Prezidentė domėjosi šilutiškių stendu

Savaitgalį vykusioje tarptautinėje vietos bendruomenių šventėje-mugėje apsilankiusi Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė susidomėjo Šilutės rajono bendruomenių stendu ir mielai fotografavosi su Pamario krašto bendruomenių atstovais.

prezidente-67-aktua

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė prie šilutiškių stendo mielai nusifotografavo su Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografe Adma Baltutiene.

Tuo metu kai Šilutės mažųjų laivų uoste kunkuliavo žuvienė, Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, vyko tarptautinė vietos bendruomenių šventė-mugė. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau kaip 1800 vietos bendruomenių, iš kurių pirmoji buvo įforminta 1995 metais. Pagrindinis bendruomenių tikslas – bendrai veikiant ir kartu sprendžiant vietos problemas, stiprinti ryšius tarp vietos gyventojų ir aktyviai dalyvauti valstybės gyvenime. Renginys buvo skirtas Vietos bendruomenių metams. Apie savo veiklą pasakojo ir demonstravo gaminius  bei edukacines programas visų rajonų bendruomenių atstovai.

Sulaukta svečių ir iš užsienio – šventėje dalyvavo Lenkijos, Švedijos ir Estijos bendruomenių atstovai. Tarptautinės vietos bendruomenių mugėje įvyko konferencija, kurioje mokslo, bendruomenių ir valstybės institucijų atstovai diskutavo apie bendruomenės, miesto ir kaimo integracinių ryšių stiprinimą, dalijosi Lietuvos ir užsienio šalių pilietinės visuomenės ugdymo patirtimi pasitelkiant bendruomenines organizacijas.

Daug dėmesio skirta socialinio verslo plėtros galimybėms vietos bendruomenėse. Dešimt Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių atstovų surengė savo rajonų kolektyvų pasirodymą. Mūsų rajone pasiruošti renginiui padėjo VVG „Lamatos žemė“. Jos pirmininkas Vygantas Kamarauskas pasakojo, kad stenduose Šilutės rajoną pristatė 16 dalyvių iš  Salos etnokultūros ir informacijos centro, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro, Žemaičių krašto etnokultūros centro, Kaimo bendruomenės „Kivylių žiburiai“, Bikavėnų kaimo bendruomenės ir kaimo bendruomenė „Želvesys“. Koncertinėje programoje Mažąja Lietuvos kultūros sostine tapusiems Juknaičiams talkino rusniškiai. Kartu su Juknaičių folkloro kolektyvu koncertavo jaunieji kantri muzikantai iš Vyganto Stoškaus vadovaujamo kolektyvo „Karčemėlė“. Pasak V. Kamarausko, rusniškių pasirodymas labai išsiskyrė iš kitų ir tapo tikra atgaiva nuo vienas kitą scenoje keičiančių folkloro kolektyvų koncertų baigiantiems užsnūsti šventės dalyviams. Gyva kantri muzika juos išjudino, daugelis ėmė linguoti ir trypčioti į taktą.

„Renginyje mes dalyvavome kaip Klaipėdos apskrities atstovai, o mūsų stendai buvo taip patogiai išdėstyti, kad visi šventės dalyviai eidavo kaip tik pro juos. Sulaukėme nemažai Vyriausybės atstovų, Seimo narių. Gal todėl mus pastebėjo ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji apžiūrėjo mūsų ekspoziciją, susidomėjo bendruomenės „Želvesys“ atstovo Edvardo Jurjono atsivežtomis arbatomis, bet paragauti jų nesiryžo. Pabendravusi su Šilutės bendruomenių atstovais, šalies vadovė mielai fotografavosi atminčiai“, – pasakojo V. Kamarauskas.

Ne kartą dalyvavęs „Vivatur“ parodose, jis deramai padėjo bendruomenių nariams. „Lamatos žemės“ pirmininkas pasakojo, kad į Vilnių išvyko dar renginio atidarymo išvakarėse ir kartu su bendruomenių nariais padėjo parengti ekspoziciją, o vėliau važiavo pasitikti tų šilutiškių, kurie į Vilnių atvyko šventės atidarymo dieną.

Pasak Vyganto Kamarausko, mūsų rajono bendruomenės tikrai turi ką parodyti ir kuo sudominti aplinkinius. Jis juokėsi, kad labiausiai aplinkinius masino buteliukais apsistatęs ir kviečiantis arbatos skanauti Edvardas Jurjonas. Priėję arčiau žmonės susidomėdavo ir kitų mūsų bendruomenių ekspozicijomis. Daugelį domino rusniškių tyliosios diskotekos, kurių metu muzikos klausomasi per ausines. Dėmesio nestokojo Žemaičių krašto etnokultūros centro edukacine programa „Mergvakario vilionės“, pasakojanti apie žemaitiškas mergvakario tradicijas, kurios pasirodė esančios kur kas įdomesnės ir turiningesnės, nei dabartiniuose mergvakariuose populiarūs striptizo šokėjai… Beje, pageidaujantieji šią edukacinę programą gali užsisakyti ir asmeniniam mergvakariui ar svečiams parodyti.

Vaidotas VILKAS

Patogioje vietoje įsikūrusių Šilutės rajono bendruomenių stendai traukė renginio lankytojų dėmesį.

Patogioje vietoje įsikūrusių Šilutės rajono bendruomenių stendai traukė renginio lankytojų dėmesį.

 

Hits: 55

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite