„Reikia išmokti išlikti sveikam“

Šie žodžiai geriausiai išreiškia esmę susitikimų, kuriuos su Katyčių seniūnijos Stubrių kaimo ir Kintų gyventojais surengė Šilutės visuomenės sveikatos biuras. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, žmogaus sveikata 40-60 proc. priklauso nuo gyvensenos, 30-40 proc. – nuo aplinkos, 10-15 proc. – nuo paveldėjimo ir tik 8-10 proc. nuo sveikatos apsaugos.

Renginio Stubriuose dalyviai.

Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorės Virginijos Vaivadaitės bei šio biuro Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistės Erikos Berdnikovič pastangomis Katyčių ir Kintų seniūnijose buvo surengti pokalbiai apie sveikatą.
„Daugelis manome, kad su senatve nepakariausi. Seno organizmo nepakeisi, kaip ir supuvusio medžio nebeatgaivinsi, kaip ir sutrūnijusios griūvančios trobos nebesuremontuosi. Senatvę reikia tik paremti, pagerinti jos būklę, šalinti kančias dėl negalavimų ir padėti organizmui. Daugelis ir mano, kad atėjus senatvei privalu taupyti jėgas, mažiau judėti, daugiau ilsėtis. Tačiau ar tikrai taip? Turime pagalvoti, kaip elgtis teisingai: teisingai maitintis, netingėti, daugiau judėti, išsaugoti dvasios ramybę ir pusiausvyrą“, – pristatydama iš Vilniaus atvykusius svečius kalbėjo V. Vaivadaitė.

Mini golfo aikštelėje kiekvienas stengėsi surinkti kuo daugiau taškų, tačiau paaiškėjo, kad taikliai mušti kamuoliuką nėra taip paprasta.

Pranešimus skaitė svečiai iš Sveikatos ministerijai pavaldžios įstaigos Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro. Šio centro direktorius Romualdas Sabaliauskas kalbėjo apie sveiką gyvenseną, kuri esanti geriausia ligų profilaktikos priemonė. Kaip ilgai išlikti sveikiems prisitaikant prie esamos aplinkos ir gyvenimo aplinkybių, mokė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokyklos direktorius Zenonas Javtokas, to paties centro Metodinės pagalbos skyriaus vedėja Rūta Babravičienė. Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėjo pavaduotojas Remigijus Zumeras pasakojo apie teisingą mitybą ir dvasios ramybę.
Anot Katyčių seniūnės Juzefos Tamavičienės, viskas, ką žmonės išgirdo, daugiau ar mažiau žinoma, tačiau dabar pasitaikė gera proga tai prisiminti.
Pasikalbėti apie sveikatą į Katyčių seniūnijos Stubrių kaimo bendruomenės namus atėjo dvi dešimtys vietos gyventojų. Daugiausia jau sulaukusių garbingo amžiaus. Jie turėjo progos pabendrauti su specialistais, pasikonsultuoti, išklausyti patarimų. Vėliau nuo kalbų pereita prie praktikos – V. Vaivadaitė, atsivežusi specialias lazdas, organizavo šiaurietiškojo ėjimo pamokas, o vietos gyventojai kartu su svečiais žaidė golfą vienintelėje Šilutės rajone mini golfo aikštelėje. Greitai svečiai ir stubriškiai susiliejo į bendrą linksmą kolektyvą. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistai, pasidaliję teorinėmis žiniomis, patys gavo šaunų energijos ir geros nuotaikos užtaisą. Susitikimo organizatoriams buvo gana sudėtinga vėl surinkti į žaidimą ir vaikščiojimą su lazdomis įsitraukusius renginio dalyvius.
Suvenyrais apdovanoti taikliausi (ir nelabai taiklūs) golfo kamuoliuko mušėjai, klausytasi Katyčių mokyklos mergaičių dainų.

Pritardamos gitara dainavo Katyčių pagrindinės mokyklos mokinės.

Pasportavus sukilo apetitas, tad daug nesiragindami, visi pabandė pritaikyti apie sveiką mitybą įgytas žinias prie bendro stalo. Kaimiškas sūris, duona, lašinukai, naminiai pyragai ir iš ką tik nuskintų žolių išvirta arbata puikiai atitiko sveiko gyvenimo nuostatą maitintis vengiant produktų su dirbtiniais priedais.
Pusdienį trukęs susitikimas Stubriuose prabėgo nepastebimai. Svečių iš Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro bei Šilutės sveikatos biuro darbuotojų laukė panašus renginys Kintuose.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite