Prezidentas G. Nausėda: „Esame dainų ir poezijos tauta…“

Birželio 30 d. Daukanto aikštėje vykusioje Dainų šventės vėliavos pakėlimo ceremonijoje dalyvavęs Prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžė, kad lietuviai yra dainų ir poezijos tauta.

„Esame dainų ir poezijos tauta. Todėl visiškai neatsitiktinai visą mūsų rūpestį tėvynės likimu, mūsų siekį vienytis galime rasti vienoje dainoje. Apie tai juk ir yra Dainų šventė. Apie šalį ir tautą, kuri auga ir šokdama, ir dainuodama. Apie skirtingų balsų vieningo choro darną. Apie mūsų šalies ir jos žmonių grožį bei jų skleidžiamą šviesą“, – sekmadienį Dainų šventės vėliavos pakėlimo ceremonijoje sakė G. Nausėda.

„Netrukus į padangę iškilsianti vėliava liudija mūsų nusiteikimą sukurti gražią šventę visiems ir kiekvienam“, – akcentavo šalies vadovas. G. Nausėda ceremonijos metu padėkojo visiems, prisidedantiems prie Dainų šventės puoselėjimo tradicijos.

„Pasinaudodamas proga noriu nuoširdžiai padėkoti kiekvienam dainų šventės dalyviui, kiekvienam organizatoriui, kolektyvų vadovams, tėveliams ir seneliams, diegiantiems dainų šventės tradiciją ir perduodantiems ją iš kartos į kartą“, – sakė Prezidentas.

„Tegul dainų šventė mums visiems būna pavyzdys ir įkvėpimo šaltinis, tegul mūsų laukiantys geri įspūdžiai vyksta gražiais atsiminimais. Ir tegul ateinančius ketverius metus skatina mus, viso pasaulio lietuvius, likti greta“, – teigė G. Nausėda.

Iškilmingos ceremonijos metu grojo Lietuvos kariuomenės orkestras, skambėjo jungtinio Lietuvos vaikų choro atliekamos dainos. Sekmadienį Prezidentas G. Nausėda oficialiai paskelbė Dainų šventės „Kur giria žaliuoja“ pradžią. Prezidentūros Baltojoje salėje šalies vadovas Dainų šventės kūrėjams įteikė regalijas.

400 šilutiškių

Jubiliejinė šimtmečio Dainų šventė „Kad giria žaliuotų“ vyksta šių metų birželio 29 – liepos 6 d. Pirmasis jos renginys įvyko Kaune, Dainų slėnyje, o savaitės koncertinį ciklą uždarys Dainų dienos koncertas Vilniaus Vingio parke.

Į 10 iš 14 Dainų šventės renginių galima patekti nemokamai, įskaitant ir stovimas Dainų dienos Vilniaus Vingio parke vietas. Šventės renginiuose dalyvaus 35 tūkst. dalyvių ir 1,5 tūkst. kolektyvų.

Šilutės rajonui šventėje atstovaus per 400 dainininkų, šokėjų, muzikantų ir kt.

Kūrėjų pagerbimas ir regalijų įteikimas

Prezidentas Gitanas Nausėda sekmadienį dalyvavo 2024 m. šimtmetį mininčios Lietuvos dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ kūrėjų pagerbimo ir regalijų įteikimo ceremonijoje.„Šiandien Prezidento rūmuose pajutau atmosferą, kuri byloja, kad čia susitiko bendraminčiai ir bendražygiai, kurie nerimastingai ir džiaugsmingai laukia šios ypatingos šventės. Ji ypatinga ne tik savaime, bet ir dėl to, kad šįkart minime mūsų Dainų švenčių šimtmetį“, – Baltojoje salėje sakė Prezidentas.

Šalies vadovas prisiminė savo dalyvavimą 1975m. Dainų šventėje, – berniukų choro „Gintarėlis“ repeticijas ir koncertus, ypatingą šventės nuotaiką, lydėjusią visas tas dienas.„Net ir būdami dar visai jauni tada supratome, kad dalyvaujame renginyje, kuris išliks mūsų atmintyje visą gyvenimą“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas pakvietė Dainų šventės kūrėjus pasidžiaugti tuo, kas jau nuveikta surengiant šimtmečio šventę, pasidžiaugti vieni kitais ir žaliuojančios, gražėjančios bei tvirtais žingsniais į priekį žengiančios Lietuvos švente.

Iškilmingą regalijų teikimo ceremoniją vainikavo maestro Vytautui Miškiniui diriguojant visų kartu atliktas kūrinys „Kur giria žaliuoja“, tapęs šimtmečio Lietuvos dainų šventės ašimi. Regalijos skirtos šventės globėjams, rėmėjams, organizatoriams, atskirų jos renginių kūrybinėms grupėms, dirigentams, choreografams, režisieriams. Šiemet regalijos įteiktos 14 grupių, daugiau kaip 200 žmonių. Regalijos įteiktos ir Gražvydui Railai, pučiamųjų orkestro „Pamarys“ vadovui.

Jubiliejinė šimtmečio Lietuvos dainų šventė suburs 37 tūkst. atlikėjų. Šventėje tikimasi sulaukti net 9 tūkst. šokėjų ir apie 12 tūkst. dainininkų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Atnaujinta prie Šilutės ligoninės stovinti skulptūra „Pūga“

Šilutės rajono savivaldybė savo naujienose skelbia, kad Savivaldybės  lėšomis atnaujinta istorinė skulptūra „Pūga“, stovinti prie Šilutės ligoninės.  Priminsime ne kartą „Pamaryje“ aprašytą istoriją: šis paminklas skirtas Natkiškių kaimo (dabar Pagėgių sav.) medicinos felčerei Zosei Petraitienei, kuri, vykdama pas gimdyvę, 1982 m. sausio 6 d. žuvo siautėjant stipriai pūgai. Po penkerių metų priešais Šilutės ligoninę buvo atidengta skulptūra „Pūga“ (skulptorius Antanas Šnaras, architektas Petras Lapė). 1994 metais Natkiškiuose, kurių apylinkėse ir įvyko nelaimė, Z. Petraitienės vardu pavadinta mokykla. Z. Petraitienė jaunystėje