Privačių miškų savininkų laukia naujas mokestis

Šilutės miškų urėdijai priklausančios Rambyno girininkijos girininkas Ričardas Mažutis pasidžiaugė, kad šie metai bus užbaigti sėkmingai. Iki metų galo bus įgyvendinti visi suplanuoti darbai ir užsibrėžti tikslai. Kalbėdamas apie naujoves girininkas pridūrė, kad privačių miškų savininkai nuo kitų metų turės mokėti 5 proc. mokestį nuo pajamų už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką.

Ilgametis Rambyno girininkijos girininkas Ričardas Mažutis.

Niokoja kelius

Daugybę diskusijų sukėlusią tvarką dėl minėtojo mokesčio Vyriausybė patvirtino gruodžio 3 d. Surinktos lėšos pateks į valstybės biudžetą ir bus naudojamos bendrosioms miškų reikmėms finansuoti. Pagal naująją tvarką smulkieji miškų valdytojai mokestį mokėtų už kalendorinius metus, o juridiniai asmenys, nuolat verslaujantys miškuose ir parduodantys medieną, mokestį mokės kiekvieną mėnesį.
Dažni atvejai, kai privačių miškų savininkai, ištraukdami ar išveždami medieną, apgadina miško kelius ir, žinoma, jų netaiso, lėmė valstybės sprendimą juos apmokestinti papildomu 5 proc. dydžio tarifu. Valstybinių miškų urėdijos savo ruožtu miškams inventorizuoti, valstybinei miškų priešgaisrinei sistemai organizuoti ir išlaikyti, stichinių nelaimių padariniams, masinių ligų ir kenkėjų židiniams likviduoti, miško keliams tiesti ir prižiūrėti, privačių miškų savininkams konsultuoti ir mokyti kasmet atseikėja 15 proc. pajamų mokestį.
„Rambyno girininkijos miškuose yra bene daugiausiai gruntinių kelių. Nors jie yra lengviau pažeidžiami nei žvyrkeliai, jų būklė yra gera ir visi jie yra pravažiuojami. Rambyno girininkijos teritorijoje nedaug privataus miško – per 160 hektarų, todėl dėl privatininkų problemų nekyla. Miškus jie kerta pašalus, todėl miško keliai dėl to nenukenčia.
Galbūt miško keliai labiau nukenčia kitose girininkijose, kur yra daugiau privataus miško plotų ir juose veikiančių miško kirtimą organizuojančių įmonių. Belieka pasidžiaugti, kad Rambyno girininkijoje privatininkai prižiūrėdami bei valydami savo miškus tai daro įstatymų numatyta tvarka gavę reikiamus leidimus. Dėl įvesto naujo mokesčio gyventojai į mūsų girininkiją kol kas dar nesikreipė. Greičiausiai jiems klausimų iškils vėliau, kai reikės mokėti tą mokestį“, – situaciją komentavo Rambyno girininkijos girininkas R. Mažutis.
Nuolatiniai darbai
Pasak R. Mažučio, Rambyno girininkija miško tvarkymo darbus atlieka ištisus metus. Vasarai baigiantis, nuo rugpjūčio pradedama kirsti miškus, šie darbai trunka iki pat kovo. Įgyvendindama šių metų planus, Rambyno girininkija prikirto per 5000 kub. m. medienos.
Pavasarį prasideda miško atsodinimo darbai. Daugiausiai atsodinama eglaičių ir pušaičių. Atsodinama pagal tai, kokios rūšies medžiai iškirsti ir koks yra vyraujantis dirvožemis. Vasarą daugiausiai dėmesio tenka skirti priešgaisrinei saugai.
Rambyno girininkijos teritorijoje yra įsikūręs Rambyno regioninis parkas. Nemaža girininkijos miškų dalis yra saugomos teritorijos, draustiniai, kur tvarką miške palaikyti padeda griežtesni apribojimai bei įstatymai. R. Mažutis sakė, jog daugumoje Rambyno girininkijos poilsio aikštelių yra įrengtos šiukšliadėžės, tad poilsiautojai šiukšlių bet kur nepalieka.
Rambyno girininkijos plotuose medžioja dviejų burelių medžiotojai – Rambyno ir Santakos. Anot girininko, medžiotojai savo plotus prižiūri rūpestingai. Medžiotojai kreipiasi į girinkiją, atsiklausdami, kur galima statyti bokštelius ir t. t.
Iš Klaipėdos rajono Vanagų kaimo kilęs R. Mažutis savo darbo karjerą pradėjo Šilutės miškų urėdijos Kintų girininkijoje, kur 4 metus dirbo girininko pavaduotoju. Vėliau buvo paskirtas Rambyno girininkijos girininku. Tada girininko pareigybė buvo sudvejinta, tad R. Mažutis kartu ėjo ir Rambyno regioninio parko direktoriaus pareigas.
Pernai R. Mažučiui suteikta pirma kvalifikacinė girininko klasė. Balandį sukaks 19 metų, kai Ričardas Mažutis dirba Šilutės miškų urėdijai pavaldžiose girininkijose.
Rambyno girininkijos girininkas yra baigęs tuometinę Lietuvos žemės ūkio akademiją, kur įgijo miškų ūkio inžinieriaus specialybę. R. Mažutis su žmona Jūrate augina 4 sūnus. Šeima aktyviai dalyvauja šios bendruomenės gyvenime.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite