Prognozuojama šlapdriba ir plikledis. Reikės pasisaugoti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja, kokie orai bus šią savaitę – gruodžio 5-9 dienomis.

Gruodžio 5 d., pirmadienį, bus apniukę, šiaurės rytiniuose rajonuose lengvai pasnyguriuos, vakarop pietvakarinį šalies pakraštį pasieks šiltesnis ir drėgnesnis oras. Čia prasidės atodrėkis: dulksnos, lynos, formuosis lijundra ir plikledis. Prie jūros bus iki 1 laipsnio šilumos. Vėjas bus vidutinio stiprumo.

Gruodžio 6 d., antradienį, galimą sniegą keis šlapdriba ir lietus. Naktį lijundra ir plikledis išplis daugelyje vietovių, dieną daugiausia laikysis šiauriniame ir rytiniame Lietuvos pakraštyje. Bus slidu. Temperatūra žemiausia bus nakties pradžioje ir svyruos nuo 1 iki 6 laipsnių šalčio, nakties metu po truputį šils. Dieną jau vyraus silpnai teigiama temperatūra, nežymus šaltukas tikėtinas tik kai kur šiauriniuose ir rytiniuose rajonuose.

Gruodžio 7 d., trečiadienį, gausės kritulių. Pajūryje maišysis šlapdriba ir lietus, toliau nuo jūros kris daugiausia šlapdriba ir sniegas. Vietomis formuosis lijundra, plikledis. Dieną, sustiprėjus vėjui, kai kur galima trumpa pūga. Vėjas sustiprės iki 7-12 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Temperatūra naktį pasiskirstys nuo 3 laipsnių šalčio rytiniuose rajonuose iki 2 laipsnių šilumos pajūryje, dieną oras sušils iki 4 laipsnių.

Gruodžio 8 d., ketvirtadienį, šlapdriba ir sniegas numatomi daugelyje šalies vietovių, o dieną labiausiai tikėtini vakarinėje Lietuvos pusėje. Vėjas bus smarkokas, pajūryje gūsiai sieks 15-20 m/s. Temperatūra naktį ir dieną visame krašte keisis mažai, svyruos apie 0 laipsnių.

Gruodžio 9 d., penktadienį, naktį kritulių bus nedaug. Vėjas aprims. Naktį bus iki 1-6 laipsnių šalčio, todėl formuosis plikledis. Dieną iš pietų atplauks krituliai, kurie iki vakaro apims visą kraštą. Vėl snigs, kris šlapdriba, bus slidu. Vėjas vėl stiprės. Temperatūra dieną bus artima 0 laipsnių.

Savaitgalį, išskyrus šeštadienio naktį, kritulių gali būti nedaug. Vėjas pamažu rims. Šeštadienį temperatūra dar nedaug nutols nuo 0, o sekmadienį jau turėtų truputį pašalti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite