Registruojantis pas gydytojus specialistus nebereikės stovėti eilėse

Atsižvelgiant į gyventojų nusiskundimus, jog sudėtinga užsiregistruoti pas Šilutės ligoninės Konsultacinės poliklinikos gydytojus specialistus, keičiama pacientų registravimo tvarka. Nuo vasario 14 d. nebelieka vadinamųjų talonų dienų. Visi norintys užsiregistruoti pas specialistus rašomi į laukiančiųjų eilę.

 

Šilutės ligoninės administracija primena, kad gyventojai konsultacijai pas gydytojus specialistus gali užsiregistruoti trimis būdais:

  • per išankstinę pacientų registravimo sistemą internetu,
  • paskambinę telefonu,
  • atėję į Konsultacinę polikliniką.

 

Jeigu registruojantis šiais būdais nėra laisvų vietų vizitui, pacientas turi paskambinti į registratūrą telefonu ir bus įrašytas į laukiančiųjų eilę. Registruojantis pas gydytojus specialistus būtina turėti galiojantį šeimos gydytojo siuntimą.

Iki šiol Šilutės ligoninėje, kaip ir daugelyje kitų gydymo įstaigų, buvo vadinamosios talonų dienos, kai gyventojai būdavo registruojami pas gydytojus specialistus tik tam tikromis mėnesio dienomis. Tomis dienomis prie Konsultacinės poliklinikos nusidriekdavo žmonių eilė, daugiau skambučių nei įprastai sulaukdavo registratorės.

Stovėti eilėje nebereikės

„Nuo vasario 14 dienos keičiasi pacientų registravimo tvarka pas gydytojus specialistus. Pagrindinė naujovė ta, kad pacientams gyvose eilėse stovėti nebereikės. Negavus pas specialistą talono čia ir dabar, pacientas bus įrašomas į laukimo eilę. Atsiradus talonui pas gydytoją specialistą, registratorės paskambins artimiausiam eilėje esančiam pacientui ir suderins vizito laiką“, – sako Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Algis Starkus.

Kaip to reikalauja Sveikatos apsaugos ministerija, pacientai bus registruojami nuolatos, įstaigos darbo laiku, neribojant registravimosi terminų. Pacientui bus siūloma anksčiausia galima paslaugos suteikimo data. Pacientui atsisakius gauti paslaugą anksčiausią galimą jos suteikimo dieną, jis bus registruojamas pagal jo pasirinktą vėlesnę datą. Apie laisvą registravimosi datą eilėje esantiems pacientams medicinos registratorės paskambins ir praneš telefonu.

Per mėnesį registratorės sulaukia apie 8000 skambučių, tik nedidelė dalis gyventojų, vos keliolika per mėnesį, registruojasi internetu. Primenama, kad išankstinė registracija internetu vyksta greičiau nei kitomis veikiančiomis priemonėmis (telefonu ar atvykus į sveikatos priežiūros įstaigą). Ieškoti laisvų vietų ir registruotis pas gydytojus specialistus galima http://ipr.silutesligonine.lt/

Registracija internetu nėra sudėtinga, tačiau būtina patvirtini asmens tapatybę per elektroninius valdžios vartus. Registracijos sistema leidžia pacientams nuotoliniu būdu rezervuoti priėmimo laiką, gauti pranešimus ir priminimus apie numatytą apsilankymą pas gydytoją, atšaukti apsilankymą, internete stebėti visų savo planuojamų bei įvykusių apsilankymų istoriją.

Sistema pati primena pacientui apie artėjantį apsilankymą pas gydytoją, tad jei pacientai laiku atvyksta pas gydytoją jiems paskirtu metu, gydymo įstaigos gali aptarnauti daugiau pacientų, o pacientai išvengia laukimo eilių.

Vyr. gydytojas pripažįsta, kad ir registruojantis internetu pas kai kuriuos gydytojus specialistus, ne visada galima surasti laisvą laiką vizitui. Tokiu atveju reikėtų skambinti išankstinės registracijos telefonu ir pacientas bus įrašytas į laukiančiųjų eilę. Kaip greitai eilėje laukiančiam pacientui bus paskambinta ir pasiūlytas talonas vizitui, priklauso nuo specialistų skaičiaus, jų užimtumo.

Šiuo metu didžiausios eilės yra pas gastroenterologą, kardiologą – pas šiuos specialistus konsultacijos reikės laukti iki 31 dienos.

Nuo 15 iki 30 dienų pacientai laukia konsultacijos pas chirurgą, endoskopuotoją, fizinės medicinos reabilitacijos gydytoją, neurologą, urologą, otorinolaringologą.

Registruojantis pas kitus gydytojus specialistus, laukimo eilės yra mažesnės, iki 14 dienų. Tą pačią dieną galite atsilikti ir rentgenodiagnostinius bei kompiuterinės tomografijos (be kontrasto) tyrimus.

Apie  neatvykimą būtina pranešti

Šilutės ligoninės administracija primena, kad vadovaujantis 2015 m. lapkričio 17 d. LR pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymu, pacientai, užsiregistravę planinei asmens sveikatos priežiūros paslaugai gauti, tačiau negalintys atvykti nustatytu laiku, privalo apie tai informuoti asmens sveikatos priežiūros įstaigą ne vėliau kaip prieš dvidešimt keturias valandas iki numatomo paslaugos gavimo laiko pradžios.

„Parnešdami apie savo neatvykimą jūs pagerbsite ir save ir kitus, nes neatvykus pas gydytoją specialistą taip laukiamos paslaugos negauna kitas pacientas, eikvojamas gydytojo laikas“, – sako vyr. gydytojas A. Starkus.

Prašome jūsų apie savo neatvykimą pas gydytoją konsultacijai pranešti elektroniniu paštu  registratura@silutesligonine.lt pateikiant šią informaciją: paciento vardas, pavardė, asmens kodas arba gimimo data, vizito data ir laika. Taip pat išankstinės registracijos telefonu 8 441 61 040.

Kaip užsiregistruoti internetu?

 

Parengta pagal Šilutės ligoninės administracijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ar verta rinktis aliuminio langus?

Rinkdamiesi naujus langus susiduriame su gausybe variantų. Vienas iš populiariausių – aliuminio langai. Ar tai tikrai geras pasirinkimas? Norėdami tai išsiaiškinti, prieš priimdami teisingą sprendimą, turite įvertinti šių langų privalumus ir trūkumus. Aliuminio profilio langai pasižymi puikiomis savybėmis, tokiomis kaip ilgaamžiškumas Jei pasirinksite kokybiškus langus ir juos montuos patyrę meistrai, kokybė jus džiugins ilgai. Tokie langai nekeičia savo išvaizdos ir eksploatacinių savybių daugelį metų. Taip pat verta paminėti, kad juos labai lengva prižiūrėti, lengva valyti. Taip yra dėl specialios dangos,

Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis? Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga. Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Prognozuojami karščiai, lietus su griaustiniu ir vėju, galima kruša

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad birželio 27 d., pirmadienis, po karšto ilgojo savaitgalio pokyčių dar neatneš – šalyje išsilaikys sausi, saulėti ir karšti orai.  5-10 m/s pietinis, rytinis vėjas gaivins menkai. Aukščiausia temperatūra pavėsyje šiandien sieks 28–33 laipsnius karščio, atokaitoje bus dar karščiau, todėl įdienojus geriau lauke nebūti. Įprasta, kad tvyrant tokiam karčiui medikai pataria vengti aktyvaus judėjimo ir su tuo susijusių darbų. Birželio 28 d., antradienį, orai ims keistis. Naktį lietaus dar nenumatoma. Bus ramu, tvanku ir labai šilta,

Birželio 29-ąją – Pasieniečių diena

Tai profesinė Lietuvos beveik pusketvirto tūkstančio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų šventė. Šia proga vyks šventiniai renginiai ir Šilutėje. Programa Šilutėje: 11 val. Šv. mišios Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčioje (Katalikų Bažnyčios g. 1); 12 val. VSAT vėliavų būrių maršas – paradas nuo bažnyčios Turgaus ir Lietuvininkų gatvėmis iki Šilutės senojo turgaus aikštės; 12.30 val. iškilmės aikštėje, pasieniečių rikiuotė, apdovanojimai; 13 val. Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas; 13.30 val. parodomoji pasieniečių kinologų su šunimis programa; 14

Taip pat skaitykite