Psichologiniai triukai verslo mokymuose

Rinkodaros esmė – suprasti žmones. Suprasdami, kaip žmonės mąsto ir apdoroja informaciją, galite sukurti rinkodaros strategiją, kuri būtų daug veiksmingesnė norint pasiekti tikslinę rinką.

Profesionalių lektorių vedami specialūs seminarai yra skirti išmokyti jus psichologinių rinkodaros triukų, kuriuos galėsite naudoti, kad įsiskverbtumėte į vartotojų mintis ir paveiktumėte jų sprendimus.

Aptarkime pagrindines psichologinės rinkodaros gudrybes, kurios padės jums iš naujo apibrėžti savo verslo strategiją. 

Trys psichologinės rinkodaros gudrybės, kuriomis galite paveikti savo vartotojus

  1. Socialiniai įrodymai

Socialinis įrodymas – tai psichologinės rinkodaros triukas, kuriuo naudojantis socialinės įtakos galia žmonės įtikinami imtis veiksmų. Jis grindžiamas idėja, kad žmonės yra labiau linkę ką nors daryti, jei mato, kad tai daro kiti.

Tai dažnai daroma pasitelkiant įtakingus asmenis ir įžymybes, kurie teigiamai atsiliepia apie produktus. Vartotojai linkę labiau pasitikėti jų nuomone, tai lemia jų sprendimą pirkti produktą ar ne.

Pavyzdžiui, jei bandote parduoti gaminį, kaip socialinį įrodymą galite naudoti rodydami klientų atsiliepimus arba apžvalgas. Taip pat galite naudotis socialine žiniasklaida, kad parodytumėte, jog kiti žmonės naudoja jūsų produktą ir juo džiaugiasi.

  1. Stoka

Stoka – tai psichologinis rinkodaros triukas, kuriuo pasinaudojant pasiūlos ir paklausos galia žmonės įtikinami imtis veiksmų. Jis grindžiamas idėja, kad žmonės labiau linkę ko nors norėti, jei jų pasiūla yra ribota.

Pavyzdžiui, jei parduodate produktą, kuris turi didelę paklausą, galite pasinaudoti apribodami jo kiekį, kurį gali įsigyti kiekvienas asmuo. Taip pat galite naudoti trūkumą siūlydami nuolaidas tik ribotą laiką.

  1. Abipusiškumas

Abipusiškumas – tai psichologinės rinkodaros triukas, kuriuo pasinaudojant dovanojimo ir gavimo galia žmonės įtikinami imtis veiksmų. Jis grindžiamas idėja, kad žmonės yra labiau linkę ką nors padaryti dėl jūsų, jei jūs patys ką nors padarėte dėl jų.

Pavyzdžiui, parduodami naują gaminį galite pasinaudoti abipusiškumo principu ir pasiūlyti nemokamą pavyzdį arba nemokamą bandomąjį laikotarpį. Abipusiškumą taip pat galite naudoti siūlydami nuolaidą už rekomendacijas. Tikėtina, kad dėl to atsiras nuolatinių klientų.

Kartu šios trys rinkodaros gudrybės gali iš esmės pakeisti jūsų rinkodaros strategiją ir gerokai padidinti pajamas.

pr2023/158

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje atidaryta garsoteka. Kas tai?

Ilgai puoselėta bibliotekos kolektyvo mintis bibliotekoje įkurti kampelį, kur būtų galima ne tik skaityti, bet ir klausytis knygų, poezijos, kraštiečių kūrybos ar atsiminimų, jau materializuota. Rugsėjo 26-os popietę į Vydūno viešosios bibliotekos naujai įkurtos garsotekos atidarymą rinkosi bičiuliai ir svečiai. Planuojama, jog ši erdvė suteiks galimybę skaityti tiems, kurie to daryti negali dėl regėjimo ar kitų problemų, ar tiesiog norintiems atsipūsti nuo kasdienybės. Ši erdvė taipogi galės tapti patogia darbo vieta lankytojams: studentams, mokiniams ar dirbantiesiems. Garsoteka bus nuolat plečiama,

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė. Specialistų teigimu, atmintį, kaip ir kūną, reikia nuolat lavinti. Geriausiai tai atliekame kokybiškai išsimiegodami, būdami fiziškai aktyvūs, subalansuotai maitindamiesi ir kontroliuodami stresą. Pasak Šeškinės poliklinikos medicinos psichologės Monikos Zarembaitės, atmintis žmogui yra labai svarbi. Be jos ne tik nieko neišmoktume, bet ir neprisimintume pernykščių vasaros atostogų

Tyrimas: ketvirtadalis į pensiją išėjusių lietuvių planuoja dirbti toliau

25 proc. arba lygiai ketvirtadalis lietuvių, pasiekę pensinį amžių, ketina ir toliau dirbti bent dalį darbo dienos, rodo Baltijos šalių gyventojų apklausos duomenys. Beveik pusė jų – 12 proc. – planuoja likti dirbti pilnu etatu. Psichologų teigimu, pasilikti darbe sulaukus pensijos gyventojus skatina kompleksinės priežastys, tarp kurių finansinis saugumas – nėra vienintelė. „Citadele“ banko užsakymu „Norstat“ atliktos reprezentatyvios gyventojų apklausos duomenys rodo, kad Lietuvoje, sulaukę pensinio amžiaus pilnu etatu planuoja dirbti 12 proc., o dalį etato – 13 proc. gyventojų.

Apmokės gydymo įstaigoms viršsutartines paslaugas

Siekiant gerinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą pacientams, numatoma gydymo įstaigoms apmokėti visas šiais metais virš sutarties suteiktas ambulatorines, dienos stacionaro bei dienos chirurgijos  ir slaugos paslaugas. Tam bus skirtos reikiamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšos. Tikimasi, jog šis sprendimas paskatins gydymo įstaigas priimti daugiau naujų pacientų, trumpės paslaugų laukimo eilės. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad vykdomas pažadas, duotas gydymo įstaigoms, didesne apimtimi apmokėti už suteiktas sveikatos paslaugas, taip sprendžiant eilių problemą. „Po pandemijos sveikatos apsaugos sistema susidūrė su

Taip pat skaitykite