Priešgaisrinės tarnybos ZIL-ams – po 30 metų…

Šilutės rajono savivaldybės taryba svarstys jai pavaldžios Priešgaisrinės tarnybos praėjusių metų veiklos ataskaitą ir apsispręs, ar jai pritarus. Retai sulaukia dėmesio ši tarnyba, vadovaujama Dariaus Endzelio. Pasidomėkime ataskaita.

Šilutės r. savivaldybės priešgaisrinė tarnyba įregistruota 2016 m. Tarnyba vykdo pirminius gelbėjimo darbus gaisrų ir katastrofų, gamybinių avarijų metu, teikia techninę pagalbą savivaldybės organizacijoms ir gyventojams ekstremalių situacijų atvejais. Tarnyba finansuojama iš valstybės ir savivaldybės biudžeto.

Tarnyba yra pavaldi rajono savivaldybei, tačiau išvykusi į incidentą, ji tampa pavaldi Valstybinei priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, kuri organizuoja gelbėjimo darbus. Vykdydama priskirtas funkcijas, tarnyba veikia kartu su Šilutės, Šilalės, Pagėgių, Tauragės, Klaipėdos rajonų priešgaisrinėmis gelbėjimo tarnybomis ir Šilalės, Pagėgių, Tauragės ir Klaipėdos rajonų savivaldybių priešgaisrinėmis tarnybomis.

5 ugniagesių komandos

Šilutės rajono savivaldybės priešgaisrinę tarnybą 2022 m. sudarė 5 ugniagesių komandos: Kintų, Saugų, Švėkšnos, Vainuto ir Žemaičių Naumiesčio. Pernai tarnybos darbuotojai dalyvavo prevencinėje akcijoje, kurios metu aplankė 440 būstų, įrengta 60 vienetų dūmų detektorių. Pernai į gaisrą gyvenamajame ir gamybos sektoriuje teko vykti 76 kartus, į gaisrą atviroje teritorijoje – 40 kartų, į gelbėjimo darbus – 65 kartus, gesino 2 transporto priemones, 22 kartus padėjo spec. tarnyboms. Iš viso buvo 293 išvykos.

Dažniausia gaisrų priežastis – krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimai (suodžių nevalymas). Kitos dažnos gyvenamosios paskirties pastatuose kylančių gaisrų priežastys yra neatsargus rūkymas, elektros instaliacijos ir elektros prietaisų gedimai, neatsargus žmogaus elgesys su ugnimi.

Per 2022 metus buvo 2 atleisti du darbuotojai (1 sulaukęs pensinio amžiaus ir 1 dėl pablogėjusios sveikatos (Vainuto ir Švėkšnos ugniagesių komandose).  Tarnyboje yra viršininkas , specialistas , 5 skyrininkai ir 40 ugniagesių gelbėtojų. Vienai ugniagesių komandai tenka 9 etatai, reikėtų bent 10,5 etato, tuomet ugniagesiai per pamainą budėtų po du, gal dirbtų ir viršvalandžius, jeigu būtų lėšų už tai sumokėti. Dabar dėl etatų stokos tenka budėti ir po vieną. Padeda savanoriai. Pernai jie 13 kartų (arba 47 valandas) dalyvavo gaisrų gesinimo ir gelbėjimo darbuose

Tarnybos lėšos pernai sudarė 690 200 Eur, iš šios sumos 621 500 Eur –darbo užmokestis. Žemaičių Naumiestyje atnaujintos katilinės patalpos, pakeistas šildymo sistemos vamzdynas, sumontuotas papildomas radiatorius, nupirktas virtuvinis stalas su kėdėmis. Vainuto, Kintų ir Švėkšnos ugniagesių patalpose šviestuvai pakeisti į šiuolaikiškus. Savivaldybės lėšomis atliktas Švėkšnos ugniagesių komandos patalpų stogo remontas (pakeista stogo danga, sudėti lietvamzdžiai, skarda apdengtas dūmtraukis).

35 tarnybos darbuotojai buvo paskiepyti nuo erkinio encefalito savivaldybės lėšomis. Visus gaisrinių automobilių remonto darbus, patalpų ir garažų einamuosius remontus, teritorijų priežiūros darbus atlieka patys darbuotojai.

Technika pasenusi moraliai ir fiziškai

Tarnyba naudojasi 5 gaisriniais ZIL markės automobiliais. Naudojama technika yra morališkai bei techniškai pasenusi, neatitinkanti specialiųjų reikalavimų. Turimiems gaisrinės automobiliams jau virš 30 metų, kai gamintojai rekomenduoja juos eksploatuoti ne ilgiau kaip 10 metų. Visų gaisrinių automobilių varikliai varomi benzinu, sąnaudos 100 km nuvažiuoti siekia 42-70 litrų.

Saugose patalpos yra nuomojamos, reiktų jas iš savininkų arba nupirkti, arba ieškoti tinkamų kitų. Vainute ir Žemaičių Naumiestyje pastatų stogo dangos yra asbestinės. Tikslinga būtų pakeisti šiuolaikiška stogo danga. Tarnyba tam neturi lėšų. Kaip ir būtiniems  suspausto oro kvėpavimo aparatams įsigyti. Tokių faktų ataskaitoje pateikė tarnybos viršininkas Darius Endzelis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite