„Reikia išmokti išlikti sveikam“

Šie žodžiai geriausiai išreiškia esmę susitikimų, kuriuos su Katyčių seniūnijos Stubrių kaimo ir Kintų gyventojais surengė Šilutės visuomenės sveikatos biuras. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, žmogaus sveikata 40-60 proc. priklauso nuo gyvensenos, 30-40 proc. – nuo aplinkos, 10-15 proc. – nuo paveldėjimo ir tik 8-10 proc. nuo sveikatos apsaugos.

Renginio Stubriuose dalyviai.

Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorės Virginijos Vaivadaitės bei šio biuro Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistės Erikos Berdnikovič pastangomis Katyčių ir Kintų seniūnijose buvo surengti pokalbiai apie sveikatą.
„Daugelis manome, kad su senatve nepakariausi. Seno organizmo nepakeisi, kaip ir supuvusio medžio nebeatgaivinsi, kaip ir sutrūnijusios griūvančios trobos nebesuremontuosi. Senatvę reikia tik paremti, pagerinti jos būklę, šalinti kančias dėl negalavimų ir padėti organizmui. Daugelis ir mano, kad atėjus senatvei privalu taupyti jėgas, mažiau judėti, daugiau ilsėtis. Tačiau ar tikrai taip? Turime pagalvoti, kaip elgtis teisingai: teisingai maitintis, netingėti, daugiau judėti, išsaugoti dvasios ramybę ir pusiausvyrą“, – pristatydama iš Vilniaus atvykusius svečius kalbėjo V. Vaivadaitė.

Mini golfo aikštelėje kiekvienas stengėsi surinkti kuo daugiau taškų, tačiau paaiškėjo, kad taikliai mušti kamuoliuką nėra taip paprasta.

Pranešimus skaitė svečiai iš Sveikatos ministerijai pavaldžios įstaigos Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro. Šio centro direktorius Romualdas Sabaliauskas kalbėjo apie sveiką gyvenseną, kuri esanti geriausia ligų profilaktikos priemonė. Kaip ilgai išlikti sveikiems prisitaikant prie esamos aplinkos ir gyvenimo aplinkybių, mokė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokyklos direktorius Zenonas Javtokas, to paties centro Metodinės pagalbos skyriaus vedėja Rūta Babravičienė. Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėjo pavaduotojas Remigijus Zumeras pasakojo apie teisingą mitybą ir dvasios ramybę.
Anot Katyčių seniūnės Juzefos Tamavičienės, viskas, ką žmonės išgirdo, daugiau ar mažiau žinoma, tačiau dabar pasitaikė gera proga tai prisiminti.
Pasikalbėti apie sveikatą į Katyčių seniūnijos Stubrių kaimo bendruomenės namus atėjo dvi dešimtys vietos gyventojų. Daugiausia jau sulaukusių garbingo amžiaus. Jie turėjo progos pabendrauti su specialistais, pasikonsultuoti, išklausyti patarimų. Vėliau nuo kalbų pereita prie praktikos – V. Vaivadaitė, atsivežusi specialias lazdas, organizavo šiaurietiškojo ėjimo pamokas, o vietos gyventojai kartu su svečiais žaidė golfą vienintelėje Šilutės rajone mini golfo aikštelėje. Greitai svečiai ir stubriškiai susiliejo į bendrą linksmą kolektyvą. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistai, pasidaliję teorinėmis žiniomis, patys gavo šaunų energijos ir geros nuotaikos užtaisą. Susitikimo organizatoriams buvo gana sudėtinga vėl surinkti į žaidimą ir vaikščiojimą su lazdomis įsitraukusius renginio dalyvius.
Suvenyrais apdovanoti taikliausi (ir nelabai taiklūs) golfo kamuoliuko mušėjai, klausytasi Katyčių mokyklos mergaičių dainų.

Pritardamos gitara dainavo Katyčių pagrindinės mokyklos mokinės.

Pasportavus sukilo apetitas, tad daug nesiragindami, visi pabandė pritaikyti apie sveiką mitybą įgytas žinias prie bendro stalo. Kaimiškas sūris, duona, lašinukai, naminiai pyragai ir iš ką tik nuskintų žolių išvirta arbata puikiai atitiko sveiko gyvenimo nuostatą maitintis vengiant produktų su dirbtiniais priedais.
Pusdienį trukęs susitikimas Stubriuose prabėgo nepastebimai. Svečių iš Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro bei Šilutės sveikatos biuro darbuotojų laukė panašus renginys Kintuose.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite