Prie atminimo laužo dalijosi prisiminimais

Laisvės gynėjų dienos išvakarėse Katyčių miestelio širdyje, aikštėje prie seniūnijos, suliepsnojo atminimo laužas. Prie jo susirinkusi gausi minia traukė „Tautišką giesmę“,  patriotines dainas, aukštai iškėlę rankose laikė Lietuvos trispalvę, greta plevėsavo Katyčių vėliava.

Renginyje dalyvavo Šilutės 8-osios šaulių kuopos šauliai.

Renginyje dalyvavo Šilutės 8-osios šaulių kuopos šauliai.

Prie laužo rinkosi iš visų kaimų

Į aikštę susirinko iš visų aplinkinių kaimų. Prieš 25 metus, kai Lietuvos žmonės skubėjo į Vilnių ginti tautos nepriklausomybės, Katyčių seniūnijos gyventojai taip pat rinkosi miestelio aikštėje, prie seniūnijos. Ketvirtis prabėgusio amžiaus neišdildė sausio įvykių prisiminimų, jie tebėra gyvi tų dienų liudininkų atmintyje.

Laužą uždegė Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis ir vyriausios sausio įvykių liudininkės seserys iš Stubrių Salomėja Valainienė bei Onutė Savickienė. Į minėjimą aikštėje susirinko didžiulė minia, netrūko jaunimo.

Laužui liepsnojant

Gausiausiai atvyko iš Stubrių bendruomenės. Prie stubriškės Salomėjos Valainienės glaudėsi jos penkiametis proanūkis Emilis, apie Sausio 13-ąją žinantis iš savo prosenelės pasakojimų. Neišdildomi tų dienų prisiminimai tebėra gyvi ponios Salomėjos ir jos sesers Onutės Savickienės atmintyje. Tremtį patyrusios seserys ypač supranta, ką reiškia netekti laisvės.

 Į renginį atvyko Stubrių bendruomenės atstovai.

Į renginį atvyko Stubrių bendruomenės atstovai.

Į katytiškių minią įsiliejo atvykę iš kitų Šilutės rajono vietovių, netrūko Savivaldybės tarybos narių. Liepsnojant laužui minia  užtraukė Lietuvos himną, skandavo: „Lie-tu-va“.

Prisiminimais apie patirtus įvykius prieš 25 metus dalijosi bei tų metų Lietuvos situaciją Europoje apžvelgė Katyčių pagrindinės mokyklos istorijos mokytojas Algimantas Valaitis. Istorikas pasidžiaugė, kad katytiškiai vieningi, susitelkę ir šiandien.

Renginyje dalyvavo Šilutės 8-osios šaulių kuopos šauliai. Jų vadas Donatas Jaunius taip pat dalijosi sausio įvykių prisiminimais, palinkėjo, kad lietuvių tautai daugiau netektų būti tokių įvykių liudininkais.

Lietuvos  kariuomenės karinių oro pajėgų  Degučių radiolokacinio posto vadas Paulius Linkus prisipažino, kad prieš 25 metus jam, dar trylikamečiui, neteko stovėti ir ginti Lietuvos nepriklausomybės, tačiau, patikino, Lietuvos kariuomenė neleis, kad tokie įvykiai pasikartotų.

Skambėjo choro „Heide“ (vadovas Valteris Matulis) atliekamos patriotinės dainos. Susirinkusieji patraukė į kultūros namų salę, kur vyko Laisvės gynėjų dienai skirtas renginys „Tikros istorijos apie tikrus ir paprastus žmones“.

„Baltas paukštis“

Pilnutėlė salė nuščiuvo, nuskambėjus dainai „Baltas paukštis“. Susirinkusius pasveikino Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis. Tylos minute buvo pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę, jų atminimui uždegtos žvakutės.

Laima PUTRIUVIENĖ

Išsamesnį reportažą iš Katyčių skaitykite sausio 15 d. „Pamario“ numeryje. 

 

Susirinkusieji sutartinai traukė „Tautišką giesmę“.

Susirinkusieji sutartinai traukė „Tautišką giesmę“.

 

 „Tikros istorijos apie tikrus ir paprastus žmones“.

„Tikros istorijos apie tikrus ir paprastus žmones“.     

Seniūno Jono Lukošaičio padėkos.

Seniūno Jono Lukošaičio padėkos.

Laimos Putriuvienės nuotr.

Hits: 53

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite