Prie atminimo laužo dalijosi prisiminimais

Laisvės gynėjų dienos išvakarėse Katyčių miestelio širdyje, aikštėje prie seniūnijos, suliepsnojo atminimo laužas. Prie jo susirinkusi gausi minia traukė „Tautišką giesmę“,  patriotines dainas, aukštai iškėlę rankose laikė Lietuvos trispalvę, greta plevėsavo Katyčių vėliava.

Renginyje dalyvavo Šilutės 8-osios šaulių kuopos šauliai.

Renginyje dalyvavo Šilutės 8-osios šaulių kuopos šauliai.

Prie laužo rinkosi iš visų kaimų

Į aikštę susirinko iš visų aplinkinių kaimų. Prieš 25 metus, kai Lietuvos žmonės skubėjo į Vilnių ginti tautos nepriklausomybės, Katyčių seniūnijos gyventojai taip pat rinkosi miestelio aikštėje, prie seniūnijos. Ketvirtis prabėgusio amžiaus neišdildė sausio įvykių prisiminimų, jie tebėra gyvi tų dienų liudininkų atmintyje.

Laužą uždegė Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis ir vyriausios sausio įvykių liudininkės seserys iš Stubrių Salomėja Valainienė bei Onutė Savickienė. Į minėjimą aikštėje susirinko didžiulė minia, netrūko jaunimo.

Laužui liepsnojant

Gausiausiai atvyko iš Stubrių bendruomenės. Prie stubriškės Salomėjos Valainienės glaudėsi jos penkiametis proanūkis Emilis, apie Sausio 13-ąją žinantis iš savo prosenelės pasakojimų. Neišdildomi tų dienų prisiminimai tebėra gyvi ponios Salomėjos ir jos sesers Onutės Savickienės atmintyje. Tremtį patyrusios seserys ypač supranta, ką reiškia netekti laisvės.

 Į renginį atvyko Stubrių bendruomenės atstovai.

Į renginį atvyko Stubrių bendruomenės atstovai.

Į katytiškių minią įsiliejo atvykę iš kitų Šilutės rajono vietovių, netrūko Savivaldybės tarybos narių. Liepsnojant laužui minia  užtraukė Lietuvos himną, skandavo: „Lie-tu-va“.

Prisiminimais apie patirtus įvykius prieš 25 metus dalijosi bei tų metų Lietuvos situaciją Europoje apžvelgė Katyčių pagrindinės mokyklos istorijos mokytojas Algimantas Valaitis. Istorikas pasidžiaugė, kad katytiškiai vieningi, susitelkę ir šiandien.

Renginyje dalyvavo Šilutės 8-osios šaulių kuopos šauliai. Jų vadas Donatas Jaunius taip pat dalijosi sausio įvykių prisiminimais, palinkėjo, kad lietuvių tautai daugiau netektų būti tokių įvykių liudininkais.

Lietuvos  kariuomenės karinių oro pajėgų  Degučių radiolokacinio posto vadas Paulius Linkus prisipažino, kad prieš 25 metus jam, dar trylikamečiui, neteko stovėti ir ginti Lietuvos nepriklausomybės, tačiau, patikino, Lietuvos kariuomenė neleis, kad tokie įvykiai pasikartotų.

Skambėjo choro „Heide“ (vadovas Valteris Matulis) atliekamos patriotinės dainos. Susirinkusieji patraukė į kultūros namų salę, kur vyko Laisvės gynėjų dienai skirtas renginys „Tikros istorijos apie tikrus ir paprastus žmones“.

„Baltas paukštis“

Pilnutėlė salė nuščiuvo, nuskambėjus dainai „Baltas paukštis“. Susirinkusius pasveikino Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis. Tylos minute buvo pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę, jų atminimui uždegtos žvakutės.

Laima PUTRIUVIENĖ

Išsamesnį reportažą iš Katyčių skaitykite sausio 15 d. „Pamario“ numeryje. 

 

Susirinkusieji sutartinai traukė „Tautišką giesmę“.

Susirinkusieji sutartinai traukė „Tautišką giesmę“.

 

 „Tikros istorijos apie tikrus ir paprastus žmones“.

„Tikros istorijos apie tikrus ir paprastus žmones“.     

Seniūno Jono Lukošaičio padėkos.

Seniūno Jono Lukošaičio padėkos.

Laimos Putriuvienės nuotr.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite