Pusiaužiemį bibliotekoje pasitiko eilėmis

Žiemai žengtelėjus į antrą pusę, prasideda nekantrus pavasario laukimas. Pamažėle tįsta šviesusis paros metas, kaip pasakytų senoliai – diena jau pailgėjo per avinuko šuolį. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko prisiminimų, apmąstymų kupini Pusiaužiemio skaitymai, dalyvavo Šilutės literatai, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos moksleiviai ir pedagogai.

Renginyje dalyvavo Šilutės literatai, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos moksleiviai ir pedagogai, miestelėnai.

Renginyje dalyvavo Šilutės literatai, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos moksleiviai ir pedagogai, miestelėnai.

 

Renginį pradėjo mokytoja Irena Arlauskienė, susirinkusiems papasakojusi apie pusiaužiemio papročius. Pusiaužiemis, kitaip Kirmių diena, Krikštai, Žynių diena – kalendoriaus taškas, reiškiantis perėjimą į naują būseną. Sakoma, kad šią dieną iš miego atsibunda meška, barsukas, ežys ir apsiverčia ant kito šono, o gyvatės, kirmėlės, žalčiai atgyja ir šliaužia į namus ragauti valgių. Mūsuose iš šių gyvių elgsenos ir kitų gamtos ženklų protėviai spręsdavę apie orą – ar laiku atkulniuos pavasaris, ar vėluodamas.
Gamtos ir žmogaus virsmas visuomet tampriai susijęs. Nuvytusi gėlė pavasarį atgyja nauju daigu, o amžinybėn išėjęs žmogus atgimsta paukščio čiulbesiu, gyvuoja artimųjų prisiminimuose, jo kadaise ištarti žodžiai sugrįžta kitų žmonių lūpomis. Pagerbiant prieš trejus metus išėjusio mokytojo ir kūrėjo Mintaro Smelevičiaus (1950 01 20-2013 01 21) atminimą, jo žodžiais ir eilėmis prabilo Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos moksleiviai ir pedagogai.

Poetė Dalia Žibaitienė susirinkusius pralinksmino nuotaikingomis eilėmis.

Poetė Dalia Žibaitienė susirinkusius pralinksmino nuotaikingomis eilėmis.

Pusiaužiemio pavakarę mokytoja Daiva Trijonienė teigė, kad galvojant apie Mintarą prisiminimai išnyra vienas po kito, juos galima verti lyg žemuoges ant smilgos: jis buvo stiprus, didelis žmogus, sunkiai tilpo į rėmus, nepaisė tam tikrų taisyklių, gyveno ir džiaugėsi gyvenimu. Anot jos, M. Smelevičius – tai mokytojas iš didžiosios raidės. Jai antrino mokytoja Elemana Skablauskienė, pacituodama šio garbaus žmogaus žodžius: „Aš – mokytojas. Tūkstantį kartų visiems sakysiu. Koks nors verslininkas pasakytų – durnius, šneka pinigų neturėdamas. Bet man nereikia pinigų“. Didžiausias M. Smelevičiaus turtas, be abejonės, buvo artimieji, draugai, mokiniai. Galime pasidžiaugti, kad visiems mums išliko svarbus šio mokytojo kūrybinis palikimas – knyga „Būsiu“ (išleista 2006 m.), kurioje sudėti dainų tekstai, eilėraščiai, rašyti nuo 1969 m. Visą pavakarę juos skaitė ir dainavo Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos moksleivės, mokytojai E. Skablauskienė ir Valteris Matulis, o pritarė visi susirinkusieji.
Pavakarę pratęsė Šilutės literatai: Anatolijus Žibaitis papasakojo apie kilusią idėją rašyti romaną; pedagogė, literatė, poetė Dalia Žibaitienė susirinkusius pralinksmino nuotaikingomis eilėmis; savo kūryba pasidalino jauna šilutiškė Simona Drungilaitė. Buvo skaitomi ir advokato Sigito Lebeckio parašyti eilėraščiai. Nors teisininkus mes įpratę laikyti „sausais“, tiksliais žmonėmis, kurių pasaulį sudaro tik faktai ir įstatyminiai punktai, brandi ir gili Sigito kūryba – geriausias įrodymas, kad tai nėra tiesa.

Visi renginio dalyviai gavo po ypatingą atminties dovaną – M. Smelevičiaus kūrybos knygą „Būsiu“.

Visi renginio dalyviai gavo po ypatingą atminties dovaną – M. Smelevičiaus kūrybos knygą „Būsiu“.

Vakaro metu pagerbtas a.a. mokytojo ir kūrėjo Mintaro Smelevičiaus atminimas. Jo žodžiais ir eilėmis prabilo Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos moksleivės.

Vakaro metu pagerbtas a.a. mokytojo ir kūrėjo Mintaro Smelevičiaus atminimas. Jo žodžiais ir eilėmis prabilo Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos moksleivės.

Pabaigoje visi renginio dalyviai gavo po ypatingą atminties dovaną – M. Smelevičiaus kūrybos knygą „Būsiu“. Mokytoja I. Arlauskienė pažymėjo, kad geriausia visą knygą perkaityti iškart nuo pradžios iki galo. Tuomet labiausiai atsiskleidžia lyrinio žmogaus dvasinis pasaulis, savęs ieškojimai ir atradimai. Vakaro dalyviai neskubėjo išsiskirstyti ir, prieš eidami į žiemišką šaltį, pokalbius pratęsė prie puodelio arbatos.

Parengė Ignė Zarambaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite