Premjeras Algirdas Butkevičius: „Neturime bijoti pokyčių, išbandymų“

Penktadienį Pagėgiuose lankėsi premjeras Algirdas Butkevičius. Ten susipažino su Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės veikla, diskutavo su pareigūnais, lankėsi Bardėnų užkardoje, kultūros centre susitiko su pagėgiškiais.

Premjeras Algirdas Butkevičius, atvykęs į VSAT Pagėgių rinktinę, kieme pasisveikino su visais išsirikiavusiais pareigūnais, kiekvienas iš jų atidavė pagarbą ir prisistatė.

Premjeras Algirdas Butkevičius, atvykęs į VSAT Pagėgių rinktinę, kieme pasisveikino su visais išsirikiavusiais pareigūnais, kiekvienas iš jų atidavė pagarbą ir prisistatė.

Sumažėjo kontrabandos
Pagėgių rinktinėje premjero Algirdo Butkevičiaus jau laukė VSAT vadas generolas Renatas Požėla, Pagėgių rinktinės vadas Rimantas Timinskis, išsirikiavę rinktinės užkardų, kitų padalinių vadovai. A. Butkevičiui raportavo R. Požėla, po to svečias pasisveikino su kiekvienu rikiuotėje stovėjusiu pareigūnu, kitais susitikimo dalyviais. Salėje premjerui pristatyta Pagėgių rinktinės veikla. Ekrane keitėsi skaidrių vaizdai, ne vieną iš jų komentavo ir R. Požėla, premjeras turėjo klausimų.
Pagėgių rintinė saugo beveik 252 km Lietuvos sienos su Rusijos Federacija. Tai Europos Sąjungos išorinės sienos ruožas. Veikia 9 užkardos, yra kitų padalinių – iš viso 840 etatų, užimta 795.
Per 100 kilometrų sienos stebima vaizdo kameromis, kitur patruliuoja pareigūnai. 2007 m. vaizdo stebėjimo sistemą įdiegus Bardėnų užkardoje, pažeidimų labai sumažėjo. Tokius pokyčius rodo ir Viešvilės, Plaškių, Vileikių užkardų veiklos analizė. R. Požėla premjerui sakė, kad vaizdo stebėjimo sistema bus keičiama Bardėnų užkardoje, nes ji tarnauja ilgiausiai.
Kontrabandos mastai sumažėjo, tačiau rūpesčių tebekelia cigarečių, gintaro gabentojai bei asmenys, norintys patekti į Lietuvą, t. y. į Europos Sąjungą. Kryptis radosi kita: iš Rusijos per Latviją į Lietuvą.
2006 m. Pagėgių rinktinės pareigūnai konfiskavo per 2 milijonus pakelių cigarečių, 2016 metais – 20 330. Mažėja ir valstybės sienos pažeidimų: pernai Lietuvoje jų užfiksuota 215, Pagėgių rinktinėje – 23. Pernai į Lietuvą neįsileista 758 užsieniečių, iš šio skaičiaus Panemunės kontrolės punkte – 714.
Premjerui pateikta pavyzdžių, kokie išradingi yra kontrabandininkai. Iš Rusijos ir Lietuvos pusių į Nemuno vidurį įplaukia dvi vienodos valtys, sugebama pakeisti jų numerius, iš vienos į kitą perlipa vairuotojai ir valtys plaukia kaip plaukusius. Valtis su cigaretėmis atplukdoma į Lietuvos pakrantę…
Pagėgių rinktinėje tarnauja 31 kinologas, 30 tarnybinių šunų pasitelkiama ieškoti narkotikų, cigarečių.
Susitikime taip pat dalyvavo Seimo nariai Artūras Skardžius, Bronius Pauža, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, administracijos direktorė Dainora Butvydienė, kiti. Po pokalbio salėje premjeras ir svečiai apžiūrėjo rinktinės kieme stovinčias konfiskuotas technikos priemones, užsuko į sandėlį, kur laikomos konfiskuotos cigaretės, alkoholiniai gėrimai, daug kitų įvairių daiktų.
Premjeras trumpam nuvyko apžiūrėti Bardėnų užkardos.

Pabendrauti su premjeru Algirdu Butkevičiumi susirinko nedaug pagėgiškių.

Pabendrauti su premjeru Algirdu Butkevičiumi susirinko nedaug pagėgiškių.

Apie išgražėjusius Pagėgius
Į Pagėgių kultūros centrą susirinko nedaug žmonių. Premjeras pagyrė gražiai sutvarkytus Pagėgius, prisiminė abejones, kai buvo steigiama ši maža savivaldybė. Tačiau tai, ką pamatė, nudžiugino: gražiai susitvarkyta naudojant Europos Sąjungos paramą.
Vos įėjęs į Pagėgių kultūros centrą, premjeras žvalgydamasis gyrė pagėgiškius, kad turi tokius kultūros rūmus. Netrukus pasuko prie atokiai stovėjusio Zenono Komskio, laisvųjų imtynių entuziasto, sveikinosi kaip su geru pažįstamu – mat abu mėgsta šią sporto šaką. Vėliau diskutuojant salėje, premjeras sutiko su Z. Komskio pastebėjimu, kad vaikai ir jaunimas vyksta į laisvųjų imtynių varžybas, o net kelionėms nėra pinigų. A. Butkevičius sakė, kad pribrendo būtinybė pertvarkyti sporto finansavimą, kuris turi būti viešas, skaidrus, tiesiai iš biudžeto, vėliau atsiskaitant už lėšų panaudojimą.
Mokytoja Kristina kalbėjo, kad Pagėgiai, kaip ir kitos provincijos vietovės, tuštėja. Investicijos nukreiptos gatvėms, keliams, aikštėms, parkams, pastatams tvarkyti. Žinoma, tai nėra blogai, tačiau netrukus nutiesta gatvele visus pamažėl išlydės į kapines… „Kas mus pakeis?“ – tokiu klausimu mokytoja kreipėsi į premjerą.
Premjeras atsakė, kad baimė yra tai, ko labiausiai reikia bijoti. Aplinka – tik forma, skirta žmogui gyventi, dirbti, gerai jaustis. Tačiau Lietuvoje išlikęs sovietmečio socialinis, psichologinis, emocinis laukas: televizorius, internetas, namai, darbas, atlyginimas… Ar to turi užtekti?
Brandžioje visuomenėje kiekvienas jos narys turi turėti siekių, tikslų, nebijoti pokyčių, išbandymų, suvokti, kad ne valdžia, kuri yra suformuota kadencijai, yra svarbiausia. Trūksta tolerancijos, pagarbos vienas kitam, supratimo, daug yra pavydo, pykčio… Tokioje aplinkoje auga vaikai, jaunimas.
Moksle, versle, šeimoje – visur reikia supratimo, kad valstybės dabartis ir ateitis priklauso nuo kiekvieno jos piliečio, nuo jo pasiektų tikslų. Kaip pavyzdį premjeras pateikė Panevėžį: nedarbas – 15 proc., o darbininkų vežamasi iš kelių aplinkinių rajonų. Kodėl?
Padiskutuota įvairiomis temomis. Meras padovanojo svečiui knygą apie Pagėgių kraštą, įdėtą į medinę išgraviruotą suvenyrinę dėžutę. Tokias daro Vilkyškių bendruomenė, kuri panašias dėžutes gamina ir arbatžolėms pakuoti. Ir medžio graviravimo įrangą, ir arbatžolių verslą ši bendruomenė pradėjo gavusi Europos Sąjungos paramą.
Vilkyškiečiai rengė mokymus, kaip rinkti, džiovinti arbatžoles, į šią veiklą įtraukė daug žmonių, pagal Virgilijaus Skirkevičiaus patarimus ruošia arbatžolių mišinius ir jais prekiauja daugelyje Lietuvos vietovių, buvo pakviesti į mugę Prezidentūroje.
Šis pavyzdys tiktų prie premjero atsakymo mokytojai Kristinai.

Stasė SKUTULIENĖ

Pagėgių rinktinės vadas pulkininkas Rimantas Timinskis premjerui Algirdui Butkevičiui sandėlyje rodė konfiskuotas įvairias prekes, įrangą.

Pagėgių rinktinės vadas pulkininkas Rimantas Timinskis premjerui Algirdui Butkevičiui sandėlyje rodė konfiskuotas įvairias prekes, įrangą.

 

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite