Prieniškis prigijo Pamario krašte

Vygantą Kamarauską pažįsta daugelis mūsų rajono gyventojų – nemažai metų jis dirbo Savivaldybės administracijoje, o dabar kuruoja daugiabučių namų renovaciją. Iš Prienų kilusį vyrą į Pamario kraštą atviliojo jo žmona Rita. Gyvenimas taip susiklostė, kad jau beveik 30 metų abu sutuoktiniai darbuojasi kartu.

Šiuo metu Kamarauskai darbuojasi UAB „Šilutės šilumos tinklai“: Vygantas – direktoriaus pavaduotojas daugiabučių namų renovavimui, Rita – bendrovės ekonomistė. Pirmuoju etapu Šilutėje renovuojama 12 daugiabučių. V. Kamarauskui tenka rūpintis darbų apmokėjimu, kartu su techninės priežiūros specialistais spręsti darbų kokybės ir projektų koregavimo problemas.
Atėjus žiemai, statybų darbai sustojo, daugiau laiko tenka praleisti gilinantis į dokumentaciją, rengiantis dar 12 daugiabučių namų renovavimo etapui. Beje, daugiabutis Lietuvininkų g. 14A bus atiduotas eksploatuoti jau šį mėnesį.
Iš Prienų kilęs ir ten vidurinę, o kartu ir muzikos mokyklą baigęs Vygantas Kamarauskas su šilutiške Rita susipažino studijuodamas Žemės ūkio akademijos Ekonomikos fakultete, Kaune. Susituokė dar studijų metais, 1987 metais abu pradėjo dirbti Usėnų tarybiniame ūkyje: Rita – ekonomiste, o Vygantas tapo jos viršininku – vyriausiuoju ekonomistu… Yrant valstybiniams ūkiams, V. Kamarauskas perėjo į tuometinę Pagėgių muitinę. Netoliese įsidarbino ir Rita, ji dirbo Panemunėje veikusiame vieno banko skyriuje.
1997 m. laimėjęs konkursą V. Kamarauskas dirbo Šilutės r. savivaldybėje ekonomistu. Netrukus Savivaldybėje įsidarbino ir Rita.
V. Kamarauskas būdamas tik 34 metų, tapo jauniausiu Lietuvoje savivaldybės administratoriumi ir šiame poste darbavosi iki 2007 metų. Po to kurį laiką teko padirbėti Klaipėdoje. Iš pradžių Specialiojo autotransporto įmonės direktoriaus pavaduotoju ekonomikai, vėliau tapo šios įmonės generaliniu direktoriumi. Po trejų metų vėl sugrįžo į Šilutę. Metus padirbėjo asociacijoje „Lamatos žemė“, po to – vėl į Savivaldybės administraciją. Iš ten – į UAB „Šilutės Šilumos tinklai“, kur jau dirbo sutuoktinė Rita.
Kur dirbti buvo įdomiausia? V. Kamarauskas nesusimąstydamas atsako, kad įdomiausias laikotarpis buvo pirmieji darbo metai Savivaldybėje. „Tada Lietuvoje vyko pagrindinės reformos. Reikėjo pertvarkyti nuo sovietinių laikų išlikusias gremėzdiškas struktūras, optimizuoti kultūros, švietimo įstaigų tinklą. Iš naujo buvo kuriama visa sistema. Dabartinės reformos, lyginant su anais laikais, tik kosmetinės, bet ne sisteminės“, – pasakojo V. Kamarauskas.
„Taip jau susiklostė, kad nuo pat pirmos dienos beveik visą laiką su Rita dirbame kartu. Darbo keliai taip abu ir veda: tai vienas susiranda darbą ir ten ateina kitas, tai atvirkščiai. Tuoj bus jau trisdešimt metų, kai esame vedę ir panašų laiko tarpą dirbame kartu“, – sakė V. Kamarauskas. Anot jo, dirbti vienoje įstaigoje savotiškai patogu – vienu automobiliu kartu vyksta į darbą, kartu ir sugrįžta.
Ekonomistų šeimynoje užaugo du vaikai. Vyresnei dukrai Rasai 27-eri. Ji baigė socialinius mokslus Londone ir šiuo metu ten dirba. Sūnus Mindaugas baigia studijas Vilniuje, šiuo metu 24 metų vaikinas rašo magistro darbą.
Paklaustas apie pomėgius, Vygantas sakė, kad ypatingų neturįs, mat nelabai tam ir laiko telieka. Mėgsta pakeliauti, pagrybauti, pasiklausyti muzikos ir pats kartais pagroja. Nemažai laisvalaikio sodininkauja, prižiūrėdamas sodybos aplinką. Tiek Vygantas, tiek Rita yra baigę muzikos mokyklas. Rita – fortepijono, Vygantas – akordeono klasę.
„Kartais pasiimu akordeoną ir pats sau pagroju, o Rita lanko Šilutės chorus „Vox Libri“, „Heide“. Ji pomėgių turi daugiau už mane. Renka ženkliukus, mėgsta megzti, pasportuoja“, – pasakojo V. Kamarauskas.

Vaidotas VILKAS

Hits: 14

2 komentarai

  • Untis(žemaitišką)

    Vygi, šaunus Tu vaikis. Teko dirbti keletą metų Tau dirbant savivaldybės administracijos direktoriumi. Visada buvai korektiškas, reiklus, bet supratingas, draugiškas. Aš džiaugiuosi, kad man teko dirbti , kaip ir Jūsų pavaldiniu, kuris vėliau perėjo ne savo noru į Pagėgių savivaldybę. Ir iš ten kreipdavausi patarimu, pasiūlymų, ir visada sulaukdavau nuoširdumo.
    Tave gerbiantis pensininkas , dirbęs Pagėgių sav. administracijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite