Restauruotas dvaras pakvies šilutiškius į renginius

FONDASPasitelkiant Europos Sąjungos struktūrinių fondų 2007-2013 metų Sanglaudos skatinimo veiksmų programą renovuotas H. Šojaus dvaras jau atvėrė duris. O artimiausiu metu čia vyks renginiai, į kuriuos kviečiami šilutiškiai ir miesto svečiai.

Dešimčiai metų konferencijų salę išsinuomojęs verslininkas Leonas Bartkus žada džiuginti šilutiškius renginiais.

Viena iš ES struktūrinių fondų 2007-2013 m. paramos sąlygų, renovuojant H. Šojaus dvarą, buvo ta, kad Savivaldybė įsipareigojo pritraukti privatų verslą sukurtai infrastruktūrai valdyti. Numatoma išnuomoti 530 kv. metrų plotą buvusiose dvaro arklidėse, kur įrengta konferencijų salė, ir amatų dirbtuvėse. Pasak Savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiojo specialisto Romualdo Ambrulaičio, neatsirado verslininkų, kurie norėtų išsinuomoti visas patalpas, todėl konferencijų salės ir amatų dirbtuvių patalpų konkursai buvo surengti atskirai.
Konferencijų salę maždaug prieš mėnesį dešimčiai metų išsinuomojo UAB „Sagum“. Įmonės vadovas Leonas Bartkus sakė seniai ieškojęs Šilutėje patalpų, kuriose būtų galima organizuoti renginius, tad apie viešą patalpų nuomos konkursą išgirdo pačiu laiku.
Pirmasis renginys konferencijų salėje jau įvyko. Tai buvo Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas. Šį renginį organizavę partiečiai į tuščią salę atsigabeno savo stalus ir kėdes, tačiau ilgai salė tuščia nebus. L. Bartkus sakė jau ieškąs baldų, kad į renginius galėtų pakviesti apie 250-300 žmonių. Numatoma pastatyti skulptūrų, sienas papuošti meno kūriniais. „Mano vizija – kad į šias patalpas atėjęs žmogus pajustų Hugo Šojaus dvaro dvasią“, – sakė L. Bartkus.
Verslininkas rengiasi pasirūpinti ir salės akustika, apie kurią kažkada statant šį statinį nebuvo pamąstyta. Garsą atspindės specialiai pakabinti paveikslai, jeigu to neužteks, pakabins akustiką koreguojančias užuolaidas. Tai, kad konferencijų salės akustika netobula, yra ir trūkumas, ir privalumas. Dėl salės akustinių savybių muzikiniai instrumentai joje įgis autentišką skambesį, kokio nebus kitur.

Pirmas renginys naujoje konferencijų salėje buvo Šilutės socialdemokratų partijos ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas.

Jaunas verslininkas nesnaudžia ir tuščių patalpų laikyti nežada. Renginiai jau suplanuoti trims mėnesiams į priekį. Vien gegužę šilutiškių laukia Andriaus Rimiškio, Vytauto Šiškausko ir grupės „Electronic I“ koncertai, tarptautinė Gyventojų genocido tyrimo centro konferencija. Vestuvių ir kitų privačių švenčių rengti kol kas neplanuojama, galėtų vykti nebent kokios privačios įmonės renginys. Taip pat rengiamasi bendradarbiauti su Savivaldybe, Šilutės muziejumi, Kultūros ir pramogų centro kolektyvu, o pradėjus renovuoti Kultūros ir pramogų centrą, dalis kultūrinių renginių galės vykti šioje konferencijų salėje.
„Renginius organizuosime pagal poreikius. Žiūrėsime, kaip žmonės priims renginius uždaroje salėje vasaros metu. Galbūt reikės juos perkelti į lauką. Taip pat rengiamės atidaryti kavinę, mat turime virtuvę. Tiesa, kol kas neįrengtą“, – apie savo planus kalbėjo L. Bartkus. Jis tikisi įkurti 5 naujas darbo vietas.
Anot L. Bartkaus, renginių organizavimu jis užsiima jau ne pirmus metus. Įvairiose vietose rengė koncertus, festivalius, nuolat dalyvavo gatvės muzikos dienose, paremdavo jaunimą muzikos instrumentais. O muzikinės Bartkų giminės šaknys gilios – verslininko senelis Leonas Bartkus vadovavo Inkaklių „Dainoriams“.

Vaidotas VILKAS

Hits: 84

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite