Registrų centras: gegužę nekilnojamojo turto sandorių rinkoje – augimas

Kelis mėnesius smukusi šalies nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka praeitą mėnesį sugrįžo į augimo vėžes. Paskutinysis šių metų pavasario mėnuo pagal įregistruotų NT sandorių kiekį buvo rezultatyvesnis ne tik už balandį, bet ir už praėjusių metų gegužės mėnesį, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras.

„Artėjant vasarai NT sandorių rinka pademonstravo, kad ir nedidelį, bet vis tik augimą. Metinio augimo nebuvome fiksavę jau pastaruosius kelis mėnesius. Labiausiai prie to prisidėjo ūgtelėję žemės sklypų bei gyvenamųjų namų pardavimai. Tai iš dalies gali būti sietina su artėjančiu vasaros sezonu, kuriam kai kurie gyventojai ruošiasi įsigydami sodybas“, – sako Registrų centro duomenų analitikas Paulius Rudzkis. Vis dėlto jis priduria, kad metinis NT sandorių rezultatas šiemet vis dar yra maždaug dešimtadaliu kuklesnis nei 2023-aisiais.

Per pirmus penkis šių metų mėnesius visoje Lietuvoje iš viso įregistruota 41,3 tūkst. pirkimo-pardavimo sandoriais perleistų NT objektų – 9,6 proc. mažiau nei 2023 metų sausį-gegužę, kai buvo įregistruota 45,7 tūkst. NT objektų pardavimų. Vien tik per gegužės mėnesį įregistruota 10,4 tūkst. NT savininkų pasikeitimų – 2,5 proc. daugiau nei praėjusių metų gegužę (10,1 tūkst. NT objektų) ir 20,1 proc. daugiau nei šių metų balandį (8,7 tūkst. NT objektų).

Šiais metais visoje šalyje įregistruota 11,3 tūkst. butų pardavimų – 11,2 proc. mažiau nei 2023 metų sausį-gegužę, kai buvo įregistruota 12,7 tūkst. butų sandorių. Vien tik per gegužės mėnesį šeimininkus pakeitė 2,6 tūkst. butų – 1 proc. daugiau nei pernai gegužę (beveik 2,6 tūkst. butų) ir 10,8 proc. daugiau nei šių metų balandį (2,3 tūkst. butų).

Vilniuje šiemet įregistruota 3,7 tūkst. butų pardavimų arba 17,8 proc. mažiau nei 2023 metų sausį-gegužę, Kaune – 1,7 tūkst. (8,9 proc. mažiau), Klaipėdoje – apie 970 (10,4 proc. mažiau). Šiais metais Lietuvoje taip pat įregistruota 3,8 tūkst. individualių gyvenamųjų namų pardavimų – 5,9 proc. mažiau nei 2023 metų sausį-gegužę, kai buvo įregistruota 4,1 tūkst. namų pardavimų. Vien tik per gegužės mėnesį pasikeitė beveik 1 tūkst. namų šeimininkai – 8 proc. daugiau nei pernai gegužę (920 namų) ir 17,7 proc. daugiau nei šių metų balandį (840 namų).

Per pirmus penkis šių metų mėnesius visoje šalyje taip pat įregistruota 19,4 tūkst. žemės sklypų savininkų pasikeitimų – 11,4 proc. mažiau nei 2023 metų sausį-gegužę, kai buvo įregistruota 21,9 tūkst. žemės sklypų sandorių. Tik per gegužės mėnesį įregistruota 5,1 tūkst. žemės sklypų sandorių, arba 2,4 proc. daugiau nei pernai gegužę (5 tūkst. žemės sklypų) ir 27,3 proc. daugiau nei šių metų balandį (4 tūkst. žemės sklypų).

Papildoma informacija: tirdamas Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos aktyvumą, Registrų centras apibendrina nekilnojamojo turto sandorių duomenis, kuriems priskiriamas pirkimas iš fizinių ar juridinių asmenų, varžytynėse, lizingu ar išsimokėtinai ir kt., nepriskiriami valstybinės žemės pirkimo sandoriai.

Vertindamas būsto rinkos duomenis, Registrų centras skiria būsto objektus į gyvenamuosius pastatus (vieno, dviejų, trijų ir daugiau butų pastatus ir pastatus įvairioms socialinėms grupėms) ir gyvenamąsias patalpas (butus, patalpas įvairioms socialinėms grupėms ir gyvenamąsias patalpas).

Registrų centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Atnaujinta prie Šilutės ligoninės stovinti skulptūra „Pūga“

Šilutės rajono savivaldybė savo naujienose skelbia, kad Savivaldybės  lėšomis atnaujinta istorinė skulptūra „Pūga“, stovinti prie Šilutės ligoninės.  Priminsime ne kartą „Pamaryje“ aprašytą istoriją: šis paminklas skirtas Natkiškių kaimo (dabar Pagėgių sav.) medicinos felčerei Zosei Petraitienei, kuri, vykdama pas gimdyvę, 1982 m. sausio 6 d. žuvo siautėjant stipriai pūgai. Po penkerių metų priešais Šilutės ligoninę buvo atidengta skulptūra „Pūga“ (skulptorius Antanas Šnaras, architektas Petras Lapė). 1994 metais Natkiškiuose, kurių apylinkėse ir įvyko nelaimė, Z. Petraitienės vardu pavadinta mokykla. Z. Petraitienė jaunystėje

Laukuose nuiminėjate derlių. Neparsineškite į ūkį afrikinio kiaulių maro

Prasidėjus grūdų derliaus nuėmimo darbams, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ragina ūkininkus laikytis biosaugos ir iš laukų neparsinešti į savo ūkį afrikinio kiaulių maro (AKM). VMVT specialistai įspėja, kad tuose pačiuose laukuose gali būti vaikščioję AKM užsikrėtę šernai. Jie galėjo užkrėsti nuimamą derlių, šiaudus, žolę ir pan.  Siekiant apsisaugoti nuo viruso plitimo, privaloma visas į ūkį grįžtančias transporto priemones dezinfekuoti. Kokiais grūdais šerti kiaules? Specialistai primena, kad šerti kiaules šių metų derliaus grūdais galima tik juos išlaikius 60 dienų. 

Brangs komunalinės atliekos

Šilutės rajono savivaldybės taryba posėdyje planuoja svarstyti didesnius įkainius už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Siūloma pakeisti Šilutės r. savivaldybės tarybos 2021 m. gruodžio 16 d. sprendimo „Dėl Šilutės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatų patvirtinimo“ 1 punktu patvirtintų nuostatų 1 priedą. Su UAB „Ecorevice“ 2024 m. sausio 8 d. sudaryta viešojo pirkimo sutartis, kuri įsigaliojo 2024 m. balandžio 15 d. Pagal sutarties sąlygas pasikeitė atliekamų paslaugų kaina. Padidėjo metinė pastoviosios

Gėlių puokštės iš Ramunių gatvės  

Kur šiandien žmonės dažniausiai susipažįsta? Teisingai – internete. Pamačiusi, kokias gražias gėlių puokštes kuria usėniškė Vaida Breiterienė, nusprendžiau susipažinti. Tai buvo dar pavasarį. Akis patraukė puokštė su senoviniais kaimiškais baltais narcizais ir panorau jų pasimerkti. Ilgai netruko ir gėlės jau puikavosi vazoje mūsų namuose, skleisdamos nuostabų aromatą.Tuo labiau džiaugiausi, kad pavyko pamaloninti į renginį bibliotekoje atvykusias viešnias iš Kauno. Žiedai pievose ir prie namų Dienas leisti tarp savo auginamų, laukuose ir pievose skinamų gėlių Vaida pradėjo išėjusi iš darbo. Prie

Taip pat skaitykite