Pusšimtis renginių – valstybės šimtmečiui

Šilutės r. savivaldybės Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimo priemonių plane surašyti šių ir kitų metų renginiai. Nemaža dalis šių renginių yra tradiciniai, pavyzdžiui, sporto šventės, parodos, festivaliai, plenerai, tik skiriami jie valstybės atkūrimo šimtmečio garbei. Kiti – originalūs.

Iš originalių šių metų renginių galima paminėti akciją „Nepriklausomybės akto kelionė per rajono seniūnijas“. Jos metu seniūnijų bendruomenės neš artėjančio jubiliejaus žinią, netradiciškai aplankydamos visas 11 seniūnijų. Švėkšnoje bus atidengtas paminklas Nepriklausomybės Akto signatarui Kazimierui Steponui Šauliui. Planuojama parengti virtualų enciklopedinį biografijų žodyną „Šilutės kraštas. Šimtmečio žmonės“. Renkama informacija apie įžymius, pripažintus mūsų krašto žmones.
Kitąmet visose tradicinėse seniūnijų šventėse bus Lietuvos valstybės šimtmečio akcentų. Seniūnijose bus sodinami Šimtmečio sodai, formuojamos alėjos, suteikiami Šimtmečio pavadinimai. 2018 m. vasario 16 d. Rusnės, Juknaičių, Usėnų, Žemaičių Naumiesčio autobusų stotelėse bus dalijamos skrajutes su trumpa informacija apie 1918 m. Lietuvos Tarybos Vasario 16-osios aktą.
Bus įgyvendinamas regioninis projektas „Rask šimtmečio ženklus“. Jo metu dviračių žygio dalyviai kviečiami pagal organizatorių sudarytą žemėlapį–planą keliauti po Šilutės kraštą ir aplankyti bei tvarkyti valstybingumą žyminčius objektus, pavyzdžiui, pasipriešinimo kovų vietas, partizanų palaidojimo, suėmimo vietas ir t. t. Bus sukurta telefono programėlė ir Facebook profilis, fotonuotraukas arba filmuotą medžiagą dalyviai pateiks Facebook paskyroje, kur socialinio tinklo lankytojai galės dalintis žygio įspūdžiais, siūlyti vieni kitiems, ką verta aplankyti ir kt.
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo priemonių planą artimiausiame posėdyje svarstys ir tvirtins Savivaldybės taryba. Svarstant šį Tarybos sprendimo projektą Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje, Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė sakė, kad mūsų rajono žmonės iniciatyvūs ir išradingi, todėl plane minimas pusšimtis įvairių priemonių dar nėra viskas, ko galima tikėtis pasitinkant šią svarbią datą.
Komiteto pirmininkui Steponui Kazlauskui pasiteiravus, iš kokių lėšų bus finansuojami šie renginiai, paaiškinta, kad išlaidos bus dengiamos iš 2018 m. biudžeto lėšų.
Tarybos nariai atkreipė dėmesį, kad daugumą renginių organizuos seniūnijos, bendruomenės ir įstaigos. Jie teiravosi, ką Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio garbei siūlo pati Savivaldybė. Pasak V. Griškevičienės, pasiūlymų dar sulauksime. Dabartiniame priemonių plane numatyta, kad Savivaldybė prisidės išleidžiant atskiru leidiniu architekto Egidijaus Vidrinsko tyrimą „Šilutės miesto pastatų fasadų spalvinių sprendinių projektiniai pasiūlymai“. Jau šiais metais pasirodys Komunikacijos skyriaus parengtas informacinis fotoalbumas „Viliojantis Šilutės kraštas“.
Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spalio 23 d., šeštadienį, NKL rungtynės: susitinka ŠILUTĖ – DELIKATESAS (Joniškis)

Spalio 23 d. 16.00 val. Šilutės Vydūno gimnazijos krepšinio sporto salėje (Atgimimo al. 3, Šilutė) vyks NKL rungtynės:  ŠILUTĖ – DELIKATESAS (Joniškis)     Minutės pertraukėlių metu šoks krepšinio komandos šokėjos. Generalinis rėmėjas: Šilutės rajono savivaldybė. Rėmėjai: UAB „Šilutės polderiai“, UAB „Klasmann-Deilmann“, UAB „Budriko“, UAB „Šilutės vandens turizmo centras“, UAB „Žiblanga“, UAB „Šilutės autobusų parkas“, UAB „Įtampa“, Šilutės Vydūno gimnazija, UAB „Mano būstas VAKARAI“, UAB ,,Autostoma‘‘. Rėmimo partneriai: VPC „Šilutė Plius“, UAB „Šarūno reklama“, sporto ir sveikatingumo centras „Atėnai“, UAB

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Taip pat skaitykite