„Regitra“ primena, ką svarbu žinoti perkant automobilį

Pastebima, kad gyventojams automobilio įsigijimo procese dažnai kyla klausimų, į ką reikėtų atkreipti dėmesį sudarant sandorį. Atsižvelgiant į tai, „Regitra“ pateikia pagrindinius patarimus įsigyjant automobilį bei dalijasi atnaujinta rekomenduojama pirkimo-pardavimo sutartimi.

Planuojant pirkti automobilį svarbu ne tik teisingai užpildyti pirkimo-pardavimo sutartį, kurios atnaujintą šabloną galite rasti „Regitros“ interneto svetainėje, tačiau prieš tai atlikti tam tikrus namų darbus, kad ateityje būtų išvengta įvairių nesusipratimų. Taip bus ne tik apsaugoti pirkėjo interesai, bet taip pat ženkliai sumažės tikimybė įsigyti nepatikimą transporto priemonę.

Svarbu dar iki sutarties pasirašymo

Pirkėjui būtina įsitikinti, ar perkamas automobilis turi savininko deklaravimo kodą (SDK). Ar jis yra galiojantis ir tikrai priklauso asmeniui, iš kurio perkama transporto priemonė. Šį kodą taip pat patariama nurodyti ir pirkimo-pardavimo sutartyje. Tokiu būdu pirkėjas žinos, kad transporto priemonę perka iš tikrojo savininko ir bus užtikrintas, kad vėliau ją galės įregistruoti savo vardu.

Sutartyje, be SDK, būtina nurodyti tikrą automobilio kainą, ridą, defektus bei kitą svarbią informaciją. Patariama naudotis „Regitros“ parengtu sutarties šablonu, kuriame nurodyta, jog pasirašydamas šią sutartį pardavėjas patvirtina, kad parduodama transporto priemonė priklauso jam nuosavybės teise ir į parduodamą transporto priemonę tretieji asmenys jokių teisių ar pretenzijų neturi. Taip pat rekomenduojama visada įsitikinti, ar sutartis tikrai sudaroma su tikruoju asmeniu, pavyzdžiui, patikrinant jo asmens dokumentą. Turint teisingai užpildytus dokumentus ateityje bus išvengta nesusipratimų, o kilus ginčui, tai taps svarbiu ir teisėtu įrodymu.

Jei planuojama įsigyti Lietuvoje jau registruotą automobilį, viešai prieinamoje paieškoje galima pasitikrinti, ar jis neturi apribojimų, pavyzdžiui, ar nėra areštuotas, įkeistas. Tam reikės įvesti automobilio identifikavimo numerį (VIN) ir (arba) numerio ženklus ir registracijos dokumento numerį.

Po sutarties pasirašymo – savininko pasikeitimo deklaravimas

Pasirašius pirkimo-pardavimo sutartį, svarbu deklaruoti transporto priemonės savininko pasikeitimą, kadangi taip ne tik pirkimo-pardavimo sutartyje, bet ir „Regitros“ sistemoje yra užfiksuojama informacija apie automobilio savininko pasikeitimą. Šiuos duomenis „Regitra“ teikia kontroliuojančioms institucijoms. Pirmas per 5 d. d. nuo sandorio sudarymo į „Regitrą“ turi kreiptis pirkėjas ir pateikti įgijimo deklaraciją, o pardavėjas turi ją patvirtinti per 5 d. d. nuo pirkėjo pateiktų duomenų. Tik abiem pusėms atlikus šį veiksmą, naujajam savininkui suteikiamas unikalus savininko deklaravimo kodas (SDK).

Pranešti apie pasikeitusį transporto priemonės savininką privalo abi sandorio šalys. Pirkėjas tam, jog gautų naują SDK, nes be šio kodo nebus galimybės transporto priemonės įregistruoti savo vardu ir su ja dalyvauti viešajame eisme. Tuo metu pardavėjui tai svarbu dėl to, jog nebebūtų siejamas su jam nebepriklausančia transporto priemone. Deklaruoti transporto priemonės savininko pasikeitimą galima dviem būdais: atvykstant į „Regitros“ padalinį, arba naudojantis skaitmeninėmis paslaugomis – tai padaryti internetu ne tik lengva, bet ir nemokama.

Atlikęs aukščiau išvardintus veiksmus, pirkėjas gali kreiptis dėl automobilio įregistravimo savo vardu. Šiai dienai 4 iš 10 klientų renkasi automobilio įregistravimą internetu ir registracijos dokumentų bei numerio ženklų pristatymą į namus arba į pasirinktą paštomatą. Klientams tai paprasta, patogu ir padeda taupyti laiką. Šiuos ir dar daugiau naudingų patarimų perkantiems transporto priemones galima rasti mūsų interneto svetainėje.

„Regitros“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Prasidėjus rudens treniruočių sezonui, daugėja traumų ir nelaimingų atsitikimų

Rugsėjį prasidėjęs rudens treniruočių sezonas išaugino traumų ir nelaimingų atsitikimų skaičių – ir vaikai, ir suaugusieji kenčia nuo raumenų patempimų, galūnių išnarinimų ar net menisko plyšimų. Ekspertai pataria, į ką atkreipti dėmesį, norint išvengti traumų ir saugiai grįžti į sporto rutiną. „Žmonėms koją pakiša jų prisiminimuose išlikęs jausmas, jog sportuodami jie gali rinktis sudėtingiausius pratimus ir atlaikyti intensyvų krūvį, tačiau iš tikrųjų taip nėra. Jei vasarą nesportavote, raumenys ir sąnariai prarado tonusą. Kūnas nėra pasiruošęs intensyvioms treniruotėms. Dėl to žmonės

Eismo saugos ekspertė įvardijo 4 elementus, padedančius užtikrinti saugumą kelyje

Eismo saugumas keliuose išlieka didele ir opia problema Lietuvoje: fiksuojamas didelis avaringumas, daugėja žuvusių keliuose. Remiantis Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, 2023 metų I pusmetį šalies keliuose žuvo net 72 žmonės, o tai 41 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Leistino greičio viršijimas, vairavimas esant neblaiviam, pėsčiųjų neatidumas gatvėse ir keliuose – pagrindinės priežastys, dėl kurių keliuose nutinka nelaimės. Lietuvos automobilių kelių direkcijos eismo saugos ekspertė Indrė Žilakauskienė įvardino 4 pagrindinius saugos keliuose elementus, į kuriuos atsižvelgus galėtume

Sutrikus sveikatai užsienyje lietuviai su medikais galės konsultuotis nuotoliu

Nors vasara baigėsi, lietuviai jau įtemptai planuojasi savo rudens bei žiemos išvykas. Paprastai joms renkamasi egzotinės arba aktyvaus poilsio kryptys. Ekspertai pažymi, kad atostogų metu gausu ne tik įspūdžių, bet ir galimybių patirti traumas arba sveikatos negalavimus, o tokiais atvejais  ypač svarbi greita ir kokybiška pagalba. Kelionių pikas tik prasideda Atostogos maždaug pusei lietuvių siejasi su poilsiu užsienyje, todėl nenuostabu, kad savo išvykas tautiečiai planuojasi vos pasibaigus vasarai. „Stebėdami pranešimų apie patirtas traumas ir sveikatos sutrikimus dinamiką pastebime, kad lietuviai

Spalis: policijos reidai

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie spalio mėnesį vykdomas respublikines prevencines priemones, skirtas eismo dalyvių elgesio keliuose kontrolei užtikrinti. Spalio 2-5 d. – transporto priemonių vairuotojų nesustojimo prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles, kontrolė. Spalio 9-15 d. – pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolė. Spalio 16-18 d. ir 27-29 d. – pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolė – matomumą gerinančių saugos priemonių (atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą

Taip pat skaitykite