Premjeras Algirdas Butkevičius: „Neturime bijoti pokyčių, išbandymų“

Penktadienį Pagėgiuose lankėsi premjeras Algirdas Butkevičius. Ten susipažino su Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės veikla, diskutavo su pareigūnais, lankėsi Bardėnų užkardoje, kultūros centre susitiko su pagėgiškiais.

Premjeras Algirdas Butkevičius, atvykęs į VSAT Pagėgių rinktinę, kieme pasisveikino su visais išsirikiavusiais pareigūnais, kiekvienas iš jų atidavė pagarbą ir prisistatė.

Premjeras Algirdas Butkevičius, atvykęs į VSAT Pagėgių rinktinę, kieme pasisveikino su visais išsirikiavusiais pareigūnais, kiekvienas iš jų atidavė pagarbą ir prisistatė.

Sumažėjo kontrabandos
Pagėgių rinktinėje premjero Algirdo Butkevičiaus jau laukė VSAT vadas generolas Renatas Požėla, Pagėgių rinktinės vadas Rimantas Timinskis, išsirikiavę rinktinės užkardų, kitų padalinių vadovai. A. Butkevičiui raportavo R. Požėla, po to svečias pasisveikino su kiekvienu rikiuotėje stovėjusiu pareigūnu, kitais susitikimo dalyviais. Salėje premjerui pristatyta Pagėgių rinktinės veikla. Ekrane keitėsi skaidrių vaizdai, ne vieną iš jų komentavo ir R. Požėla, premjeras turėjo klausimų.
Pagėgių rintinė saugo beveik 252 km Lietuvos sienos su Rusijos Federacija. Tai Europos Sąjungos išorinės sienos ruožas. Veikia 9 užkardos, yra kitų padalinių – iš viso 840 etatų, užimta 795.
Per 100 kilometrų sienos stebima vaizdo kameromis, kitur patruliuoja pareigūnai. 2007 m. vaizdo stebėjimo sistemą įdiegus Bardėnų užkardoje, pažeidimų labai sumažėjo. Tokius pokyčius rodo ir Viešvilės, Plaškių, Vileikių užkardų veiklos analizė. R. Požėla premjerui sakė, kad vaizdo stebėjimo sistema bus keičiama Bardėnų užkardoje, nes ji tarnauja ilgiausiai.
Kontrabandos mastai sumažėjo, tačiau rūpesčių tebekelia cigarečių, gintaro gabentojai bei asmenys, norintys patekti į Lietuvą, t. y. į Europos Sąjungą. Kryptis radosi kita: iš Rusijos per Latviją į Lietuvą.
2006 m. Pagėgių rinktinės pareigūnai konfiskavo per 2 milijonus pakelių cigarečių, 2016 metais – 20 330. Mažėja ir valstybės sienos pažeidimų: pernai Lietuvoje jų užfiksuota 215, Pagėgių rinktinėje – 23. Pernai į Lietuvą neįsileista 758 užsieniečių, iš šio skaičiaus Panemunės kontrolės punkte – 714.
Premjerui pateikta pavyzdžių, kokie išradingi yra kontrabandininkai. Iš Rusijos ir Lietuvos pusių į Nemuno vidurį įplaukia dvi vienodos valtys, sugebama pakeisti jų numerius, iš vienos į kitą perlipa vairuotojai ir valtys plaukia kaip plaukusius. Valtis su cigaretėmis atplukdoma į Lietuvos pakrantę…
Pagėgių rinktinėje tarnauja 31 kinologas, 30 tarnybinių šunų pasitelkiama ieškoti narkotikų, cigarečių.
Susitikime taip pat dalyvavo Seimo nariai Artūras Skardžius, Bronius Pauža, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, administracijos direktorė Dainora Butvydienė, kiti. Po pokalbio salėje premjeras ir svečiai apžiūrėjo rinktinės kieme stovinčias konfiskuotas technikos priemones, užsuko į sandėlį, kur laikomos konfiskuotos cigaretės, alkoholiniai gėrimai, daug kitų įvairių daiktų.
Premjeras trumpam nuvyko apžiūrėti Bardėnų užkardos.

Pabendrauti su premjeru Algirdu Butkevičiumi susirinko nedaug pagėgiškių.

Pabendrauti su premjeru Algirdu Butkevičiumi susirinko nedaug pagėgiškių.

Apie išgražėjusius Pagėgius
Į Pagėgių kultūros centrą susirinko nedaug žmonių. Premjeras pagyrė gražiai sutvarkytus Pagėgius, prisiminė abejones, kai buvo steigiama ši maža savivaldybė. Tačiau tai, ką pamatė, nudžiugino: gražiai susitvarkyta naudojant Europos Sąjungos paramą.
Vos įėjęs į Pagėgių kultūros centrą, premjeras žvalgydamasis gyrė pagėgiškius, kad turi tokius kultūros rūmus. Netrukus pasuko prie atokiai stovėjusio Zenono Komskio, laisvųjų imtynių entuziasto, sveikinosi kaip su geru pažįstamu – mat abu mėgsta šią sporto šaką. Vėliau diskutuojant salėje, premjeras sutiko su Z. Komskio pastebėjimu, kad vaikai ir jaunimas vyksta į laisvųjų imtynių varžybas, o net kelionėms nėra pinigų. A. Butkevičius sakė, kad pribrendo būtinybė pertvarkyti sporto finansavimą, kuris turi būti viešas, skaidrus, tiesiai iš biudžeto, vėliau atsiskaitant už lėšų panaudojimą.
Mokytoja Kristina kalbėjo, kad Pagėgiai, kaip ir kitos provincijos vietovės, tuštėja. Investicijos nukreiptos gatvėms, keliams, aikštėms, parkams, pastatams tvarkyti. Žinoma, tai nėra blogai, tačiau netrukus nutiesta gatvele visus pamažėl išlydės į kapines… „Kas mus pakeis?“ – tokiu klausimu mokytoja kreipėsi į premjerą.
Premjeras atsakė, kad baimė yra tai, ko labiausiai reikia bijoti. Aplinka – tik forma, skirta žmogui gyventi, dirbti, gerai jaustis. Tačiau Lietuvoje išlikęs sovietmečio socialinis, psichologinis, emocinis laukas: televizorius, internetas, namai, darbas, atlyginimas… Ar to turi užtekti?
Brandžioje visuomenėje kiekvienas jos narys turi turėti siekių, tikslų, nebijoti pokyčių, išbandymų, suvokti, kad ne valdžia, kuri yra suformuota kadencijai, yra svarbiausia. Trūksta tolerancijos, pagarbos vienas kitam, supratimo, daug yra pavydo, pykčio… Tokioje aplinkoje auga vaikai, jaunimas.
Moksle, versle, šeimoje – visur reikia supratimo, kad valstybės dabartis ir ateitis priklauso nuo kiekvieno jos piliečio, nuo jo pasiektų tikslų. Kaip pavyzdį premjeras pateikė Panevėžį: nedarbas – 15 proc., o darbininkų vežamasi iš kelių aplinkinių rajonų. Kodėl?
Padiskutuota įvairiomis temomis. Meras padovanojo svečiui knygą apie Pagėgių kraštą, įdėtą į medinę išgraviruotą suvenyrinę dėžutę. Tokias daro Vilkyškių bendruomenė, kuri panašias dėžutes gamina ir arbatžolėms pakuoti. Ir medžio graviravimo įrangą, ir arbatžolių verslą ši bendruomenė pradėjo gavusi Europos Sąjungos paramą.
Vilkyškiečiai rengė mokymus, kaip rinkti, džiovinti arbatžoles, į šią veiklą įtraukė daug žmonių, pagal Virgilijaus Skirkevičiaus patarimus ruošia arbatžolių mišinius ir jais prekiauja daugelyje Lietuvos vietovių, buvo pakviesti į mugę Prezidentūroje.
Šis pavyzdys tiktų prie premjero atsakymo mokytojai Kristinai.

Stasė SKUTULIENĖ

Pagėgių rinktinės vadas pulkininkas Rimantas Timinskis premjerui Algirdui Butkevičiui sandėlyje rodė konfiskuotas įvairias prekes, įrangą.

Pagėgių rinktinės vadas pulkininkas Rimantas Timinskis premjerui Algirdui Butkevičiui sandėlyje rodė konfiskuotas įvairias prekes, įrangą.

 

Hits: 36

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite