Prezidentė domėjosi šilutiškių stendu

Savaitgalį vykusioje tarptautinėje vietos bendruomenių šventėje-mugėje apsilankiusi Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė susidomėjo Šilutės rajono bendruomenių stendu ir mielai fotografavosi su Pamario krašto bendruomenių atstovais.

prezidente-67-aktua

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė prie šilutiškių stendo mielai nusifotografavo su Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografe Adma Baltutiene.

Tuo metu kai Šilutės mažųjų laivų uoste kunkuliavo žuvienė, Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, vyko tarptautinė vietos bendruomenių šventė-mugė. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau kaip 1800 vietos bendruomenių, iš kurių pirmoji buvo įforminta 1995 metais. Pagrindinis bendruomenių tikslas – bendrai veikiant ir kartu sprendžiant vietos problemas, stiprinti ryšius tarp vietos gyventojų ir aktyviai dalyvauti valstybės gyvenime. Renginys buvo skirtas Vietos bendruomenių metams. Apie savo veiklą pasakojo ir demonstravo gaminius  bei edukacines programas visų rajonų bendruomenių atstovai.

Sulaukta svečių ir iš užsienio – šventėje dalyvavo Lenkijos, Švedijos ir Estijos bendruomenių atstovai. Tarptautinės vietos bendruomenių mugėje įvyko konferencija, kurioje mokslo, bendruomenių ir valstybės institucijų atstovai diskutavo apie bendruomenės, miesto ir kaimo integracinių ryšių stiprinimą, dalijosi Lietuvos ir užsienio šalių pilietinės visuomenės ugdymo patirtimi pasitelkiant bendruomenines organizacijas.

Daug dėmesio skirta socialinio verslo plėtros galimybėms vietos bendruomenėse. Dešimt Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių atstovų surengė savo rajonų kolektyvų pasirodymą. Mūsų rajone pasiruošti renginiui padėjo VVG „Lamatos žemė“. Jos pirmininkas Vygantas Kamarauskas pasakojo, kad stenduose Šilutės rajoną pristatė 16 dalyvių iš  Salos etnokultūros ir informacijos centro, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro, Žemaičių krašto etnokultūros centro, Kaimo bendruomenės „Kivylių žiburiai“, Bikavėnų kaimo bendruomenės ir kaimo bendruomenė „Želvesys“. Koncertinėje programoje Mažąja Lietuvos kultūros sostine tapusiems Juknaičiams talkino rusniškiai. Kartu su Juknaičių folkloro kolektyvu koncertavo jaunieji kantri muzikantai iš Vyganto Stoškaus vadovaujamo kolektyvo „Karčemėlė“. Pasak V. Kamarausko, rusniškių pasirodymas labai išsiskyrė iš kitų ir tapo tikra atgaiva nuo vienas kitą scenoje keičiančių folkloro kolektyvų koncertų baigiantiems užsnūsti šventės dalyviams. Gyva kantri muzika juos išjudino, daugelis ėmė linguoti ir trypčioti į taktą.

„Renginyje mes dalyvavome kaip Klaipėdos apskrities atstovai, o mūsų stendai buvo taip patogiai išdėstyti, kad visi šventės dalyviai eidavo kaip tik pro juos. Sulaukėme nemažai Vyriausybės atstovų, Seimo narių. Gal todėl mus pastebėjo ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji apžiūrėjo mūsų ekspoziciją, susidomėjo bendruomenės „Želvesys“ atstovo Edvardo Jurjono atsivežtomis arbatomis, bet paragauti jų nesiryžo. Pabendravusi su Šilutės bendruomenių atstovais, šalies vadovė mielai fotografavosi atminčiai“, – pasakojo V. Kamarauskas.

Ne kartą dalyvavęs „Vivatur“ parodose, jis deramai padėjo bendruomenių nariams. „Lamatos žemės“ pirmininkas pasakojo, kad į Vilnių išvyko dar renginio atidarymo išvakarėse ir kartu su bendruomenių nariais padėjo parengti ekspoziciją, o vėliau važiavo pasitikti tų šilutiškių, kurie į Vilnių atvyko šventės atidarymo dieną.

Pasak Vyganto Kamarausko, mūsų rajono bendruomenės tikrai turi ką parodyti ir kuo sudominti aplinkinius. Jis juokėsi, kad labiausiai aplinkinius masino buteliukais apsistatęs ir kviečiantis arbatos skanauti Edvardas Jurjonas. Priėję arčiau žmonės susidomėdavo ir kitų mūsų bendruomenių ekspozicijomis. Daugelį domino rusniškių tyliosios diskotekos, kurių metu muzikos klausomasi per ausines. Dėmesio nestokojo Žemaičių krašto etnokultūros centro edukacine programa „Mergvakario vilionės“, pasakojanti apie žemaitiškas mergvakario tradicijas, kurios pasirodė esančios kur kas įdomesnės ir turiningesnės, nei dabartiniuose mergvakariuose populiarūs striptizo šokėjai… Beje, pageidaujantieji šią edukacinę programą gali užsisakyti ir asmeniniam mergvakariui ar svečiams parodyti.

Vaidotas VILKAS

Patogioje vietoje įsikūrusių Šilutės rajono bendruomenių stendai traukė renginio lankytojų dėmesį.

Patogioje vietoje įsikūrusių Šilutės rajono bendruomenių stendai traukė renginio lankytojų dėmesį.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite