Ralio kroso varžyboms Vilkyčiuose artėjant: kokią intrigą žada taškų lentelės?

Organizatorių nuotr.

Jau šį sekmadienį, birželio 30-ą d., Vilkyčių automobilių sporto komplekse vyks trečiasis Latvijos ir Lietuvos automobilių ralio kroso čempionato etapas. Nėra jokių abejonių, kad varžybos ir šįkart bus labai dramatiškos. Laukiančią intrigą galima nuspėti pažvelgus į visų klasių taškų lenteles po jau įvykusių dviejų etapų.

Trečias etapas

Ralio kroso varžybos Vilkyčiuose visuomet sutraukia didžiules šios automobilių sporto šakos gerbėjų minias. Būtent Vilkyčių automobilių sporto komplekse šįkart dalyviai kovos dėl trečiojo etapo taškų. Po sykį Latvijos ir Lietuvos ralio kroso čempionato dalyviai varžėsi Bikerniekų ir Baroni trasose Latvijoje. Tiems, kurie dalyvauja Baltijos šalių ralio kroso čempionate, taip pat teko apsilankyti ir Estijoje.

Dėl savo galingų automobilių ir aštrių akimirkų publiką bene labiausiai žavinti klasė „SuperCars“ po dviejų etapų turi lyderį iš Latvijos. Juo kol kas klasifikuojamas 34 taškus turintis latvis Marcis Martinovs su itin greitu „Peugeot 208 WRX“. Vos dviem taškais nuo jo atsilieka lyderio tautietis Ivars Joelis, vairuojantis gana neeilinį modelį „Mitsubishi Space Star“. Su 28 taškais trečioje vietoje rikiuojasi estas Raino Roomets.

„Xtreme“ bagių klasėje lyderis po dviejų etapų – estas Teet Vare. Jo sąskaitoje – 35 taškai. Rihards Dainis klasifikuojamas antroje vietoje ir turi 30 taškų. Vos tašku nuo jo atsilieka latvis Janis Baumanis, o nuo pastarojo keturių taškų deficitą turi lietuvis Matas Zavarskis. Nėra jokių abejonių, kad savo šalies žiūrovų akivaizdoje Matas Zavarskis pamėgins pasikelti savo akcijas ir šoktelėti turnyro lentelėje į viršų.

Daugiausiai konkurencijos ir vėl bus BMW RX 3000 kategorijoje, kurioje po pirmųjų dviejų etapų taškus pasidalijo net 23 sportininkai. Kol kas solidžiausiai lentelėje atrodo latvis Kristaps Kronbergs, turintis 69 taškus. 54 balus yra surinkęs ir antras rikiuojasi Adrians Apsitis. Trečioje vietoje su 49 taškais rikiuojasi ir dviem taškais artimiausią persekiotoją lenkia lietuvis Lukas Sidabras.

SUPER 2000 klasėje po dviejų etapų lyderiauja latvis Lenards Patriks Lepsis. Jis yra  iškovojęs 61 tašką. Su 56 taškais antroje vietoje rikiuojasi Ivo Gabrans. Tuo metu dėl trečiosios vietos intrigos dar daugiau. Po 51 tašką turi ir šią poziciją kol kas dalijasi Janis Saulite ir Varis Zentins.

SUPER 1600 kategorijoje 63 taškus turi ir lyderiauja Modris Zentins. Vos tašku jam nusileidžia estas Albert Ako Kokk. Trečioje vietoje su 35 balais rikiuojasi ir savo namų trasoje taškų bagažą papildyti planuoja šių varžybų organizatoriaus, ASK „Vilkyčiai“ klubo vadovo Kazimiero Gudžiūno anūkas Valdas Mikužis. Jam Vilkyčių trasa pažįstama tikrai geriausiai iš visų dalyvių ir čia prieš sekmadienio varžybas sportininkas yra apsukęs ne vieną dešimtį ratų.

Nemažai veiksmo tikimasi sulaukti ir žiūrovų pamėgtoje „Lada RX“ klasėje. Čia po dviejų etapų pirmauja Andris Krastins, sukaupęs 69 taškus. Antroje vietoje klasifikuojamas Niks Mezins su 57 taškais. Nuo jo vos per tris taškus atsilieka Rolands Bruzans.

„Yaris 1300“ įskaitoje po dviejų etapų pirmąsias tris pozicijas pasidalijo visų trijų Baltijos šalių atstovai. Su 54 taškais pirmauja estas Kristo Muru. Antras su trijų taškų deficitu rikiuojasi latvis Ricards Lauksteins. Trečias – Lietuvos atstovas ir ASK „Vilkyčiai“ klubo narys Nikita Iljin.

Šioje klasėje pirmauja lietuvis

„Yaris 1000“ kategorijoje aukščiausiai kol kas kyla Lietuvos trispalvė. Šios klasės lyderis – Kernius Šulinskas (65 taškai ir 11 taškų pranašumas prieš antroje vietoje klasifikuojamą Tomą Bumbiersą). Trečias čia – 50 taškų turintis Roberts Purmalis.

Taigi, daugumoje klasių taškų skirtumai tarp sportininkų išties maži. Tai reiškia, kad kova dėl pozicijų Vilkyčiuose bus tikrai arši. Žinant tai, kad Vilkyčių automobilių sporto komplekse visuomet nestinga įvairių įvykių ir incidentų, žiūrovai gali būti garantuoti, kad nuobodžiauti stebint šias tarptautines ralio kroso varžybas tikrai neteks.

Organizatoriai taip pat jau paskelbė ir apie bilietų prekybą. Ji vyksta internetu „Bilietai.lt“ platformoje. Bilieto kaina priklausomai nuo pasirinktos stebėjimo pozicijos – nuo 8 iki 18 eurų. Bilietais taip pat bus prekiaujama ir renginio dieną prie įvažiavimo į trasą, tačiau organizatoriai siūlo tuo pasirūpinti iš anksto ir taip išvengti eilių sekmadienį.

Projektas iš dalies finansuojamas Šilutės rajono savivaldybės ir Lietuvos automobilių sporto federacijos lėšomis. Daugiau informacijos apie artėjančias Latvijos ir Lietuvos ralio kroso čempionato etapo Vilkyčiuose varžybas galima rasti organizatorių „Facebook“ puslapyje.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje modernizuos sporto kompleksą

Šilutės r. savivaldybės taryba ruošiasi liepos mėnesio posėdžiui, kuriame planuoja apsispręsti, ar modernizuoti sporto kompleksą Gluosnių g. 13 B. Šią savaitę tokį sprendimo projektą svarstys Tarybos komitetai, o galutinį sprendimą priims Taryba posėdyje. Savivaldybės tarybai pritarus įgyvendinti projektą „Sporto komplekso esančio Šilutėje, Gluosnių g. 13B modernizavimas“, bus pasirašoma projekto finansavimo sutartis su Nacionaline sporto agentūra. Nacionalinė sporto agentūra buvo paskelbusi kvietimą teikti paraiškas sporto bazėms tvarkyti. Norima finansuoti sporto bazių pagerinimo projektus: remontuojant, atnaujinant (modernizuojant) arba rekonstruojant esamų sporto bazių

Projektas, kaip pritraukti sveikatos specialistų į Šilutės rajoną

Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai šią savaitę renkasi į posėdžius, numatyta svarstyti, ar pritarti projektui, kuris padėtų pritraukti į rajoną sveikatos specialistų. Sprendimo projektas parengtas siekiant gauti finansavimą ir įgyvendinti projektą „Sveikatos specialistų rengimas, pritraukimas Šilutės rajono savivaldybėje“. Centrinė projektų valdymo agentūra paskelbė kvietimą teikti projektų įgyvendinimo planus. Galimos projekto veiklos apima investicijas į sveikatos priežiūros specialistų rengimą (įskaitant studentų pritraukimą į studijas, profesinę praktiką, studijų procesą ir kt.). Siekiant pritraukti sveikatos priežiūros specialistus darbui sveikatos sistemos prioritetinėse investavimo srityse

Šilutės rajono policijos komisariate – 6 nauji pareigūnai

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato gretose – 8 nauji pareigūnai. Šilutės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus gretas papildė 6 pareigūnai, Šilalės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriuje – 2 nauji pareigūnai. Tauragės AVPK viršininkas Raimondas Vaitkevičius pasidžiaugė, kad jauni žmonės renkasi policininko profesiją. Kartu priminė, kad pareigūno darbas yra ne tik įdomus, bet ir itin sudėtingas. Jis akcentavo, kad kiekviena diena policijoje reikalauja nesustoti ir visapusiškai tobulėti. Naujiems kolegoms linkima sėkmingos tarnybos, pasitikėjimo savimi ir savo darbu. Pagal Tauragės apskr. VPK

Kur statyti automobilį atvykus į pajūrį?

Aplinkos apsaugos departamentas vasaros metu sulaukia nemažai pranešimų apie neatsakingą automobilių statymą Lietuvos pajūryje. Aplinkosaugininkai primena, kokių reikalavimų reiktų laikytis statant automobilius, kai norima būti kuo arčiau jūros kranto. Kuršių nerijoje Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad statant automobilius Kuršių nerijoje reikia vadovautis ne tik kelių eismo taisyklėmis ir kelio ženklais, bet ir laikytis Kuršių nerijos nacionalinio parko lankymo taisyklių. Kuršių nerijoje motorinėmis transporto priemonėmis įvažiuoti ir važinėti po mišką galima tik keliais. Nevalia važiuoti motorinėmis transporto priemonėmis ne ant kietosios kelio

Taip pat skaitykite