Registrų centras tęsia neveikiančių įmonių išregistravimą: suklusti turėtų turinčios turto

Pagrindinius nacionalinius duomenis tvarkantis Registrų centras, siekdamas kad registruose ir informacinėse sistemose esantys duomenys būtų aktualūs ir jų gavėjams teiktų kuo didesnę naudą, tęsia neveikiančių ir duomenų apie save neteikiančių įmonių ir organizacijų likvidavimo ir išregistravimo iš Juridinių asmenų registro procesą. Šiuo metu didesnis dėmesys yra teikiamas tiems juridiniams asmenims, kurie, Registrų centro duomenimis, turi nekilnojamojo turto.

„Siekiame, kad mūsų prižiūrimuose registruose ir informacinėse sistemose esantys duomenys būtų ne tik tikslūs, išsamūs, bet ir aktualūs, todėl Juridinių asmenų registro „išvalymas“ nuo prievolės teikti aktualius duomenis ir dokumentus, pavyzdžiui, metines finansines ataskaitas ar kontaktinę informaciją, nesilaikančių įmonių ir organizacijų yra vienas iš registrų tvarkytojų veiklos prioritetų. Vien per šiuos metus išregistravome apie 20 tūkst. tokių neveikiančių ar privalomų duomenų ir dokumentų neteikiančių įmonių ir organizacijų“, – teigia Registrų centro Registrų tvarkymo direktorius Kazys Maksvytis.

Pasak jo, šiuo metu įmonė aktyviai siunčia pranešimus apie numatomą likvidavimą tiems juridiniams asmenims, kurie, Nekilnojamojo turto registro duomenimis, nuosavybės teise valdo nekilnojamojo turto – tokių juridinių asmenų suskaičiuojama apie 1,5 tūkstančio. Dauguma šių juridinių asmenų yra uždarosios akcinės bendrovės, tačiau yra po kelias dešimtis mažųjų bendrijų, asociacijų, žemės ūkio bendrovių bei viešųjų įstaigų.

„Turto turinčių juridinių asmenų likvidavimas ir išregistravimas yra šiek tiek kitoks, kadangi nepakanka iš registro išregistruoti įmonę ar organizaciją. Vėliau teismai papildomai dar turi nuspręsti, kam atiteks juridiniam asmeniui priklausantis turtas. Daugeliu atveju, neatsiradus suinteresuotoms šalims, pavyzdžiui, akcininkams ar kreditoriams, juridinio asmens turtas teismo sprendimu atitenka valstybei“, – paaiškina K. Maksvytis.

Į ką atkreipti dėmesį?

Registrų centras pranešimus apie numatomą inicijuoti juridinio asmens likvidavimą siunčia Juridinių asmenų registre nurodytais juridinių asmenų buveinių adresais ir valdymo organų nurodytais kontaktiniais adresais ar Gyventojų registre esančiais asmenų deklaruotais gyvenamosios vietos adresais.

Vadovaujantis teisės aktais Registrų centras juridinių asmenų likvidavimo procedūrą inicijuoja tuomet, kai įmonė ar organizacija laiku nepateikia savo metinės finansinės ataskaitos. Išsiuntus pranešimą apie numatomą inicijuoti juridinio asmens likvidavimą, įmonės bei organizacijos turi per 3 mėnesius pateikti savo metinę finansinę ataskaitą. To nepadarius per nurodytą laiką, Registrų centras inicijuoja juridinio asmens likvidavimą ir įregistruoja teisinį statusą „Inicijuojamas likvidavimas“.

Tuomet per vienerius metus juridinio asmens dalyviai ar valdymo organo nariai gali kreiptis į teismą su prašymu atšaukti likvidavimo procedūrą. Per nustatytą terminą negavęs teismo pranešimo apie juridinio asmens likvidavimo atšaukimą, Registrų centras išregistruoja juridinį asmenį iš Juridinių asmenų registro.

Vien per šiuos metus Registrų centras inicijavo apie 22 tūkst. juridinių asmenų likvidavimo procedūrą, apie 20 tūkst. juridinių asmenų įregistruotas teisinis statusas „Inicijuojamas likvidavimas“, o iš Juridinių asmenų registro išregistruota apie 19 tūkst. juridinių asmenų. Šiuo metu Juridinių asmenų registre iš viso yra įregistruota apie 240 tūkst. juridinių asmenų.

Registrų centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip tinkamai laikyti nusipirktą pieną

Pienas – vienas perkamiausių lietuvių maisto produktų. Kad jis išlaikytų savo skonį ir maistines savybes iki pat galiojimo laiko pabaigos, jį parsinešę namo turėtume laikytis tam tikrų taisyklių. Dalis iš jų, ko gero, yra žinomos daugeliui, tačiau kai kurios gali nustebinti. Apie tai, kokių klaidų vengti nusipirkus pieno, pasakoja prekės ženklą „Dvaro“ valdančios bendrovės „Pieno žvaigždės“ vyriausioji technologė Dalia Mickeliūnienė. Pienas turi būti laikomas šaldytuve. Tad įsipylę pieno, visuomet stenkitės kuo greičiau jį padėti atgal į šaldytuvą. Taip pat visuomet

Gydymo įstaigos gaus daugiau lėšų už suteiktas paslaugas, medikai – didesnius atlyginimus

Siekiant sudaryti sąlygas gydymo įstaigoms nuo 2024 m. sausio 1 d. didinti medikų darbo užmokestį ne mažiau kaip 10 proc., sveikatos apsaugos ministro įsakymu padidintos asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos. Tai leis gydymo įstaigoms gauti papildomų lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) ir skirti jas darbuotojų darbo užmokesčiui didinti. Pagal padidintus įkainius būtų atsiskaitoma už asmens sveikatos priežiūros paslaugas, suteiktas nuo šių metų lapkričio 1 d. „Laikomės įsipareigojimų reguliariai didinti medicinos darbuotojų atlygius – tai daroma peržiūrint įkainius

Su patyčiomis mokyklose vaikai kovoja pasitelkę piešinius

Patyčios tarp mokyklinio amžiaus vaikų yra viena opiausių problemų. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, patyčias patiria vidutiniškai 42 proc. berniukų ir 37 proc. mergaičių 40-yje labiausiai išsivysčiusių šalių. Pasipriešinti patyčioms nusiteikę ir Lietuvos vaikai, pasitelkę tam kūrybingas idėjas. „Su patyčiomis susidurti gali ne tik vaikai ar paaugliai, bet ir suaugusieji. Tačiau, jei suaugusieji gali apsiginti, labai dažnai vaikai jaučiasi bejėgiai prieš juos emociškai, o kartais net fiziškai žalojantį elgesį. Galime pasidžiaugti, kad patyčios mokyklose nebėra tabu – ši problema ne

Narkotikų pardavėjas ir pirkėjai sulaukė teismo nuosprendžio

Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo kokainu prekiavęs šilutiškis nuteistas 1 metų ir 4 mėnesių laisvės apribojimo bausme, o iš jo narkotinę medžiagą įgijusiems jaunuoliams paskirtos 2500 eurų dydžio baudos. Bylos duomenimis, D. A. savo bute laikė kiek daugiau nei 20 g. narkotinės medžiagos – kokaino, kuri buvo supakuota į folijos lankstinukus. 0,650 g. kokaino, supakuoto į du folijos lankstinukus, jis pardavė už 160 eurų L. B. ir T. V. Pastarieji buvo sulaikyti prekybos centro aikštelėje policijos pareigūnų, kurie automobilio

Taip pat skaitykite