Prieniškis prigijo Pamario krašte

Vygantą Kamarauską pažįsta daugelis mūsų rajono gyventojų – nemažai metų jis dirbo Savivaldybės administracijoje, o dabar kuruoja daugiabučių namų renovaciją. Iš Prienų kilusį vyrą į Pamario kraštą atviliojo jo žmona Rita. Gyvenimas taip susiklostė, kad jau beveik 30 metų abu sutuoktiniai darbuojasi kartu.

Šiuo metu Kamarauskai darbuojasi UAB „Šilutės šilumos tinklai“: Vygantas – direktoriaus pavaduotojas daugiabučių namų renovavimui, Rita – bendrovės ekonomistė. Pirmuoju etapu Šilutėje renovuojama 12 daugiabučių. V. Kamarauskui tenka rūpintis darbų apmokėjimu, kartu su techninės priežiūros specialistais spręsti darbų kokybės ir projektų koregavimo problemas.
Atėjus žiemai, statybų darbai sustojo, daugiau laiko tenka praleisti gilinantis į dokumentaciją, rengiantis dar 12 daugiabučių namų renovavimo etapui. Beje, daugiabutis Lietuvininkų g. 14A bus atiduotas eksploatuoti jau šį mėnesį.
Iš Prienų kilęs ir ten vidurinę, o kartu ir muzikos mokyklą baigęs Vygantas Kamarauskas su šilutiške Rita susipažino studijuodamas Žemės ūkio akademijos Ekonomikos fakultete, Kaune. Susituokė dar studijų metais, 1987 metais abu pradėjo dirbti Usėnų tarybiniame ūkyje: Rita – ekonomiste, o Vygantas tapo jos viršininku – vyriausiuoju ekonomistu… Yrant valstybiniams ūkiams, V. Kamarauskas perėjo į tuometinę Pagėgių muitinę. Netoliese įsidarbino ir Rita, ji dirbo Panemunėje veikusiame vieno banko skyriuje.
1997 m. laimėjęs konkursą V. Kamarauskas dirbo Šilutės r. savivaldybėje ekonomistu. Netrukus Savivaldybėje įsidarbino ir Rita.
V. Kamarauskas būdamas tik 34 metų, tapo jauniausiu Lietuvoje savivaldybės administratoriumi ir šiame poste darbavosi iki 2007 metų. Po to kurį laiką teko padirbėti Klaipėdoje. Iš pradžių Specialiojo autotransporto įmonės direktoriaus pavaduotoju ekonomikai, vėliau tapo šios įmonės generaliniu direktoriumi. Po trejų metų vėl sugrįžo į Šilutę. Metus padirbėjo asociacijoje „Lamatos žemė“, po to – vėl į Savivaldybės administraciją. Iš ten – į UAB „Šilutės Šilumos tinklai“, kur jau dirbo sutuoktinė Rita.
Kur dirbti buvo įdomiausia? V. Kamarauskas nesusimąstydamas atsako, kad įdomiausias laikotarpis buvo pirmieji darbo metai Savivaldybėje. „Tada Lietuvoje vyko pagrindinės reformos. Reikėjo pertvarkyti nuo sovietinių laikų išlikusias gremėzdiškas struktūras, optimizuoti kultūros, švietimo įstaigų tinklą. Iš naujo buvo kuriama visa sistema. Dabartinės reformos, lyginant su anais laikais, tik kosmetinės, bet ne sisteminės“, – pasakojo V. Kamarauskas.
„Taip jau susiklostė, kad nuo pat pirmos dienos beveik visą laiką su Rita dirbame kartu. Darbo keliai taip abu ir veda: tai vienas susiranda darbą ir ten ateina kitas, tai atvirkščiai. Tuoj bus jau trisdešimt metų, kai esame vedę ir panašų laiko tarpą dirbame kartu“, – sakė V. Kamarauskas. Anot jo, dirbti vienoje įstaigoje savotiškai patogu – vienu automobiliu kartu vyksta į darbą, kartu ir sugrįžta.
Ekonomistų šeimynoje užaugo du vaikai. Vyresnei dukrai Rasai 27-eri. Ji baigė socialinius mokslus Londone ir šiuo metu ten dirba. Sūnus Mindaugas baigia studijas Vilniuje, šiuo metu 24 metų vaikinas rašo magistro darbą.
Paklaustas apie pomėgius, Vygantas sakė, kad ypatingų neturįs, mat nelabai tam ir laiko telieka. Mėgsta pakeliauti, pagrybauti, pasiklausyti muzikos ir pats kartais pagroja. Nemažai laisvalaikio sodininkauja, prižiūrėdamas sodybos aplinką. Tiek Vygantas, tiek Rita yra baigę muzikos mokyklas. Rita – fortepijono, Vygantas – akordeono klasę.
„Kartais pasiimu akordeoną ir pats sau pagroju, o Rita lanko Šilutės chorus „Vox Libri“, „Heide“. Ji pomėgių turi daugiau už mane. Renka ženkliukus, mėgsta megzti, pasportuoja“, – pasakojo V. Kamarauskas.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

  • Untis(žemaitišką)

    Vygi, šaunus Tu vaikis. Teko dirbti keletą metų Tau dirbant savivaldybės administracijos direktoriumi. Visada buvai korektiškas, reiklus, bet supratingas, draugiškas. Aš džiaugiuosi, kad man teko dirbti , kaip ir Jūsų pavaldiniu, kuris vėliau perėjo ne savo noru į Pagėgių savivaldybę. Ir iš ten kreipdavausi patarimu, pasiūlymų, ir visada sulaukdavau nuoširdumo.
    Tave gerbiantis pensininkas , dirbęs Pagėgių sav. administracijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite