Pusiaužiemį bibliotekoje pasitiko eilėmis

Žiemai žengtelėjus į antrą pusę, prasideda nekantrus pavasario laukimas. Pamažėle tįsta šviesusis paros metas, kaip pasakytų senoliai – diena jau pailgėjo per avinuko šuolį. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko prisiminimų, apmąstymų kupini Pusiaužiemio skaitymai, dalyvavo Šilutės literatai, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos moksleiviai ir pedagogai.

Renginyje dalyvavo Šilutės literatai, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos moksleiviai ir pedagogai, miestelėnai.

Renginyje dalyvavo Šilutės literatai, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos moksleiviai ir pedagogai, miestelėnai.

 

Renginį pradėjo mokytoja Irena Arlauskienė, susirinkusiems papasakojusi apie pusiaužiemio papročius. Pusiaužiemis, kitaip Kirmių diena, Krikštai, Žynių diena – kalendoriaus taškas, reiškiantis perėjimą į naują būseną. Sakoma, kad šią dieną iš miego atsibunda meška, barsukas, ežys ir apsiverčia ant kito šono, o gyvatės, kirmėlės, žalčiai atgyja ir šliaužia į namus ragauti valgių. Mūsuose iš šių gyvių elgsenos ir kitų gamtos ženklų protėviai spręsdavę apie orą – ar laiku atkulniuos pavasaris, ar vėluodamas.
Gamtos ir žmogaus virsmas visuomet tampriai susijęs. Nuvytusi gėlė pavasarį atgyja nauju daigu, o amžinybėn išėjęs žmogus atgimsta paukščio čiulbesiu, gyvuoja artimųjų prisiminimuose, jo kadaise ištarti žodžiai sugrįžta kitų žmonių lūpomis. Pagerbiant prieš trejus metus išėjusio mokytojo ir kūrėjo Mintaro Smelevičiaus (1950 01 20-2013 01 21) atminimą, jo žodžiais ir eilėmis prabilo Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos moksleiviai ir pedagogai.

Poetė Dalia Žibaitienė susirinkusius pralinksmino nuotaikingomis eilėmis.

Poetė Dalia Žibaitienė susirinkusius pralinksmino nuotaikingomis eilėmis.

Pusiaužiemio pavakarę mokytoja Daiva Trijonienė teigė, kad galvojant apie Mintarą prisiminimai išnyra vienas po kito, juos galima verti lyg žemuoges ant smilgos: jis buvo stiprus, didelis žmogus, sunkiai tilpo į rėmus, nepaisė tam tikrų taisyklių, gyveno ir džiaugėsi gyvenimu. Anot jos, M. Smelevičius – tai mokytojas iš didžiosios raidės. Jai antrino mokytoja Elemana Skablauskienė, pacituodama šio garbaus žmogaus žodžius: „Aš – mokytojas. Tūkstantį kartų visiems sakysiu. Koks nors verslininkas pasakytų – durnius, šneka pinigų neturėdamas. Bet man nereikia pinigų“. Didžiausias M. Smelevičiaus turtas, be abejonės, buvo artimieji, draugai, mokiniai. Galime pasidžiaugti, kad visiems mums išliko svarbus šio mokytojo kūrybinis palikimas – knyga „Būsiu“ (išleista 2006 m.), kurioje sudėti dainų tekstai, eilėraščiai, rašyti nuo 1969 m. Visą pavakarę juos skaitė ir dainavo Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos moksleivės, mokytojai E. Skablauskienė ir Valteris Matulis, o pritarė visi susirinkusieji.
Pavakarę pratęsė Šilutės literatai: Anatolijus Žibaitis papasakojo apie kilusią idėją rašyti romaną; pedagogė, literatė, poetė Dalia Žibaitienė susirinkusius pralinksmino nuotaikingomis eilėmis; savo kūryba pasidalino jauna šilutiškė Simona Drungilaitė. Buvo skaitomi ir advokato Sigito Lebeckio parašyti eilėraščiai. Nors teisininkus mes įpratę laikyti „sausais“, tiksliais žmonėmis, kurių pasaulį sudaro tik faktai ir įstatyminiai punktai, brandi ir gili Sigito kūryba – geriausias įrodymas, kad tai nėra tiesa.

Visi renginio dalyviai gavo po ypatingą atminties dovaną – M. Smelevičiaus kūrybos knygą „Būsiu“.

Visi renginio dalyviai gavo po ypatingą atminties dovaną – M. Smelevičiaus kūrybos knygą „Būsiu“.

Vakaro metu pagerbtas a.a. mokytojo ir kūrėjo Mintaro Smelevičiaus atminimas. Jo žodžiais ir eilėmis prabilo Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos moksleivės.

Vakaro metu pagerbtas a.a. mokytojo ir kūrėjo Mintaro Smelevičiaus atminimas. Jo žodžiais ir eilėmis prabilo Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos moksleivės.

Pabaigoje visi renginio dalyviai gavo po ypatingą atminties dovaną – M. Smelevičiaus kūrybos knygą „Būsiu“. Mokytoja I. Arlauskienė pažymėjo, kad geriausia visą knygą perkaityti iškart nuo pradžios iki galo. Tuomet labiausiai atsiskleidžia lyrinio žmogaus dvasinis pasaulis, savęs ieškojimai ir atradimai. Vakaro dalyviai neskubėjo išsiskirstyti ir, prieš eidami į žiemišką šaltį, pokalbius pratęsė prie puodelio arbatos.

Parengė Ignė Zarambaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kiekvienas per metus išmetame apie 140 kg maisto

Per metus Lietuvoje prarandama 393,8 tūkst. tonų maisto. Vienam Lietuvos gyventojui per šį laiką tenka apie 141 kg iššvaistyto maisto. Daugiausia – net 86 kg – jis išmeta namuose.   Rugsėjo 29 d. jau trečią kartą minima Tarptautinė informavimo apie maisto švaistymą diena, kurios tikslas – atkreipti visuomenės ir verslo dėmesį į maisto švaistymo ir atliekų problemą. Maisto švaistymo mastai Lietuvoje paaiškėjo mokslininkams 2021 m. atlikus tyrimą „Maisto švaistymo ir maisto praradimų visoje maisto tiekimo grandinėje lygio ir  priežasčių nustatymas

Mirtys, apie kurių priežastis policija visuomenės neinformuoja

Tauragės apskrities VPK praneša apie aptiktus dviejų moterų kūnus. Rugsėjo 28 d. per pietus namuose Sokaičių k., Vilkyškių sen., Pagėgių sav., rastas moters, gim. 1960 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 62 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Rugsėjo 28 d. pavakare namuose Laisvės al., Šilutėje, rastas moters, gim. 1963 m., kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 59 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Per 28 rugsėjo dienas policija pranešė apie Šilutės rajone aptiktus 7 mirusių asmenų kūnus: 3 moterų ir

Lengvųjų automobilių žibintų remontas

Šiuolaikiniuose automobiliuose yra daugybė žibintų ir šviesos šaltinių, kiekvienas iš jų atlieka tam tikrą funkciją. Tai gali būti signalizavimas kitiems eismo dalyviams apie planuojamą arba atliekamą veiksmą kelyje, aplinkos matomumo didinimas arba užtikrinimas, jog pati transporto priemonė yra matoma kitiems. Pastarąją funkciją atlieka dienos šviesos žibintai, kurie pagal kelių eismo taisykles privalo būti įjungti transporto priemonėse, nepriklausomai nuo paros laiko ar matomumo kelyje. Toks sprendimas yra priimtas, nes automobilis su įjungtais žibintais yra gerokai labiau pastebimas, nei važiuojantis be jų

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

Taip pat skaitykite