„Reikia išmokti išlikti sveikam“

Šie žodžiai geriausiai išreiškia esmę susitikimų, kuriuos su Katyčių seniūnijos Stubrių kaimo ir Kintų gyventojais surengė Šilutės visuomenės sveikatos biuras. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, žmogaus sveikata 40-60 proc. priklauso nuo gyvensenos, 30-40 proc. – nuo aplinkos, 10-15 proc. – nuo paveldėjimo ir tik 8-10 proc. nuo sveikatos apsaugos.

Renginio Stubriuose dalyviai.

Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorės Virginijos Vaivadaitės bei šio biuro Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistės Erikos Berdnikovič pastangomis Katyčių ir Kintų seniūnijose buvo surengti pokalbiai apie sveikatą.
„Daugelis manome, kad su senatve nepakariausi. Seno organizmo nepakeisi, kaip ir supuvusio medžio nebeatgaivinsi, kaip ir sutrūnijusios griūvančios trobos nebesuremontuosi. Senatvę reikia tik paremti, pagerinti jos būklę, šalinti kančias dėl negalavimų ir padėti organizmui. Daugelis ir mano, kad atėjus senatvei privalu taupyti jėgas, mažiau judėti, daugiau ilsėtis. Tačiau ar tikrai taip? Turime pagalvoti, kaip elgtis teisingai: teisingai maitintis, netingėti, daugiau judėti, išsaugoti dvasios ramybę ir pusiausvyrą“, – pristatydama iš Vilniaus atvykusius svečius kalbėjo V. Vaivadaitė.

Mini golfo aikštelėje kiekvienas stengėsi surinkti kuo daugiau taškų, tačiau paaiškėjo, kad taikliai mušti kamuoliuką nėra taip paprasta.

Pranešimus skaitė svečiai iš Sveikatos ministerijai pavaldžios įstaigos Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro. Šio centro direktorius Romualdas Sabaliauskas kalbėjo apie sveiką gyvenseną, kuri esanti geriausia ligų profilaktikos priemonė. Kaip ilgai išlikti sveikiems prisitaikant prie esamos aplinkos ir gyvenimo aplinkybių, mokė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokyklos direktorius Zenonas Javtokas, to paties centro Metodinės pagalbos skyriaus vedėja Rūta Babravičienė. Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėjo pavaduotojas Remigijus Zumeras pasakojo apie teisingą mitybą ir dvasios ramybę.
Anot Katyčių seniūnės Juzefos Tamavičienės, viskas, ką žmonės išgirdo, daugiau ar mažiau žinoma, tačiau dabar pasitaikė gera proga tai prisiminti.
Pasikalbėti apie sveikatą į Katyčių seniūnijos Stubrių kaimo bendruomenės namus atėjo dvi dešimtys vietos gyventojų. Daugiausia jau sulaukusių garbingo amžiaus. Jie turėjo progos pabendrauti su specialistais, pasikonsultuoti, išklausyti patarimų. Vėliau nuo kalbų pereita prie praktikos – V. Vaivadaitė, atsivežusi specialias lazdas, organizavo šiaurietiškojo ėjimo pamokas, o vietos gyventojai kartu su svečiais žaidė golfą vienintelėje Šilutės rajone mini golfo aikštelėje. Greitai svečiai ir stubriškiai susiliejo į bendrą linksmą kolektyvą. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistai, pasidaliję teorinėmis žiniomis, patys gavo šaunų energijos ir geros nuotaikos užtaisą. Susitikimo organizatoriams buvo gana sudėtinga vėl surinkti į žaidimą ir vaikščiojimą su lazdomis įsitraukusius renginio dalyvius.
Suvenyrais apdovanoti taikliausi (ir nelabai taiklūs) golfo kamuoliuko mušėjai, klausytasi Katyčių mokyklos mergaičių dainų.

Pritardamos gitara dainavo Katyčių pagrindinės mokyklos mokinės.

Pasportavus sukilo apetitas, tad daug nesiragindami, visi pabandė pritaikyti apie sveiką mitybą įgytas žinias prie bendro stalo. Kaimiškas sūris, duona, lašinukai, naminiai pyragai ir iš ką tik nuskintų žolių išvirta arbata puikiai atitiko sveiko gyvenimo nuostatą maitintis vengiant produktų su dirbtiniais priedais.
Pusdienį trukęs susitikimas Stubriuose prabėgo nepastebimai. Svečių iš Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro bei Šilutės sveikatos biuro darbuotojų laukė panašus renginys Kintuose.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Praėjo laikas, kai visam gyvenimui pakakdavo vienos profesijos

Besikeičianti darbo rinka rodo, jog dabar svarbiausiu veiksniu, lemiančiu konkurencingumą ir galimybę gauti norimą darbą, yra skaitmeninės žinios. Pasak karjeros konsultantės, lektorės ir Lietuvos karjeros specialistų asociacijos direktorės Daivos Šilienės, vis dažniau pastebimas susidomėjimas vyresnio amžiaus žmonių įsidarbinimo galimybėmis. Jie noriai mokosi, įgyja naujas kompetencijas bei siekia išlikti aktyvūs.     Amžius nebėra kriterijus Projekto „Prisijungusi Lietuva“ rezultatai rodo, kad iš daugiau nei 102 tūkst. mokymų dalyvių net 52 proc. yra dirbantys asmenys. Daugiausiai mokytis panoro 51–65 metų amžiaus grupėje esantys

Nauji reikalavimai žemės ūkiui – teks prisidėti prie klimato kaitos mažinimo

2021 m. birželio 25 d. Europos parlamentas ir Taryba susitarė dėl naujos bendros žemės ūkio politikos, kurios esminis tikslas yra tvarus žemės ūkis. Jau nuo 2023 metų Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos (ES) šalių žemdirbiai turės prisidėti prie konkrečių priemonių mažinant klimato kaitą bei šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) išmetimą. Naujojoje politikoje numatoma, kad nuo 2023 m. aplinkosaugos ir poveikio klimato kaitai mažinimo priemonėms turės būti skiriama ne mažiau 25 proc. nuo bendros šalies gaunamos paramos žemės ūkiui. Tai palies

Kaip vystosi smegenys: trumpai apie vaiko raidą ir jos skatinimą

Vos tik gimusį kūdikį pasaulis pasitinka spalvų, garsų, skonių ir judesių įvairove – jis ją jaučia, tačiau kiekvienu iš šių jutimų jam dar reikės išmokti naudotis pačiam. Todėl pirmąsias 1000 dienų jo smegenys formuosis ir augs aktyviausiai nei tai darys kada nors vėliau, o raidos rezultatams didelę įtaką turės tėvai bei aplinka. Patarimais, kaip padėti vaikui augti ypatinguoju laikotarpiu iki 3 metų, ir įžvalgomis apie smegenų raidą, su tėvais dalijasi viena iš socialinės iniciatyvos „MaMaDu“ įkūrėjų Marija Dautartaitė, stažuotę atlikusi

Kada nebūtinas COVID-19 tyrimas

Jeigu persirgote COVID-19 ar jau esate pasiskiepiję, pasinaudoti medicinos įstaigų paslaugomis bus lengviau. Šilutės rajone šiomis išimtimis kol kas galės pasinaudoti nedaug gyventojų, mat, liepos 27 d. duomenimis, paskiepyta tik 16 101 rajono gyventojas, tai sudaro tik 43,3 proc. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 3118 gyventojų, 2905 – pasveiko, 66 – mirė. Šiuo metu serga jau 46 asmenys. Pagal vėl sparčiai plintančio COVID-19 naujų atvejų skaičius Šilutės rajonas priskirtas raudonajai zonai. Šiuo metu sparčiausiai koronavirusas plinta Klaipėdos apskrities savivaldybėse. Pateikiame Sveikatos

Taip pat skaitykite