Restauruotas dvaras pakvies šilutiškius į renginius

FONDASPasitelkiant Europos Sąjungos struktūrinių fondų 2007-2013 metų Sanglaudos skatinimo veiksmų programą renovuotas H. Šojaus dvaras jau atvėrė duris. O artimiausiu metu čia vyks renginiai, į kuriuos kviečiami šilutiškiai ir miesto svečiai.

Dešimčiai metų konferencijų salę išsinuomojęs verslininkas Leonas Bartkus žada džiuginti šilutiškius renginiais.

Viena iš ES struktūrinių fondų 2007-2013 m. paramos sąlygų, renovuojant H. Šojaus dvarą, buvo ta, kad Savivaldybė įsipareigojo pritraukti privatų verslą sukurtai infrastruktūrai valdyti. Numatoma išnuomoti 530 kv. metrų plotą buvusiose dvaro arklidėse, kur įrengta konferencijų salė, ir amatų dirbtuvėse. Pasak Savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiojo specialisto Romualdo Ambrulaičio, neatsirado verslininkų, kurie norėtų išsinuomoti visas patalpas, todėl konferencijų salės ir amatų dirbtuvių patalpų konkursai buvo surengti atskirai.
Konferencijų salę maždaug prieš mėnesį dešimčiai metų išsinuomojo UAB „Sagum“. Įmonės vadovas Leonas Bartkus sakė seniai ieškojęs Šilutėje patalpų, kuriose būtų galima organizuoti renginius, tad apie viešą patalpų nuomos konkursą išgirdo pačiu laiku.
Pirmasis renginys konferencijų salėje jau įvyko. Tai buvo Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas. Šį renginį organizavę partiečiai į tuščią salę atsigabeno savo stalus ir kėdes, tačiau ilgai salė tuščia nebus. L. Bartkus sakė jau ieškąs baldų, kad į renginius galėtų pakviesti apie 250-300 žmonių. Numatoma pastatyti skulptūrų, sienas papuošti meno kūriniais. „Mano vizija – kad į šias patalpas atėjęs žmogus pajustų Hugo Šojaus dvaro dvasią“, – sakė L. Bartkus.
Verslininkas rengiasi pasirūpinti ir salės akustika, apie kurią kažkada statant šį statinį nebuvo pamąstyta. Garsą atspindės specialiai pakabinti paveikslai, jeigu to neužteks, pakabins akustiką koreguojančias užuolaidas. Tai, kad konferencijų salės akustika netobula, yra ir trūkumas, ir privalumas. Dėl salės akustinių savybių muzikiniai instrumentai joje įgis autentišką skambesį, kokio nebus kitur.

Pirmas renginys naujoje konferencijų salėje buvo Šilutės socialdemokratų partijos ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas.

Jaunas verslininkas nesnaudžia ir tuščių patalpų laikyti nežada. Renginiai jau suplanuoti trims mėnesiams į priekį. Vien gegužę šilutiškių laukia Andriaus Rimiškio, Vytauto Šiškausko ir grupės „Electronic I“ koncertai, tarptautinė Gyventojų genocido tyrimo centro konferencija. Vestuvių ir kitų privačių švenčių rengti kol kas neplanuojama, galėtų vykti nebent kokios privačios įmonės renginys. Taip pat rengiamasi bendradarbiauti su Savivaldybe, Šilutės muziejumi, Kultūros ir pramogų centro kolektyvu, o pradėjus renovuoti Kultūros ir pramogų centrą, dalis kultūrinių renginių galės vykti šioje konferencijų salėje.
„Renginius organizuosime pagal poreikius. Žiūrėsime, kaip žmonės priims renginius uždaroje salėje vasaros metu. Galbūt reikės juos perkelti į lauką. Taip pat rengiamės atidaryti kavinę, mat turime virtuvę. Tiesa, kol kas neįrengtą“, – apie savo planus kalbėjo L. Bartkus. Jis tikisi įkurti 5 naujas darbo vietas.
Anot L. Bartkaus, renginių organizavimu jis užsiima jau ne pirmus metus. Įvairiose vietose rengė koncertus, festivalius, nuolat dalyvavo gatvės muzikos dienose, paremdavo jaunimą muzikos instrumentais. O muzikinės Bartkų giminės šaknys gilios – verslininko senelis Leonas Bartkus vadovavo Inkaklių „Dainoriams“.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite