Rinkimų rezultatai panaikinti, tūkstančiai eurų – išleista

Dėl šiurkščių pažeidimų panaikinus Šilutės r. savivaldybės tarybos ir tiesioginių mero rinkimų rezultatus, kyla klausimas, kiek šie rinkimai kainavo, kiek valstybės biudžeto lėšų nuėjo perniek? Išsiaiškinome: beveik 59 tūkst. eurų (204 tūkst. Lt). Ir tai dar ne viskas…

Pinigai
Šilutės r. savivaldybės rinkimų komisijos buhalterė Silvija Tverskienė „Pamariui“ paaiškino, kad rinkimams buvo skirta beveik 59 tūkstančiai eurų (beveik 204 tūkst. Lt). Komisijos pirmininkas Arvydas Gorodeckas dirbo nuo gruodžio 2 d., jo įgaliojimai baigėsi vakar. Kiti 9 komisijos nariai dirbo nuo gruodžio 10 d. Dešimties asmenų komisija dirbo beveik tris mėnesius. Jų atlyginimams teko 8540 Eur arba 29 487 Lt. Pateikiame kelių atlyginimų, išmokėtų už kovo mėnesį, dydžius, neišskaičiavus mokesčių: 388, 472, 349, 331, 300 eurų ir t. t.
Komisijoje dirbo: Vyriausiosios rinkimų komisijos (toliau tekste – VRK) paskirtas pirmininkas A. Gorodeckas, atstovavęs socialdemokratams, pirmininko pavaduotojas Stasys Mėlinauskas (Lietuvos liberalų sąjūdis), sekretorė Laima Gurjanova (pasiūlė teisingumo ministras), komisijos nariai Antanas Balvočius (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai), Violeta Balčėnienė ir Raimondas Steponkus (pasiūlė Savivaldybės administracijos direktorius), Jūratė Bandzienė (Valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Adomas Kuzminskas (Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), Vaida Pocė (Darbo partija), Loreta Razutienė (partija Tvarka ir teisingumas).
A. Gorodeckas, A. Balvočius, V. Balčėnienė, J. Bandzienė dirba Šilutės r. savivaldybėje, R. Steponkus – Šilutės seniūnijoje, L. Razutienė – Pagėgių savivaldybėje. Tad jie visi tris mėnesius gavo atlyginimus ir savo darbovietėse.
Komisija turėjo buhalterę S. Tverskienę, kuriai už darbą skirta 1400 Eur (4834 Lt), neišskaičiavus mokesčių. Komisijai talkino dvi informatikės Vitalija Toleikienė ir Tatjana Balvočienė. Jų paslaugos kainavo 1158 Eur (3998 Lt, neišskaičiavus mokesčių). V. Toleikienė dirba savivaldybėje, T. Balvočienė – gimnazijoje, abi jos gavo ir atlyginimus darbovietėse.
Rinkimų komisija ryšio išlaidoms padengti išleido beveik 87 Eur, transporto – 199 Eur, informaciniam leidiniui maketuoti – 262 Eur, kanceliarijos prekėms – 220 Eur, reprezentacinės išlaidos sudarė 86 Eur.
Informacinį leidinį 20 tūkst. egzempliorių tiražu spausdino ir šias išlaidas padengė VRK, kuri taip pat pateikė tūkstančius balsavimo biuletenių, balsavimui reikalingus vokus, kvitus, lipdukus vokams užklijuoti. Kiek visa tai kainavo, „Pamarys“ duomenų neturi.
Kitos išlaidos ir darbai
Rajone yra 37 rinkimų apylinkės. Nors sąraše nurodyta 39 apylinkės, pažymėtų numeriais 15 ir 20 realiai nėra. Tad 37 apylinkių komisijų darbo užmokesčiui buvo skirta 52 tūkst. Eur arba beveik 181 tūkst. Lt. Komisijose dirbo jų pirmininkai ir dar po 7 narius. Komisijų ryšio paslaugos kainavo 321 Eur, transportas – 2600 Eur, kanceliarijos prekės – 1580 Eur, reprezentacija – 1715 Eur.
Visose komisijose pildyti darbo tabeliai. Į darbo valandas įtraukti budėjimai, posėdžių laikas, taip pat abiejų balsavimo turų laikas, kai komisijos dirbo po 16-18 valandų. Sekretorė L. Gurjanova budėdavo kasdien, S. Mėlinauskas ir A. Kuzminskas buvo atsakingi už politinės reklamos kontrolę, šie du komisijos nariai ir R. Steponkus kuravo ir rinkimų apylinkių darbą. L. Razutienė buvo atsakinga už balsavimą specialiuoju paštu. A. Balvočius rūpinosi kompiuterizavimo reikalais, programų įdiegimu. Kiti nariai, pasak A. Gorodecko, konkrečių užduočių neturėję. Tačiau nesutarimų dėl mokamų atlyginimų komisijoje netrūkę…
Apskaita nepasirūpino
A. Gorodeckas „Pamariui“ prisipažino, kad neužtikrino balsavimo biuletenių, vokų, kvitų, hologramų apskaitos ir kontrolės. Komisijos nariai ėmė tiek, kiek jiems reikėjo rinkėjams aptarnauti. Jeigu ko pritrūkdavo, vėl pasiimdavo, o likučius grąžino. Vėliau tikrintojai išsiaiškino, kad dingo dalis biuletenių, vokų, kvitų, hologramų, galėjo būti atplėšinėjami vokai, nes jie užklijuoti naujais lipdukais.
Pirmojo rinkimų turo išankstinio balsavimo vokai su rinkėjų įdėtais biuleteniais buvo laikomi neužplombuotame A. Gorodecko kabinete, Socialinės paramos skyriuje. Komisija dirbo patalpose savivaldybės trečiajame aukšte, seifo neturėjo. Antrajame rinkimų ture išankstinio balsavimo vokai buvo laikomi jau užplombuotoje patalpoje. Dėl visų šių pažeidimų prokuratūra pradėjo tyrimą. Esama ir kitokių tyrimų – dėl galimo rinkėjų balsų pirkimo, kitų panašių pažeidimų. Šilutės policijos komisariatas viešai paskelbė pradėjęs du tyrimus dėl galimo balsų pirkimo, tačiau viešoje erdvėje kažkodėl minimi iš viso 6 ikiteisminiai tyrimai…
Vienas Savivaldybės darbuotojas „Pamariui“ sakė, kad kodus, reikalingus ne darbo metu įeiti į savivaldybę, turi 15 asmenų. Raktus turi ir valytojos. Neoficialiais duomenimis, istoriją tiria teisėsaugos pareigūnai.
„Apskaitos trūko, pasitikėjau, seifo neturime, o išankstinio balsavimo vokai su rinkėjų įdėtais biuleteniais turi būti laikomi seife, šiuo atveju nebuvo užplombuota net patalpa. Panašiai daryta ir per ankstesnius rinkimus – irgi nebuvo griežtos balsavimo dokumentų apskaitos ir kontrolės, o kai visus dokumentų likučius grąžino, nieko netrūko. Maniau, kad ir šįkart taip bus. Žinoma, neužtikrinau kontrolės, griežtos dokumentų apskaitos, kai kiekvienas pasirašo tokių dokumentų gavimo lape. Tai mano, kaip pirmininko, kaltė…“ – sakė A. Gorodeckas, patikinęs, kad į balsavimo apylinkes išankstinio balsavimo vokus vežė po du komisijos narius.
Nauja komisija
Panaikinusi Šilutės rajone vykusių rinkimų visus rezultatus, VRK paskelbė, kad iš naujo rinkimai vyks birželio 21 d. Viskas prasideda iš naujo. VRK rinkimų komisijos pirmininku paskyrė Liberalų sąjūdžio pasiūlytą Vytautą Žiogą, naujos sudėties komisijoje yra ir keturi nauji atstovai: Danguolė Dimičiukienė (partija Tvarka ir teisingumas), Edita Serovienė (pasiūlė teisingumo ministras), Živilė Targonskienė (pasiūlė Savivaldybės administracijos direktorius) ir Dalia Bernotienė (Socialdemokratų partija). Komisijoje dirbs ir anksčiau joje buvę A. Balvočius, J. Bandzienė, A. Kuzminskas, V. Pocė. Kol kas komisijoje yra 9 asmenys.
Netrukus aiškės ir nauji politinių partijų ir visuomeninių rinkimų komitetų sąrašai su kandidatų į merus ir Tarybos narius pavardėmis. Gal ir juose bus pasikeitimų?

„Pamario“ inf.

11 komentarai

 • 947653

  Ir alga darbe, ir dar komisijoj po tūkstantį su viršum litų į kišenę – gerai, bet va visa bėda, kad darbo tai jie nepadarė nei darbe, nei komisijoj.

 • klanas

  prie lovio ir šeimynėlė, kad tik pingu prisiplešus.

 • Svarstau

  Skaitau, kad pykstate. Ir aš pykstu. Juk ta komisija darbo tinkamai neatliko, tai už ką algas gavo. Įžvelgiu visų pirma pirmininko kaltę, bet gerai, kad jis to bent neneigia, tačiau ir kiti komisijos nariai tai tą, tai kitą darė, o yra ir nieko nedirbusių, už nieką neatsakiusių. Netvarka akis bado. Tie nieko nedirbę galėgo užsiimti visų balsavimo dokumentų išdavimu, apskaita, bet pirmininkas darbų nepaskyrė. Tiek mūsų pinigų nuėjo perniek. Dar kiek rinkimuose dalyvavę kandidatai išleido. Įdomu, ar bus priteista atlyginti žalą. Ir biudžetui, ir kandidatams. Gal jie galėtų kreiptis į teismą?

 • informatikas

  Prireikė 3 informatikų? Kas čia per absurdas ir dar visi gavo atlyginimu iš pagrindinės darbovietės, taip išeina, kad jie buvo vienu metu 2 vietose? Priminsiu, kad apylinkėse normaliai neveikė kompiuteriai, dauguma pirmininkų juos vežėsi iš namų!

 • Joo

  Nebūtų skundikų nebūtų ir problemų buvę.Dabar viskas iš mokesčių mokėtojų kišenės.Už tas lėšas kokį autobusą būt nupirkę. Partijos taip pat dvigubai išleis, dvigubai ir atsiims. Rezultatai manau nesikeis, nes skundikų nelabai kas pakenčia.

  • Obalsis

   Joo, tamstos komentaras skatina mus visus užsimerkti prieš įstatymo pažeidimus. Tuo pačiu- tapti juos darančiųjų bendrininkais. Už tai, Joo, numatyta BK atsakomybė. O jei žinai, kuri partija ketina “dvigubai atsiimti” po rinkimų, kompensuodama patirtas išlaidas, privalai informuoti STT, FNTT ar PD. Kitaip – esi ne pilietis, o bendrabūvio taisyklių laužytojas, korupcijos skatintojas ir tas, kuris amžinai ‘po medžiu”. Nes ten – saugiau. Kas “skundikų nepakenčia”? Tie, kas tarpsta kaip antiįstatyminės piktžolės. Jei to nepripažįsti, esi arba bukas, arba toks apsimeti. Virtualioje erdvėje reiškiesi dažnai, bet iš tamstos skelbiamų tiesų – nulis prasmės. Orus Šilutės rajono valdžios rinkėjas turėtų didžiuotis, pagaliau sustabdęs klastočių fabriką, bet tamstai – dzin?

   • Joo

    Obalsiau, nebūk Ostapas Benderis ir panašus į savo rinkimų favoritą ir neklaidink savo pasisakymais čia apsilankančių skaitytojų. Apie nusikaltimus privalu pranešti tik esant sunkiam nusikaltimui, o rinkimų tvarkos pažeidimai nėra laikomi sunkiais nusikaltimais. Šiaip tamsta kaip tik gini ir teisini tą skundiką, būtent dėl kurio galimai neteisėtų veiksmų ir buvo panaikinti rinkimų rezultatai, ir mokesčių mokėtojai valdžios rinkėjai, prarado tuščiai daug pinigų. Teismas neginčijamai nustatė, kad merų rinkimuose galimai pakeistų biuletenių mastas galėjo įtakoti kandidatų, esančių antroje ir trečioje vietose pozicijas ir lemti, kas pateks į antrą rinkimų turą. Antrąją vietą kaip tik užėmė tas skundikas, ir akivaizdu kad skundė iš pavydo, nes nelaimėjo antrojo turo, nes jo šalininkams buvo sukliudyta suvežti rinkėjus dar pirmojo turo metu. Obalsiau, paprastai tie žmonės, kurie neturi problemų su ta kūno vieta, kuri yra tarp ausų, gerbia savo pašnekovus, jų neniekina..

 • Meri

  Nesuprntu kaip vienu metu gali dirbti tris darbus ar du ir už abu gauti atlyginimą. Gal jie kokie slibinai, ar čia tvarka panaši į šiukšlyną, kad tik biudžeto pinigų gavus. Na ir tvarkele.

 • Joris

  Čia tokia supuvusi tvarka: jūs į biudžetą mokescius mokekit, o jau mes iššvaistysim, išsidalysim. A ne?

 • Zif

  Tai ko tylejot, jeigu niekas tų kompiuterių per rinkimus netvarke, juk tai buvo Balvočiaus pareiga. Jis “dirba” visuose rinkimuose. girdėjau iš komisijosje buvusių, kad ir dėl pinigų ten buvo kautynės. Ar ne nuo to ir prasidejo ten lipeklių, vokelių, biuletenių dingimai? kiekvienas zino, kad kaltė teks pirmininkui, bet šitas tai kaltas, kad chaosą leido. Man įdomu, ar tiesa, kad toj komisijoj Balvočius su Gorodecku nuo pradžios labai nesutarė? Ar dėl pinigų? Ar dar kas? Šitie dokumentų dingimai man kažkaip keistai atrodo, nes savivaldybėje žmonės ir kodus turi, valytojos turi visus raktus. Gal kas tyčia patalkino, kad Gorodecką sudirbtų? Ten kyla klausimėlių. O Gorodecko tai nemėgsta. Man čia kažkas keista. Gal prokuratūra išnarplios, sužinosim.

 • FM

  Turiu pažystamą savivaldybeje, tai ske, kad kalbų ten yra visokiu. Nu Gorodecko tai nei gaili, nei ką. Bet kad su vokais, biuleteniais ir t.t. ten švaistėsi visi ir visur, tokiu kalbų yra. Komisija – kolektyvine atsakomybė, tai sukris kaltė tam Gorodeckui, o Balvočius iš džiaugsmo klykaus. Man dar užkiuvo, kad Balvočius ir Balvočienė ten prie kompiuterų esą dirbo, skant šeimynine ranga…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite