Privačių miškų savininkų laukia naujas mokestis

Šilutės miškų urėdijai priklausančios Rambyno girininkijos girininkas Ričardas Mažutis pasidžiaugė, kad šie metai bus užbaigti sėkmingai. Iki metų galo bus įgyvendinti visi suplanuoti darbai ir užsibrėžti tikslai. Kalbėdamas apie naujoves girininkas pridūrė, kad privačių miškų savininkai nuo kitų metų turės mokėti 5 proc. mokestį nuo pajamų už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką.

Ilgametis Rambyno girininkijos girininkas Ričardas Mažutis.

Niokoja kelius

Daugybę diskusijų sukėlusią tvarką dėl minėtojo mokesčio Vyriausybė patvirtino gruodžio 3 d. Surinktos lėšos pateks į valstybės biudžetą ir bus naudojamos bendrosioms miškų reikmėms finansuoti. Pagal naująją tvarką smulkieji miškų valdytojai mokestį mokėtų už kalendorinius metus, o juridiniai asmenys, nuolat verslaujantys miškuose ir parduodantys medieną, mokestį mokės kiekvieną mėnesį.
Dažni atvejai, kai privačių miškų savininkai, ištraukdami ar išveždami medieną, apgadina miško kelius ir, žinoma, jų netaiso, lėmė valstybės sprendimą juos apmokestinti papildomu 5 proc. dydžio tarifu. Valstybinių miškų urėdijos savo ruožtu miškams inventorizuoti, valstybinei miškų priešgaisrinei sistemai organizuoti ir išlaikyti, stichinių nelaimių padariniams, masinių ligų ir kenkėjų židiniams likviduoti, miško keliams tiesti ir prižiūrėti, privačių miškų savininkams konsultuoti ir mokyti kasmet atseikėja 15 proc. pajamų mokestį.
„Rambyno girininkijos miškuose yra bene daugiausiai gruntinių kelių. Nors jie yra lengviau pažeidžiami nei žvyrkeliai, jų būklė yra gera ir visi jie yra pravažiuojami. Rambyno girininkijos teritorijoje nedaug privataus miško – per 160 hektarų, todėl dėl privatininkų problemų nekyla. Miškus jie kerta pašalus, todėl miško keliai dėl to nenukenčia.
Galbūt miško keliai labiau nukenčia kitose girininkijose, kur yra daugiau privataus miško plotų ir juose veikiančių miško kirtimą organizuojančių įmonių. Belieka pasidžiaugti, kad Rambyno girininkijoje privatininkai prižiūrėdami bei valydami savo miškus tai daro įstatymų numatyta tvarka gavę reikiamus leidimus. Dėl įvesto naujo mokesčio gyventojai į mūsų girininkiją kol kas dar nesikreipė. Greičiausiai jiems klausimų iškils vėliau, kai reikės mokėti tą mokestį“, – situaciją komentavo Rambyno girininkijos girininkas R. Mažutis.
Nuolatiniai darbai
Pasak R. Mažučio, Rambyno girininkija miško tvarkymo darbus atlieka ištisus metus. Vasarai baigiantis, nuo rugpjūčio pradedama kirsti miškus, šie darbai trunka iki pat kovo. Įgyvendindama šių metų planus, Rambyno girininkija prikirto per 5000 kub. m. medienos.
Pavasarį prasideda miško atsodinimo darbai. Daugiausiai atsodinama eglaičių ir pušaičių. Atsodinama pagal tai, kokios rūšies medžiai iškirsti ir koks yra vyraujantis dirvožemis. Vasarą daugiausiai dėmesio tenka skirti priešgaisrinei saugai.
Rambyno girininkijos teritorijoje yra įsikūręs Rambyno regioninis parkas. Nemaža girininkijos miškų dalis yra saugomos teritorijos, draustiniai, kur tvarką miške palaikyti padeda griežtesni apribojimai bei įstatymai. R. Mažutis sakė, jog daugumoje Rambyno girininkijos poilsio aikštelių yra įrengtos šiukšliadėžės, tad poilsiautojai šiukšlių bet kur nepalieka.
Rambyno girininkijos plotuose medžioja dviejų burelių medžiotojai – Rambyno ir Santakos. Anot girininko, medžiotojai savo plotus prižiūri rūpestingai. Medžiotojai kreipiasi į girinkiją, atsiklausdami, kur galima statyti bokštelius ir t. t.
Iš Klaipėdos rajono Vanagų kaimo kilęs R. Mažutis savo darbo karjerą pradėjo Šilutės miškų urėdijos Kintų girininkijoje, kur 4 metus dirbo girininko pavaduotoju. Vėliau buvo paskirtas Rambyno girininkijos girininku. Tada girininko pareigybė buvo sudvejinta, tad R. Mažutis kartu ėjo ir Rambyno regioninio parko direktoriaus pareigas.
Pernai R. Mažučiui suteikta pirma kvalifikacinė girininko klasė. Balandį sukaks 19 metų, kai Ričardas Mažutis dirba Šilutės miškų urėdijai pavaldžiose girininkijose.
Rambyno girininkijos girininkas yra baigęs tuometinę Lietuvos žemės ūkio akademiją, kur įgijo miškų ūkio inžinieriaus specialybę. R. Mažutis su žmona Jūrate augina 4 sūnus. Šeima aktyviai dalyvauja šios bendruomenės gyvenime.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir šią savaitę sinoptikai žada lietaus, o šilumos – iki 25 laipsnių

Ši savaitė ir Šilutės krašte prasidėjo vis su lietumi, netrūko saulės ir vėjo. Tačiau karščių jau nebėra. Pirmadienį, rugpjūčio 2 d., itin drėgnus orus atnešęs ciklonas po truputį keliavo šiaurinių platumų link. Buvo ir lietaus, tačiau negausiai, o šilumos irgi netrūko. Rugpjūčio 3-ios, antradienio, naktį vietomis trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, pajūryje – šiaurės vakarų 7-12 m/s, pajūryje gūsiai 15-17 m/s. Žemiausia temperatūra 10-15, pajūryje 16-18 laipsnių. Dieną daug kur trumpas lietus, vietomis su perkūnija. Vėjas

Jau pradeda žydėti rykštenės: skinkite negailėdami

Pievos ir patvoriai jau geltonuoja – pradeda žydėti rykštenės. Jos mėgstamos dėl ryškios spalvos, be to, ilgai laikosi pamerktos. Aplinkosaugininkai ragina šį invazinį augalą skinti kad ir glėbiais – taip sumažinsime jo paplitimą. Tačiau įspėja nuvytusių žiedynų nemesti kur pakliuvo, tik į kompostavimo įrenginius ar žaliųjų atliekų aikšteles, kad nepaplistų sėklos. Į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą šiuo metu įtrauktos trys rykštenių rūšys: kanadinė rykštenė, aukštoji rykštenė ir didžioji (vėlyvoji) rykštenė.Jos pradeda žydėti apie vasaros vidurį, o baigia rudenį. Visos jos

Pagerbkite tikrą Mokytoją – teikite kandidatūras „Metų mokytojo“ premijai gauti

Šilutės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą įsteigti „Metų mokytojo“ nominaciją. Galbūt nėra svarbiausia dovana, piniginė premija. Svarbiausia, kad krašto bendruomenei suteikta proga iš geriausių mokytojų pasiūlyti kandidatūras ir švęsti, džiaugtis per iškilmes, kai bus pagerbiamas „Metų mokytojas“. Savivaldybė, kviesdama teikti kandidatūras, interneto svetainėje tikina neabejojanti, kad jūsų mokykloje yra tas išskirtinis – pilietiškas, inovatyvus, jaunąją kartą įkvėpti gebantis, kolegas motyvuojantis ir bendruomenę buriantis Mokytojas. Jei taip – kviečiame jį nominuoti, užpildant nustatytos formos rekomendaciją, kartu pateikiant kandidato sutikimą dėl asmens

Pratęsiamas išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminas nedidelių saulės elektrinių įsigijimui

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d. Įgyvendinimo terminas pratęstas pareiškėjams 2020 m. liepos mėn. teikusiems paraiškas kompensacinei išmokai pagal priemonę „AIE namų ūkiams (įsigijimas iš elektrinių parkų)“ gauti. Sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į gausų pateiktų paraiškų skaičių ir karantino metu sulėtėjusį reikalingų dokumentų tvarkymo procesą, neigiamą COVID-19 pandemijos poveikį elektrinių parkų

Taip pat skaitykite