Ralio kroso varžyboms Vilkyčiuose artėjant: ką sako aritmetiniai skaičiavimai?

Jau šį sekmadienį, rugpjūčio 6d., vienintelėje Lietuvoje veikiančioje ralio kroso trasoje – Vilkyčių automobilių sporto komplekse vyks penktasis, priešpaskutinis Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato etapas. Jame startuos beveik 70 dalyvių. Kova čia bus itin aštri dėl vienos labai paprastos priežasties – po šių lenktynių laukia tik finišo tiesioji – paskutinės sezono varžybos, todėl Vilkyčiuose pretendentams į metinės įskaitos prizininkų trejetą svarbus bus kiekvienas taškas ir kiekviena pozicija.

 

„Yaris Cup“ klasėje po jau įvykusių keturių etapų lyderiauja latvis Linards Jasons. Jis tris iš keturių etapų baigė ant prizininkų pakylos ir dabar turi 118 taškų. 106 taškus turi lyderio tautietis Roberts Purmalis. Trečioje vietoje su 99 taškais žengia dar vienas latvis Toms Bumbiers.

Geriausiai iš lietuvių čia kol kas sekasi Kerniui Šulinskui. Dėl rankos lūžio praleidęs du pirmuosius sezono etapus vėliau jaunasis lietuvis sykį laimėjo, o praėjusiame etape Vilkyčiuose išgyveno tikrą dramą ir džiaugėsi finišavęs trečias. Šiuo metu Kernius Šulinskas tarp 17 dalyvių klasifikuojamas devintoje vietoje, tačiau aritmetinių šansų pasiekti išsvajotąjį trejetuką turi. Tačiau tam reikės ne tik dviejų pergalių per likusius du etapus, bet ir nuo pagrindinių varžovų nusisukusios fortūnos.

„Lada RX“ klasėje, kur lietuvių nėra, lyderiauja latvis Niks Mežinš. Jis turi 126 taškus. Už jo laukia įnirtinga kova, nes antroje vietoje esantį Martinšą Murašką ir trečioje vietoje klasifikuojamą Viktorą Ellersą skiria vos du taškai – atitinkamai 113 ir 111 balų.

„Super 1600“ klasėje lyderio pozicija po keturių etapų priklauso Ryčiui Gurkliui, turinčiam 134 taškus. Su 121 tašku antroje vietoje rikiuojasi Audrius Kragas, kuris, beje, laimėjo praėjusį etapą Vilkyčių trasoje. Trečioje vietoje rikiuojasi latvis Martinš Spikis, turintis 114 taškų. Ketvirtas šioje klasėje su 95 taškais yra Rytis Rutkauskas, tačiau iš karto už jo du varžovai – Andreas Aulik ir Ugis Traubergs, atsilikę atitinkamai vienu bei dviem taškais.

Bene labiausiai kraują Vilkyčiuose kaitins klasės „Super 2000“ važiavimai, kadangi po keturių etapų visas lyderių trejetukas telpa į vos kelių taškų amplitudę. Lyderiu čia kol kas klasifikuojamas ASK „Vilkyčiai“ vadovo ir varžybų organizatoriaus Kazimiero Gudžiūno anūkas Valdas Mikužis. Jis turi 116 taškų. Jam už nugaros rikiuojasi du po 113 taškų turintys varžovai – latviai Maija Stakena ir Ivo Gabrans.

Ne ką mažiau palaikymo nei Valdui Mikužiui prireiks ir Lukui Sidabrui. Jis „BMW RX 3000“ klasėje su 100 taškų užima trečiąją vietą ir vos dviem taškais atsilieka nuo antroje pozicijoje esančio Raivio Galvinšo. Lyderis čia kol kas latvis Kristaps Kronbergs, kurio sąskaitoje – 115 taškai.

„Xtreme“ klasėje, kurioje lenktyniaujama bagiais, verda kova dėl pirmosios vietos. Kol kas rikiuotėje aukščiausiai įsitvirtinęs Bruno Blumbergs. Jis turi 108 taškus ir šešiais taškais lenkia Elvį Zakitį. Estas Teet Vare su 90 taškų žengia trečias.

„SuperCars“ klasėje vienvaldis lyderis šį sezoną – Edijs Ošs su „Škoda Fabia“. Jis turi 105 taškus ir net 30 taškų lenkia antroje vietoje esantį Marcį Martinovą. Tačiau pastarasis, priešingai nei lyderis, dėl savo pozicijos ramus būti dar negali, kadangi už jo vos šešiais taškais atsilieka Aldis Kasparovičs.

Komandinėje įskaitoje skaičiuojant bendrus Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato rezultatus lyderiauja latvių „Dūzis un Divi Džokeri“ komanda. Tuo metu skaičiuojant Lietuvos ekipų taškus geriausiai sekasi ASK „Vilkyčiai“ rinktinei. Jie turi 211 taškų. Antri lietuviškoje rikiuotėje – „Izotono sportas“ su 178 taškais.

Veiksmas Vilkyčių autosporto komplekse sekmadienį prasidės nuo ankstyvo ryto, mat jau 8 val. dalyviai stos prie starto laisvosioms treniruotėms. 9.45 val. bus surengtas pirmasis kvalifikacinis važiavimas, 11.20 val. įvyks antrasis, o 13.20 – trečiasis. Tuomet, 14.40 val. dalyviai bus pakviesti į parado ratą bei oficialią varžybų atidarymo ceremoniją. Nuo 16 valandos prasidės finaliniai važiavimai, kuriuos vainikuos 17 val. įvyksianti nugalėtojų ir prizininkų apdovanojimų ceremonija. Beje, vos pasibaigus paskutiniam kiekvienos klasės važiavimui, trys greičiausi finalininkai bus pasveikinti ir trasoje – ant priešais žiūrovų tribūnas esančios, tik šiemet įrengtos pakylos.

Bilietus į rugpjūčio 6-ą dieną Vilkyčiuose įvyksiančias Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato varžybas galima įsigyti internetu paspaudus šią nuorodą arba atvykus į renginį jo vietoje.

Daugiau informacijos apie būsimas varžybas taip pat galima rasti organizatorių interneto svetainėje www.askvilkyciai.lt bei „Facebook“ puslapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kodėl verta dirbti suvirintoju užsienyje?

Suvirintojo specialybė yra paklausi visame pasaulyje. Todėl neatsitiktinai vis daugiau suvirintojų ieško darbo užsienyje, mat ten galima uždirbti kur kas daugiau, nei mūsų šalyje. Užsienio šalyse suvirintojo darbas – vienas iš paklausiausių darbų, todėl užsienio kompanijos linkusios mokėti didelį darbo užmokestį, kad tik galėtų prisikviesti pas save licencijuotą darbuotoją, kuris išmanytų savo darbą. Daugelis užsienio šalių stipriai augo išvystę pramonę ir gamybą, todėl iš to kyla didesnis poreikis suvirintojų paieškoms. Kai kuriose šalyse suvirintojai uždirba reikšmingai daugiau nei vidutinė tos

Kaip sumažinti gartraukio skleidžiamą triukšmą?

gartraukis

Gartraukis virtuvėje yra svarbus ne tik dėl patogumo, bet ir dėl daugelio kitų priežasčių. Jis padeda efektyviai pašalinti maisto gaminimo metu atsiradusius kvapus, garus, riebalų daleles. Šis įrenginys ne tik sumažina nemalonių kvapų pasklidimą po visus namus, bet ir užtikrina švaresnę ir geresnę oro kokybę namuose. Tačiau daugeliui žmonių nepatinka garsus gartraukio veikimas, ypač jeigu virtuvė yra sujungta su bendra namų erdve. Kaip išvengti didelio triukšmo? Visų pirma reikėtų žinoti tai, jog absoliučiai tylaus gartraukio nėra, tačiau yra keletas sprendimo

Alternatyvios finansavimo galimybės Lietuvos įmonėms – daugiau nei tradicinės paskolos

Globalizacijos ir skaitmeninių technologijų inovacijų laikais tokių šalių kaip Lietuva finansinis kraštovaizdis sparčiai keičiasi. Tradiciniai bankai ir jų ilgai taikomos paskolų suteikimo procedūros dažnai laikomi nepatogiais ar ribojančiais, todėl Lietuvos įmonės aktyviai ieško alternatyvių finansavimo sprendimų. Siekdami įvairinti veiklą ir rasti tinkamų finansavimo galimybių, daugelis verslininkų lengviau atsikvėpė radę alternatyvias finansines paslaugas. Jos atitinka specifinius šiuolaikinių įmonių poreikius. Fintech ir jų vaidmuo verslo finansavimui Vienas iš svarbiausių šių pokyčių Lietuvoje variklių yra fintech sektorius. Šios technologijomis paremtos finansinės platformos, teikiančios

Registrų centras: jaunavedžiai tuoktuvėms rinkosi rugpjūčio savaitgalius

Pasibaigusi kalendorinė vasara jau leidžia suskaičiuoti ir apibendrinti, koks buvo šių metų vestuvių sezonas. Kaip ir kiekvienais metais populiariausios tuoktuvių datos buvo rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. Tačiau ilgiau nei įprastai išsilaikiusi šiluma nemažą dalį jaunavedžių paskatino savo šventei pasirinkti ir rugsėjo savaitgalius, pastebi visos šalies metrikacijos duomenis išanalizavęs Registrų centras. Registrų centro administruojamos Metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausia santuokos sudarymo data šiais metais buvo rugpjūčio 19-oji, šeštadienis – šią dieną amžinos meilės įžadais apsikeitė net 352 poros. Nedaug

Taip pat skaitykite