„Reikia išmokti išlikti sveikam“

Šie žodžiai geriausiai išreiškia esmę susitikimų, kuriuos su Katyčių seniūnijos Stubrių kaimo ir Kintų gyventojais surengė Šilutės visuomenės sveikatos biuras. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, žmogaus sveikata 40-60 proc. priklauso nuo gyvensenos, 30-40 proc. – nuo aplinkos, 10-15 proc. – nuo paveldėjimo ir tik 8-10 proc. nuo sveikatos apsaugos.

Renginio Stubriuose dalyviai.

Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorės Virginijos Vaivadaitės bei šio biuro Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistės Erikos Berdnikovič pastangomis Katyčių ir Kintų seniūnijose buvo surengti pokalbiai apie sveikatą.
„Daugelis manome, kad su senatve nepakariausi. Seno organizmo nepakeisi, kaip ir supuvusio medžio nebeatgaivinsi, kaip ir sutrūnijusios griūvančios trobos nebesuremontuosi. Senatvę reikia tik paremti, pagerinti jos būklę, šalinti kančias dėl negalavimų ir padėti organizmui. Daugelis ir mano, kad atėjus senatvei privalu taupyti jėgas, mažiau judėti, daugiau ilsėtis. Tačiau ar tikrai taip? Turime pagalvoti, kaip elgtis teisingai: teisingai maitintis, netingėti, daugiau judėti, išsaugoti dvasios ramybę ir pusiausvyrą“, – pristatydama iš Vilniaus atvykusius svečius kalbėjo V. Vaivadaitė.

Mini golfo aikštelėje kiekvienas stengėsi surinkti kuo daugiau taškų, tačiau paaiškėjo, kad taikliai mušti kamuoliuką nėra taip paprasta.

Pranešimus skaitė svečiai iš Sveikatos ministerijai pavaldžios įstaigos Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro. Šio centro direktorius Romualdas Sabaliauskas kalbėjo apie sveiką gyvenseną, kuri esanti geriausia ligų profilaktikos priemonė. Kaip ilgai išlikti sveikiems prisitaikant prie esamos aplinkos ir gyvenimo aplinkybių, mokė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokyklos direktorius Zenonas Javtokas, to paties centro Metodinės pagalbos skyriaus vedėja Rūta Babravičienė. Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėjo pavaduotojas Remigijus Zumeras pasakojo apie teisingą mitybą ir dvasios ramybę.
Anot Katyčių seniūnės Juzefos Tamavičienės, viskas, ką žmonės išgirdo, daugiau ar mažiau žinoma, tačiau dabar pasitaikė gera proga tai prisiminti.
Pasikalbėti apie sveikatą į Katyčių seniūnijos Stubrių kaimo bendruomenės namus atėjo dvi dešimtys vietos gyventojų. Daugiausia jau sulaukusių garbingo amžiaus. Jie turėjo progos pabendrauti su specialistais, pasikonsultuoti, išklausyti patarimų. Vėliau nuo kalbų pereita prie praktikos – V. Vaivadaitė, atsivežusi specialias lazdas, organizavo šiaurietiškojo ėjimo pamokas, o vietos gyventojai kartu su svečiais žaidė golfą vienintelėje Šilutės rajone mini golfo aikštelėje. Greitai svečiai ir stubriškiai susiliejo į bendrą linksmą kolektyvą. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistai, pasidaliję teorinėmis žiniomis, patys gavo šaunų energijos ir geros nuotaikos užtaisą. Susitikimo organizatoriams buvo gana sudėtinga vėl surinkti į žaidimą ir vaikščiojimą su lazdomis įsitraukusius renginio dalyvius.
Suvenyrais apdovanoti taikliausi (ir nelabai taiklūs) golfo kamuoliuko mušėjai, klausytasi Katyčių mokyklos mergaičių dainų.

Pritardamos gitara dainavo Katyčių pagrindinės mokyklos mokinės.

Pasportavus sukilo apetitas, tad daug nesiragindami, visi pabandė pritaikyti apie sveiką mitybą įgytas žinias prie bendro stalo. Kaimiškas sūris, duona, lašinukai, naminiai pyragai ir iš ką tik nuskintų žolių išvirta arbata puikiai atitiko sveiko gyvenimo nuostatą maitintis vengiant produktų su dirbtiniais priedais.
Pusdienį trukęs susitikimas Stubriuose prabėgo nepastebimai. Svečių iš Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro bei Šilutės sveikatos biuro darbuotojų laukė panašus renginys Kintuose.

Vaidotas VILKAS

Hits: 55

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip ministras siūlo išvalyti marias ir pajūrį?

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas: „Siekdami išvalyti upes ir ežerus, marias ir pajūrį, turime stipriau reglamentuoti mineralinių trąšų naudojimą. „Lietuvoje reikėtų organizuoti ne tik mineralinių trąšų apskaitą, bet apskritai nusistatyti kitą prioritetą – mineralines trąšas keisti mėšlo grąžinimu į dirvą“, – mano aplinkos ministras. Tokią perspektyvą mažinant žemės ūkio sukuriamą taršą jis išreiškė penktadienį susitikęs su nevyriausybine organizacija „Aplinkosaugos koalicija“, kuri ministrui išreiškė trąšų naudojimo ir taršos jomis monitoringo būtinybę. „Mėšlo naudojimas yra ypač griežtai reglamentuotas, o mineralinės trąšos ne – tai absurdiška. Mineralinėms

Koronaviruso infekcijos statistika: 1113 nauji susirgimai, 14 žmonių mirė

Lietuvoje praėjusią parą, balandžio 20-ąją, ištyrus 11913 ėminių, koronaviruso infekcija patvirtinta 1113 žmonių, mirė 14 žmonių, skelbia Statistikos departamentas. Nuo pandemijos pradžios bendras COVID-19 užsikrėtusiųjų skaičius šalyje pasiekė 236533. Per praėjusią parą COVID-19 infekcija pražudė 14 žmonių. Jų amžius buvo nuo 30 iki 99 metų. Bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 3802. Kaip skelbia Statistikos departamentas, naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, Lietuvoje trečiadienio rytą siekia 515,9 atvejo. Pastarųjų 7 dienų naujų atvejų vidurkis parai

Nepritarta siūlymui Sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas trečiadienį vienbalsiai nepritarė siūlymui Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, paskelbti nedarbo diena. Komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sakė, kad per 30 metų nusistovėjo tradicijos, kaip šalyje minima ši diena, o įvedus laisvadienį jos nutrūktų. „Tradicijos labai gyvos su žvakelių degimu languose, su paskaitomis, su liudininkų atsiminimais, specialiomis pamokomis. Jei padarytume laisvadienį, šita tradicija nutrūktų“, – komiteto posėdyje trečiadienį sakė M. Lingė. Jis akcentavo, kad žiūrint iš ekonominio taško, Lietuva išsiskiria kaip viena daugiausiai laisvadienių turinčių

Apgavikai rašo laiškus…

„Luminor“ bankas perspėja, jog kai kurie banko klientai balandžio 20 dieną gavo melagingus elektroninius laiškus, kurie neva  siunčiami banko vardu. Šiuose laiškuose pridedamas ir mokėjimo pranešimas, neva išduotas paties kliento prašymu. Laiškai siunčiami kartu su prisegtu dokumentu, kurio pavadinimas – „Luminor_bankas_Mokejimas_pdf.iso.txt“. Šiame dokumente yra kenkėjiška programa, kurios tikslas yra išgauti konfidencialius klientų duomenis. Banko sukčiavimo prevencijos ekspertai perspėja klientus jokiu būdu neatidaryti šio laiško priedo. Jeigu dokumentas buvo atidarytas, rekomenduojame nedelsiant susisiekti su savo IT saugos specialistais, kad jie patikrintų,

Taip pat skaitykite