Rekomendacijos tėveliams – kaip vaikams išrinkti vaikiškas pinigines?

Vaiko auklėjimas ir mokymas yra labai sudėtingas procesas, kurį sudaro daugelio sričių ugdymas. Mokome vaikus, kaip elgtis prie stalo, mandagumo, pagarbos vyresnio amžiaus žmonėms, užsirišti batus ir skaityti, tačiau dažnai pamirštame tokį svarbų dalyką kaip finansai. Pinigų valdymo įgūdžių verta mokyti vaikus nuo ankstyvo amžiaus.

Tam tikrame amžiuje vaikai turėtų įgyti žinių apie pinigų vertę, pajamų šaltinius, santaupas, kad ateityje galėtų geriau susidoroti su finansiniais iššūkiais. Ateityje jūsų vaikas gaus kišenpinigių, galbūt turės sąskaitą, pradės gauti pinigų iš šeimos per svarbias šventes, todėl verta jam paaiškinti, ką jis gali daryti su gautais pinigais ir kaip protingai juos valdyti.

Kokia turėtų būti piniginės vaikams?

Ar prisimenate savo pirmąją piniginę? Be abejo, gerai žinote, kad šio aksesuaro įteikimo momentas yra ypatingas. Piniginė yra suaugusiųjų atributas. Tai leidžia vaikui jaustis svarbiam. Be to, jis turi galimybę išmokti atsakingumo už piniginę, kurioje laikys pinigus. Įsitikinkite, kad vaikas gerai supranta, kam skirta piniginė ir kodėl ji tokia svarbi. Pokalbio metu paaiškinsite vaikui, kodėl kiekvienas turėtų turėti tvirtą piniginę ir ja rūpintis.

Saugu ir praktiška

Jūsų vaiko saugumas ir sveikata yra svarbiausi dalykai pasaulyje, todėl prieš perkant vaikišką piniginę svarbu pasidomėti, iš kokių medžiagų ji pagaminta, ir įsitikinti, kad naudojamos medžiagos atitinka reikiamus standartus. Aukštos kokybės medžiagos ne tik pagerina piniginės išvaizdą, ilgaamžiškumą ir tvirtumą bei daro įtaką naudojimo patogumui.

Ar vaikui svarbi piniginės spalva?

Renkantis piniginę vaikui taip pat svarbu atsižvelgti į spalvas. Mažesniems vaikams tinka intensyvios ir ryškios spalvos, kurios suintriguoja, skatina vaizduotę ir sukuria teigiamą nuotaiką. Renkant piniginę vyresniems vaikams reikia atsižvelgti į jų pageidavimus. Viskas priklauso nuo to, kas patinka jūsų mažyliui ir kokiais aksesuarais jis mėgsta apsupti save.

Padovanodami vaikui piniginę, turite unikalią galimybę kalbėti apie finansus ir taupymą. Žinoma, vaikams reikia laiko, kad išmoktų atskirti pinigus ir pradėtų juos leisti, tačiau švietimas nuo ankstyvo amžiaus gali apsaugoti juos nuo neteisingų sprendimų ir išugdyti atsakomybės ir pagarbos jausmą pinigams.

pr2023/38

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite