Prie atminimo laužo dalijosi prisiminimais

Laisvės gynėjų dienos išvakarėse Katyčių miestelio širdyje, aikštėje prie seniūnijos, suliepsnojo atminimo laužas. Prie jo susirinkusi gausi minia traukė „Tautišką giesmę“,  patriotines dainas, aukštai iškėlę rankose laikė Lietuvos trispalvę, greta plevėsavo Katyčių vėliava.

Renginyje dalyvavo Šilutės 8-osios šaulių kuopos šauliai.

Renginyje dalyvavo Šilutės 8-osios šaulių kuopos šauliai.

Prie laužo rinkosi iš visų kaimų

Į aikštę susirinko iš visų aplinkinių kaimų. Prieš 25 metus, kai Lietuvos žmonės skubėjo į Vilnių ginti tautos nepriklausomybės, Katyčių seniūnijos gyventojai taip pat rinkosi miestelio aikštėje, prie seniūnijos. Ketvirtis prabėgusio amžiaus neišdildė sausio įvykių prisiminimų, jie tebėra gyvi tų dienų liudininkų atmintyje.

Laužą uždegė Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis ir vyriausios sausio įvykių liudininkės seserys iš Stubrių Salomėja Valainienė bei Onutė Savickienė. Į minėjimą aikštėje susirinko didžiulė minia, netrūko jaunimo.

Laužui liepsnojant

Gausiausiai atvyko iš Stubrių bendruomenės. Prie stubriškės Salomėjos Valainienės glaudėsi jos penkiametis proanūkis Emilis, apie Sausio 13-ąją žinantis iš savo prosenelės pasakojimų. Neišdildomi tų dienų prisiminimai tebėra gyvi ponios Salomėjos ir jos sesers Onutės Savickienės atmintyje. Tremtį patyrusios seserys ypač supranta, ką reiškia netekti laisvės.

 Į renginį atvyko Stubrių bendruomenės atstovai.

Į renginį atvyko Stubrių bendruomenės atstovai.

Į katytiškių minią įsiliejo atvykę iš kitų Šilutės rajono vietovių, netrūko Savivaldybės tarybos narių. Liepsnojant laužui minia  užtraukė Lietuvos himną, skandavo: „Lie-tu-va“.

Prisiminimais apie patirtus įvykius prieš 25 metus dalijosi bei tų metų Lietuvos situaciją Europoje apžvelgė Katyčių pagrindinės mokyklos istorijos mokytojas Algimantas Valaitis. Istorikas pasidžiaugė, kad katytiškiai vieningi, susitelkę ir šiandien.

Renginyje dalyvavo Šilutės 8-osios šaulių kuopos šauliai. Jų vadas Donatas Jaunius taip pat dalijosi sausio įvykių prisiminimais, palinkėjo, kad lietuvių tautai daugiau netektų būti tokių įvykių liudininkais.

Lietuvos  kariuomenės karinių oro pajėgų  Degučių radiolokacinio posto vadas Paulius Linkus prisipažino, kad prieš 25 metus jam, dar trylikamečiui, neteko stovėti ir ginti Lietuvos nepriklausomybės, tačiau, patikino, Lietuvos kariuomenė neleis, kad tokie įvykiai pasikartotų.

Skambėjo choro „Heide“ (vadovas Valteris Matulis) atliekamos patriotinės dainos. Susirinkusieji patraukė į kultūros namų salę, kur vyko Laisvės gynėjų dienai skirtas renginys „Tikros istorijos apie tikrus ir paprastus žmones“.

„Baltas paukštis“

Pilnutėlė salė nuščiuvo, nuskambėjus dainai „Baltas paukštis“. Susirinkusius pasveikino Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis. Tylos minute buvo pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę, jų atminimui uždegtos žvakutės.

Laima PUTRIUVIENĖ

Išsamesnį reportažą iš Katyčių skaitykite sausio 15 d. „Pamario“ numeryje. 

 

Susirinkusieji sutartinai traukė „Tautišką giesmę“.

Susirinkusieji sutartinai traukė „Tautišką giesmę“.

 

 „Tikros istorijos apie tikrus ir paprastus žmones“.

„Tikros istorijos apie tikrus ir paprastus žmones“.     

Seniūno Jono Lukošaičio padėkos.

Seniūno Jono Lukošaičio padėkos.

Laimos Putriuvienės nuotr.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite