Registrų centras tvarkosi: šiemet išregistruota per 23 tūkst. neveikiančių juridinių asmenų

Pagrindinius nacionalinius duomenis tvarkantis Registrų centras šiais metais ir toliau aktyviai siekė prieš porą metų išsikelto tikslo turėti aktualius duomenis registruose ir juos teikti visoms suinteresuotoms šalims. Juridinių asmenų registre kaupiami duomenys apie Lietuvoje esančias įmones ir organizacijas yra viena iš didžiausio susidomėjimo visuomenėje sulaukianti informacija. Ir vien tik per šiuos metus šis registras buvo „išvalytas“ nuo maždaug 23 tūkst. neveikiančių juridinių asmenų.

„Prieš porą metų išsikėlėme sau tikslą kiek įmanoma labiau aktualizuoti Juridinių asmenų registrą ir iš jo išregistruoti finansinių ataskaitų ar daug metų duomenų apie save neteikiančias įmones ir organizacijas. Dėl teisės aktuose numatytų terminų šis procesas yra laikui imlus, todėl pirmuosius savo darbo vaisius galime matyti tik praėjus tam tikram laikui. Šiais metais iš registro išregistravome apie 23 tūkst. juridinių asmenų, o dar maždaug tokiam kiekiui įmonių ir organizacijų likvidavimo procedūra dar tik buvo pradėta“, – kalba Registrų centro Registrų tvarkymo direktorius Kazys Maksvytis.

Jo teigimu, įmonė prieš dvejus metus buvo išsikėlusi tikslą iki 2025 metų pabaigos iš Juridinių asmenų registro iš viso išregistruoti apie 85 tūkst. neveikiančių ir privalomų duomenų bei dokumentų neteikiančių juridinių asmenų „Robotizacijos procesų pagalba šiandien nemažą dalį rutininių darbų, pavyzdžiui, pranešimų išsiuntimas, galime atlikti greičiau. Optimizavus procesus per metus galime išregistruoti daugiau neveikiančių, duomenų apie save neteikiančių, vadovo ar buveinės adreso neturinčių juridinių asmenų, tad prieš dvejus metus išsikeltus tikslus greičiausiai viršysime“, – prognozuoja K. Maksvytis.

Per šiuos metus Registrų centras iš Juridinių asmenų registro išregistravo apie 23 tūkst. juridinių asmenų. Pernai buvo išregistruota apie 20 tūkst. neveikiančių juridinių asmenų. Dar maždaug 23 tūkst. juridinių asmenų dėl nepateiktų privalomų duomenų ir dokumentų buvo pradėta likvidavimo procedūrą.

Remiantis Registrų centro atvirais duomenimis, ilgiausiai gyvavusi šiemet išregistruota įmonė buvo registruota dar 1990-ųjų kovą, o trumpiausiai „išgyveno“ vos pusantro mėnesio. Tiesa, pastaroji iš Juridinių asmenų registro išregistruota savo iniciatyva. Be to, šiemet Juridinių asmenų registre buvo įregistruota jau beveik 15 tūkst. naujų juridinių asmenų. Daugiausiai tarp jų mažosios bendrijos – beveik 9 tūkst. ir uždarosios akcinės bendrovės – 4,4 tūkstančio.

Vadovaujantis teisės aktais Registrų centras juridinių asmenų likvidavimo procedūrą inicijuoja, kai įmonė ar organizacija laiku nepateikia savo metinės finansinės ataskaitos, daug metų neteikia duomenų apie save, neturi registruoto buveinės adreso ar valdymo organų. Išsiuntus pranešimą apie numatomą inicijuoti juridinio asmens likvidavimą, įmonės bei organizacijos turi per 3 mėnesius pateikti savo metinę finansinę ataskaitą. To nepadarius per nurodytą laiką, Registrų centras inicijuoja juridinio asmens likvidavimą ir įregistruoja teisinį statusą „Inicijuojamas likvidavimas“.

Tuomet per vienerius metus juridinio asmens dalyviai, valdymo organo nariai ar kreditoriai gali kreiptis į teismą su prašymu atšaukti likvidavimo procedūrą. Per nustatytą terminą negavęs teismo pranešimo apie juridinio asmens likvidavimo atšaukimą, Registrų centras išregistruoja juridinį asmenį iš Juridinių asmenų registro.

Atkreiptinas dėmesys, kad Registrų centras pranešimus apie numatomą inicijuoti juridinio asmens likvidavimą siunčia Juridinių asmenų registre nurodytais juridinių asmenų buveinių adresais ir valdymo organų nurodytais kontaktiniais adresais ar Gyventojų registre esančiais asmenų deklaruotais gyvenamosios vietos adresais.

Registrų centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Interjero ABC: komodos pasirinkimas

Komodos yra neatsiejama interjero dalis, nes jos padeda išlaikyti tvarką ir suteikia papildomą vietą daiktams laikyti. Vis dėlto pasirinkti tinkamą komodą gali būti tikras iššūkis. Koks stilius geriausiai tinka jūsų namams? Kokią medžiagą rinktis? Koks dydis būtų optimaliausias? Šį kartą pasidalinsime patarimais ir įžvalgomis, padėsiančiomis jums rasti tobulą komodą. Nesvarbu, ar ieškote klasikinės šamingos elegancijos, modernaus minimalizmo, ar kaimiško žavesio – mes turime ką pasiūlyti kiekvienam skoniui ir poreikiui. Tad atsipalaiduokite, išgerkite puodelį kavos ir pasiruoškite leistis į komodų pasaulio

Kaip tinkamai maitinti savo augintinį?

Tinkama mityba yra svarbi ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Jei norime, kad mūsų augintinis būtų sveikas ir nugyventų ilgą gyvenimą, svarbu maitinti jį tinkamai ir laikantis tam tikrų taisyklių. Juk naminiai gyvūnai yra visiškai priklausomi nuo žmogaus. Jie negali tiesiog atidaryti šaldytuvo, kai nori valgyti. Tad kiekvienas šeimininkas turi žinoti savo augintinio ypatybes ir individualius poreikius, ir pagal juos pasirinkti tinkamą mitybą. Pagrindinės augintinių maitinimo taisyklės Daugelis šeimininkų renkasi jau paruoštą maistas gyvūnams, kurį galima įsigyti parduotuvėje. Ir tai

Kaip užtikrinti, kad atsiskaityti elektroninėje parduotuvėje būtų patogu?

Svarstote, kodėl jūsų internetinės parduotuvės lankytojas paliko pilną pirkinių krepšelį ir dingo? To priežastys gali būti įvairios. Viena iš jų – pernelyg sudėtingas ir ilgas procesas apmokant pirkinį, o taip pat – galimybės atsiskaityti pirkėjo norimu būdu nebuvimas, privertęs potencialų pirkėją persigalvoti. Ar jūsų internetinėje parduotuvėje atsiskaityti patogu ir saugu? 21 proc. respondentų, dalyvavusių apklausoje apie apsipirkimo internete įpročius, nurodė, kad nusprendė nebepirkti, nes nebuvo galimybės atsiskaityti norimu būdu*. Tinkamai parinkti internetinės parduotuvės mokėjimo būdai gali padėti įmonėms padidinti pardavimus,

Converse evoliucija. Kodėl  jie tokie populiarūs?

Converse – tai tas prekės ženklas, kuris ne tik išgyveno šimtmetį, bet ir išaugo iki visame pasaulyje mylimos ikonos. Kaip gi atrodo toji magija, dėl kurios Converse kedai išlieka populiariausi tarp kiekvienos subkultūros atstovų – nuo roko žvaigždžių iki šiuolaikinių influencerių? Ar jie tikrai yra patys geriausi batai visiems atvejams, ar mes tiesiog negalime atsispirti toms žavingoms, guminėmis nosimis puoštoms ikonoms? Pasiruoškite – ši kelionė per Converse istoriją atskleis, kaip šie paprasti sportbačiai tapo neatsiejama mūsų garderobo dalimi! Kaip viskas

Taip pat skaitykite