Privačių miškų savininkų laukia naujas mokestis

Šilutės miškų urėdijai priklausančios Rambyno girininkijos girininkas Ričardas Mažutis pasidžiaugė, kad šie metai bus užbaigti sėkmingai. Iki metų galo bus įgyvendinti visi suplanuoti darbai ir užsibrėžti tikslai. Kalbėdamas apie naujoves girininkas pridūrė, kad privačių miškų savininkai nuo kitų metų turės mokėti 5 proc. mokestį nuo pajamų už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką.

Ilgametis Rambyno girininkijos girininkas Ričardas Mažutis.

Niokoja kelius

Daugybę diskusijų sukėlusią tvarką dėl minėtojo mokesčio Vyriausybė patvirtino gruodžio 3 d. Surinktos lėšos pateks į valstybės biudžetą ir bus naudojamos bendrosioms miškų reikmėms finansuoti. Pagal naująją tvarką smulkieji miškų valdytojai mokestį mokėtų už kalendorinius metus, o juridiniai asmenys, nuolat verslaujantys miškuose ir parduodantys medieną, mokestį mokės kiekvieną mėnesį.
Dažni atvejai, kai privačių miškų savininkai, ištraukdami ar išveždami medieną, apgadina miško kelius ir, žinoma, jų netaiso, lėmė valstybės sprendimą juos apmokestinti papildomu 5 proc. dydžio tarifu. Valstybinių miškų urėdijos savo ruožtu miškams inventorizuoti, valstybinei miškų priešgaisrinei sistemai organizuoti ir išlaikyti, stichinių nelaimių padariniams, masinių ligų ir kenkėjų židiniams likviduoti, miško keliams tiesti ir prižiūrėti, privačių miškų savininkams konsultuoti ir mokyti kasmet atseikėja 15 proc. pajamų mokestį.
„Rambyno girininkijos miškuose yra bene daugiausiai gruntinių kelių. Nors jie yra lengviau pažeidžiami nei žvyrkeliai, jų būklė yra gera ir visi jie yra pravažiuojami. Rambyno girininkijos teritorijoje nedaug privataus miško – per 160 hektarų, todėl dėl privatininkų problemų nekyla. Miškus jie kerta pašalus, todėl miško keliai dėl to nenukenčia.
Galbūt miško keliai labiau nukenčia kitose girininkijose, kur yra daugiau privataus miško plotų ir juose veikiančių miško kirtimą organizuojančių įmonių. Belieka pasidžiaugti, kad Rambyno girininkijoje privatininkai prižiūrėdami bei valydami savo miškus tai daro įstatymų numatyta tvarka gavę reikiamus leidimus. Dėl įvesto naujo mokesčio gyventojai į mūsų girininkiją kol kas dar nesikreipė. Greičiausiai jiems klausimų iškils vėliau, kai reikės mokėti tą mokestį“, – situaciją komentavo Rambyno girininkijos girininkas R. Mažutis.
Nuolatiniai darbai
Pasak R. Mažučio, Rambyno girininkija miško tvarkymo darbus atlieka ištisus metus. Vasarai baigiantis, nuo rugpjūčio pradedama kirsti miškus, šie darbai trunka iki pat kovo. Įgyvendindama šių metų planus, Rambyno girininkija prikirto per 5000 kub. m. medienos.
Pavasarį prasideda miško atsodinimo darbai. Daugiausiai atsodinama eglaičių ir pušaičių. Atsodinama pagal tai, kokios rūšies medžiai iškirsti ir koks yra vyraujantis dirvožemis. Vasarą daugiausiai dėmesio tenka skirti priešgaisrinei saugai.
Rambyno girininkijos teritorijoje yra įsikūręs Rambyno regioninis parkas. Nemaža girininkijos miškų dalis yra saugomos teritorijos, draustiniai, kur tvarką miške palaikyti padeda griežtesni apribojimai bei įstatymai. R. Mažutis sakė, jog daugumoje Rambyno girininkijos poilsio aikštelių yra įrengtos šiukšliadėžės, tad poilsiautojai šiukšlių bet kur nepalieka.
Rambyno girininkijos plotuose medžioja dviejų burelių medžiotojai – Rambyno ir Santakos. Anot girininko, medžiotojai savo plotus prižiūri rūpestingai. Medžiotojai kreipiasi į girinkiją, atsiklausdami, kur galima statyti bokštelius ir t. t.
Iš Klaipėdos rajono Vanagų kaimo kilęs R. Mažutis savo darbo karjerą pradėjo Šilutės miškų urėdijos Kintų girininkijoje, kur 4 metus dirbo girininko pavaduotoju. Vėliau buvo paskirtas Rambyno girininkijos girininku. Tada girininko pareigybė buvo sudvejinta, tad R. Mažutis kartu ėjo ir Rambyno regioninio parko direktoriaus pareigas.
Pernai R. Mažučiui suteikta pirma kvalifikacinė girininko klasė. Balandį sukaks 19 metų, kai Ričardas Mažutis dirba Šilutės miškų urėdijai pavaldžiose girininkijose.
Rambyno girininkijos girininkas yra baigęs tuometinę Lietuvos žemės ūkio akademiją, kur įgijo miškų ūkio inžinieriaus specialybę. R. Mažutis su žmona Jūrate augina 4 sūnus. Šeima aktyviai dalyvauja šios bendruomenės gyvenime.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Augintinių ženklinimo ABC: kam, kaip ir kodėl to reikia?

Bela, Luna, Simba, Pūkis, Pupa, Maja, Rikis, Tobis, Murkis, Puma, Nika, Arčis, Gučis – populiariausi kačių ir šunų, registruotų Gyvūnų augintinių registre, vardai. Jūsų augintinio vardas taip pat gali būti populiariausiųjų sąraše, jei paženklinsite ir registruosite jį Gyvūnų augintinių registre. Primename, kaip tai padaryti ir kodėl svarbu paženklinti savo augintinius. Gyvūno ženklinimas mikroschema – tai neskausminga ir daug laiko netrunkanti procedūra. Ją atlieka veterinaras arba ženklintojas, registruojantis kates, šunis ir šeškus ir turintis mokymo baigimo pažymėjimą bei teisę prisijungti prie

Vasario mėnesį policija tikrins

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie vasario mėnesio policijos prevencines priemones. Vasario 1-2 d. bus tikrinamas privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimas, vasario 5-7 d. – transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų , vasario 9-11 d. ir vasario 27-28 d. – vairuotojų nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles. Vasario 13-19 d. bus sustiprinta krovininių automobilių ir autobusų

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Taip pat skaitykite