Rajono vadovai ir ūkininkai į renginį vyko drauge

Konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojų apdovanojimo ceremonijoje, Kaune, kartu su trimis geriausiai ūkininkaujančiomis mūsų rajono šeimomis dalyvavo ir Šilutės rajono savivaldybės vadovai, vykę į šventę tuo pačiu autobusiuku. Gal tai gražios tradicijos pradžia, nes iki šiol mūsų rajono ūkininkai ir rajono vadovai į šią ceremoniją vykdavo atskirai.

Šilutės rajono delegacija konkurso „Metų ūkis“ apdovanojimo ceremonijoje, vykusioje „Girstučio“ kultūros ir sporto centre, Kaune.
Laimučio Brundzos („Ūkininko patarėjas“) nuotr.

 

Lietuvos ūkininkų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Kęstutis Andrijauskas pasidžiaugė, kad jau 22 kartą rengiamoje geriausių šalies ūkininkų pagerbimo ceremonijoje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Šį kartą rajono vadovai į Kauną važiavo kartu su visa šilutiškių delegacija.
„Savivaldybės vadovai padeda organizuoti laureatų vykimą į Kauną. Iškilmingoje ceremonijoje paprastai jie būna kartu su geriausiais mūsų ūkininkais. Dalyvauja Kaimo reikalų skyriaus vadovas, dažnai kartu vyksta Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šilutės skyriaus vadovė Ina Kuzmienė. Tenka keliauti grupelėmis, susitinkame Kaune. O šį kartą vykome visi vienu autobusu. Tikėkimės, kad Savivaldybei įsigijus naują mikroautobusą, keliauti visiems Šilutės atstovams drauge kartu taps įprasta, nes taip buvo smagiau ir kelias neprailgo“, – sakė Lietuvos ūkininkų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Kęstutis Andrijauskas.
Šiemet mišraus ūkio ūkininkams Virginijai ir Kazimierui Gudžiūnams iš Vilkyčių pripažinta pirmoji vieta. Šiuos ūkininkus savo kalboje paminėjo Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas, pasidžiaugęs puikiai tvarkomu ūkiu. II vieta atiteko Albinai ir Romui Undžiams iš Žemaičių Naumiesčio seniūnijos, besiverčiantiems daržininkyste ir braškininkyste, o III vieta – Danutei ir Linui Venckams iš Juknaičių seniūnijos, kurie turi pieno ūkį. Geriausiems ūkininkams įteiktos krištolinės statulėlės ir Žemės ūkio ministerijos padėkos raštai.
Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Administracijos direktorius Sigitas Šeputis, Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Povilas Budvytis pasveikino mūsų krašto ūkininkus, dėkodami už Pamario krašto garsinimą, sunkų darbą ir palinkėjo puikaus derliaus ateinančiais metais.
2015 m. konkurse „Metų ūkis“ dalyvavo 41 Lietuvos savivaldybėje 140 ūkių įregistravę ūkininkai. Žemdirbius sveikino ir jiems dėkojo premjeras Algirdas Butkevičius, Europos Parlamento narys Bronis Ropė, Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, LR Seimo nariai.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Iš Šilutės kilęs Valdas Benkunskas sieks Vilniaus miesto mero posto

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Vilniaus miesto mero rinkimuose kelia dabartinio sostinės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kandidatūrą.  Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas 12 metų dirba Vilniaus miesto savivaldybėje, septynerius metus yra Vilniaus vicemeras. V. Benkunskas šiuo metu savivaldybėje yra atsakingas už sostinės šilumos ir energetikos ūkį. 37-erių metų politikas prie TS-LKD prisijungė 2008 metais, 2011 m. buvo išrinktas Tarybos nariu Vilniaus miesto savivaldybėje. 2015-2017 metais ir nuo 2019-ųjų buvo Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, kuruoja energetikos, sporto ir sveikatingumo

Taip pat skaitykite