Pusketvirto milijono su rūpesčių kupra

Pagėgių vaikų lopšelis-darželis liepą ir rugpjūtį nedirba, nes tai – tėvų atostogų metas. Tačiau šiemet nemažai vaikų negalės lankyti darželio ir rugsėjį bei spalį, mat į dalį Pagėgių vaikų globos namų pastato perkeliamas ir intensyviai remontuojamas darželis gali būti užbaigtas nebent iki lapkričio 1 d.

Kaip keturis mėnesius dalis tėvų pajėgs suderinti vaikų priežiūrą ir darbą?
Mero versija – kitokia
„Sunkiai verčiasi…“ – tiesmukai pripažino Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, paprašytas apibūdinti be darželio paslaugos paliktų dirbančių tėvų situaciją. Tačiau išsyk paguodė: kai darželis bus po didelio Vaikų globos namų pastato stogu, ateityje bus lengviau plėstis, nes vietos ten esą daug.
„Pamarys“ jau yra informavęs, kad vaikų darželio teritorijoje baigiama tvarkyti tris pastatus, kur įsikurs Vaikų globos namų auklėtinių šeimynos, o darželis ir nemažai kitų įstaigų bei organizacijų keliami į didelį Vaikų globos namų pastatą.
Pagėgiškiai tikėjosi, kad įkurtuvės naujajame vaikų darželyje nebus nukeltos į lapkritį, jų tikėtasi gerokai anksčiau. Pagėgių savivaldybės tarybos Socialinių reikalų ir teisėtvarkos komiteto posėdyje situacija aiškinta statybininkų stoka, emigracija.
Meras V. Komskis telefonu nurodė visai kitokias priežastis. Esą Savivaldybės biudžetas patvirtinamas pirmąjį metų ketvirtį, ministerijos finansavimą skiria balandį ar gegužę, tvarkomam objektui bent du mėnesius rengiamas techninis projektas, tad tik vasarą statybininkai gali imtis darbo.
„Statybininkai dirba puikiai, čia nėra jų kaltės, čia nėra nieko bendra ir su statybininkų stygiumi bei panašiais reikalais“, – kalbėjo meras, įsitikinęs, kad vertimosi per galvą nebūtų, jeigu vienais metais Savivaldybė užsitikrintų finansavimą, neskubant būtų parengtas techninis projektas, randant laiko ilgėliau padiskutuoti, pasitarti, viską apgalvoti, o štai kitais metais į objektą atvyktų konkursą laimėjusios įmonės statybininkai. Tačiau Lietuvoje lėšų dalybos ir gavimas toli gražu nesutampa su mero siūlomu scenarijumi.
V. Komskis priminė, kad UAB „Statybų techniniai sprendimai“ iš Klaipėdos, laimėjusi konkursą ir tvarkanti naująjį vaikų darželį, pagal sutartį darbus gali užbaigti iki sausio 1 d. Be to, ši bendrovė, irgi raginama paskubėti, rengė ir techninį projektą, tad ir išlenda bėdų, apie kurias nebuvo laiko net padiskutuoti. Pavyzdžiui, į vaikų darželio patalpas turi patekti ir saulės šviesos… Pasak mero, dabar tenka ieškoti sprendimų, kurių nepadaryta dėl skubėjimo. O juk Savivaldybė gautąsias lėšas turi įsisavinti šiais metais. To nepadarius, lėšų likutį tektų grąžinti.
Pagėgių savivaldybės Ūkio skyriaus vedėjas Vladas Baubkus informavo, kad darželiui įrengti skirta 790 tūkst. Lt. Tiesa, tik remontui ir panašioms reikmėms, o kur dar baldai? Meras pripažino, kad bent 100 tūkst. Lt tikrai reikės darželio baldams, kitai būtinai įrangai supirkti. Iš savivaldybės biudžeto, ne iš kitur. Vaikų darželius išlaiko savivaldybės, tėvai moka tik už vaikų maistą. Pagėgių savivaldybėje nustatyta, kad 3-6 m. amžiaus vaiko maistas per dieną kainuoja 7 Lt, 1,5-3 m. amžiaus – 6 Lt. Be to, lopšelinuko ir darželinuko tėvai per mėnesį moka 1,5 Lt higienos ir ugdymo reikmėms. Pagėgių savivaldybės taryba yra nustačiusi ir taikomų mokesčio lengvatų.
Netikėta žinia
Lyg perkūnas iš giedro dangaus – nuo spalio 1 d. 35 litais didinama minimali mėnesio alga, premjeras Algirdas Butkevičius įspėjo, kad tam lėšų savivaldybės turės rasti iš vidinių rezervų. Netrukus buvo patikslinta – tam savivaldybės turi naudoti sutaupytas socialinių išmokų lėšas. Meras V. Komskis šią pažadėtą naštą pavadino „baisia žinia ir žlugimu“.
Gal įsikiš Lietuvos savivaldybių asociacija?
Šiemet jau visos savivaldybės gavo teisę skirstyti socialines išmokas, todėl daugelis giriasi nemažai sutaupę. Finansų skyriaus vedėja Rūta Fridrikienė informavo: rugpjūčio 1 d. duomenimis, Pagėgių savivaldybė sutaupė 191 tūkst. Lt socialinėms išmokoms gautų lėšų, tačiau turi 8,8 mln. Lt skolų, o septynių mėnesių biudžeto pajamų planas įvykdytas 96 proc. Planuota gauti 6,6 milijono Lt, gauta – 6,3 milijono.
Nepaisant to, naujasis vaikų darželis be baldų neliks.
Viena bėda – ne bėda
Panašūs rūpesčiai pagėgiškius užgulė ir vaikų darželio teritorijoje tris pastatus tvarkant Vaikų globos namų auklėtiniams. Kad visi globotiniai, beje, iš Pagėgių krašto teritorijoje gyvenančių šeimų, netilps į šiuos tris namelius, rodos, jau aišku. Bet ir čia spaudžia ta pati bėda: reikia skubėti, ir čia šiemet reikia įsisavinti 2,7 milijono Lt, kuo greičiau užbaigti darbus, įkurdinti vaikus. O gaišaties irgi buvo, nes statybų bendrovė turėjo parengti techninį projektą… Istorija beveik analogiška kaip ir darželio.
Žinoma, kitos savivaldybės su pavydu kalba apie Pagėgius, mažą savivaldybę, šiemet investicijoms gavusią 3,4 milijono litų.
Kai kas supranta…
Pagėgių vaikų darželio teritorijoje statybininkai triūsia trijuose nameliuose, kur įsikurs Vaikų globos namai. Už šių namelių yra senas pastatas, kuriame šiuo metu glaudžiasi lopšelio-darželio vaikai. Anot darželio direktorės Nijolės Ulberkytės, vietoj keturių į dvi gerokai padidintas grupes kasdien susirenka iki 54 vaikų. Iki pietų vienoje grupėje dirba jau ne po dvi, bet po tris darbuotojas, tiek pat jų būna ir popietinėje pamainoje. Tad darželio darbuotojos neliko be darbo ar be algų, tačiau galbūt net 40 tėvų neturi galimybių naudotis lopšelio-darželio paslauga.
Švietimo skyriaus vedėja Virginija Sirvidienė patikino, kad naujoje vietoje įkurdinus darželį, bus viena grupe daugiau, čia tilps net 95 vaikai. Vedėja priminė, kad renovuojant Pagėgių A. Mackaus gimnaziją, irgi buvę nepatogumų: dalyje pastato vaikus mokė dviem pamainomis. O apie vaikų darželio tvarkymą tėvai buvę informuoti jau pavasarį.
„Prašėme tėvų, kad tie, kurie turi su kuo palikti vaikus, jų laikinai nevestų į darželį. Kai kas suprato“, – sakė V. Sirvidienė.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite