Prieniškis prigijo Pamario krašte

Vygantą Kamarauską pažįsta daugelis mūsų rajono gyventojų – nemažai metų jis dirbo Savivaldybės administracijoje, o dabar kuruoja daugiabučių namų renovaciją. Iš Prienų kilusį vyrą į Pamario kraštą atviliojo jo žmona Rita. Gyvenimas taip susiklostė, kad jau beveik 30 metų abu sutuoktiniai darbuojasi kartu.

Šiuo metu Kamarauskai darbuojasi UAB „Šilutės šilumos tinklai“: Vygantas – direktoriaus pavaduotojas daugiabučių namų renovavimui, Rita – bendrovės ekonomistė. Pirmuoju etapu Šilutėje renovuojama 12 daugiabučių. V. Kamarauskui tenka rūpintis darbų apmokėjimu, kartu su techninės priežiūros specialistais spręsti darbų kokybės ir projektų koregavimo problemas.
Atėjus žiemai, statybų darbai sustojo, daugiau laiko tenka praleisti gilinantis į dokumentaciją, rengiantis dar 12 daugiabučių namų renovavimo etapui. Beje, daugiabutis Lietuvininkų g. 14A bus atiduotas eksploatuoti jau šį mėnesį.
Iš Prienų kilęs ir ten vidurinę, o kartu ir muzikos mokyklą baigęs Vygantas Kamarauskas su šilutiške Rita susipažino studijuodamas Žemės ūkio akademijos Ekonomikos fakultete, Kaune. Susituokė dar studijų metais, 1987 metais abu pradėjo dirbti Usėnų tarybiniame ūkyje: Rita – ekonomiste, o Vygantas tapo jos viršininku – vyriausiuoju ekonomistu… Yrant valstybiniams ūkiams, V. Kamarauskas perėjo į tuometinę Pagėgių muitinę. Netoliese įsidarbino ir Rita, ji dirbo Panemunėje veikusiame vieno banko skyriuje.
1997 m. laimėjęs konkursą V. Kamarauskas dirbo Šilutės r. savivaldybėje ekonomistu. Netrukus Savivaldybėje įsidarbino ir Rita.
V. Kamarauskas būdamas tik 34 metų, tapo jauniausiu Lietuvoje savivaldybės administratoriumi ir šiame poste darbavosi iki 2007 metų. Po to kurį laiką teko padirbėti Klaipėdoje. Iš pradžių Specialiojo autotransporto įmonės direktoriaus pavaduotoju ekonomikai, vėliau tapo šios įmonės generaliniu direktoriumi. Po trejų metų vėl sugrįžo į Šilutę. Metus padirbėjo asociacijoje „Lamatos žemė“, po to – vėl į Savivaldybės administraciją. Iš ten – į UAB „Šilutės Šilumos tinklai“, kur jau dirbo sutuoktinė Rita.
Kur dirbti buvo įdomiausia? V. Kamarauskas nesusimąstydamas atsako, kad įdomiausias laikotarpis buvo pirmieji darbo metai Savivaldybėje. „Tada Lietuvoje vyko pagrindinės reformos. Reikėjo pertvarkyti nuo sovietinių laikų išlikusias gremėzdiškas struktūras, optimizuoti kultūros, švietimo įstaigų tinklą. Iš naujo buvo kuriama visa sistema. Dabartinės reformos, lyginant su anais laikais, tik kosmetinės, bet ne sisteminės“, – pasakojo V. Kamarauskas.
„Taip jau susiklostė, kad nuo pat pirmos dienos beveik visą laiką su Rita dirbame kartu. Darbo keliai taip abu ir veda: tai vienas susiranda darbą ir ten ateina kitas, tai atvirkščiai. Tuoj bus jau trisdešimt metų, kai esame vedę ir panašų laiko tarpą dirbame kartu“, – sakė V. Kamarauskas. Anot jo, dirbti vienoje įstaigoje savotiškai patogu – vienu automobiliu kartu vyksta į darbą, kartu ir sugrįžta.
Ekonomistų šeimynoje užaugo du vaikai. Vyresnei dukrai Rasai 27-eri. Ji baigė socialinius mokslus Londone ir šiuo metu ten dirba. Sūnus Mindaugas baigia studijas Vilniuje, šiuo metu 24 metų vaikinas rašo magistro darbą.
Paklaustas apie pomėgius, Vygantas sakė, kad ypatingų neturįs, mat nelabai tam ir laiko telieka. Mėgsta pakeliauti, pagrybauti, pasiklausyti muzikos ir pats kartais pagroja. Nemažai laisvalaikio sodininkauja, prižiūrėdamas sodybos aplinką. Tiek Vygantas, tiek Rita yra baigę muzikos mokyklas. Rita – fortepijono, Vygantas – akordeono klasę.
„Kartais pasiimu akordeoną ir pats sau pagroju, o Rita lanko Šilutės chorus „Vox Libri“, „Heide“. Ji pomėgių turi daugiau už mane. Renka ženkliukus, mėgsta megzti, pasportuoja“, – pasakojo V. Kamarauskas.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

  • Untis(žemaitišką)

    Vygi, šaunus Tu vaikis. Teko dirbti keletą metų Tau dirbant savivaldybės administracijos direktoriumi. Visada buvai korektiškas, reiklus, bet supratingas, draugiškas. Aš džiaugiuosi, kad man teko dirbti , kaip ir Jūsų pavaldiniu, kuris vėliau perėjo ne savo noru į Pagėgių savivaldybę. Ir iš ten kreipdavausi patarimu, pasiūlymų, ir visada sulaukdavau nuoširdumo.
    Tave gerbiantis pensininkas , dirbęs Pagėgių sav. administracijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kryžius primins KGB nukankintas aukas

Vakar (spalio 24 d.) Vilkyškiuose, Šv. Onos bažnyčioje, šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius. Po pamaldų šventoriuje buvo pašventintas 8 metrų aukščio ąžuolinis kryžius, skirtas šios bažnyčios rūsiuose sovietinių KGB smogikų nukankintoms aukoms atminti.  Aukštąjį kryžių sumeistravo Plungės krašto kryždirbys Antanas Vaškys, gyvenantis Plokščių kaime. Tinklaraščiui bernardinai.lt jis pasakęs: „Aš darau taip, kaip mūsų patriarchas Svirskis įvedė madą, kai kryžius, koplytstulpis ir skulptūra drožiami iš to paties medžio gabalo. Dauguma meistrų jau dirbame tokiu principu. Nes ir darbai dabar

Šiandien – Lietuvos Konstitucijos diena

Konstitucijos

Šiandien, spalio 25-ąją minime 29-ąsias Nepriklausomos Lietuvos Konstitucijos metines, jau penkioliktą kartą surengtas Konstitucijos egzaminas.  Nugalėtojų laukia specialus Prezidento Gitano Nausėdos įsteigtas prizas, taip pat jie bus apdovanoti Teisingumo ministerijos prizais. Per keturiolika Konstitucijos egzamino gyvavimo metų konstitucines žinias pasitikrino apie 400 tūkst. žmonių – maždaug kas septintas Lietuvos pilietis. Dabartinė Lietuvos Respublikos Konstitucija (lot. constitutio „nustatymas“) buvo priimta 1992 m. spalio 25 d. referendume.  Tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos

Kas dar paskui Skvernelį?

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“. Jau rašėme, kad ją steigia Saulius Skvernelis su bendraminčiais. Ar šilutiškiai iš Regionų partijos pereis į šią partiją? Panašu, kad dar du Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai, priklausantys Regionų partijos Šilutės skyriui, stovi pasirinkimo kryžkelėje… Šilutės rajone tiesiogiai į Seimą išrinktas šiame krašte gimęs, užaugęs ir Šilutėje mokęsis Zigmantas Balčytis jau pasirinko Sauliaus Skvernelio ir bendraminčių komandą Seime, perėjo į jų frakciją ir ketina prisidėti prie Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigimo bei stoti į ją. Primename,

Mokinių rudens atostogos pailgės dviem dienomis

rudens atostogos

Visiems mokiniams dviem dienomis pratęsiamos rudens atostogos: tiek, kad po Vėlinių būtų grįžtama į klases praėjus inkubaciniam Covid-19 virusinės ligos laikotarpiui, t. y. septynioms dienoms. Mokinių atostogos prasidės lapkričio 3 d., į mokyklas jie grįš lapkričio 10 d. Anksčiau grįžimas buvo numatytas lapkričio 8 d. Matant blogėjančią situaciją šalyje, rekomenduojama vengti kontaktų, tačiau paprastai per šventines dienas padaugėja susitikimų, žmonės lankosi pas gimines, tuomet auga ir užsikrėtimo tikimybė. Ministerija prašo tėvų sąmoningumo ir pasirūpinti, kad vaikai vengtų nebūtinų susibūrimų. Per

Taip pat skaitykite