Rinkimai Šilutės rajone: 317 kandidatų į 26 vietas

rinkimaiKovo 5 dieną vyksiančiuose savivaldybių tarybų ir tiesioginiuose merų rinkimuose Šilutės rajone bus renkami 26 politikai, vienas iš jų bus meras.

Šilutės rajone mero posto siekia 9 kandidatai, jų pavardės pirmosios įrašytos taip pat 9 politinių partijų  kandidatų sąrašuose. Juose yra 317 kandidatų.

Socialdemokratai gerbia perbėgėlius?

Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus kandidatų sąrašo pirmajame septynetuke nėra nė vienos moters… Pirmasis – T. Budrikis, kandidatas į savivaldybės merus, Šilutės skyriaus pirmininkas, savivaldybės Tarybos narys. Kiti sąraše – kitas savivaldybės Tarybos narys A.  Martinkus, vienoje iš statybų bendrovių dirbantis K. Girčius, 4-5 vietas socialdemokratai atidavė dviem savivaldybės Tarybos nariams, pabėgusiems iš kitų partijų – buvusiam Liberalų sąjūdžio atstovui A. Gečui ir buvusiam Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovui S. Majui.

50-ies kandidatų sąraše netrūksta socialdemokratų, tačiau jie, matyt, mažiau patikimi už sąrašo viršuje surašytus perbėgėlius… 

Geresnių už dabartinius nėra?

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“  sąraše – 50 kandidatų, ši dar nauja partija Šilutės rajone sutelkė įvairių politinių jėgų atstovus. Sąraše pirmasis – šios sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas, rajono meras V. Laurinaitis – kandidatas į savivaldybės merus, 2-8 vietos skirtos vien dabartiniams savivaldybės Tarybos nariams S. Kazlauskui, A. Pupšiui, A. Urbonienei, V. Stoškui, V. Kamarauskui, L. Uselienei, R. Stonkui, 9-as sąraše – buvęs „valstietis“ E. Padimanskas, po jo – savivaldybėje dirbantis A. Jurkus, o 11 vieta skirta Rusnės bendruomenės pirmininkui S. Bukantui. 

Darbo partijos kandidatų – 22

Darbo partijos sąraše – 22 kandidatai, pirmoji yra V. Pocė – kandidatė į savivaldybės merus, vadovaujanti šios partijos Šilutės skyriui. Antrasis sąraše V. Pavilonis – anksčiau buvęs savivaldybės Tarybos narys, mero pavaduotojas.  3-5 vietas gavo V. Vaitkuvienė, V. Mockus, D. Miliuvienė. 

Konservatorių penketukas nesikeičia

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąraše 43 kandidatai, o pirmasis penketukas – vien dabartiniai savivaldybės Tarybos nariai: Ž. Kurlianskas, skyriaus pirmininkas, kandidatas į savivaldybės merus, toliau – S. Tamašauskienė, Z. Merliūnas, Z. Jaunius,  A. Kurlianskas.

Esame rašę, kad Ž. Kurlianskas ir Z. Merliūnas yra Seimo nario konservatoriaus A. Petrošiaus patarėjai. Ištesėsiu Z. Merliūnui duotą pažadą ir informuoju, kad Z. Merliūnui patarėjo darbas nėra pagrindinis – jis dirba UAB GF banke regiono pardavimų ir prekybos palaikymo vadovu.

Šia proga primename, kad Seimo nario Z. Balčyčio  padėjėjas yra ir A. Pupšys, Europos Parlamento nario L. Mažylio padėjėja yra S. Tamašauskienė, Seimo nario J. Pinskaus visuomeninė padėjėja yra L. Jagintavičienė. 

Regionų partijos sąraše gausu moterų

Regionų partija ir jos skyrius Šilutės rajone veikia neseniai, sąraše turi  50 kandidatų, pirmajame dešimtuke yra net 7 moterys.

Pirmoji – L. Jagintavičienė, skyriaus pirmininkė, savivaldybės Tarybos narė, kandidatė į savivaldybės merus. Toliau – savivaldybėje dirbsi D. Rudienė,  D. Kairys, anksčiau savivaldybės Tarybos nare buvusi R. Kulpienė-Jaunienė, aštunta sąraše – savivaldybėje dirbusi V. Stulgienė.

Liberalų sąjūdis – be staigmenų

Sąraše – 21 kandidatas, pirmajame dešimtuke – tik 3 moterys. D. Plikšnienė, skyriaus pirmininkė, savivaldybės Tarybos narė yra kandidatė į savivaldybės merus. Dvi kadencijas Seimo nariu buvęs savivaldybės tarybos narys A. Endzinas sąraše antras. Toliau – savivaldybėje anksčiau dirbęs R. Ambrozaitis, rajone žinomi E. Judeikis, S. Zdanevičius, D. Grigalius, V. Šveikauskas. 11-as sąraše irgi anksčiau savivaldybės Taryboje dirbęs R. Plikšnys, kandidatės į merus D. Plikšnienės sutuoktinis. 

Nauja „valstiečių“ komanda                

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyrius, kaip žinoma, buvo panaikintas. Suburtas naujas, į kurį nepakviesta net į savivaldybės Tarybą išrinktų atstovų. Į rinkimus „valstiečiai“ eina su 18-os kandidatų sąrašu. Tik 3 paskutinės dešimtuko vietos teko moterims. Kandidatas į merus – R. Kuncaitis, antrasis sąraše – buvęs Seimo narys A. S. Nausėda, toliau – V. Pilipavičius, I. Grikšas, S. Miliauskas. Aštunta – savivaldybėje dirbusi K. Šveikauskienė, po jos irgi žinomos moterys R. Grygelienė, B. Budrikienė.

Rinkimų netikėtumas

Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai)  turi 17-os kandidatų sąrašą. Pirmasis jame – T. Dulkys, kandidatas į savivaldybės merus, dešimtuke tik dvi moterys. Antrasis A. Beitas, toliau – M. Šulcas, A. Gabrionis, R. Jaruškevičius.

Pirmieji – be staigmenos

Partija „Laisvė ir teisingumas“ siūlo 46 kandidatų sąrašą, kurio trys pirmieji asmenys jau susiję su vietos savivalda.  Pirmoji – D. Žebelienė, kandidatė į savivaldybės merus, dabar savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja. Toliau du  dabartiniai savivaldybės Tarybos nariai E. Jurjonas, A. Jagminas, ketvirta – D. Žalgevičienė, 9-tas – A. Nausėda, 10-11 vietas gavę M. Kainovaitis ir jo tėvas V. Kainovaitis, 12 vieta teko I. Riterienei.

Stasė Skutulienė                   

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos bankas siūlo atsisakyti 1 ir 2 euro centų monetų. Kaip apvalintų kainas?

Lietuvos bankas (LB) siūlo atsisakyti 1 euro cento ir 2 euro centų monetų. Anot banko duomenų, nuo euro įvedimo Lietuvos gyventojai kas metus pameta apie trečdalį milijono tokių monetų. Pamestų cento monetų bendra vertė nuo euro įvedimo siekia 2,4 mln. eurų. Pasak Lietuvos banko Politikos, emisijos ir kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Editos Lisinskaitės, šioms monetoms pakeisti ir tvarkyti Lietuvos valstybė kasmet išleidžia pusę milijono eurų. „Valstybė kasmet išleidžia po pusę milijono eurų šių monetų (kurių didžiąją dalį pametame) kaldinimui ir

Kaip sekėsi rinkimuose Klaipėdos regiono merams?

Klaipėdos regiono plėtros taryboje bus permainų. Joje dirbs ir buvusių, ir naujų merų, tarybų narių, o veikla prasidės patvirtinus galutinius rinkimų rezultatus. Žinoma, ir naujosioms politikų taryboms apsisprendus, ką jos deleguos į Regiono plėtros tarybą. Klaipėdos regiono plėtros taryboje svarstomi šių savivaldybių reikalai: Klaipėdos ir Palangos miestų, Klaipėdos, Šilutės, Kretingos, Skuodo r., Neringos savivaldybių. Ilgas kelias per kopas Šis meras eina 50-uosius metus. Jis – iš anapus marių. Buvo žvejys-motoristas, kasininkas-inspektorius, miško darbininkas. Nuo 2013 metų – meras. Baigęs Klaipėdos

Priešgaisrinės tarnybos ZIL-ams – po 30 metų…

Šilutės rajono savivaldybės taryba svarstys jai pavaldžios Priešgaisrinės tarnybos praėjusių metų veiklos ataskaitą ir apsispręs, ar jai pritarus. Retai sulaukia dėmesio ši tarnyba, vadovaujama Dariaus Endzelio. Pasidomėkime ataskaita. Šilutės r. savivaldybės priešgaisrinė tarnyba įregistruota 2016 m. Tarnyba vykdo pirminius gelbėjimo darbus gaisrų ir katastrofų, gamybinių avarijų metu, teikia techninę pagalbą savivaldybės organizacijoms ir gyventojams ekstremalių situacijų atvejais. Tarnyba finansuojama iš valstybės ir savivaldybės biudžeto. Tarnyba yra pavaldi rajono savivaldybei, tačiau išvykusi į incidentą, ji tampa pavaldi Valstybinei priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai,

Nors rugsėjo 1-oji toli…

Šilutės rajono savivaldybės taryba kovo pabaigoje planuojamame posėdyje svarstys sprendimo projektą dėl švietimo įstaigų. Ketinama nustatyti  bendrojo ugdymo mokyklose, gimnazijose, Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje, Traksėdžių Šilojų mokykloje numatomą klasių skaičių, mokinių skaičių jose, priešmokyklinio ugdymo grupių skaičių ir vaikų skaičių jose, nurodant klasių jungimus. Mokyklų vadovai pateikė Švietimo ir kultūros skyriui numatomą mokinių ir klasių skaičių, priešmokyklinio ugdymo grupių ir vaikų skaičių jose 2023–2024 m. m., specialiųjų poreikių mokinių skaičių bendrojo ugdymo mokyklose. Pagal pateiktą informaciją bendrojo ugdymo ir Traksėdžių Šilojų

Taip pat skaitykite