Prezidentė domėjosi šilutiškių stendu

Savaitgalį vykusioje tarptautinėje vietos bendruomenių šventėje-mugėje apsilankiusi Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė susidomėjo Šilutės rajono bendruomenių stendu ir mielai fotografavosi su Pamario krašto bendruomenių atstovais.

prezidente-67-aktua

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė prie šilutiškių stendo mielai nusifotografavo su Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografe Adma Baltutiene.

Tuo metu kai Šilutės mažųjų laivų uoste kunkuliavo žuvienė, Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, vyko tarptautinė vietos bendruomenių šventė-mugė. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau kaip 1800 vietos bendruomenių, iš kurių pirmoji buvo įforminta 1995 metais. Pagrindinis bendruomenių tikslas – bendrai veikiant ir kartu sprendžiant vietos problemas, stiprinti ryšius tarp vietos gyventojų ir aktyviai dalyvauti valstybės gyvenime. Renginys buvo skirtas Vietos bendruomenių metams. Apie savo veiklą pasakojo ir demonstravo gaminius  bei edukacines programas visų rajonų bendruomenių atstovai.

Sulaukta svečių ir iš užsienio – šventėje dalyvavo Lenkijos, Švedijos ir Estijos bendruomenių atstovai. Tarptautinės vietos bendruomenių mugėje įvyko konferencija, kurioje mokslo, bendruomenių ir valstybės institucijų atstovai diskutavo apie bendruomenės, miesto ir kaimo integracinių ryšių stiprinimą, dalijosi Lietuvos ir užsienio šalių pilietinės visuomenės ugdymo patirtimi pasitelkiant bendruomenines organizacijas.

Daug dėmesio skirta socialinio verslo plėtros galimybėms vietos bendruomenėse. Dešimt Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių atstovų surengė savo rajonų kolektyvų pasirodymą. Mūsų rajone pasiruošti renginiui padėjo VVG „Lamatos žemė“. Jos pirmininkas Vygantas Kamarauskas pasakojo, kad stenduose Šilutės rajoną pristatė 16 dalyvių iš  Salos etnokultūros ir informacijos centro, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro, Žemaičių krašto etnokultūros centro, Kaimo bendruomenės „Kivylių žiburiai“, Bikavėnų kaimo bendruomenės ir kaimo bendruomenė „Želvesys“. Koncertinėje programoje Mažąja Lietuvos kultūros sostine tapusiems Juknaičiams talkino rusniškiai. Kartu su Juknaičių folkloro kolektyvu koncertavo jaunieji kantri muzikantai iš Vyganto Stoškaus vadovaujamo kolektyvo „Karčemėlė“. Pasak V. Kamarausko, rusniškių pasirodymas labai išsiskyrė iš kitų ir tapo tikra atgaiva nuo vienas kitą scenoje keičiančių folkloro kolektyvų koncertų baigiantiems užsnūsti šventės dalyviams. Gyva kantri muzika juos išjudino, daugelis ėmė linguoti ir trypčioti į taktą.

„Renginyje mes dalyvavome kaip Klaipėdos apskrities atstovai, o mūsų stendai buvo taip patogiai išdėstyti, kad visi šventės dalyviai eidavo kaip tik pro juos. Sulaukėme nemažai Vyriausybės atstovų, Seimo narių. Gal todėl mus pastebėjo ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji apžiūrėjo mūsų ekspoziciją, susidomėjo bendruomenės „Želvesys“ atstovo Edvardo Jurjono atsivežtomis arbatomis, bet paragauti jų nesiryžo. Pabendravusi su Šilutės bendruomenių atstovais, šalies vadovė mielai fotografavosi atminčiai“, – pasakojo V. Kamarauskas.

Ne kartą dalyvavęs „Vivatur“ parodose, jis deramai padėjo bendruomenių nariams. „Lamatos žemės“ pirmininkas pasakojo, kad į Vilnių išvyko dar renginio atidarymo išvakarėse ir kartu su bendruomenių nariais padėjo parengti ekspoziciją, o vėliau važiavo pasitikti tų šilutiškių, kurie į Vilnių atvyko šventės atidarymo dieną.

Pasak Vyganto Kamarausko, mūsų rajono bendruomenės tikrai turi ką parodyti ir kuo sudominti aplinkinius. Jis juokėsi, kad labiausiai aplinkinius masino buteliukais apsistatęs ir kviečiantis arbatos skanauti Edvardas Jurjonas. Priėję arčiau žmonės susidomėdavo ir kitų mūsų bendruomenių ekspozicijomis. Daugelį domino rusniškių tyliosios diskotekos, kurių metu muzikos klausomasi per ausines. Dėmesio nestokojo Žemaičių krašto etnokultūros centro edukacine programa „Mergvakario vilionės“, pasakojanti apie žemaitiškas mergvakario tradicijas, kurios pasirodė esančios kur kas įdomesnės ir turiningesnės, nei dabartiniuose mergvakariuose populiarūs striptizo šokėjai… Beje, pageidaujantieji šią edukacinę programą gali užsisakyti ir asmeniniam mergvakariui ar svečiams parodyti.

Vaidotas VILKAS

Patogioje vietoje įsikūrusių Šilutės rajono bendruomenių stendai traukė renginio lankytojų dėmesį.

Patogioje vietoje įsikūrusių Šilutės rajono bendruomenių stendai traukė renginio lankytojų dėmesį.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite