Priešgaisrinės tarnybos ZIL-ams – po 30 metų…

Šilutės rajono savivaldybės taryba svarstys jai pavaldžios Priešgaisrinės tarnybos praėjusių metų veiklos ataskaitą ir apsispręs, ar jai pritarus. Retai sulaukia dėmesio ši tarnyba, vadovaujama Dariaus Endzelio. Pasidomėkime ataskaita.

Šilutės r. savivaldybės priešgaisrinė tarnyba įregistruota 2016 m. Tarnyba vykdo pirminius gelbėjimo darbus gaisrų ir katastrofų, gamybinių avarijų metu, teikia techninę pagalbą savivaldybės organizacijoms ir gyventojams ekstremalių situacijų atvejais. Tarnyba finansuojama iš valstybės ir savivaldybės biudžeto.

Tarnyba yra pavaldi rajono savivaldybei, tačiau išvykusi į incidentą, ji tampa pavaldi Valstybinei priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, kuri organizuoja gelbėjimo darbus. Vykdydama priskirtas funkcijas, tarnyba veikia kartu su Šilutės, Šilalės, Pagėgių, Tauragės, Klaipėdos rajonų priešgaisrinėmis gelbėjimo tarnybomis ir Šilalės, Pagėgių, Tauragės ir Klaipėdos rajonų savivaldybių priešgaisrinėmis tarnybomis.

5 ugniagesių komandos

Šilutės rajono savivaldybės priešgaisrinę tarnybą 2022 m. sudarė 5 ugniagesių komandos: Kintų, Saugų, Švėkšnos, Vainuto ir Žemaičių Naumiesčio. Pernai tarnybos darbuotojai dalyvavo prevencinėje akcijoje, kurios metu aplankė 440 būstų, įrengta 60 vienetų dūmų detektorių. Pernai į gaisrą gyvenamajame ir gamybos sektoriuje teko vykti 76 kartus, į gaisrą atviroje teritorijoje – 40 kartų, į gelbėjimo darbus – 65 kartus, gesino 2 transporto priemones, 22 kartus padėjo spec. tarnyboms. Iš viso buvo 293 išvykos.

Dažniausia gaisrų priežastis – krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimai (suodžių nevalymas). Kitos dažnos gyvenamosios paskirties pastatuose kylančių gaisrų priežastys yra neatsargus rūkymas, elektros instaliacijos ir elektros prietaisų gedimai, neatsargus žmogaus elgesys su ugnimi.

Per 2022 metus buvo 2 atleisti du darbuotojai (1 sulaukęs pensinio amžiaus ir 1 dėl pablogėjusios sveikatos (Vainuto ir Švėkšnos ugniagesių komandose).  Tarnyboje yra viršininkas , specialistas , 5 skyrininkai ir 40 ugniagesių gelbėtojų. Vienai ugniagesių komandai tenka 9 etatai, reikėtų bent 10,5 etato, tuomet ugniagesiai per pamainą budėtų po du, gal dirbtų ir viršvalandžius, jeigu būtų lėšų už tai sumokėti. Dabar dėl etatų stokos tenka budėti ir po vieną. Padeda savanoriai. Pernai jie 13 kartų (arba 47 valandas) dalyvavo gaisrų gesinimo ir gelbėjimo darbuose

Tarnybos lėšos pernai sudarė 690 200 Eur, iš šios sumos 621 500 Eur –darbo užmokestis. Žemaičių Naumiestyje atnaujintos katilinės patalpos, pakeistas šildymo sistemos vamzdynas, sumontuotas papildomas radiatorius, nupirktas virtuvinis stalas su kėdėmis. Vainuto, Kintų ir Švėkšnos ugniagesių patalpose šviestuvai pakeisti į šiuolaikiškus. Savivaldybės lėšomis atliktas Švėkšnos ugniagesių komandos patalpų stogo remontas (pakeista stogo danga, sudėti lietvamzdžiai, skarda apdengtas dūmtraukis).

35 tarnybos darbuotojai buvo paskiepyti nuo erkinio encefalito savivaldybės lėšomis. Visus gaisrinių automobilių remonto darbus, patalpų ir garažų einamuosius remontus, teritorijų priežiūros darbus atlieka patys darbuotojai.

Technika pasenusi moraliai ir fiziškai

Tarnyba naudojasi 5 gaisriniais ZIL markės automobiliais. Naudojama technika yra morališkai bei techniškai pasenusi, neatitinkanti specialiųjų reikalavimų. Turimiems gaisrinės automobiliams jau virš 30 metų, kai gamintojai rekomenduoja juos eksploatuoti ne ilgiau kaip 10 metų. Visų gaisrinių automobilių varikliai varomi benzinu, sąnaudos 100 km nuvažiuoti siekia 42-70 litrų.

Saugose patalpos yra nuomojamos, reiktų jas iš savininkų arba nupirkti, arba ieškoti tinkamų kitų. Vainute ir Žemaičių Naumiestyje pastatų stogo dangos yra asbestinės. Tikslinga būtų pakeisti šiuolaikiška stogo danga. Tarnyba tam neturi lėšų. Kaip ir būtiniems  suspausto oro kvėpavimo aparatams įsigyti. Tokių faktų ataskaitoje pateikė tarnybos viršininkas Darius Endzelis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite