Prezidentūra ragina Vyriausybę kalbėti apie mokesčių reformą: apie tai galima diskutuoti ir sunkiausiais laikais

Prezidento vyriausiasis patarėjas Jaroslavas Neverovičius tvirtina, kad šiuo metu jau reikėtų kalbėti apie mokesčių sistemos peržiūrą valstybėje. Pasak jo, kalbant apie mokesčių reformą, pasimato didžiausi valstybės iššūkiai ir tampa lengviau priimti tinkamus sprendimus.

Prezidento vyriausiasis patarėjas Jaroslavas Neverovičius. Dainiaus Labučio nuotr. (ELTA)

„Galima pajuokauti ir pasakyti, kad elektros rinkos liberalizavimui, turbūt, buvo pasirinktas pats sunkiausias laikas, kai kainos yra tokios aukštos. Žinoma, tai nebuvo padaryta sąmoningai. Ir apie mokesčių reformą galima kalbėti, ir sunkiausiais laikais, nes tada pasimato didžiausi iššūkiai ir lengviau tam tikrus sprendimus priimti, kas liečia socialinį jautrumą ir dėliojant tam tikrus prioritetus, kai kalbama apie valstybės ekonominę politiką“, – antradienį „Žinių radijui“ teigė J. Neverovičius.
Jis aiškino, kad būtų labai gerai sulaukti Vyriausybės, Finansų ministerijos požiūrio į visuomeninę mokesčių sistemos reformą, nes taip susidarytų platesnis vaizdas ir būtų galima kalbėti apie kai kurių mokesčių didinimą arba mažinimą bei atsisakymą.
„Būtų labai gerai sulaukti Vyriausybės, Finansų ministerijos požiūrio į visuomeninę mokesčių sistemos reformą, atliepiant tuos tikslus, apie kuriuos prezidentas labai daug kalba, apie socialinį teisingumą, perskirstymo didinimą, tam tikrą investicijų į ateitį prioritetą, taigi turint tokį platesnį vaizdą dėl tikslų, visų priemonių, tada būtų galima kalbėti apie mokesčių didinimą“, – sakė prezidento patarėjas.
„Tuo pačiu, neabejoju, bus kalbama ir apie tam tikrų mokesčių atsisakymą ar mažinimą, nes tai turėtų būti toks brandus, protingas, suderintas planas, kuris padės Lietuvai įgyvendinti ekonomikos augimo planus, o ne vien tik fragmentiškai vieną kažkokį atskirai paimtą tikslą, vieno sektoriaus“, – pridūrė jis.
Birželio mėnesį Seime skaitydamas savo trečiąjį metinį pranešimą prezidentas G. Nausėda išsakė nusivylimą, kad Finansų ministerijos suburta mokesčių peržiūros darbo grupė savo veiklos tikslo taip ir nepasiekė, o valdančiųjų pažadai imtis mokesčių reformos veikiausiai liks neįgyvendinti.
„Rimta problema išlieka Lietuvos mokesčių sistemoje užkoduotas neteisingumas. Tartum visi šią problemą supranta, visi pritariamai linksi galvomis. Tačiau skambūs pažadai įgyvendinti ambicingą mokesčių reformą, deja, jau kažkelintą kartą baigėsi niekuo“, – iš Seimo tribūnos kalbėjo G. Nausėda.
Į pirmąjį posėdį mokesčių peržiūros darbo grupė rinkosi praėjusių metų vasario mėnesį. Paskelbusi apie grupės kūrimą, ministerija sulaukė per 200 mokestinių pasiūlymų. Grupę sudarė 48 nariai iš kitų ministerijų, valstybinių institucijų, verslo asociacijų, profesinių sąjungų, Seimo.
Pradedant grupės veiklą ministerija skelbė turinti lūkestį, kad visi pasiūlyti mokestiniai pakeitimai galėtų įsigalioti jau nuo 2023 metų.
Prezidentui Gitanui Nausėdai išsakius pastabas, kad valdantieji taip ir neparengė žadėtos mokestinės reformos, finansų ministrė Gintarė Skaistė birželio viduryje tikino, jog esant tinkamoms ekonominėms sąlygoms prie šio klausimo bus galima grįžti antrojoje šių metų pusėje.
Ignas Dobrovolskas (ELTA)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba gyvuoja tris dešimtmečius 

Lygiai prieš 30 metų, birželio 1 d., tuometinės Ekonomikos ministerijos nutarimu buvo įregistruota Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba. Veiklos trisdešimtmečio proga į šios tarnybos Šilutės biurą susirinko šios organizacijos kūrimo iniciatoriai, pirmasis jos vadovas, aktyviausi šių laikų parteriai. Kolektyvą pasveikino Šilutės rajono savivaldybės meras. Konsultantų prireikė, kai masiškai kūrėsi privatūs ūkiai VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šilutės biuro vadovė, gyvulininkystės konsultantė Ina Edita Kuzmienė priminė biuro kūrimosi istoriją, papasakojo apie dabartinę veiklą. Tuo metu masiškai steigėsi privatūs ūkininkų ūkiai.

Kultūros darbuotojai gilino edukacijų kūrimo žinias

Edukacijos tapo neatsiejamomis kultūros įstaigų veiklos dalimis, skatinančiomis moksleivių ir visuomenės narių kultūrinį sąmoningumą, dvasinį, intelektualinį, emocinį, socialinį tobulėjimą. Edukacinių programų pasiūla išties didžiulė, tačiau ne visų turinys atliepia dalyvių lūkesčius. Todėl norint pasiūlyti kuo įdomesnes, kokybiškesnes edukacijas itin svarbu tinkamai įvaldyti jų kūrimo ir vedimo technikas. Siekiant atnaujinti bei pagilinti edukacinių programų kūrimo įgūdžius gegužės 23-24 d. Šilutės r. savivaldybės F. Bajoraičio, Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešųjų bibliotekų bibliotekininkai bei Šilutės rajono kultūros įstaigų darbuotojai dalyvavo mokymuose „Kultūros

Abiturientai verčia naują gyvenimo knygos lapą

Ir Šilutės rajono abiturientams jau nuskambėjo paskutinis skambutis. Gimnazijose vyko smagios šventės. Šilutės pirmoji gimnazija savo interneto svetainėje pasidalijo jaunimo mintimis per paskutinę literatūros pamoką „Kokia norėtum būti knyga?“ (mokiniai galėjo pasirinkti, ar jie pasirašys, ar liks anonimais). Norėčiau būti Vinco Mykolaičio-Putino romanu „Altorių šešėly“, kur vykstantys konfliktai būdingi man, nes dar nežinau, ko noriu iš gyvenimo baigusi mokyklą. (Junita Barškietytė) Aš norėčiau būti psichologiniu romanu „Gyvenimas ir aš“. Romano temos: gyvenimo samprata bei savęs analizavimas, meilė sau bei kitiems.

Laistome augalus: kaip nuobodžią rutiną paversti malonia pramoga?

Perfrazuojant garsią frazę iš vieno filmo, „su dideliu augalų kiekiu ateina ir didžiulė atsakomybė juos prižiūrėti“. Kai balkonus ir terasas jau puošia galybė gėlių, o šiltnamiuose ir daržuose jau įsitaisė visų mėgstami agurkai, pomidorai bei kitos daržovės, jiems reikia vis daugiau priežiūros, taip pat – ir pakankamai vandens. Gresiančią nuobodžią laistymo rutiną ir tampomus kibirus su vandeniu galima paversti netgi visai malonia pramoga, rašoma „Fiskars“ pranešime žiniasklaidai. Tačiau tam reikėtų įsiminti kelias svarbias taisykles, kurių nepaveiks net ir nepastovios oro

Taip pat skaitykite