Prezidentė domėjosi šilutiškių stendu

Savaitgalį vykusioje tarptautinėje vietos bendruomenių šventėje-mugėje apsilankiusi Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė susidomėjo Šilutės rajono bendruomenių stendu ir mielai fotografavosi su Pamario krašto bendruomenių atstovais.

prezidente-67-aktua

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė prie šilutiškių stendo mielai nusifotografavo su Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografe Adma Baltutiene.

Tuo metu kai Šilutės mažųjų laivų uoste kunkuliavo žuvienė, Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, vyko tarptautinė vietos bendruomenių šventė-mugė. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau kaip 1800 vietos bendruomenių, iš kurių pirmoji buvo įforminta 1995 metais. Pagrindinis bendruomenių tikslas – bendrai veikiant ir kartu sprendžiant vietos problemas, stiprinti ryšius tarp vietos gyventojų ir aktyviai dalyvauti valstybės gyvenime. Renginys buvo skirtas Vietos bendruomenių metams. Apie savo veiklą pasakojo ir demonstravo gaminius  bei edukacines programas visų rajonų bendruomenių atstovai.

Sulaukta svečių ir iš užsienio – šventėje dalyvavo Lenkijos, Švedijos ir Estijos bendruomenių atstovai. Tarptautinės vietos bendruomenių mugėje įvyko konferencija, kurioje mokslo, bendruomenių ir valstybės institucijų atstovai diskutavo apie bendruomenės, miesto ir kaimo integracinių ryšių stiprinimą, dalijosi Lietuvos ir užsienio šalių pilietinės visuomenės ugdymo patirtimi pasitelkiant bendruomenines organizacijas.

Daug dėmesio skirta socialinio verslo plėtros galimybėms vietos bendruomenėse. Dešimt Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių atstovų surengė savo rajonų kolektyvų pasirodymą. Mūsų rajone pasiruošti renginiui padėjo VVG „Lamatos žemė“. Jos pirmininkas Vygantas Kamarauskas pasakojo, kad stenduose Šilutės rajoną pristatė 16 dalyvių iš  Salos etnokultūros ir informacijos centro, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro, Žemaičių krašto etnokultūros centro, Kaimo bendruomenės „Kivylių žiburiai“, Bikavėnų kaimo bendruomenės ir kaimo bendruomenė „Želvesys“. Koncertinėje programoje Mažąja Lietuvos kultūros sostine tapusiems Juknaičiams talkino rusniškiai. Kartu su Juknaičių folkloro kolektyvu koncertavo jaunieji kantri muzikantai iš Vyganto Stoškaus vadovaujamo kolektyvo „Karčemėlė“. Pasak V. Kamarausko, rusniškių pasirodymas labai išsiskyrė iš kitų ir tapo tikra atgaiva nuo vienas kitą scenoje keičiančių folkloro kolektyvų koncertų baigiantiems užsnūsti šventės dalyviams. Gyva kantri muzika juos išjudino, daugelis ėmė linguoti ir trypčioti į taktą.

„Renginyje mes dalyvavome kaip Klaipėdos apskrities atstovai, o mūsų stendai buvo taip patogiai išdėstyti, kad visi šventės dalyviai eidavo kaip tik pro juos. Sulaukėme nemažai Vyriausybės atstovų, Seimo narių. Gal todėl mus pastebėjo ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji apžiūrėjo mūsų ekspoziciją, susidomėjo bendruomenės „Želvesys“ atstovo Edvardo Jurjono atsivežtomis arbatomis, bet paragauti jų nesiryžo. Pabendravusi su Šilutės bendruomenių atstovais, šalies vadovė mielai fotografavosi atminčiai“, – pasakojo V. Kamarauskas.

Ne kartą dalyvavęs „Vivatur“ parodose, jis deramai padėjo bendruomenių nariams. „Lamatos žemės“ pirmininkas pasakojo, kad į Vilnių išvyko dar renginio atidarymo išvakarėse ir kartu su bendruomenių nariais padėjo parengti ekspoziciją, o vėliau važiavo pasitikti tų šilutiškių, kurie į Vilnių atvyko šventės atidarymo dieną.

Pasak Vyganto Kamarausko, mūsų rajono bendruomenės tikrai turi ką parodyti ir kuo sudominti aplinkinius. Jis juokėsi, kad labiausiai aplinkinius masino buteliukais apsistatęs ir kviečiantis arbatos skanauti Edvardas Jurjonas. Priėję arčiau žmonės susidomėdavo ir kitų mūsų bendruomenių ekspozicijomis. Daugelį domino rusniškių tyliosios diskotekos, kurių metu muzikos klausomasi per ausines. Dėmesio nestokojo Žemaičių krašto etnokultūros centro edukacine programa „Mergvakario vilionės“, pasakojanti apie žemaitiškas mergvakario tradicijas, kurios pasirodė esančios kur kas įdomesnės ir turiningesnės, nei dabartiniuose mergvakariuose populiarūs striptizo šokėjai… Beje, pageidaujantieji šią edukacinę programą gali užsisakyti ir asmeniniam mergvakariui ar svečiams parodyti.

Vaidotas VILKAS

Patogioje vietoje įsikūrusių Šilutės rajono bendruomenių stendai traukė renginio lankytojų dėmesį.

Patogioje vietoje įsikūrusių Šilutės rajono bendruomenių stendai traukė renginio lankytojų dėmesį.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Taip pat skaitykite