Pusryčių nauda organizmui

Pagardinkite pusryčius ispaniškojo šalavijo sėklomis, turinčiomis daug vitaminų

Anot mitybos specialistų, nesvarbu, žiema ar pavasaris už lango, viena svarbiausių geros savijautos dalių – visavertiški pusryčiai. Svarbu ne tik nepraleisti pusryčių, bet ir pasirūpinti jų maistingumu, palaikysiančiu  energijos kiekį visai dienai. Tai pasiekti gali padėti daug gerųjų medžiagų turinčios ispaninio šalavijo sėklos.

Pusryčiai tegul tampa dienos pradžios ritualu

„Pastebėjome, kad vien pirmosiomis gegužės savaitėmis ispaninio šalavijo sėklų nupirkta tiek, kiek per visą šių metų balandį. Tokios tendencijos leidžia manyti, kad  žmonės aktyviau renkasi sveikus maisto produktus, prižiūri savo mitybą bei stengiasi paįvairinti dienos valgiaraštį“, – pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė tikina, kad šias sėklas jau seniai pamėgę sportininkai, veganai bei vegetarai, nes savo sudėtyje turi daug A, B, D vitaminų, net baltymų. Visos šios medžiagos padeda gerinti širdies veiklą, virškinimo procesą, sureguliuoja cukraus kiekį organizme.

Super produktu pramintomis sėklomis savo pusryčius gardina ir daug laiko neturintys žmonės, kadangi jas galima pasiruošti iš vakaro, o ryte tiesiog greitai jomis pagardinti glotnučius, košes, baltymų kokteilius, net blynus ar apkepus.

„Iš Meksikos ir Gvatemalos kraštų kilusios maistingos sėklos buvo vienas svarbiausių senovės actekų bei majų patiekalų ingredientas. Pats žodis „chia“, išvertus iš majų kalbos, reiškia jėgą bei stiprybę, todėl jau anksčiau šios sėklos buvo pramintos tikru sportininkų maistu. Jomis pusryčių metu taip pat mėgaujasi jaunystę bei sveiką odą puoselėjantys žmonės. Tik prisiminkite, kad šį produktą kur kas skaniau berti į jogurtą ar dribsnius prieš tai bent pusvalandį pamirkius juos vandenyje“, – pasakoja B. Baratinskaitė.

Tiems, kurie dar į savo valgiaraštį nespėjo įtraukti ispaninio šalavijo sėklų, maisto gamybos ekspertė siūlo porą pusryčių receptų, kurie yra tikras vitaminų bei energijos šaltinis.

 

Pudingas su ispaninio šalavijo sėklomis

Reikės: 4 šaukštų ispaninio šalavijo sėklų, 250 ml jūsų pasirinkto pieno, 2 šaukštelių klevų sirupo, medaus ar agavos nektaro, 1 šaukštelio vanilės ekstrakto (nebūtina), žiupsnelio druskos, supjaustytų vaisių, granolos, uogienės ar riešutų.

Į nedidelį indą suberkite ispaninio šalavijo sėklas, pieną, klevų sirupą, vanilės ekstraktą bei druską. Viską gerai išplakite. Gautą masę sandariai uždenkite ir maždaug porą valandų palaikykite šaldytuve, kol viskas sustings. Vėliau paruoštą pudingą pagardinkite pasirinktais vaisiais, uogiene ar riešutais.

Pudingas su ispaninio šalavijo sėklomis. Pixabay nuotr.

Lazdyno riešutų „Granola“ su ispaninio šalavijo pudingu

Reikės: 3 puodelių avižų, 8 šaukštų pjaustytų lazdyno riešutų, 8 šaukštų migdolų, 8 šaukštų nesaldintų kokoso drožlių, 4 šaukštų moliūgų sėklų, 4 šaukštų saulėgrąžų sėklų, 1 šaukštelio malto cinamono, pusės šaukštelio druskos, 10 šaukštų medaus, 4 šaukštų kokosų aliejaus, 1,5 šaukštelio vanilės ekstrakto, pusės šaukštelio jūros druskos, 3 puodelių užvirtos, o vėliau atvėsintos roibos arbatos, 12 šaukštų ispaninio šalavijo sėklų, 4 puodelių graikiško jogurto, 4 šaukštelių abrikosų uogienės.

Visų pirma, įkaitinkite orkaitę iki 220 laipsnių temperatūros. Tuomet paimkite didelį dubenį ir į jį dėkite avižas, visus riešutus ir sėklas, taip pat berkite cinamoną ir druską. Vėliau paimkite mažesnį puodą – jame maždaug 2 min. pašildykite 8 šaukštus medaus, kokosų aliejų ir 1 šaukštelį vanilės ekstrakto. Kol šildysite šią masę, nepamirškite jos pamaišyti.

Tuomet ją pilkite į pirmąjį dubenį su riešutais. Viską gerai išmaišę, dėkite ant kepimo popieriumi padengtos skardos – pabarstykite druska ir viską šaukite į orkaitę. Granolą pakepę 10 minučių, ją trumpam išimkite, o gerai pamaišę, šaukite į orkaitę ir kepkite dar 8–10 min.

Kol iškepusi granola atvės, į atskirą sandarų indą pilkite arbatą ir ispaninio šalavijo sėklas. Tuomet uždengę šį mišinį, jį pakratykite ir leiskite ispaninio šalavijo sėkloms nusistovėti. Po 5 min. pakartokite tą patį ir šįkart palikite viską 15 min. Po to arbatą ir sėklas sumaišykite su prieš tai iškeptomis avižomis bei riešutais. Kai tai padarysite, į dar vieną dubenį supilkite jogurtą, 2 šaukštus medaus bei pusę šaukštelio vanilės.

Maisto ekspertė B. Baratinskaitė priduria: „Paruoštą granolą po lygiai padalinkite į 4 dubenėlius, tuomet į juos proporcingai dėkite granolą, pudingą ir abrikosų uogienę. Šiam patiekalui pagaminti reikės šiek tiek daugiau laiko ir, žinoma, kantrybės, tačiau nebijokite imtis šio kulinarinio šedevro. O į maisto ruošimą pažiūrėkite kaip į galimybę atsipalaiduoti ir pailsinti savo mintis nuo darbų. Neabejoju, kad liksite nustebinti pudingo skonio“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rytoj į pamokas sugrįžta Usėnų mokyklos mokiniai

Dėl COVID-19 užkrato plitimo kurį laiką buvo uždaryta Usėnų pagrindinė mokykla. Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė informavo, kad ši mokykla atnaujina darbą, mokiniai rytoj sugrįžta į klases. „Blogai, nes daugelyje mokyklų izoliavosi ir mokinių, ir darbuotojų. Praėjusią savaitę rajono švietimo įstaigose nustatyti 53 nauji susirgimo atvejai. Nerimą kelia Šilutės Žibų pradinė mokykla, kur izoliavosi šeši klasių komplektai“, – situaciją švietimo įstaigose apibūdino vedėja. Yra ir gera žinia. Šiais mokslo metais į mokyklas atėjo 15 mokinių

Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia

Šią savaitę Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia į renginius: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienį), 18 val. Šilutės Vydūno gimnazijoje prasidės reguliarūs kino seansai „KINO DEBESYS“, į kuriuos šilutiškius kviesime kiekvieną ketvirtadienį. Šią savaitę kviečiame žiūrėti daug gerų įvertinimų sulaukusį, pirmąjį vaidybinį režisieriaus Jurgio Matulevičiaus filmą „IZAOKAS“. Daugiau inf. https://www.facebook.com/KINOdebesysSilute rugsėjo 25 d. (šeštadienį), 16 val. Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyks baigiamasis klasikinės muzikos festivalio „MUZIKINĖ VERDENĖ” koncertas. Programoje: KAUNO VALSTYBINIS CHORAS kartu su soliste, LNOBT operos viltimi pripažinta AISTE PILIBAVIČIŪTE.

Ar tvarkys Švėkšnos sinagogą?

Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai renkasi į komitetų posėdžius. Po mėnesio atostogų rengiamasi rugsėjo gale vyksiančiam Tarybos posėdžiui. Vienas iš svarstomų sprendimo projektų yra dėl pritarimo projektui „Švėkšnos sinagogos sutvarkymas ir pritaikymas turizmui“. Pritarimas reikštų įsipareigojimą  prisidėti prie projekto finansavimo iš Savivaldybės biudžeto ne mažiau kaip 15 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų bei užtikrinti netinkamų finansuoti, tačiau šiam projektui įgyvendinti būtinų išlaidų padengimą ir tinkamų finansuoti išlaidų dalį, kurių nepadengia projektui skiriama parama. Pagal projektą numatyti Švėkšnos sinagogos kapitalinio remonto darbai bei

Kultūros ministro padėka – Vilmai Griškevičienei

Nidoje įvyko Lietuvos savivaldybių kultūros padalinių vadovams skirta respublikinė konferencija „Kultūros vaidmuo regionų plėtros kontekste“, kurioje dalyvavo Kultūros ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos  atstovai. Aptarta daug naujovių, iššūkių kultūros srityje, kurios palies ir savivaldybes. Daug dėmesio skirta regioninei kultūros politikai. Lietuvos Respublikos kultūros viceministras Albinas Vilčinskas puikiai įvertino asociacijos „Kultūros savivaldos kolegija“ veiklą ir už telkiančią, motyvuojančią lyderystę, nuoseklų darbą formuojant ir įgyvendinant nacionalinę, regioninę kultūros politiką, pasitikėjimu ir pagarba grįstą dialogą Kultūros ministerijos

Taip pat skaitykite