Psichologiniai triukai verslo mokymuose
Rinkodaros esmė – suprasti žmones. Suprasdami, kaip žmonės mąsto ir apdoroja informaciją, galite sukurti rinkodaros strategiją, kuri būtų daug veiksmingesnė norint pasiekti tikslinę rinką.
Profesionalių lektorių vedami specialūs seminarai yra skirti išmokyti jus psichologinių rinkodaros triukų, kuriuos galėsite naudoti, kad įsiskverbtumėte į vartotojų mintis ir paveiktumėte jų sprendimus.
Aptarkime pagrindines psichologinės rinkodaros gudrybes, kurios padės jums iš naujo apibrėžti savo verslo strategiją.
Trys psichologinės rinkodaros gudrybės, kuriomis galite paveikti savo vartotojus
- Socialiniai įrodymai
Socialinis įrodymas – tai psichologinės rinkodaros triukas, kuriuo naudojantis socialinės įtakos galia žmonės įtikinami imtis veiksmų. Jis grindžiamas idėja, kad žmonės yra labiau linkę ką nors daryti, jei mato, kad tai daro kiti.
Tai dažnai daroma pasitelkiant įtakingus asmenis ir įžymybes, kurie teigiamai atsiliepia apie produktus. Vartotojai linkę labiau pasitikėti jų nuomone, tai lemia jų sprendimą pirkti produktą ar ne.
Pavyzdžiui, jei bandote parduoti gaminį, kaip socialinį įrodymą galite naudoti rodydami klientų atsiliepimus arba apžvalgas. Taip pat galite naudotis socialine žiniasklaida, kad parodytumėte, jog kiti žmonės naudoja jūsų produktą ir juo džiaugiasi.
- Stoka
Stoka – tai psichologinis rinkodaros triukas, kuriuo pasinaudojant pasiūlos ir paklausos galia žmonės įtikinami imtis veiksmų. Jis grindžiamas idėja, kad žmonės labiau linkę ko nors norėti, jei jų pasiūla yra ribota.
Pavyzdžiui, jei parduodate produktą, kuris turi didelę paklausą, galite pasinaudoti apribodami jo kiekį, kurį gali įsigyti kiekvienas asmuo. Taip pat galite naudoti trūkumą siūlydami nuolaidas tik ribotą laiką.
- Abipusiškumas
Abipusiškumas – tai psichologinės rinkodaros triukas, kuriuo pasinaudojant dovanojimo ir gavimo galia žmonės įtikinami imtis veiksmų. Jis grindžiamas idėja, kad žmonės yra labiau linkę ką nors padaryti dėl jūsų, jei jūs patys ką nors padarėte dėl jų.
Pavyzdžiui, parduodami naują gaminį galite pasinaudoti abipusiškumo principu ir pasiūlyti nemokamą pavyzdį arba nemokamą bandomąjį laikotarpį. Abipusiškumą taip pat galite naudoti siūlydami nuolaidą už rekomendacijas. Tikėtina, kad dėl to atsiras nuolatinių klientų.
Kartu šios trys rinkodaros gudrybės gali iš esmės pakeisti jūsų rinkodaros strategiją ir gerokai padidinti pajamas.
pr2023/158