Prie atminimo laužo dalijosi prisiminimais

Laisvės gynėjų dienos išvakarėse Katyčių miestelio širdyje, aikštėje prie seniūnijos, suliepsnojo atminimo laužas. Prie jo susirinkusi gausi minia traukė „Tautišką giesmę“,  patriotines dainas, aukštai iškėlę rankose laikė Lietuvos trispalvę, greta plevėsavo Katyčių vėliava.

Renginyje dalyvavo Šilutės 8-osios šaulių kuopos šauliai.

Renginyje dalyvavo Šilutės 8-osios šaulių kuopos šauliai.

Prie laužo rinkosi iš visų kaimų

Į aikštę susirinko iš visų aplinkinių kaimų. Prieš 25 metus, kai Lietuvos žmonės skubėjo į Vilnių ginti tautos nepriklausomybės, Katyčių seniūnijos gyventojai taip pat rinkosi miestelio aikštėje, prie seniūnijos. Ketvirtis prabėgusio amžiaus neišdildė sausio įvykių prisiminimų, jie tebėra gyvi tų dienų liudininkų atmintyje.

Laužą uždegė Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis ir vyriausios sausio įvykių liudininkės seserys iš Stubrių Salomėja Valainienė bei Onutė Savickienė. Į minėjimą aikštėje susirinko didžiulė minia, netrūko jaunimo.

Laužui liepsnojant

Gausiausiai atvyko iš Stubrių bendruomenės. Prie stubriškės Salomėjos Valainienės glaudėsi jos penkiametis proanūkis Emilis, apie Sausio 13-ąją žinantis iš savo prosenelės pasakojimų. Neišdildomi tų dienų prisiminimai tebėra gyvi ponios Salomėjos ir jos sesers Onutės Savickienės atmintyje. Tremtį patyrusios seserys ypač supranta, ką reiškia netekti laisvės.

 Į renginį atvyko Stubrių bendruomenės atstovai.

Į renginį atvyko Stubrių bendruomenės atstovai.

Į katytiškių minią įsiliejo atvykę iš kitų Šilutės rajono vietovių, netrūko Savivaldybės tarybos narių. Liepsnojant laužui minia  užtraukė Lietuvos himną, skandavo: „Lie-tu-va“.

Prisiminimais apie patirtus įvykius prieš 25 metus dalijosi bei tų metų Lietuvos situaciją Europoje apžvelgė Katyčių pagrindinės mokyklos istorijos mokytojas Algimantas Valaitis. Istorikas pasidžiaugė, kad katytiškiai vieningi, susitelkę ir šiandien.

Renginyje dalyvavo Šilutės 8-osios šaulių kuopos šauliai. Jų vadas Donatas Jaunius taip pat dalijosi sausio įvykių prisiminimais, palinkėjo, kad lietuvių tautai daugiau netektų būti tokių įvykių liudininkais.

Lietuvos  kariuomenės karinių oro pajėgų  Degučių radiolokacinio posto vadas Paulius Linkus prisipažino, kad prieš 25 metus jam, dar trylikamečiui, neteko stovėti ir ginti Lietuvos nepriklausomybės, tačiau, patikino, Lietuvos kariuomenė neleis, kad tokie įvykiai pasikartotų.

Skambėjo choro „Heide“ (vadovas Valteris Matulis) atliekamos patriotinės dainos. Susirinkusieji patraukė į kultūros namų salę, kur vyko Laisvės gynėjų dienai skirtas renginys „Tikros istorijos apie tikrus ir paprastus žmones“.

„Baltas paukštis“

Pilnutėlė salė nuščiuvo, nuskambėjus dainai „Baltas paukštis“. Susirinkusius pasveikino Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis. Tylos minute buvo pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę, jų atminimui uždegtos žvakutės.

Laima PUTRIUVIENĖ

Išsamesnį reportažą iš Katyčių skaitykite sausio 15 d. „Pamario“ numeryje. 

 

Susirinkusieji sutartinai traukė „Tautišką giesmę“.

Susirinkusieji sutartinai traukė „Tautišką giesmę“.

 

 „Tikros istorijos apie tikrus ir paprastus žmones“.

„Tikros istorijos apie tikrus ir paprastus žmones“.     

Seniūno Jono Lukošaičio padėkos.

Seniūno Jono Lukošaičio padėkos.

Laimos Putriuvienės nuotr.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Taip pat skaitykite