Prie mokyklų tinklo teks sugrįžti

Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė, apžvelgdama švietimo reikalus rajone, užsiminė, kad metų pabaigoje pinigų trūks, mokinio krepšelio lėšų neužteks, gali būti sunku išmokėti pedagogams atlyginimus. Mat mokyklų tinklo pertvarka, planuota nuo rugsėjo 1 d., šios problemos neišsprendė. Užmojai buvo didesni, tačiau pritarimo sulaukė gerokai kuklesnė pertvarka.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos pertvarka lėmė, kad Švietimo skyriaus vedėja tebedirba Birutė Tekorienė (kairėje), o jos buvusi pavaduotoja Rasa Žemailienė tapo Švietimo skyriaus Ugdymo kokybės poskyrio vedėja.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos pertvarka lėmė, kad Švietimo skyriaus vedėja tebedirba Birutė Tekorienė (kairėje), o jos buvusi pavaduotoja Rasa Žemailienė tapo Švietimo skyriaus Ugdymo kokybės poskyrio vedėja.

Išankstiniais duomenimis, artėjantį rugsėjį į mokyklas susirinks 100 mokinių mažiau. Anot Švietimo skyriaus vedėjos Birutės Tekorienės, palyginus su iki šiol buvusiais mažėjimo skaičiais 300, 400, 500, tai jau labai menkas mažėjimas. Nuo rudens nebelieka Pašyšių pagrindinės mokyklos, čia bus tik pradinukų klasės ir būsimųjų mokinukų grupės. Jau 9 Pašyšių mokyklos vaikai pasirinko Usėnų pagrindinę mokyklą, nors tikėtasi, kad jie papildys Juknaičių pagrindinę mokyklą.

Iš priešmokyklinio amžiaus grupių į pirmokų klases rudenį išeis 200 vaikų, jų vietas vaikų darželiuose užims kiti mažyliai. Diegiama elektroninė registracijos į vaikų lopšelius-darželius tvarka, kuri pradės veikti nuo rugsėjo 1 d., tad į laisvas vietas darželiuose jau bus galima patekti pasinaudojus šia sistema bei registruotis kitiems metams. Kol kas tėvai prašymus pateikia Savivaldybei. Kiek vaikų grupių bus vaikų darželiuose, paaiškės birželį, kai rajono Taryba priims sprendimą. Konkretesnė situacija būna rudenį. B. Tekorienė pasidžiaugė, kad rajono Taryba geranoriškai tvirtina vaikų grupių skaičių, prireikus sutinka įsteigti papildomą. Kintuose pageidaujama pailgintos dienos vaikų grupės, netuštėja vaikų grupės, įsteigtos Vilkyčiuose, Vainute, Usėnuose.
Tačiau nuo rudens laukia sunki diskusija. Nepaisant labai netinkamo meto pertvarkai, nes spalį – Seimo rinkimai, gerokai iš anksto teks pradėti tartis dėl mokyklų tinklo. 74 mokinius turinti Rusnės pagrindinė mokykla rugsėjį prognozuoja sulaukti jau tik 70 mokinių, nebus 9 ir 10 klasių, gali tekti jungtinėje klasėje mokyti penktokus su šeštokais. Iš 26 rajono bendrojo lavinimo mokyklų net devyniolikai trūksta mokinio krepšelio lėšų, iš kurių mokami pedagogams atlyginimai. 136 mokinius turinti Katyčių pagrindinė mokykla planuoja mokinių skaičiaus sumažėjimą iki 134, Usėnuose mokinių skaičius nuo 114 turėtų išaugti iki 128 (šią mokyklą renkasi Pašyšių krašto vaikų tėvai), 108 mokinius turinti Vilkyčių pagrindinė planuoja turėti 118 vaikų. Prasta situacija klostosi Juknaičių pagrindinėje mokykloje, nes juknaitiškiai vyresnius savo vaikus veža mokytis į Šilutės gimnazijas, patogus susisiekimas. Čia rudenį planuojama turėti 134 mokinius, tačiau jeigu devintokai ir dešimtokai pasirinks Šilutės gimnazijas, mokykla labai ištuštės.
Šilutės pirmoji ir Vydūno gimnazijos griežtai nesutinka, kad joms priklausančio mokinio krepšelio dalis būtų perduota neišsilaikančioms mokykloms. Tačiau B. Tekorienė svarstė, kad iš Katyčių, Usėnų, kitų atokių vietovių visų vyresniųjų klasių mokinių nesutalpins Šilutės gimnazijos ar mokyklos. Juk mokiniai dar iki Katyčių, Usėnų bei kitų mokyklų turi atvykti irgi nemenką kelią. Tad diskutuoti apie mokyklų likimą ketinama labai iš anksto, o galutinį sprendimą paprastai priima rajono Taryba.
Apie egzaminus
384 abiturientai jau ruošiasi brandos egzaminams. Švietimo skyriaus Ugdymo kokybės poskyrio vedėja Rasa Žemailienė informavo, kad šiemet užsienio kalbos egzaminą sudarys dvi dalys: kalbėjimo ir raštu, šis vyks gegužės 21 d. Abiturientas, išlaikęs du mokyklinius egzaminus, vieną – lietuvių kalbos, kuris yra privalomas, kitą – pasirinktą, gaus brandos atestatą. Toks yra minimalus reikalavimas. Lietuvių kalbos egzaminas yra mokyklinis ar valstybinis. Šiemet abiturientai gausiai pasirinko užsienio kalbos, istorijos, matematikos, geografijos egzaminus, sumažėjo susidomėjimas rusų, vokiečių kalbų egzaminais.

Stasė SKUTULIENĖ

2 komentarai

  • pasysiai

    kodel ju viltys tokios buvo nesuprantu ar kaip zirafai ilgu kaklu daeina ,pasysiskiai tiesiai svieisi pasake kad i Juknaicius vaiku neleis tai ko dar nori permazai Juknaiciai prizadejo asfaltuotu keliu

  • BIKAVA

    Bikavėnuose užsidarykit mokyklą ir atliks pinigų. Argi normalu, kad 8 mokinius mokytų 4 mokytojos? O dar 5 (virėja, pečkururiai, valytoja, vairuotojas) taip pat reikia mokėti pinigus. Didelis autobusas veža į Vainutą, tai visos sąlygos yra. Kas pasidomėjo, koks atlyginimas vairuotojo, kuris tik atveža ir parveža vaikus, o kol vyksta pamokos stovi ir laukia.Kas pasidomėjo, kiek dar yra tokių mokyklų rajone ir kiek kainuoja TOKIOS mokyklos išlaikymas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite