Rajono vadovai ir ūkininkai į renginį vyko drauge

Konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojų apdovanojimo ceremonijoje, Kaune, kartu su trimis geriausiai ūkininkaujančiomis mūsų rajono šeimomis dalyvavo ir Šilutės rajono savivaldybės vadovai, vykę į šventę tuo pačiu autobusiuku. Gal tai gražios tradicijos pradžia, nes iki šiol mūsų rajono ūkininkai ir rajono vadovai į šią ceremoniją vykdavo atskirai.

Šilutės rajono delegacija konkurso „Metų ūkis“ apdovanojimo ceremonijoje, vykusioje „Girstučio“ kultūros ir sporto centre, Kaune.
Laimučio Brundzos („Ūkininko patarėjas“) nuotr.

 

Lietuvos ūkininkų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Kęstutis Andrijauskas pasidžiaugė, kad jau 22 kartą rengiamoje geriausių šalies ūkininkų pagerbimo ceremonijoje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Šį kartą rajono vadovai į Kauną važiavo kartu su visa šilutiškių delegacija.
„Savivaldybės vadovai padeda organizuoti laureatų vykimą į Kauną. Iškilmingoje ceremonijoje paprastai jie būna kartu su geriausiais mūsų ūkininkais. Dalyvauja Kaimo reikalų skyriaus vadovas, dažnai kartu vyksta Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šilutės skyriaus vadovė Ina Kuzmienė. Tenka keliauti grupelėmis, susitinkame Kaune. O šį kartą vykome visi vienu autobusu. Tikėkimės, kad Savivaldybei įsigijus naują mikroautobusą, keliauti visiems Šilutės atstovams drauge kartu taps įprasta, nes taip buvo smagiau ir kelias neprailgo“, – sakė Lietuvos ūkininkų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Kęstutis Andrijauskas.
Šiemet mišraus ūkio ūkininkams Virginijai ir Kazimierui Gudžiūnams iš Vilkyčių pripažinta pirmoji vieta. Šiuos ūkininkus savo kalboje paminėjo Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas, pasidžiaugęs puikiai tvarkomu ūkiu. II vieta atiteko Albinai ir Romui Undžiams iš Žemaičių Naumiesčio seniūnijos, besiverčiantiems daržininkyste ir braškininkyste, o III vieta – Danutei ir Linui Venckams iš Juknaičių seniūnijos, kurie turi pieno ūkį. Geriausiems ūkininkams įteiktos krištolinės statulėlės ir Žemės ūkio ministerijos padėkos raštai.
Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Administracijos direktorius Sigitas Šeputis, Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Povilas Budvytis pasveikino mūsų krašto ūkininkus, dėkodami už Pamario krašto garsinimą, sunkų darbą ir palinkėjo puikaus derliaus ateinančiais metais.
2015 m. konkurse „Metų ūkis“ dalyvavo 41 Lietuvos savivaldybėje 140 ūkių įregistravę ūkininkai. Žemdirbius sveikino ir jiems dėkojo premjeras Algirdas Butkevičius, Europos Parlamento narys Bronis Ropė, Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, LR Seimo nariai.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite