„Reikia išmokti išlikti sveikam“

Šie žodžiai geriausiai išreiškia esmę susitikimų, kuriuos su Katyčių seniūnijos Stubrių kaimo ir Kintų gyventojais surengė Šilutės visuomenės sveikatos biuras. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, žmogaus sveikata 40-60 proc. priklauso nuo gyvensenos, 30-40 proc. – nuo aplinkos, 10-15 proc. – nuo paveldėjimo ir tik 8-10 proc. nuo sveikatos apsaugos.

Renginio Stubriuose dalyviai.

Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorės Virginijos Vaivadaitės bei šio biuro Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistės Erikos Berdnikovič pastangomis Katyčių ir Kintų seniūnijose buvo surengti pokalbiai apie sveikatą.
„Daugelis manome, kad su senatve nepakariausi. Seno organizmo nepakeisi, kaip ir supuvusio medžio nebeatgaivinsi, kaip ir sutrūnijusios griūvančios trobos nebesuremontuosi. Senatvę reikia tik paremti, pagerinti jos būklę, šalinti kančias dėl negalavimų ir padėti organizmui. Daugelis ir mano, kad atėjus senatvei privalu taupyti jėgas, mažiau judėti, daugiau ilsėtis. Tačiau ar tikrai taip? Turime pagalvoti, kaip elgtis teisingai: teisingai maitintis, netingėti, daugiau judėti, išsaugoti dvasios ramybę ir pusiausvyrą“, – pristatydama iš Vilniaus atvykusius svečius kalbėjo V. Vaivadaitė.

Mini golfo aikštelėje kiekvienas stengėsi surinkti kuo daugiau taškų, tačiau paaiškėjo, kad taikliai mušti kamuoliuką nėra taip paprasta.

Pranešimus skaitė svečiai iš Sveikatos ministerijai pavaldžios įstaigos Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro. Šio centro direktorius Romualdas Sabaliauskas kalbėjo apie sveiką gyvenseną, kuri esanti geriausia ligų profilaktikos priemonė. Kaip ilgai išlikti sveikiems prisitaikant prie esamos aplinkos ir gyvenimo aplinkybių, mokė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokyklos direktorius Zenonas Javtokas, to paties centro Metodinės pagalbos skyriaus vedėja Rūta Babravičienė. Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėjo pavaduotojas Remigijus Zumeras pasakojo apie teisingą mitybą ir dvasios ramybę.
Anot Katyčių seniūnės Juzefos Tamavičienės, viskas, ką žmonės išgirdo, daugiau ar mažiau žinoma, tačiau dabar pasitaikė gera proga tai prisiminti.
Pasikalbėti apie sveikatą į Katyčių seniūnijos Stubrių kaimo bendruomenės namus atėjo dvi dešimtys vietos gyventojų. Daugiausia jau sulaukusių garbingo amžiaus. Jie turėjo progos pabendrauti su specialistais, pasikonsultuoti, išklausyti patarimų. Vėliau nuo kalbų pereita prie praktikos – V. Vaivadaitė, atsivežusi specialias lazdas, organizavo šiaurietiškojo ėjimo pamokas, o vietos gyventojai kartu su svečiais žaidė golfą vienintelėje Šilutės rajone mini golfo aikštelėje. Greitai svečiai ir stubriškiai susiliejo į bendrą linksmą kolektyvą. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistai, pasidaliję teorinėmis žiniomis, patys gavo šaunų energijos ir geros nuotaikos užtaisą. Susitikimo organizatoriams buvo gana sudėtinga vėl surinkti į žaidimą ir vaikščiojimą su lazdomis įsitraukusius renginio dalyvius.
Suvenyrais apdovanoti taikliausi (ir nelabai taiklūs) golfo kamuoliuko mušėjai, klausytasi Katyčių mokyklos mergaičių dainų.

Pritardamos gitara dainavo Katyčių pagrindinės mokyklos mokinės.

Pasportavus sukilo apetitas, tad daug nesiragindami, visi pabandė pritaikyti apie sveiką mitybą įgytas žinias prie bendro stalo. Kaimiškas sūris, duona, lašinukai, naminiai pyragai ir iš ką tik nuskintų žolių išvirta arbata puikiai atitiko sveiko gyvenimo nuostatą maitintis vengiant produktų su dirbtiniais priedais.
Pusdienį trukęs susitikimas Stubriuose prabėgo nepastebimai. Svečių iš Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro bei Šilutės sveikatos biuro darbuotojų laukė panašus renginys Kintuose.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui?

Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui?

Šiandien Lietuvoje siaus labai stiprus vėjas, ypač vakariniuose šalies rajonuose. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) stiprina budinčias pajėgas ir ruošiasi operatyviai likviduoti galimus gedimus bei prašo gyventojų gamtos stichijų metu būti atidiems. Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui? Svarbu nesiartinti prie elektros įrenginių ar oro linijų, o pastebėjus pažeistus elektros tinklo įrenginius ar nutrūkusius laidus, būtinai nedelsiant apie tai pranešti ESO telefonu 1852. Pateikiame keturis svarbiausius elgesio principus, padėsiančius išvengti skaudžių nelaimių. Pagrindinis dalykas, kurį turi atsiminti kiekvienas, tai pastebėjus nutrūkusį elektros

Vilkyškiuose sekmadienį Mišias aukos vyskupas

Vilkyškiuose, Šv. Onos bažnyčioje, šį sekmadienį (spalio 24 d.) 14 val. šv. Mišias aukos Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius.   Po šv. Mišių bažnyčios šventoriuje bus šventinamas 8 metrų aukščio ąžuolinis kryžius, skirtas bažnyčios rūsiuose sovietinių KGB smogikų nukankintoms aukoms atminti. Kunigas Kęstutis Pajaujis kviečia visus dalyvauti.

Taip pat skaitykite