Prie mokyklų tinklo teks sugrįžti

Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė, apžvelgdama švietimo reikalus rajone, užsiminė, kad metų pabaigoje pinigų trūks, mokinio krepšelio lėšų neužteks, gali būti sunku išmokėti pedagogams atlyginimus. Mat mokyklų tinklo pertvarka, planuota nuo rugsėjo 1 d., šios problemos neišsprendė. Užmojai buvo didesni, tačiau pritarimo sulaukė gerokai kuklesnė pertvarka.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos pertvarka lėmė, kad Švietimo skyriaus vedėja tebedirba Birutė Tekorienė (kairėje), o jos buvusi pavaduotoja Rasa Žemailienė tapo Švietimo skyriaus Ugdymo kokybės poskyrio vedėja.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos pertvarka lėmė, kad Švietimo skyriaus vedėja tebedirba Birutė Tekorienė (kairėje), o jos buvusi pavaduotoja Rasa Žemailienė tapo Švietimo skyriaus Ugdymo kokybės poskyrio vedėja.

Išankstiniais duomenimis, artėjantį rugsėjį į mokyklas susirinks 100 mokinių mažiau. Anot Švietimo skyriaus vedėjos Birutės Tekorienės, palyginus su iki šiol buvusiais mažėjimo skaičiais 300, 400, 500, tai jau labai menkas mažėjimas. Nuo rudens nebelieka Pašyšių pagrindinės mokyklos, čia bus tik pradinukų klasės ir būsimųjų mokinukų grupės. Jau 9 Pašyšių mokyklos vaikai pasirinko Usėnų pagrindinę mokyklą, nors tikėtasi, kad jie papildys Juknaičių pagrindinę mokyklą.

Iš priešmokyklinio amžiaus grupių į pirmokų klases rudenį išeis 200 vaikų, jų vietas vaikų darželiuose užims kiti mažyliai. Diegiama elektroninė registracijos į vaikų lopšelius-darželius tvarka, kuri pradės veikti nuo rugsėjo 1 d., tad į laisvas vietas darželiuose jau bus galima patekti pasinaudojus šia sistema bei registruotis kitiems metams. Kol kas tėvai prašymus pateikia Savivaldybei. Kiek vaikų grupių bus vaikų darželiuose, paaiškės birželį, kai rajono Taryba priims sprendimą. Konkretesnė situacija būna rudenį. B. Tekorienė pasidžiaugė, kad rajono Taryba geranoriškai tvirtina vaikų grupių skaičių, prireikus sutinka įsteigti papildomą. Kintuose pageidaujama pailgintos dienos vaikų grupės, netuštėja vaikų grupės, įsteigtos Vilkyčiuose, Vainute, Usėnuose.
Tačiau nuo rudens laukia sunki diskusija. Nepaisant labai netinkamo meto pertvarkai, nes spalį – Seimo rinkimai, gerokai iš anksto teks pradėti tartis dėl mokyklų tinklo. 74 mokinius turinti Rusnės pagrindinė mokykla rugsėjį prognozuoja sulaukti jau tik 70 mokinių, nebus 9 ir 10 klasių, gali tekti jungtinėje klasėje mokyti penktokus su šeštokais. Iš 26 rajono bendrojo lavinimo mokyklų net devyniolikai trūksta mokinio krepšelio lėšų, iš kurių mokami pedagogams atlyginimai. 136 mokinius turinti Katyčių pagrindinė mokykla planuoja mokinių skaičiaus sumažėjimą iki 134, Usėnuose mokinių skaičius nuo 114 turėtų išaugti iki 128 (šią mokyklą renkasi Pašyšių krašto vaikų tėvai), 108 mokinius turinti Vilkyčių pagrindinė planuoja turėti 118 vaikų. Prasta situacija klostosi Juknaičių pagrindinėje mokykloje, nes juknaitiškiai vyresnius savo vaikus veža mokytis į Šilutės gimnazijas, patogus susisiekimas. Čia rudenį planuojama turėti 134 mokinius, tačiau jeigu devintokai ir dešimtokai pasirinks Šilutės gimnazijas, mokykla labai ištuštės.
Šilutės pirmoji ir Vydūno gimnazijos griežtai nesutinka, kad joms priklausančio mokinio krepšelio dalis būtų perduota neišsilaikančioms mokykloms. Tačiau B. Tekorienė svarstė, kad iš Katyčių, Usėnų, kitų atokių vietovių visų vyresniųjų klasių mokinių nesutalpins Šilutės gimnazijos ar mokyklos. Juk mokiniai dar iki Katyčių, Usėnų bei kitų mokyklų turi atvykti irgi nemenką kelią. Tad diskutuoti apie mokyklų likimą ketinama labai iš anksto, o galutinį sprendimą paprastai priima rajono Taryba.
Apie egzaminus
384 abiturientai jau ruošiasi brandos egzaminams. Švietimo skyriaus Ugdymo kokybės poskyrio vedėja Rasa Žemailienė informavo, kad šiemet užsienio kalbos egzaminą sudarys dvi dalys: kalbėjimo ir raštu, šis vyks gegužės 21 d. Abiturientas, išlaikęs du mokyklinius egzaminus, vieną – lietuvių kalbos, kuris yra privalomas, kitą – pasirinktą, gaus brandos atestatą. Toks yra minimalus reikalavimas. Lietuvių kalbos egzaminas yra mokyklinis ar valstybinis. Šiemet abiturientai gausiai pasirinko užsienio kalbos, istorijos, matematikos, geografijos egzaminus, sumažėjo susidomėjimas rusų, vokiečių kalbų egzaminais.

Stasė SKUTULIENĖ

2 komentarai

  • pasysiai

    kodel ju viltys tokios buvo nesuprantu ar kaip zirafai ilgu kaklu daeina ,pasysiskiai tiesiai svieisi pasake kad i Juknaicius vaiku neleis tai ko dar nori permazai Juknaiciai prizadejo asfaltuotu keliu

  • BIKAVA

    Bikavėnuose užsidarykit mokyklą ir atliks pinigų. Argi normalu, kad 8 mokinius mokytų 4 mokytojos? O dar 5 (virėja, pečkururiai, valytoja, vairuotojas) taip pat reikia mokėti pinigus. Didelis autobusas veža į Vainutą, tai visos sąlygos yra. Kas pasidomėjo, koks atlyginimas vairuotojo, kuris tik atveža ir parveža vaikus, o kol vyksta pamokos stovi ir laukia.Kas pasidomėjo, kiek dar yra tokių mokyklų rajone ir kiek kainuoja TOKIOS mokyklos išlaikymas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite