Pritarė „vieno langelio“ baudų administravimo principui

Seime pritarta Finansų ministerijos ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) parengtam Mokesčių administravimo įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo mokesčiai, ekonominės piniginės sankcijos, baudos ir teismo priteistos sumos būtų administruojamos „vieno langelio“ principu per VMI sistemą.

Seimas pritarė

Taip sumažės žmonių patiriamos išlaidos dėl skolos išieškojimo bei tenkanti administracinė našta.

„Seimui teigiamai apsisprendus prievolės valstybei bus administruojamos ir išieškomos vieno langelio principu, perduodant šį darbą VMI. Dėl šio sprendimo ne tik procesai vyks greičiau, sklandžiau ir nuolat, tačiau svarbiausia – žmonėms kainuos gerokai mažiau. Šiandien priimtu sprendimu Seimas ne tik sumažino administracinę ir finansinę naštą žmonėms, tačiau ir padėjo sukurti vieningą, aiškią sistemą, kuri iki šiol buvo decentralizuota, nepatogi ir brangi“, – sakė finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Minimu projektu įgyvendinama „Naujos kartos Lietuva“ plane esanti reforma „Vienas langelis prievolėms valstybei sumokėti“.

Seimui apsisprendus dėl pasiūlymų, VMI pavesta vykdyti ne tik mokesčių, bet ir kitas prievoles valstybei – baudų už administracinius nusižengimus, ekonominių piniginių sankcijų, procesinių baudų, teismo priteistų sumų bei baudų už nusikalstamas veikas administravimą. VMI informuos apie skolas, vykdys prievolių valstybei apskaitą, įskaitymą iš mokesčių permokos, išieškojimą iš sąskaitų, o tik nepavykus išieškoti – perduotų išieškojimą antstoliams.

Taikant standartizuotas skaitmenines procedūras ne tik sumažės administracinė našta, informacija žmones pasieks greičiau ir patogiau, bet ir pats skolų valstybei išieškojimas žmonėms taps gerokai pigesnis. Šiuo metu taikomi antstolių paslaugų įkainiai, kurie nedidelėms skolų sumoms (iki 60 eurų) gali viršyti pačią skolą nuo 1,8 iki 10 kartų. Skolas išieškant VMI, žmonės patirs tik apie 2 eurų išlaidas, kurias sudaro Piniginių lėšų apribojimų informacinės sistemos (PLAIS) palaikymo mokesčiai.

Visų skolų išieškojimą, papildomai – ir mokestinių, VMI perduotų antstoliams iškart tais atvejais, kai: antstolis jau vykdo kitų skolų išieškojimą iš žmogaus, turinčio turto ar pajamų; žmogus neturi sąskaitų bankuose, bet turi turto ar pajamų. Kitais atvejais perduotų po 6 mėnesių, jei per šį laikotarpį nepavyktų išieškoti visos sumos iš žmogaus sąskaitos.

Byrės į biudžetą

Projektas užtikrins, kad visos piniginės prievolės valstybei, pasieks biudžetą kuo greičiau. Šios nuostatos gerokai pagerins įsipareigojimų valstybei administravimą: iš vienos pusės bus užtikrintos asmenų teisės būti informuotiems apie jų turimas prievoles valstybei, išieškojimo procedūras, skatinamas savanoriškas skolų sumokėjimas,  bus mažinama nesislapstančių nuo išieškojimo asmenų finansinė ir administracinė našta; iš kitos pusės – VMI, turėdama centralizuotą aktualią informaciją apie prievoles valstybei, efektyvią skolininkų informavimo sistemą bei išieškojimo įrankius, galės jais tinkamai ir efektyviai naudotis, t. y., bus racionaliai panaudojamos valstybės kompetencijos ir techninės prievolių valstybei administravimo galimybės.

Finansų min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Atnaujinta prie Šilutės ligoninės stovinti skulptūra „Pūga“

Šilutės rajono savivaldybė savo naujienose skelbia, kad Savivaldybės  lėšomis atnaujinta istorinė skulptūra „Pūga“, stovinti prie Šilutės ligoninės.  Priminsime ne kartą „Pamaryje“ aprašytą istoriją: šis paminklas skirtas Natkiškių kaimo (dabar Pagėgių sav.) medicinos felčerei Zosei Petraitienei, kuri, vykdama pas gimdyvę, 1982 m. sausio 6 d. žuvo siautėjant stipriai pūgai. Po penkerių metų priešais Šilutės ligoninę buvo atidengta skulptūra „Pūga“ (skulptorius Antanas Šnaras, architektas Petras Lapė). 1994 metais Natkiškiuose, kurių apylinkėse ir įvyko nelaimė, Z. Petraitienės vardu pavadinta mokykla. Z. Petraitienė jaunystėje

Laukuose nuiminėjate derlių. Neparsineškite į ūkį afrikinio kiaulių maro

Prasidėjus grūdų derliaus nuėmimo darbams, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ragina ūkininkus laikytis biosaugos ir iš laukų neparsinešti į savo ūkį afrikinio kiaulių maro (AKM). VMVT specialistai įspėja, kad tuose pačiuose laukuose gali būti vaikščioję AKM užsikrėtę šernai. Jie galėjo užkrėsti nuimamą derlių, šiaudus, žolę ir pan.  Siekiant apsisaugoti nuo viruso plitimo, privaloma visas į ūkį grįžtančias transporto priemones dezinfekuoti. Kokiais grūdais šerti kiaules? Specialistai primena, kad šerti kiaules šių metų derliaus grūdais galima tik juos išlaikius 60 dienų. 

Brangs komunalinės atliekos

Šilutės rajono savivaldybės taryba posėdyje planuoja svarstyti didesnius įkainius už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Siūloma pakeisti Šilutės r. savivaldybės tarybos 2021 m. gruodžio 16 d. sprendimo „Dėl Šilutės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatų patvirtinimo“ 1 punktu patvirtintų nuostatų 1 priedą. Su UAB „Ecorevice“ 2024 m. sausio 8 d. sudaryta viešojo pirkimo sutartis, kuri įsigaliojo 2024 m. balandžio 15 d. Pagal sutarties sąlygas pasikeitė atliekamų paslaugų kaina. Padidėjo metinė pastoviosios

Gėlių puokštės iš Ramunių gatvės  

Kur šiandien žmonės dažniausiai susipažįsta? Teisingai – internete. Pamačiusi, kokias gražias gėlių puokštes kuria usėniškė Vaida Breiterienė, nusprendžiau susipažinti. Tai buvo dar pavasarį. Akis patraukė puokštė su senoviniais kaimiškais baltais narcizais ir panorau jų pasimerkti. Ilgai netruko ir gėlės jau puikavosi vazoje mūsų namuose, skleisdamos nuostabų aromatą.Tuo labiau džiaugiausi, kad pavyko pamaloninti į renginį bibliotekoje atvykusias viešnias iš Kauno. Žiedai pievose ir prie namų Dienas leisti tarp savo auginamų, laukuose ir pievose skinamų gėlių Vaida pradėjo išėjusi iš darbo. Prie

Taip pat skaitykite