Prieniškis prigijo Pamario krašte

Vygantą Kamarauską pažįsta daugelis mūsų rajono gyventojų – nemažai metų jis dirbo Savivaldybės administracijoje, o dabar kuruoja daugiabučių namų renovaciją. Iš Prienų kilusį vyrą į Pamario kraštą atviliojo jo žmona Rita. Gyvenimas taip susiklostė, kad jau beveik 30 metų abu sutuoktiniai darbuojasi kartu.

Šiuo metu Kamarauskai darbuojasi UAB „Šilutės šilumos tinklai“: Vygantas – direktoriaus pavaduotojas daugiabučių namų renovavimui, Rita – bendrovės ekonomistė. Pirmuoju etapu Šilutėje renovuojama 12 daugiabučių. V. Kamarauskui tenka rūpintis darbų apmokėjimu, kartu su techninės priežiūros specialistais spręsti darbų kokybės ir projektų koregavimo problemas.
Atėjus žiemai, statybų darbai sustojo, daugiau laiko tenka praleisti gilinantis į dokumentaciją, rengiantis dar 12 daugiabučių namų renovavimo etapui. Beje, daugiabutis Lietuvininkų g. 14A bus atiduotas eksploatuoti jau šį mėnesį.
Iš Prienų kilęs ir ten vidurinę, o kartu ir muzikos mokyklą baigęs Vygantas Kamarauskas su šilutiške Rita susipažino studijuodamas Žemės ūkio akademijos Ekonomikos fakultete, Kaune. Susituokė dar studijų metais, 1987 metais abu pradėjo dirbti Usėnų tarybiniame ūkyje: Rita – ekonomiste, o Vygantas tapo jos viršininku – vyriausiuoju ekonomistu… Yrant valstybiniams ūkiams, V. Kamarauskas perėjo į tuometinę Pagėgių muitinę. Netoliese įsidarbino ir Rita, ji dirbo Panemunėje veikusiame vieno banko skyriuje.
1997 m. laimėjęs konkursą V. Kamarauskas dirbo Šilutės r. savivaldybėje ekonomistu. Netrukus Savivaldybėje įsidarbino ir Rita.
V. Kamarauskas būdamas tik 34 metų, tapo jauniausiu Lietuvoje savivaldybės administratoriumi ir šiame poste darbavosi iki 2007 metų. Po to kurį laiką teko padirbėti Klaipėdoje. Iš pradžių Specialiojo autotransporto įmonės direktoriaus pavaduotoju ekonomikai, vėliau tapo šios įmonės generaliniu direktoriumi. Po trejų metų vėl sugrįžo į Šilutę. Metus padirbėjo asociacijoje „Lamatos žemė“, po to – vėl į Savivaldybės administraciją. Iš ten – į UAB „Šilutės Šilumos tinklai“, kur jau dirbo sutuoktinė Rita.
Kur dirbti buvo įdomiausia? V. Kamarauskas nesusimąstydamas atsako, kad įdomiausias laikotarpis buvo pirmieji darbo metai Savivaldybėje. „Tada Lietuvoje vyko pagrindinės reformos. Reikėjo pertvarkyti nuo sovietinių laikų išlikusias gremėzdiškas struktūras, optimizuoti kultūros, švietimo įstaigų tinklą. Iš naujo buvo kuriama visa sistema. Dabartinės reformos, lyginant su anais laikais, tik kosmetinės, bet ne sisteminės“, – pasakojo V. Kamarauskas.
„Taip jau susiklostė, kad nuo pat pirmos dienos beveik visą laiką su Rita dirbame kartu. Darbo keliai taip abu ir veda: tai vienas susiranda darbą ir ten ateina kitas, tai atvirkščiai. Tuoj bus jau trisdešimt metų, kai esame vedę ir panašų laiko tarpą dirbame kartu“, – sakė V. Kamarauskas. Anot jo, dirbti vienoje įstaigoje savotiškai patogu – vienu automobiliu kartu vyksta į darbą, kartu ir sugrįžta.
Ekonomistų šeimynoje užaugo du vaikai. Vyresnei dukrai Rasai 27-eri. Ji baigė socialinius mokslus Londone ir šiuo metu ten dirba. Sūnus Mindaugas baigia studijas Vilniuje, šiuo metu 24 metų vaikinas rašo magistro darbą.
Paklaustas apie pomėgius, Vygantas sakė, kad ypatingų neturįs, mat nelabai tam ir laiko telieka. Mėgsta pakeliauti, pagrybauti, pasiklausyti muzikos ir pats kartais pagroja. Nemažai laisvalaikio sodininkauja, prižiūrėdamas sodybos aplinką. Tiek Vygantas, tiek Rita yra baigę muzikos mokyklas. Rita – fortepijono, Vygantas – akordeono klasę.
„Kartais pasiimu akordeoną ir pats sau pagroju, o Rita lanko Šilutės chorus „Vox Libri“, „Heide“. Ji pomėgių turi daugiau už mane. Renka ženkliukus, mėgsta megzti, pasportuoja“, – pasakojo V. Kamarauskas.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

  • Untis(žemaitišką)

    Vygi, šaunus Tu vaikis. Teko dirbti keletą metų Tau dirbant savivaldybės administracijos direktoriumi. Visada buvai korektiškas, reiklus, bet supratingas, draugiškas. Aš džiaugiuosi, kad man teko dirbti , kaip ir Jūsų pavaldiniu, kuris vėliau perėjo ne savo noru į Pagėgių savivaldybę. Ir iš ten kreipdavausi patarimu, pasiūlymų, ir visada sulaukdavau nuoširdumo.
    Tave gerbiantis pensininkas , dirbęs Pagėgių sav. administracijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir šią savaitę sinoptikai žada lietaus, o šilumos – iki 25 laipsnių

Ši savaitė ir Šilutės krašte prasidėjo vis su lietumi, netrūko saulės ir vėjo. Tačiau karščių jau nebėra. Pirmadienį, rugpjūčio 2 d., itin drėgnus orus atnešęs ciklonas po truputį keliavo šiaurinių platumų link. Buvo ir lietaus, tačiau negausiai, o šilumos irgi netrūko. Rugpjūčio 3-ios, antradienio, naktį vietomis trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, pajūryje – šiaurės vakarų 7-12 m/s, pajūryje gūsiai 15-17 m/s. Žemiausia temperatūra 10-15, pajūryje 16-18 laipsnių. Dieną daug kur trumpas lietus, vietomis su perkūnija. Vėjas

Jau pradeda žydėti rykštenės: skinkite negailėdami

Pievos ir patvoriai jau geltonuoja – pradeda žydėti rykštenės. Jos mėgstamos dėl ryškios spalvos, be to, ilgai laikosi pamerktos. Aplinkosaugininkai ragina šį invazinį augalą skinti kad ir glėbiais – taip sumažinsime jo paplitimą. Tačiau įspėja nuvytusių žiedynų nemesti kur pakliuvo, tik į kompostavimo įrenginius ar žaliųjų atliekų aikšteles, kad nepaplistų sėklos. Į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą šiuo metu įtrauktos trys rykštenių rūšys: kanadinė rykštenė, aukštoji rykštenė ir didžioji (vėlyvoji) rykštenė.Jos pradeda žydėti apie vasaros vidurį, o baigia rudenį. Visos jos

Pagerbkite tikrą Mokytoją – teikite kandidatūras „Metų mokytojo“ premijai gauti

Šilutės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą įsteigti „Metų mokytojo“ nominaciją. Galbūt nėra svarbiausia dovana, piniginė premija. Svarbiausia, kad krašto bendruomenei suteikta proga iš geriausių mokytojų pasiūlyti kandidatūras ir švęsti, džiaugtis per iškilmes, kai bus pagerbiamas „Metų mokytojas“. Savivaldybė, kviesdama teikti kandidatūras, interneto svetainėje tikina neabejojanti, kad jūsų mokykloje yra tas išskirtinis – pilietiškas, inovatyvus, jaunąją kartą įkvėpti gebantis, kolegas motyvuojantis ir bendruomenę buriantis Mokytojas. Jei taip – kviečiame jį nominuoti, užpildant nustatytos formos rekomendaciją, kartu pateikiant kandidato sutikimą dėl asmens

Pratęsiamas išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminas nedidelių saulės elektrinių įsigijimui

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d. Įgyvendinimo terminas pratęstas pareiškėjams 2020 m. liepos mėn. teikusiems paraiškas kompensacinei išmokai pagal priemonę „AIE namų ūkiams (įsigijimas iš elektrinių parkų)“ gauti. Sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į gausų pateiktų paraiškų skaičių ir karantino metu sulėtėjusį reikalingų dokumentų tvarkymo procesą, neigiamą COVID-19 pandemijos poveikį elektrinių parkų

Taip pat skaitykite