Prieniškis prigijo Pamario krašte

Vygantą Kamarauską pažįsta daugelis mūsų rajono gyventojų – nemažai metų jis dirbo Savivaldybės administracijoje, o dabar kuruoja daugiabučių namų renovaciją. Iš Prienų kilusį vyrą į Pamario kraštą atviliojo jo žmona Rita. Gyvenimas taip susiklostė, kad jau beveik 30 metų abu sutuoktiniai darbuojasi kartu.

Šiuo metu Kamarauskai darbuojasi UAB „Šilutės šilumos tinklai“: Vygantas – direktoriaus pavaduotojas daugiabučių namų renovavimui, Rita – bendrovės ekonomistė. Pirmuoju etapu Šilutėje renovuojama 12 daugiabučių. V. Kamarauskui tenka rūpintis darbų apmokėjimu, kartu su techninės priežiūros specialistais spręsti darbų kokybės ir projektų koregavimo problemas.
Atėjus žiemai, statybų darbai sustojo, daugiau laiko tenka praleisti gilinantis į dokumentaciją, rengiantis dar 12 daugiabučių namų renovavimo etapui. Beje, daugiabutis Lietuvininkų g. 14A bus atiduotas eksploatuoti jau šį mėnesį.
Iš Prienų kilęs ir ten vidurinę, o kartu ir muzikos mokyklą baigęs Vygantas Kamarauskas su šilutiške Rita susipažino studijuodamas Žemės ūkio akademijos Ekonomikos fakultete, Kaune. Susituokė dar studijų metais, 1987 metais abu pradėjo dirbti Usėnų tarybiniame ūkyje: Rita – ekonomiste, o Vygantas tapo jos viršininku – vyriausiuoju ekonomistu… Yrant valstybiniams ūkiams, V. Kamarauskas perėjo į tuometinę Pagėgių muitinę. Netoliese įsidarbino ir Rita, ji dirbo Panemunėje veikusiame vieno banko skyriuje.
1997 m. laimėjęs konkursą V. Kamarauskas dirbo Šilutės r. savivaldybėje ekonomistu. Netrukus Savivaldybėje įsidarbino ir Rita.
V. Kamarauskas būdamas tik 34 metų, tapo jauniausiu Lietuvoje savivaldybės administratoriumi ir šiame poste darbavosi iki 2007 metų. Po to kurį laiką teko padirbėti Klaipėdoje. Iš pradžių Specialiojo autotransporto įmonės direktoriaus pavaduotoju ekonomikai, vėliau tapo šios įmonės generaliniu direktoriumi. Po trejų metų vėl sugrįžo į Šilutę. Metus padirbėjo asociacijoje „Lamatos žemė“, po to – vėl į Savivaldybės administraciją. Iš ten – į UAB „Šilutės Šilumos tinklai“, kur jau dirbo sutuoktinė Rita.
Kur dirbti buvo įdomiausia? V. Kamarauskas nesusimąstydamas atsako, kad įdomiausias laikotarpis buvo pirmieji darbo metai Savivaldybėje. „Tada Lietuvoje vyko pagrindinės reformos. Reikėjo pertvarkyti nuo sovietinių laikų išlikusias gremėzdiškas struktūras, optimizuoti kultūros, švietimo įstaigų tinklą. Iš naujo buvo kuriama visa sistema. Dabartinės reformos, lyginant su anais laikais, tik kosmetinės, bet ne sisteminės“, – pasakojo V. Kamarauskas.
„Taip jau susiklostė, kad nuo pat pirmos dienos beveik visą laiką su Rita dirbame kartu. Darbo keliai taip abu ir veda: tai vienas susiranda darbą ir ten ateina kitas, tai atvirkščiai. Tuoj bus jau trisdešimt metų, kai esame vedę ir panašų laiko tarpą dirbame kartu“, – sakė V. Kamarauskas. Anot jo, dirbti vienoje įstaigoje savotiškai patogu – vienu automobiliu kartu vyksta į darbą, kartu ir sugrįžta.
Ekonomistų šeimynoje užaugo du vaikai. Vyresnei dukrai Rasai 27-eri. Ji baigė socialinius mokslus Londone ir šiuo metu ten dirba. Sūnus Mindaugas baigia studijas Vilniuje, šiuo metu 24 metų vaikinas rašo magistro darbą.
Paklaustas apie pomėgius, Vygantas sakė, kad ypatingų neturįs, mat nelabai tam ir laiko telieka. Mėgsta pakeliauti, pagrybauti, pasiklausyti muzikos ir pats kartais pagroja. Nemažai laisvalaikio sodininkauja, prižiūrėdamas sodybos aplinką. Tiek Vygantas, tiek Rita yra baigę muzikos mokyklas. Rita – fortepijono, Vygantas – akordeono klasę.
„Kartais pasiimu akordeoną ir pats sau pagroju, o Rita lanko Šilutės chorus „Vox Libri“, „Heide“. Ji pomėgių turi daugiau už mane. Renka ženkliukus, mėgsta megzti, pasportuoja“, – pasakojo V. Kamarauskas.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

  • Untis(žemaitišką)

    Vygi, šaunus Tu vaikis. Teko dirbti keletą metų Tau dirbant savivaldybės administracijos direktoriumi. Visada buvai korektiškas, reiklus, bet supratingas, draugiškas. Aš džiaugiuosi, kad man teko dirbti , kaip ir Jūsų pavaldiniu, kuris vėliau perėjo ne savo noru į Pagėgių savivaldybę. Ir iš ten kreipdavausi patarimu, pasiūlymų, ir visada sulaukdavau nuoširdumo.
    Tave gerbiantis pensininkas , dirbęs Pagėgių sav. administracijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

NIKO Kintuose koncertavo vienuoliktą kartą

Šią vasarą muzikos rajone netrūksta: trankiai nuskambėjo miestelių šventės, vyko tradiciniai renginiai – „Muzikuojanti Rusnės sala“ ir Rusnės festivalis. Artėja Žolinė. Tačiau ilgiausiai besitęsiantis Kintų muzikos festivalis kiekvienais metais turi ką pasiūlyti ir pačiam išrankiausiam žiūrovui. Gražų sekmadienio vakarą į Kintų didžiąją bažnyčią rinkosi kamerinės muzikos gerbėjai iš viso rajono ir ne tik pasižiūrėti ir pasiklausyti NIKO koncerto. Šio kamerinio orkestro muzika Kintuose skambėjo jau vienuoliktą kartą. Naujų idėjų kamerinis orkestras (Niko) – tai styginių instrumentų ansamblis, kurį 2006 metais

Kaip išsirinkti kompiuterį kiekvieno mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalimi. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams. Įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui. „Senukų“ ekspertai išskiria svarbiausius nešiojamųjų kompiuterių parametrus skirtingų poreikių turintiems jaunuoliams, ir aptaria priedus, palengvinsiančius darbą. Kas svarbu mokslų reikmėms? Nors nuslūgus pandemijai mokiniai grįžo atgal į mokymosi įstaigas, dalis mokyklinės veiklos tikriausiai taip ir liks virtualioje erdvėje. Prekybos tinklo duomenimis, šiuo metu klientai aktyviai ruošiasi naujiems mokslo metams ir ieško kompiuterių tiek

Lietuvos bankas išleidžia naujas monetas, skirtas pasakai apie Zuikį Puikį

Lietuvos bankas išleidžia kolekcines monetas, skirtas pasakai „Zuikis Puikis” (eiliuotos pasakos autorius – Eduardas Mieželaitis). Išleidžiamos dviejų nominalų monetos – 5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio. Monetų reverse akyliausieji gali surasti visą lietuvių kalbos abėcėlę. Mokslo metų pradžios proga „Zuikis Puikis“ – antroji pasaka, kuri įamžinta monetų serijoje „Mano pasakos”. Seriją 2021 m. pradėjo monetos, skirtos pasakai „Eglė – žalčių karalienė”. „Žaismingai, bet kartu ir pamokančiai Zuikio Puikio istorijai skirtas monetas išleidžiame artėjant naujųjų mokslo metų

Brangstantis pragyvenimas didina skurstančiųjų gretas

Lietuvoje infliacija ir toliau auga, nors jos tempai nėra tokie spartūs. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, liepą, palyginti su šių metų birželiu, buvo fiksuojamas 1,2 proc. kainų augimas. Metinė infliacija liepą pasiekė 21,6 proc. Per metus pabrango praktiškai viskas: vartojimo prekių kainos padidėjo 25,6 proc., paslaugų – 12,3 proc. Pramogų, pietų restoranuose ar atostogų sumenkus pajamoms galima atsisakyti, tačiau maistas ir būsto išlaikymas – tos kategorijos, kur taupymo galimybės ribotos. Statistikos departamento skaičiavimais, būsto išlaikymas – vanduo, elektra, dujos bei kitas

Taip pat skaitykite