Prie mokyklų tinklo teks sugrįžti

Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė, apžvelgdama švietimo reikalus rajone, užsiminė, kad metų pabaigoje pinigų trūks, mokinio krepšelio lėšų neužteks, gali būti sunku išmokėti pedagogams atlyginimus. Mat mokyklų tinklo pertvarka, planuota nuo rugsėjo 1 d., šios problemos neišsprendė. Užmojai buvo didesni, tačiau pritarimo sulaukė gerokai kuklesnė pertvarka.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos pertvarka lėmė, kad Švietimo skyriaus vedėja tebedirba Birutė Tekorienė (kairėje), o jos buvusi pavaduotoja Rasa Žemailienė tapo Švietimo skyriaus Ugdymo kokybės poskyrio vedėja.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos pertvarka lėmė, kad Švietimo skyriaus vedėja tebedirba Birutė Tekorienė (kairėje), o jos buvusi pavaduotoja Rasa Žemailienė tapo Švietimo skyriaus Ugdymo kokybės poskyrio vedėja.

Išankstiniais duomenimis, artėjantį rugsėjį į mokyklas susirinks 100 mokinių mažiau. Anot Švietimo skyriaus vedėjos Birutės Tekorienės, palyginus su iki šiol buvusiais mažėjimo skaičiais 300, 400, 500, tai jau labai menkas mažėjimas. Nuo rudens nebelieka Pašyšių pagrindinės mokyklos, čia bus tik pradinukų klasės ir būsimųjų mokinukų grupės. Jau 9 Pašyšių mokyklos vaikai pasirinko Usėnų pagrindinę mokyklą, nors tikėtasi, kad jie papildys Juknaičių pagrindinę mokyklą.

Iš priešmokyklinio amžiaus grupių į pirmokų klases rudenį išeis 200 vaikų, jų vietas vaikų darželiuose užims kiti mažyliai. Diegiama elektroninė registracijos į vaikų lopšelius-darželius tvarka, kuri pradės veikti nuo rugsėjo 1 d., tad į laisvas vietas darželiuose jau bus galima patekti pasinaudojus šia sistema bei registruotis kitiems metams. Kol kas tėvai prašymus pateikia Savivaldybei. Kiek vaikų grupių bus vaikų darželiuose, paaiškės birželį, kai rajono Taryba priims sprendimą. Konkretesnė situacija būna rudenį. B. Tekorienė pasidžiaugė, kad rajono Taryba geranoriškai tvirtina vaikų grupių skaičių, prireikus sutinka įsteigti papildomą. Kintuose pageidaujama pailgintos dienos vaikų grupės, netuštėja vaikų grupės, įsteigtos Vilkyčiuose, Vainute, Usėnuose.
Tačiau nuo rudens laukia sunki diskusija. Nepaisant labai netinkamo meto pertvarkai, nes spalį – Seimo rinkimai, gerokai iš anksto teks pradėti tartis dėl mokyklų tinklo. 74 mokinius turinti Rusnės pagrindinė mokykla rugsėjį prognozuoja sulaukti jau tik 70 mokinių, nebus 9 ir 10 klasių, gali tekti jungtinėje klasėje mokyti penktokus su šeštokais. Iš 26 rajono bendrojo lavinimo mokyklų net devyniolikai trūksta mokinio krepšelio lėšų, iš kurių mokami pedagogams atlyginimai. 136 mokinius turinti Katyčių pagrindinė mokykla planuoja mokinių skaičiaus sumažėjimą iki 134, Usėnuose mokinių skaičius nuo 114 turėtų išaugti iki 128 (šią mokyklą renkasi Pašyšių krašto vaikų tėvai), 108 mokinius turinti Vilkyčių pagrindinė planuoja turėti 118 vaikų. Prasta situacija klostosi Juknaičių pagrindinėje mokykloje, nes juknaitiškiai vyresnius savo vaikus veža mokytis į Šilutės gimnazijas, patogus susisiekimas. Čia rudenį planuojama turėti 134 mokinius, tačiau jeigu devintokai ir dešimtokai pasirinks Šilutės gimnazijas, mokykla labai ištuštės.
Šilutės pirmoji ir Vydūno gimnazijos griežtai nesutinka, kad joms priklausančio mokinio krepšelio dalis būtų perduota neišsilaikančioms mokykloms. Tačiau B. Tekorienė svarstė, kad iš Katyčių, Usėnų, kitų atokių vietovių visų vyresniųjų klasių mokinių nesutalpins Šilutės gimnazijos ar mokyklos. Juk mokiniai dar iki Katyčių, Usėnų bei kitų mokyklų turi atvykti irgi nemenką kelią. Tad diskutuoti apie mokyklų likimą ketinama labai iš anksto, o galutinį sprendimą paprastai priima rajono Taryba.
Apie egzaminus
384 abiturientai jau ruošiasi brandos egzaminams. Švietimo skyriaus Ugdymo kokybės poskyrio vedėja Rasa Žemailienė informavo, kad šiemet užsienio kalbos egzaminą sudarys dvi dalys: kalbėjimo ir raštu, šis vyks gegužės 21 d. Abiturientas, išlaikęs du mokyklinius egzaminus, vieną – lietuvių kalbos, kuris yra privalomas, kitą – pasirinktą, gaus brandos atestatą. Toks yra minimalus reikalavimas. Lietuvių kalbos egzaminas yra mokyklinis ar valstybinis. Šiemet abiturientai gausiai pasirinko užsienio kalbos, istorijos, matematikos, geografijos egzaminus, sumažėjo susidomėjimas rusų, vokiečių kalbų egzaminais.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 61

2 komentarai

  • pasysiai

    kodel ju viltys tokios buvo nesuprantu ar kaip zirafai ilgu kaklu daeina ,pasysiskiai tiesiai svieisi pasake kad i Juknaicius vaiku neleis tai ko dar nori permazai Juknaiciai prizadejo asfaltuotu keliu

  • BIKAVA

    Bikavėnuose užsidarykit mokyklą ir atliks pinigų. Argi normalu, kad 8 mokinius mokytų 4 mokytojos? O dar 5 (virėja, pečkururiai, valytoja, vairuotojas) taip pat reikia mokėti pinigus. Didelis autobusas veža į Vainutą, tai visos sąlygos yra. Kas pasidomėjo, koks atlyginimas vairuotojo, kuris tik atveža ir parveža vaikus, o kol vyksta pamokos stovi ir laukia.Kas pasidomėjo, kiek dar yra tokių mokyklų rajone ir kiek kainuoja TOKIOS mokyklos išlaikymas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Seku seku pasaką…

Ar skaitymas tik laiko gaišimas? Žinoma ne! Skaitymo garsiai nauda vaikui yra didesnė, nei įsivaizduojame. Tiek mūsų skaitymas vaikams, tiek knygų sklaidymas su iliustracijomis skatina vaikų smalsumą, lavina vaizduotę, ugdo domėjimąsi įvairiomis situacijomis bei plečia žodyną. Skaitydami padedame vaikui suprasti, kad skaitymas supažindins jį su naujais žmonėmis, nuneš į kitus pasaulius ir leis keliauti laiku. Dirbdama su vaikais stengiuosi, kad nei viena vaiko  diena nepraeitų neatsivertus knygą. Dauguma vaikų turi savo „mylimiausias“ knygeles, kuriuose lygiuojasi į savo pasirinktus pasakų personažus.

Policija – apie pirmąjį šių metų ketvirtį

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas skelbia pirmojo šių metų ketvirčio nusikalstamumo ir avaringumo apžvalgą. Šiam komisariatui priklauso ir Šilutės rajono, ir Pagėgių savivaldybės policijos komisariatai (apžvalgoje duomenys pagal rajonus nėra išskaidyti). Tauragės aps. VPK per 2021 m. I ketvirtį užregistravo 5358 pranešimus apie įvykius, iš kurių buvo užregistruotos 306, o ištirtos 243 nusikalstamos veikos. 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu užregistruotos 426, o ištirta 221 nusikalstama veika. Pastebima, kad šių metų pirmą ketvirtį nusikalstamų veikų sumažėjo 28,2 proc. (daugiausiai sumažėjo vagysčių).

Ar neparsinešei erkių?

Šiltesnėmis pavasario dienomis daugiau žmonių mėgaujasi laisvu laiku gamtoje. „Eurovaistinės“ specialistai nedvejodami pritaria – laikas lauke tikrai naudingas mūsų sveikatai, tačiau svarbu prisiminti, pasitikrinti, ar  iš gamtos neparsinešame erkių. Dauguma žmonių žino, kad sugrįžus iš miško ar parko reikia pasitikrinti, ar mums neįsisiurbė erkė, tačiau dvejojama, kada tai padaryti – jau namuose ar tik susiruošus grįžti. Vaistininkė Karolina Kudzinskienė sako, kad tiek pati, tiek savo klientams visada pataria vos išėjus iš miško ar parko apžiūrėti, ar ant kūno neropoja erkės,

Pareigūnų padėka sąžiningam naumiestiškiui

Vakar pareigūnų padėkos žodžių sulaukė  Žemaičių Naumiesčio gyventojas Valdas Venckus. Vyras apie kapinėse rastą vyrišką rankinę nedelsdamas informavo policijos pareigūnus. Pasirodo, rastoje rankinėje buvo nemaža pinigų suma, įvairių dokumentų. V. Venckus pasakojo, kad ir pats buvo atsidūręs panašioje situacijoje. Atgauti savo pamestą piniginę jam, buvo maloni staigmena. Tauragės aps. VPK Šilutės r. PK viršininkas Remigijus Rudminas pasidžiaugė, kad Šilutės rajone yra sąžiningų piliečių. Tikime, kad tokiais kilniais poelgiais paseks ir V. Venckaus šeimos atžalos. Lina Banienė, Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė

Taip pat skaitykite