Restauruotas dvaras pakvies šilutiškius į renginius

FONDASPasitelkiant Europos Sąjungos struktūrinių fondų 2007-2013 metų Sanglaudos skatinimo veiksmų programą renovuotas H. Šojaus dvaras jau atvėrė duris. O artimiausiu metu čia vyks renginiai, į kuriuos kviečiami šilutiškiai ir miesto svečiai.

Dešimčiai metų konferencijų salę išsinuomojęs verslininkas Leonas Bartkus žada džiuginti šilutiškius renginiais.

Viena iš ES struktūrinių fondų 2007-2013 m. paramos sąlygų, renovuojant H. Šojaus dvarą, buvo ta, kad Savivaldybė įsipareigojo pritraukti privatų verslą sukurtai infrastruktūrai valdyti. Numatoma išnuomoti 530 kv. metrų plotą buvusiose dvaro arklidėse, kur įrengta konferencijų salė, ir amatų dirbtuvėse. Pasak Savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiojo specialisto Romualdo Ambrulaičio, neatsirado verslininkų, kurie norėtų išsinuomoti visas patalpas, todėl konferencijų salės ir amatų dirbtuvių patalpų konkursai buvo surengti atskirai.
Konferencijų salę maždaug prieš mėnesį dešimčiai metų išsinuomojo UAB „Sagum“. Įmonės vadovas Leonas Bartkus sakė seniai ieškojęs Šilutėje patalpų, kuriose būtų galima organizuoti renginius, tad apie viešą patalpų nuomos konkursą išgirdo pačiu laiku.
Pirmasis renginys konferencijų salėje jau įvyko. Tai buvo Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas. Šį renginį organizavę partiečiai į tuščią salę atsigabeno savo stalus ir kėdes, tačiau ilgai salė tuščia nebus. L. Bartkus sakė jau ieškąs baldų, kad į renginius galėtų pakviesti apie 250-300 žmonių. Numatoma pastatyti skulptūrų, sienas papuošti meno kūriniais. „Mano vizija – kad į šias patalpas atėjęs žmogus pajustų Hugo Šojaus dvaro dvasią“, – sakė L. Bartkus.
Verslininkas rengiasi pasirūpinti ir salės akustika, apie kurią kažkada statant šį statinį nebuvo pamąstyta. Garsą atspindės specialiai pakabinti paveikslai, jeigu to neužteks, pakabins akustiką koreguojančias užuolaidas. Tai, kad konferencijų salės akustika netobula, yra ir trūkumas, ir privalumas. Dėl salės akustinių savybių muzikiniai instrumentai joje įgis autentišką skambesį, kokio nebus kitur.

Pirmas renginys naujoje konferencijų salėje buvo Šilutės socialdemokratų partijos ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas.

Jaunas verslininkas nesnaudžia ir tuščių patalpų laikyti nežada. Renginiai jau suplanuoti trims mėnesiams į priekį. Vien gegužę šilutiškių laukia Andriaus Rimiškio, Vytauto Šiškausko ir grupės „Electronic I“ koncertai, tarptautinė Gyventojų genocido tyrimo centro konferencija. Vestuvių ir kitų privačių švenčių rengti kol kas neplanuojama, galėtų vykti nebent kokios privačios įmonės renginys. Taip pat rengiamasi bendradarbiauti su Savivaldybe, Šilutės muziejumi, Kultūros ir pramogų centro kolektyvu, o pradėjus renovuoti Kultūros ir pramogų centrą, dalis kultūrinių renginių galės vykti šioje konferencijų salėje.
„Renginius organizuosime pagal poreikius. Žiūrėsime, kaip žmonės priims renginius uždaroje salėje vasaros metu. Galbūt reikės juos perkelti į lauką. Taip pat rengiamės atidaryti kavinę, mat turime virtuvę. Tiesa, kol kas neįrengtą“, – apie savo planus kalbėjo L. Bartkus. Jis tikisi įkurti 5 naujas darbo vietas.
Anot L. Bartkaus, renginių organizavimu jis užsiima jau ne pirmus metus. Įvairiose vietose rengė koncertus, festivalius, nuolat dalyvavo gatvės muzikos dienose, paremdavo jaunimą muzikos instrumentais. O muzikinės Bartkų giminės šaknys gilios – verslininko senelis Leonas Bartkus vadovavo Inkaklių „Dainoriams“.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite