Registrų centras: jaunavedžiai tuoktuvėms rinkosi rugpjūčio savaitgalius

Pasibaigusi kalendorinė vasara jau leidžia suskaičiuoti ir apibendrinti, koks buvo šių metų vestuvių sezonas. Kaip ir kiekvienais metais populiariausios tuoktuvių datos buvo rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. Tačiau ilgiau nei įprastai išsilaikiusi šiluma nemažą dalį jaunavedžių paskatino savo šventei pasirinkti ir rugsėjo savaitgalius, pastebi visos šalies metrikacijos duomenis išanalizavęs Registrų centras.

Registrų centro administruojamos Metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausia santuokos sudarymo data šiais metais buvo rugpjūčio 19-oji, šeštadienis – šią dieną amžinos meilės įžadais apsikeitė net 352 poros. Nedaug nuo šios datos atsiliko kiti du rugpjūčio savaitgaliai – rugpjūčio 26-ąją įregistruota 346 santuokos, rugpjūčio 12-ąją – 335.

„Tradiciškai kiekvienais metais jaunavedžiai savo tuoktuvių dieną pasirenką vieną iš vasaros savaitgalių, tačiau šiemet tarp populiariausių datų pateko ir rugsėjis. Greičiausiai, dėl palankių ir visus džiuginančių oro sąlygų šiemet didžiausią savo gyvenimo šventę pažymėti rugsėjo 9-ąją nusprendė net 328 jaunavedžių poros“, – komentuoja Registrų centro Duomenų sprendimų ir analizės departamento vadovė Aistė Gudaitienė.

Populiariausių vestuvių datų dešimtuke, kaip įprastai, galima rasti ir liepos savaitgalius: liepos 22 dieną susituokė 319 porų, liepos 15 dieną – 312, liepos 29 dieną – 279, o liepos 7 dieną – 266. Aktyviai jaunavedžiai tuokėsi ir rugpjūčio 5 dieną –  įregistruota 308 santuokos bei birželio 17 dieną – 281 santuoka.

Iš viso nuo šių metų sausio MEPIS įregistruota daugiau nei 12 tūkst. santuokų. Iš jų apie ketvirtadalis buvo sudarytos bažnyčioje, o didžioji dalis – kitur. Absoliuti dauguma santuokų, žinoma, sudarytos Lietuvoje, tačiau yra nemažai ir užsienyje sudarytų ir įregistruotų santuokų.

Dažniausiai svetur tuoktis nusprendusios poros rinkosi Norvegiją, Jungtinę Karalystę, Vokietiją, taip pat Italiją, Ispaniją ar Graikiją. Tačiau buvo porų, kurios savo vestuvių šventei rinkosi ir egzotiškesnius kraštus, pavyzdžiui, Seišelius, Mauricijų, Dominikos Respubliką, Meksiką, Namibiją, Maroką, Indiją, Braziliją, Japoniją ar Filipinus.

Vestuvių planuotoja: ruduo tampa vis populiaresnis vestuvėms

Vestuvių planuotojai pastebi, kad ruduo tampa vis populiaresnis tarp savo vestuves planuojančiųjų porų tiek dėl palankių oro sąlygų, tiek dėl platesnių pasirinkimo galimybių. „Dėl šiltėjančio rudens kasmet jaučiamas vestuvių sezono ilgėjimas ir vis daugiau jaunavedžių porų pasirenka rudens pradžią savo šventei. Taip pat rudens sezonas vestuvėse reiškia galimybę rinktis iš norimų paslaugų teikėjų, nes dauguma jų jau dirba laisvesniu grafiku“, – pasakoja vestuvių planuotoja Justina Vasiljevaitė ir priduria, kad poros vestuves planuoti pradeda likus 8 mėn. – 1 metams iki jų.

Jos teigimu, nors kai kurios poros ir ieško įdomesnių datų susituokti, dauguma visgi renkasi svarbias sau datas arba patogias dienas jiems ir svečiams. „Pastebima tendencija – daugėja vestuvių švenčių darbo dienomis, pavyzdžiui, ketvirtadieniais ir penktadieniais. Tai jauniesiems leidžia šiek tiek sutaupyti, surengti ilgiau trunkančią šventę, patogiai pailsėti ir pabūti su savo artimiausiais žmonėmis savaitgalį. Kasmet vestuvių planuotojos ir kitų paslaugų ieškančios poros pirmąsias datas rezervuoja liepos ir rugpjūčio mėnesių antroje pusėje. Žinoma, šeštadieniai išliks populiariausia diena vestuvėms, tačiau matomas besituokiančių porų skaičiaus kilimas ir darbo dienomis“, – kalba J. Vasiljevaitė.

Registrų centro duomenimis, per visus praėjusius metus iš viso buvo įregistruota beveik 20 tūkst. santuokų. Populiariausios vestuvių datos pernai buvo rugpjūčio 20, rugpjūčio 6 ir liepos 23 dienos.

Registrų centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip tinkamai laikyti nusipirktą pieną

Pienas – vienas perkamiausių lietuvių maisto produktų. Kad jis išlaikytų savo skonį ir maistines savybes iki pat galiojimo laiko pabaigos, jį parsinešę namo turėtume laikytis tam tikrų taisyklių. Dalis iš jų, ko gero, yra žinomos daugeliui, tačiau kai kurios gali nustebinti. Apie tai, kokių klaidų vengti nusipirkus pieno, pasakoja prekės ženklą „Dvaro“ valdančios bendrovės „Pieno žvaigždės“ vyriausioji technologė Dalia Mickeliūnienė. Pienas turi būti laikomas šaldytuve. Tad įsipylę pieno, visuomet stenkitės kuo greičiau jį padėti atgal į šaldytuvą. Taip pat visuomet

Gydymo įstaigos gaus daugiau lėšų už suteiktas paslaugas, medikai – didesnius atlyginimus

Siekiant sudaryti sąlygas gydymo įstaigoms nuo 2024 m. sausio 1 d. didinti medikų darbo užmokestį ne mažiau kaip 10 proc., sveikatos apsaugos ministro įsakymu padidintos asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos. Tai leis gydymo įstaigoms gauti papildomų lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) ir skirti jas darbuotojų darbo užmokesčiui didinti. Pagal padidintus įkainius būtų atsiskaitoma už asmens sveikatos priežiūros paslaugas, suteiktas nuo šių metų lapkričio 1 d. „Laikomės įsipareigojimų reguliariai didinti medicinos darbuotojų atlygius – tai daroma peržiūrint įkainius

Su patyčiomis mokyklose vaikai kovoja pasitelkę piešinius

Patyčios tarp mokyklinio amžiaus vaikų yra viena opiausių problemų. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, patyčias patiria vidutiniškai 42 proc. berniukų ir 37 proc. mergaičių 40-yje labiausiai išsivysčiusių šalių. Pasipriešinti patyčioms nusiteikę ir Lietuvos vaikai, pasitelkę tam kūrybingas idėjas. „Su patyčiomis susidurti gali ne tik vaikai ar paaugliai, bet ir suaugusieji. Tačiau, jei suaugusieji gali apsiginti, labai dažnai vaikai jaučiasi bejėgiai prieš juos emociškai, o kartais net fiziškai žalojantį elgesį. Galime pasidžiaugti, kad patyčios mokyklose nebėra tabu – ši problema ne

Narkotikų pardavėjas ir pirkėjai sulaukė teismo nuosprendžio

Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo kokainu prekiavęs šilutiškis nuteistas 1 metų ir 4 mėnesių laisvės apribojimo bausme, o iš jo narkotinę medžiagą įgijusiems jaunuoliams paskirtos 2500 eurų dydžio baudos. Bylos duomenimis, D. A. savo bute laikė kiek daugiau nei 20 g. narkotinės medžiagos – kokaino, kuri buvo supakuota į folijos lankstinukus. 0,650 g. kokaino, supakuoto į du folijos lankstinukus, jis pardavė už 160 eurų L. B. ir T. V. Pastarieji buvo sulaikyti prekybos centro aikštelėje policijos pareigūnų, kurie automobilio

Taip pat skaitykite