Pusšimtis entuziastų varžėsi tarptautiniame stalo teniso turnyre

Šilutės stalo teniso istoriją gruodžio pabaigoje papildė dar vienas turnyras. Dėl rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio įsteigtų 8 originalių apdovanojimų varžėsi žemaičiai, aukštaičiai, latviai ir rusai iš Karaliaučiaus srities. Nugalėtojo taurė įteikta Mantui Rimeikiui iš Mažeikių, kuris finale stipriais topspinais įveikė Ramūno Mineikio iš Liepojos (Latvija) gynybą. Trečią vietą užėmė latvis Uldis Kapelers.

Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis čempiono taure apdovanoja tarptautinio turnyro nugalėtoją mažeikiškį Mantą Rimeikį.

Turnyras vyko Šilutės krepšinio salėje. Dalyvavo 46 mažosios raketės gerbėjai, Šilutei atstovavo 14. Atvyko stalo tenisininkų iš Klaipėdos, Panevėžio, Mažeikių, Tauragės, Telšių, Plungės, Salantų, taip pat Liepojos (Latvija), Ragainės (Nemanas), Tilžės (Sovietskas).
Žaidėjai buvo suskirstyti po 5-6 į 8 grupes. Skirstant atsižvelgta į žaidėjų reitingus. Iš kiekvienos grupės į aštuntfinalį iškopė 1-2 vietų laimėtojai – 16 dalyvių. Likusieji 30 toliau varžėsi dėl paguodos prizų. Antrasis turnyro etapas vyko dviejų minusų sistema. Varžybų vyr. teisėjo pareigas ėjo Gražina Mikalauskienė, jai talkino dukra Agnė.
Šilutiškiai didžiausias viltis siejo su Sporto mokyklos auklėtiniu, traksėdiškiu Karoliu Pundinu. Staigmenų galėjo pateikti ir Vilniuje studijuojantis Endrius Šlyžius, kovingi veteranai Jonas Piekautas, beje, šio turnyro organizatorius, Zigmas Šikšnius, Algirdas Mykolas Šaulys, Laimis Li Čin Chai. Visi jie – skirtingų stilių žaidėjai.
Į šešioliktuką antrais numeriais išsiveržė K. Pundinas (6 grupė), A. M. Šaulys (1 gr.) ir Z. Šikšnius (5 gr.). Nepasisekė J. Piekautui (8 gr.) – liko trečias, pralaimėjęs dvi lemiamas partijas vienodu rezultatu 2:3 lyderiui P. Bagužiui (Panevėžys) ir pajėgiam R. Lubiui (Mažeikiai). Trečią vietą grupės varžybose užėmė ir sunkiosios atletikos treneris L. Li Čin Chai (4 gr.). Nors grupės nugalėtojui K. Maščinskui iš Tauragės teko pavargti, kol įveikė Laimį rezultatu 3:2. E. Šlyžius (7 gr.), iškovojęs dvi pergales, tenkinosi ketvirta vieta. Gal pritrūko treniruočių, nes šiuo metu jis daug laiko skiria mokslams. Šilutiškis G.Valančius (2 gr.) tenkinosi viena pergale.

Turnyro prizininkai (iš kairės): D. Anisimovas, R. Mineikis, nugalėtojas M. Rimeikis ir U. Kapelers.
Edvardo Lukošiaus nuotr.

Realiausią šansą peršokti aštuntfinalio barjerą turėjo K. Pundinas, nors ir žaidė su būsimu antros vietos laimėtoju, gynėju R. Mineikiu iš Liepojos. Latvijos atstovas kantria gynyba ir pavieniais klastingais smūgiais yra įveikęs ne vieną pajėgų puolėją. Svečias pirmavo setais 2:0, tačiau Karolis išlygino rezultatą – 2:2. Viską lėmė penkto seto pabaiga. Esant rezultatui 10:9 R. Mineikio naudai, pastarasis turėjo teisę paduoti kamuoliuką. K. Pundinas laukė sukto kamuoliuko, o varžovas surizikavo, padavė ilgą paprastą padavimą į kairį stalo kampą. Karolis atmušė kamuoliuką už stalo…
Liepojiškis iškopė į ketvirtfinalį ir kitus varžovus įveikė lengviau: D. Razgų (Plungė) – 3:1, P. Bagužį – 3:0. Finale R. Mineikis antrą kartą susitiko su M. Rimeikiu, nes abu kelią aukštyn pradėjo skintis žaisdami trečioje grupėje. Grupės varžybose nugalėjo mažeikiškis – 3:1. M. Rimeikis laimėjo ir lemiamą partiją dėl pirmos vietos – 3:0. Antrajame turnyro etape M. Rimeikis triuškino varžovus vienodu rezultatu 3:0. „Nukentėjusiųjų“ sąrašas: D. Ukolov (Rusija), U. Kapelers (Latvija), K. Maščinskas (Tauragė), R. Mineikis (Latvija).
R. Mineikis turnyre laimėjo 7 partijas, vieną pralaimėjo grupės varžybose. Į jo iškovotą didžiulę čempiono taurę lengvai tilptų bent pora šampano butelių…
2 ir 3 vietas užėmė latviai R. Mineikis ir Uldis Kapelers, 4-5 vietas pasidalijo Danilas Anisimovas (Rusija) ir Povilas Bagužis (Panevėžys). Paguodos turnyrą laimėjo G. Kitra iš Klaipėdos, 2-3 vietas užėmė Ž. Vaitkevičius (Plungė) ir R. Guščinas (Klaipėda)