Ralio kroso varžybos Vilkyčiuose pažymėtos džentelmeniška kova ir permainingais finalais

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse įvyko trečiasis Lietuvos ir Latvijos automobilių ralio kroso čempionato etapas. Jame kovoti dėl pozicijų bei svarbių metinės įskaitos taškų ryžosi daugiau kaip 70 dalyvių, suskirstytų į aštuonias klases.

Ralio kroso varžybos Vilkyčiuose šįkart buvo visiška priešingybė birželio pradžioje vykusio Europos automobilių kroso čempionato etapo metu matytam vaizdui. Tąkart per dvi varžybų dienas raudonos vėliavos dėl avarijų ir incidentų buvo iškeltos net 13 kartų…

Sekmadienį įvykusios ralio kroso varžybos tik dar kartą įrodė, kad ralio krosas – kur kas džentelmeniškesnė automobilių sporto šaka. Per visą dieną raudoną vėliavą žiūrovai išvydo vos sykį. Ir tai ji buvo parodyta ne dėl susidūrimo, o „SuperCars“ finale užfiksavus falš startą.

Netrūko staigmenų

Nors visą dieną sportininkai kovojo išties artimoje distancijoje ir nevengė pasiramstyti kėbulais, tačiau nebuvo nė vieno susidūrimo, dėl kurio reikėtų stabdyti varžybas. Tačiau tai nereiškia, kad lenktynės stokojo veiksmo.

Jo netrūko visą dieną, o ypač daug staigmenų būta finale. Papildomo šarmo kovoms pridėjo ir „Joker“ rato taisyklė, leidusi kai kada išlaikyti intrigą iki pat paskutinio Vilkyčių automobilių sporto komplekso posūkio, kur susijungia pagrindinė distancija bei „Joker“ atkarpa, ir po jos dalyviai jau skrieja į finišą.

Aštuoniose skirtingose klasėse Vilkyčiuose varžėsi sportininkai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Daugiausiai prizinių vietų iškovojo latviai. Antri pagal sportininkų skaičių ant prizininkų pakylos – lietuviai.

„Yaris 1000“ klasėje, kurioje varžėsi 18 dalyvių, solidžiausiai atrodė Darvidas Šarkūnas. Jis iniciatyvos iš rankų nepaleido visą dieną. Finalą laimėjo net su šiokia tokia persvara prieš artimiausią persekiotoją latvį  Tomą Bumbierą.

Itin dramatiškai diena klostėsi trečios vietos prizininkui Kerniui Šulinskui. Jis vienoje iš kvalifikacijų neteko radijo ryšio su savo komanda ir negavo nurodymo sukti į „Joker“ ratą. Šią sekciją privaloma įveikti sykį per važiavimą, tad neįvykdęs tokios užduoties sportininkas gavo laiko baudą. Dėl patekimo į finalą jam teko kautis paguodos finale, bet ten jaunuolis sparčiai brovėsi į priekį ir laimėjo kelialapį į finalą. Finale jaunasis lenktynininkas grubių klaidų nedarė ir džiaugėsi trečia vieta bei svarbiais sezono taškais.

„Yaris 1300“ automobilių klasėje po dramatiškos ir net kontaktinės kovos su oponentais triumfavo ASK „Vilkyčiai“ atstovas Nikita Iljin. Nors atrodė, kad finale pirma pozicija jam slysta iš rankų, tačiau vaikinas sugebėjo išlaikyti koncentraciją ir lemiamomis akimirkomis atlaikė varžovų atakas. Antras finišavo estas Kristo Muru. Trečias – Ričards Laukšteins.

„Lada RX“ klasėje lietuvių registruota nebuvo. Čia triumfavo Rolands Bruzans. Antras finišavo Andris Krastins. Trečias pro šachmatinę vėliavą pravažiavo Niks Mezins.

Vos trys dalyviai susirinko „Xtreme“ klasėje, kur lenktyniaujama bagiais. Tačiau kovos ir čia netrūko. Gana stabiliai rikiuotės priekyje didžiąją dienos dalį laikėsi Matas Zavarskis. Neblogai prasidėjo ir jo finalinis važiavimas, tačiau jo metu lenktynininkas susidūrė su pavarų perjungimo problemomis ir finišavo trečias. Finalą laimėjo legendinis latvis Janis Baumanis, o Roberts Rumbenieks finišavo antras.

Bene labiausiai žiūrovų dėmesį kaustė „Super 1600“ klasės finalas. Jame nuo pat pirmųjų ratų į priekį šovė Audrius Kragas, kuris ir laimėjo šį etapą. Antroje vietoje išsilaikė estas Andreas Aulik. Trečioje vietoje po atkaklios kovos, priešpaskutiniame rate pasinaudojęs varžovo Ryčio Gurklio susikabinimu su oponentu, finišavo šio etapo organizatoriaus ir ASK „Vilkyčiai“ klubo vadovo Kazimiero Gudžiūno anūkas Valdas Mikužis.

Latvių sėkmės klasė

„Super 2000“ kategorijos prizininkų podiumą užėmė latviai: Kristaps Kasparovičs, Lenards Patriks Lepsis ir Janis Saulite. Finale arčiausiai podiumo tarp lietuvių buvo Rokas Jakubauskas.

BMW RX 3000 klasėje nugalėtoju pripažintas Kristaps Kronbergs. Raivis Galvins užėmė antrą vietą, o Janis Olle finišavo trečias. Vos per žingsnį nuo podiumo liko Lukas Sidabras, kuris finale kurį laiką važiavo antras, bet po to užleido dvi pozicijas. Šioje klasėje taip pat lenktyniavęs Ignas Petreikis iš paguodos finalo į pagrindinį finalą neprasimušė.

„SuperCar“ kategorijos nugalėtoju be didesnio pasipriešinimo tapo Paulius Pleskovas, kuriam šios varžybos Vilkyčiuose buvo tiesiog gera treniruotė prieš lenktynes Švedijoje. Antras čia finišavo Bruno Blumbergs, kuris net nubaustas papildomu „Joker“ ratu už falšstartą sugebėjo už savęs trečioje vietoje palikti tautietį Ivarsą Joelį.

Šiais metais Vilkyčių automobilių sporto komplekse vyks ir dar vienerios ralio kroso varžybos. Rugpjūčio 11 d. čia bus surengtas penktasis Latvijos ir Lietuvos ralio kroso čempionato etapas.

Daugiau informacijos apie įvykusias ir būsimas varžybas galima rasti organizatorių „Facebook“ puslapyje. Projektas iš dalies finansuojamas Šilutės rajono savivaldybės ir Lietuvos automobilių sporto federacijos lėšomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Atnaujinta prie Šilutės ligoninės stovinti skulptūra „Pūga“

Šilutės rajono savivaldybė savo naujienose skelbia, kad Savivaldybės  lėšomis atnaujinta istorinė skulptūra „Pūga“, stovinti prie Šilutės ligoninės.  Priminsime ne kartą „Pamaryje“ aprašytą istoriją: šis paminklas skirtas Natkiškių kaimo (dabar Pagėgių sav.) medicinos felčerei Zosei Petraitienei, kuri, vykdama pas gimdyvę, 1982 m. sausio 6 d. žuvo siautėjant stipriai pūgai. Po penkerių metų priešais Šilutės ligoninę buvo atidengta skulptūra „Pūga“ (skulptorius Antanas Šnaras, architektas Petras Lapė). 1994 metais Natkiškiuose, kurių apylinkėse ir įvyko nelaimė, Z. Petraitienės vardu pavadinta mokykla. Z. Petraitienė jaunystėje

Laukuose nuiminėjate derlių. Neparsineškite į ūkį afrikinio kiaulių maro

Prasidėjus grūdų derliaus nuėmimo darbams, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ragina ūkininkus laikytis biosaugos ir iš laukų neparsinešti į savo ūkį afrikinio kiaulių maro (AKM). VMVT specialistai įspėja, kad tuose pačiuose laukuose gali būti vaikščioję AKM užsikrėtę šernai. Jie galėjo užkrėsti nuimamą derlių, šiaudus, žolę ir pan.  Siekiant apsisaugoti nuo viruso plitimo, privaloma visas į ūkį grįžtančias transporto priemones dezinfekuoti. Kokiais grūdais šerti kiaules? Specialistai primena, kad šerti kiaules šių metų derliaus grūdais galima tik juos išlaikius 60 dienų. 

Brangs komunalinės atliekos

Šilutės rajono savivaldybės taryba posėdyje planuoja svarstyti didesnius įkainius už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Siūloma pakeisti Šilutės r. savivaldybės tarybos 2021 m. gruodžio 16 d. sprendimo „Dėl Šilutės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatų patvirtinimo“ 1 punktu patvirtintų nuostatų 1 priedą. Su UAB „Ecorevice“ 2024 m. sausio 8 d. sudaryta viešojo pirkimo sutartis, kuri įsigaliojo 2024 m. balandžio 15 d. Pagal sutarties sąlygas pasikeitė atliekamų paslaugų kaina. Padidėjo metinė pastoviosios

Gėlių puokštės iš Ramunių gatvės  

Kur šiandien žmonės dažniausiai susipažįsta? Teisingai – internete. Pamačiusi, kokias gražias gėlių puokštes kuria usėniškė Vaida Breiterienė, nusprendžiau susipažinti. Tai buvo dar pavasarį. Akis patraukė puokštė su senoviniais kaimiškais baltais narcizais ir panorau jų pasimerkti. Ilgai netruko ir gėlės jau puikavosi vazoje mūsų namuose, skleisdamos nuostabų aromatą.Tuo labiau džiaugiausi, kad pavyko pamaloninti į renginį bibliotekoje atvykusias viešnias iš Kauno. Žiedai pievose ir prie namų Dienas leisti tarp savo auginamų, laukuose ir pievose skinamų gėlių Vaida pradėjo išėjusi iš darbo. Prie

Taip pat skaitykite