Prezidentė domėjosi šilutiškių stendu

Savaitgalį vykusioje tarptautinėje vietos bendruomenių šventėje-mugėje apsilankiusi Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė susidomėjo Šilutės rajono bendruomenių stendu ir mielai fotografavosi su Pamario krašto bendruomenių atstovais.

prezidente-67-aktua

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė prie šilutiškių stendo mielai nusifotografavo su Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografe Adma Baltutiene.

Tuo metu kai Šilutės mažųjų laivų uoste kunkuliavo žuvienė, Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, vyko tarptautinė vietos bendruomenių šventė-mugė. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau kaip 1800 vietos bendruomenių, iš kurių pirmoji buvo įforminta 1995 metais. Pagrindinis bendruomenių tikslas – bendrai veikiant ir kartu sprendžiant vietos problemas, stiprinti ryšius tarp vietos gyventojų ir aktyviai dalyvauti valstybės gyvenime. Renginys buvo skirtas Vietos bendruomenių metams. Apie savo veiklą pasakojo ir demonstravo gaminius  bei edukacines programas visų rajonų bendruomenių atstovai.

Sulaukta svečių ir iš užsienio – šventėje dalyvavo Lenkijos, Švedijos ir Estijos bendruomenių atstovai. Tarptautinės vietos bendruomenių mugėje įvyko konferencija, kurioje mokslo, bendruomenių ir valstybės institucijų atstovai diskutavo apie bendruomenės, miesto ir kaimo integracinių ryšių stiprinimą, dalijosi Lietuvos ir užsienio šalių pilietinės visuomenės ugdymo patirtimi pasitelkiant bendruomenines organizacijas.

Daug dėmesio skirta socialinio verslo plėtros galimybėms vietos bendruomenėse. Dešimt Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių atstovų surengė savo rajonų kolektyvų pasirodymą. Mūsų rajone pasiruošti renginiui padėjo VVG „Lamatos žemė“. Jos pirmininkas Vygantas Kamarauskas pasakojo, kad stenduose Šilutės rajoną pristatė 16 dalyvių iš  Salos etnokultūros ir informacijos centro, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro, Žemaičių krašto etnokultūros centro, Kaimo bendruomenės „Kivylių žiburiai“, Bikavėnų kaimo bendruomenės ir kaimo bendruomenė „Želvesys“. Koncertinėje programoje Mažąja Lietuvos kultūros sostine tapusiems Juknaičiams talkino rusniškiai. Kartu su Juknaičių folkloro kolektyvu koncertavo jaunieji kantri muzikantai iš Vyganto Stoškaus vadovaujamo kolektyvo „Karčemėlė“. Pasak V. Kamarausko, rusniškių pasirodymas labai išsiskyrė iš kitų ir tapo tikra atgaiva nuo vienas kitą scenoje keičiančių folkloro kolektyvų koncertų baigiantiems užsnūsti šventės dalyviams. Gyva kantri muzika juos išjudino, daugelis ėmė linguoti ir trypčioti į taktą.

„Renginyje mes dalyvavome kaip Klaipėdos apskrities atstovai, o mūsų stendai buvo taip patogiai išdėstyti, kad visi šventės dalyviai eidavo kaip tik pro juos. Sulaukėme nemažai Vyriausybės atstovų, Seimo narių. Gal todėl mus pastebėjo ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji apžiūrėjo mūsų ekspoziciją, susidomėjo bendruomenės „Želvesys“ atstovo Edvardo Jurjono atsivežtomis arbatomis, bet paragauti jų nesiryžo. Pabendravusi su Šilutės bendruomenių atstovais, šalies vadovė mielai fotografavosi atminčiai“, – pasakojo V. Kamarauskas.

Ne kartą dalyvavęs „Vivatur“ parodose, jis deramai padėjo bendruomenių nariams. „Lamatos žemės“ pirmininkas pasakojo, kad į Vilnių išvyko dar renginio atidarymo išvakarėse ir kartu su bendruomenių nariais padėjo parengti ekspoziciją, o vėliau važiavo pasitikti tų šilutiškių, kurie į Vilnių atvyko šventės atidarymo dieną.

Pasak Vyganto Kamarausko, mūsų rajono bendruomenės tikrai turi ką parodyti ir kuo sudominti aplinkinius. Jis juokėsi, kad labiausiai aplinkinius masino buteliukais apsistatęs ir kviečiantis arbatos skanauti Edvardas Jurjonas. Priėję arčiau žmonės susidomėdavo ir kitų mūsų bendruomenių ekspozicijomis. Daugelį domino rusniškių tyliosios diskotekos, kurių metu muzikos klausomasi per ausines. Dėmesio nestokojo Žemaičių krašto etnokultūros centro edukacine programa „Mergvakario vilionės“, pasakojanti apie žemaitiškas mergvakario tradicijas, kurios pasirodė esančios kur kas įdomesnės ir turiningesnės, nei dabartiniuose mergvakariuose populiarūs striptizo šokėjai… Beje, pageidaujantieji šią edukacinę programą gali užsisakyti ir asmeniniam mergvakariui ar svečiams parodyti.

Vaidotas VILKAS

roll up stendai

Patogioje vietoje įsikūrusių Šilutės rajono bendruomenių stendai traukė renginio lankytojų dėmesį.

Patogioje vietoje įsikūrusių Šilutės rajono bendruomenių stendai traukė renginio lankytojų dėmesį. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kodėl verta dirbti suvirintoju užsienyje?

Suvirintojo specialybė yra paklausi visame pasaulyje. Todėl neatsitiktinai vis daugiau suvirintojų ieško darbo užsienyje, mat ten galima uždirbti kur kas daugiau, nei mūsų šalyje. Užsienio šalyse suvirintojo darbas – vienas iš paklausiausių darbų, todėl užsienio kompanijos linkusios mokėti didelį darbo užmokestį, kad tik galėtų prisikviesti pas save licencijuotą darbuotoją, kuris išmanytų savo darbą. Daugelis užsienio šalių stipriai augo išvystę pramonę ir gamybą, todėl iš to kyla didesnis poreikis suvirintojų paieškoms. Kai kuriose šalyse suvirintojai uždirba reikšmingai daugiau nei vidutinė tos

Kaip sumažinti gartraukio skleidžiamą triukšmą?

gartraukis

Gartraukis virtuvėje yra svarbus ne tik dėl patogumo, bet ir dėl daugelio kitų priežasčių. Jis padeda efektyviai pašalinti maisto gaminimo metu atsiradusius kvapus, garus, riebalų daleles. Šis įrenginys ne tik sumažina nemalonių kvapų pasklidimą po visus namus, bet ir užtikrina švaresnę ir geresnę oro kokybę namuose. Tačiau daugeliui žmonių nepatinka garsus gartraukio veikimas, ypač jeigu virtuvė yra sujungta su bendra namų erdve. Kaip išvengti didelio triukšmo? Visų pirma reikėtų žinoti tai, jog absoliučiai tylaus gartraukio nėra, tačiau yra keletas sprendimo

Alternatyvios finansavimo galimybės Lietuvos įmonėms – daugiau nei tradicinės paskolos

Globalizacijos ir skaitmeninių technologijų inovacijų laikais tokių šalių kaip Lietuva finansinis kraštovaizdis sparčiai keičiasi. Tradiciniai bankai ir jų ilgai taikomos paskolų suteikimo procedūros dažnai laikomi nepatogiais ar ribojančiais, todėl Lietuvos įmonės aktyviai ieško alternatyvių finansavimo sprendimų. Siekdami įvairinti veiklą ir rasti tinkamų finansavimo galimybių, daugelis verslininkų lengviau atsikvėpė radę alternatyvias finansines paslaugas. Jos atitinka specifinius šiuolaikinių įmonių poreikius. Fintech ir jų vaidmuo verslo finansavimui Vienas iš svarbiausių šių pokyčių Lietuvoje variklių yra fintech sektorius. Šios technologijomis paremtos finansinės platformos, teikiančios

Registrų centras: jaunavedžiai tuoktuvėms rinkosi rugpjūčio savaitgalius

Pasibaigusi kalendorinė vasara jau leidžia suskaičiuoti ir apibendrinti, koks buvo šių metų vestuvių sezonas. Kaip ir kiekvienais metais populiariausios tuoktuvių datos buvo rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. Tačiau ilgiau nei įprastai išsilaikiusi šiluma nemažą dalį jaunavedžių paskatino savo šventei pasirinkti ir rugsėjo savaitgalius, pastebi visos šalies metrikacijos duomenis išanalizavęs Registrų centras. Registrų centro administruojamos Metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausia santuokos sudarymo data šiais metais buvo rugpjūčio 19-oji, šeštadienis – šią dieną amžinos meilės įžadais apsikeitė net 352 poros. Nedaug

Taip pat skaitykite