 1462-os apygardos valdytoja Viktorija Trimbel. Po trumpos įžanginės kalbos ji atliko garbingą misiją – už ilgametę iniciatyvią rotarietišką veiklą Šilutės Rotary klubo nariui Alfredui Markvaldui įteikė Paul Harris ženkliuką.

Kalbėjo liepos pirmą dieną vadovavimą Rotary apygardai perimsiantis šiaulietis Evaldas Vaineikis.

Iš viso Rotary dienoje dalyvavo 6 buvę, esami ir nominuoti Rotary 1462 apygardos valdytojai. Tarp jų ir Šilutės Rotary klubo narys Antanas Čepys. Visi apygardos valdytojai buvo apdovanoti Rotary dienos prijuostėmis, renginio vedėjas rotarietis Marijus Budraitis pakvietė svečius nusifotografuoti prie šilutiškių brolių dovanoto 20 kilogramų rūkyto šamo.

Tradiciškai šioje šventėje klubų prezidentai perduoda prezidento regalijas išrinktam  naujam prezidentui. Šilutės klubo prezidentas Šarūnas Stancikas prezidento kaklajuostę perdavė klubo nariui Petrui Skutului, kuris klubo prezidento pareigas eis vienerius metus, iki 2022 m. liepos 1 d. Regalijų perdavimo ceremoniją atliko ir Tauragės rotariečių klubas. Naujuoju Tauragės klubo prezidentu inauguruotas Albinas Petrikas.

Po iškilmingosios dalies rotariečiai gluosnių pavėsyje susėdo prie stalų, ant kurių puikavosi atsivežti užkandžiai, šilutiškių parūpinta rūkyta žuvis, gaivieji gėrimai. Garsi Pamario krašto žuvienės specialistė, tautodailininkė Birutė Servienė virė tradicinę Pamario krašto žuvienę  ir apie šį procesą pasakojo susirinkusiesiems.

Svečiai buvo pakviesti į iškylą laivu po Nemuno deltą, o grįžusių iškylautojų laukė ant didžiulio kepimo prietaiso rotariečio Arūno Dikšo čirškinamas avinas.

Pamarys.eu inf.

Rositos Stasinienės, Vidos Kvederienės, Ritos Tarvydienės, Viktorijos Skutulienės nuotr.

 

 

 

Taip pat skaitykite:

Šilutės Rotary klubo 25-metis ir Lietuvos Rotary apygardos 5-metis paminėti Kintuose

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite