Rekomendacijos tėveliams – kaip vaikams išrinkti vaikiškas pinigines?

Vaiko auklėjimas ir mokymas yra labai sudėtingas procesas, kurį sudaro daugelio sričių ugdymas. Mokome vaikus, kaip elgtis prie stalo, mandagumo, pagarbos vyresnio amžiaus žmonėms, užsirišti batus ir skaityti, tačiau dažnai pamirštame tokį svarbų dalyką kaip finansai. Pinigų valdymo įgūdžių verta mokyti vaikus nuo ankstyvo amžiaus.

Tam tikrame amžiuje vaikai turėtų įgyti žinių apie pinigų vertę, pajamų šaltinius, santaupas, kad ateityje galėtų geriau susidoroti su finansiniais iššūkiais. Ateityje jūsų vaikas gaus kišenpinigių, galbūt turės sąskaitą, pradės gauti pinigų iš šeimos per svarbias šventes, todėl verta jam paaiškinti, ką jis gali daryti su gautais pinigais ir kaip protingai juos valdyti.

Kokia turėtų būti piniginės vaikams?

Ar prisimenate savo pirmąją piniginę? Be abejo, gerai žinote, kad šio aksesuaro įteikimo momentas yra ypatingas. Piniginė yra suaugusiųjų atributas. Tai leidžia vaikui jaustis svarbiam. Be to, jis turi galimybę išmokti atsakingumo už piniginę, kurioje laikys pinigus. Įsitikinkite, kad vaikas gerai supranta, kam skirta piniginė ir kodėl ji tokia svarbi. Pokalbio metu paaiškinsite vaikui, kodėl kiekvienas turėtų turėti tvirtą piniginę ir ja rūpintis.

Saugu ir praktiška

Jūsų vaiko saugumas ir sveikata yra svarbiausi dalykai pasaulyje, todėl prieš perkant vaikišką piniginę svarbu pasidomėti, iš kokių medžiagų ji pagaminta, ir įsitikinti, kad naudojamos medžiagos atitinka reikiamus standartus. Aukštos kokybės medžiagos ne tik pagerina piniginės išvaizdą, ilgaamžiškumą ir tvirtumą bei daro įtaką naudojimo patogumui.

Ar vaikui svarbi piniginės spalva?

Renkantis piniginę vaikui taip pat svarbu atsižvelgti į spalvas. Mažesniems vaikams tinka intensyvios ir ryškios spalvos, kurios suintriguoja, skatina vaizduotę ir sukuria teigiamą nuotaiką. Renkant piniginę vyresniems vaikams reikia atsižvelgti į jų pageidavimus. Viskas priklauso nuo to, kas patinka jūsų mažyliui ir kokiais aksesuarais jis mėgsta apsupti save.

Padovanodami vaikui piniginę, turite unikalią galimybę kalbėti apie finansus ir taupymą. Žinoma, vaikams reikia laiko, kad išmoktų atskirti pinigus ir pradėtų juos leisti, tačiau švietimas nuo ankstyvo amžiaus gali apsaugoti juos nuo neteisingų sprendimų ir išugdyti atsakomybės ir pagarbos jausmą pinigams.

pr2023/38

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras ,,Pamarys“ Palangoje laimėjo antrą vietą

Šilutės meno mokyklos fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Pamarys“ Palangoje įvykusiame XXIII Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate B kategorijoje laimėjo antrą vietą. Šioje kategorijoje varžėsi Vilniaus Karoliniškių, Kauno 1-os, Šiaulių „Dainavos“, Jurbarko „Šventės“, Tauragės „Tauro“ Pasvalio rajono „T Brass“, Grigiškių, Platelių meno ir muzikos mokyklų orkestrai. Daugelis „Pamario“ orkestrų jaunųjų muzikantų pirmą kartą turėjo galimybę koncertuoti Palangos koncertų salėje. Visą dieną vykęs renginys, sukvietęs į vieną vietą 26  geriausius Lietuvos orkestrus, jauniesiems „Pamario“ pūtikams buvo neįkainuojama galimybė pasiklausyti kitų orkestrų, pasidalinti

Sukčiai vis išradingesni, sukčiavimas vis tobulesnis. Kaip saugotis?

Tauragės apskrities VPK praneša, kad į Šilutės rajono policiją kovo 19 d. pagalbos kreipėsi nuo sukčių nukentėjęs vyras, gim. 1997 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamą žemės ūkio techniką – sėjamąją, į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo. Nuostolis 450 eurų.   Pateikiame Lietuvos policijos informaciją apie vis tobulėjantį sukčiavimą ir patarimus gyventojams. Prieš keletą metų populiarus buvo telefoninis sukčiavimas, kurio pagrindinis instrumentas buvo įtaigus telefoninis pokalbis, dabar sukčiai uzurpavo elektroninę erdvę. Būtent dėl jų daugėjimo, didėja ir

Ramučiuose degė gyvenamasis namas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad kovo 27 d., pirmadienį, liepsnojo namas Tvenkinio g., Ramučių k. Pranešimas gautas ryte, pusę devynių. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, atvira liepsna degė namo stogas. Pastatas – mūrinis, dviejų aukštų, antro aukšto  perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Tai – individualus gyvenamasis namas. Gaisro metu nudegė 80 kvadratinių metrų stogo. Išdegė antras aukštas, nuo karščio sutrūkinėjo langų stiklai, sudegė didelė dalis medinės perdangos. Name buvo įrengtas dūmų detektorius. Pareigūnai įspėja gyventojus saugotis priešgaisrinės tarnybos darbuotojais apsimetusių

Savivalda skęsta klaustukų verpetuose

Balandžio 27 d. į pirmąjį posėdį turėtų rinktis naujos sudėties Šilutės rajono savivaldybės taryba. Kovo 19 d. antrajame rinkimų ture tiesiogiai išrinkto mero Vytauto Laurinaičio pasiteiravome, kokių permainų tikėtis Šilutės rajono valdžioje? Pavardžių neišgirdome. Kiek bus mero pavaduotojų? V. Laurinaitis atsakė, kad Šilutės r. savivaldybėje priklausytų dvi vicemerų pareigybės, gal tiek ir bus, gal nebus… „Dar labai neaiškios funkcijos, Vidaus reikalų ministerija iki balandžio pabaigos žada pateikti paaiškinimus. Iki spalio 1 d. ši ministerija turėjo parengi kelias dešimtis teisės aktų

Taip pat skaitykite