Privačių miškų savininkų laukia naujas mokestis

Šilutės miškų urėdijai priklausančios Rambyno girininkijos girininkas Ričardas Mažutis pasidžiaugė, kad šie metai bus užbaigti sėkmingai. Iki metų galo bus įgyvendinti visi suplanuoti darbai ir užsibrėžti tikslai. Kalbėdamas apie naujoves girininkas pridūrė, kad privačių miškų savininkai nuo kitų metų turės mokėti 5 proc. mokestį nuo pajamų už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką.

Ilgametis Rambyno girininkijos girininkas Ričardas Mažutis.

Niokoja kelius

Daugybę diskusijų sukėlusią tvarką dėl minėtojo mokesčio Vyriausybė patvirtino gruodžio 3 d. Surinktos lėšos pateks į valstybės biudžetą ir bus naudojamos bendrosioms miškų reikmėms finansuoti. Pagal naująją tvarką smulkieji miškų valdytojai mokestį mokėtų už kalendorinius metus, o juridiniai asmenys, nuolat verslaujantys miškuose ir parduodantys medieną, mokestį mokės kiekvieną mėnesį.
Dažni atvejai, kai privačių miškų savininkai, ištraukdami ar išveždami medieną, apgadina miško kelius ir, žinoma, jų netaiso, lėmė valstybės sprendimą juos apmokestinti papildomu 5 proc. dydžio tarifu. Valstybinių miškų urėdijos savo ruožtu miškams inventorizuoti, valstybinei miškų priešgaisrinei sistemai organizuoti ir išlaikyti, stichinių nelaimių padariniams, masinių ligų ir kenkėjų židiniams likviduoti, miško keliams tiesti ir prižiūrėti, privačių miškų savininkams konsultuoti ir mokyti kasmet atseikėja 15 proc. pajamų mokestį.
„Rambyno girininkijos miškuose yra bene daugiausiai gruntinių kelių. Nors jie yra lengviau pažeidžiami nei žvyrkeliai, jų būklė yra gera ir visi jie yra pravažiuojami. Rambyno girininkijos teritorijoje nedaug privataus miško – per 160 hektarų, todėl dėl privatininkų problemų nekyla. Miškus jie kerta pašalus, todėl miško keliai dėl to nenukenčia.
Galbūt miško keliai labiau nukenčia kitose girininkijose, kur yra daugiau privataus miško plotų ir juose veikiančių miško kirtimą organizuojančių įmonių. Belieka pasidžiaugti, kad Rambyno girininkijoje privatininkai prižiūrėdami bei valydami savo miškus tai daro įstatymų numatyta tvarka gavę reikiamus leidimus. Dėl įvesto naujo mokesčio gyventojai į mūsų girininkiją kol kas dar nesikreipė. Greičiausiai jiems klausimų iškils vėliau, kai reikės mokėti tą mokestį“, – situaciją komentavo Rambyno girininkijos girininkas R. Mažutis.
Nuolatiniai darbai
Pasak R. Mažučio, Rambyno girininkija miško tvarkymo darbus atlieka ištisus metus. Vasarai baigiantis, nuo rugpjūčio pradedama kirsti miškus, šie darbai trunka iki pat kovo. Įgyvendindama šių metų planus, Rambyno girininkija prikirto per 5000 kub. m. medienos.
Pavasarį prasideda miško atsodinimo darbai. Daugiausiai atsodinama eglaičių ir pušaičių. Atsodinama pagal tai, kokios rūšies medžiai iškirsti ir koks yra vyraujantis dirvožemis. Vasarą daugiausiai dėmesio tenka skirti priešgaisrinei saugai.
Rambyno girininkijos teritorijoje yra įsikūręs Rambyno regioninis parkas. Nemaža girininkijos miškų dalis yra saugomos teritorijos, draustiniai, kur tvarką miške palaikyti padeda griežtesni apribojimai bei įstatymai. R. Mažutis sakė, jog daugumoje Rambyno girininkijos poilsio aikštelių yra įrengtos šiukšliadėžės, tad poilsiautojai šiukšlių bet kur nepalieka.
Rambyno girininkijos plotuose medžioja dviejų burelių medžiotojai – Rambyno ir Santakos. Anot girininko, medžiotojai savo plotus prižiūri rūpestingai. Medžiotojai kreipiasi į girinkiją, atsiklausdami, kur galima statyti bokštelius ir t. t.
Iš Klaipėdos rajono Vanagų kaimo kilęs R. Mažutis savo darbo karjerą pradėjo Šilutės miškų urėdijos Kintų girininkijoje, kur 4 metus dirbo girininko pavaduotoju. Vėliau buvo paskirtas Rambyno girininkijos girininku. Tada girininko pareigybė buvo sudvejinta, tad R. Mažutis kartu ėjo ir Rambyno regioninio parko direktoriaus pareigas.
Pernai R. Mažučiui suteikta pirma kvalifikacinė girininko klasė. Balandį sukaks 19 metų, kai Ričardas Mažutis dirba Šilutės miškų urėdijai pavaldžiose girininkijose.
Rambyno girininkijos girininkas yra baigęs tuometinę Lietuvos žemės ūkio akademiją, kur įgijo miškų ūkio inžinieriaus specialybę. R. Mažutis su žmona Jūrate augina 4 sūnus. Šeima aktyviai dalyvauja šios bendruomenės gyvenime.

Simonas SKUTULAS

Hits: 51

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite