Premjeras Algirdas Butkevičius: „Neturime bijoti pokyčių, išbandymų“

Penktadienį Pagėgiuose lankėsi premjeras Algirdas Butkevičius. Ten susipažino su Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės veikla, diskutavo su pareigūnais, lankėsi Bardėnų užkardoje, kultūros centre susitiko su pagėgiškiais.

Premjeras Algirdas Butkevičius, atvykęs į VSAT Pagėgių rinktinę, kieme pasisveikino su visais išsirikiavusiais pareigūnais, kiekvienas iš jų atidavė pagarbą ir prisistatė.

Premjeras Algirdas Butkevičius, atvykęs į VSAT Pagėgių rinktinę, kieme pasisveikino su visais išsirikiavusiais pareigūnais, kiekvienas iš jų atidavė pagarbą ir prisistatė.

Sumažėjo kontrabandos
Pagėgių rinktinėje premjero Algirdo Butkevičiaus jau laukė VSAT vadas generolas Renatas Požėla, Pagėgių rinktinės vadas Rimantas Timinskis, išsirikiavę rinktinės užkardų, kitų padalinių vadovai. A. Butkevičiui raportavo R. Požėla, po to svečias pasisveikino su kiekvienu rikiuotėje stovėjusiu pareigūnu, kitais susitikimo dalyviais. Salėje premjerui pristatyta Pagėgių rinktinės veikla. Ekrane keitėsi skaidrių vaizdai, ne vieną iš jų komentavo ir R. Požėla, premjeras turėjo klausimų.
Pagėgių rintinė saugo beveik 252 km Lietuvos sienos su Rusijos Federacija. Tai Europos Sąjungos išorinės sienos ruožas. Veikia 9 užkardos, yra kitų padalinių – iš viso 840 etatų, užimta 795.
Per 100 kilometrų sienos stebima vaizdo kameromis, kitur patruliuoja pareigūnai. 2007 m. vaizdo stebėjimo sistemą įdiegus Bardėnų užkardoje, pažeidimų labai sumažėjo. Tokius pokyčius rodo ir Viešvilės, Plaškių, Vileikių užkardų veiklos analizė. R. Požėla premjerui sakė, kad vaizdo stebėjimo sistema bus keičiama Bardėnų užkardoje, nes ji tarnauja ilgiausiai.
Kontrabandos mastai sumažėjo, tačiau rūpesčių tebekelia cigarečių, gintaro gabentojai bei asmenys, norintys patekti į Lietuvą, t. y. į Europos Sąjungą. Kryptis radosi kita: iš Rusijos per Latviją į Lietuvą.
2006 m. Pagėgių rinktinės pareigūnai konfiskavo per 2 milijonus pakelių cigarečių, 2016 metais – 20 330. Mažėja ir valstybės sienos pažeidimų: pernai Lietuvoje jų užfiksuota 215, Pagėgių rinktinėje – 23. Pernai į Lietuvą neįsileista 758 užsieniečių, iš šio skaičiaus Panemunės kontrolės punkte – 714.
Premjerui pateikta pavyzdžių, kokie išradingi yra kontrabandininkai. Iš Rusijos ir Lietuvos pusių į Nemuno vidurį įplaukia dvi vienodos valtys, sugebama pakeisti jų numerius, iš vienos į kitą perlipa vairuotojai ir valtys plaukia kaip plaukusius. Valtis su cigaretėmis atplukdoma į Lietuvos pakrantę…
Pagėgių rinktinėje tarnauja 31 kinologas, 30 tarnybinių šunų pasitelkiama ieškoti narkotikų, cigarečių.
Susitikime taip pat dalyvavo Seimo nariai Artūras Skardžius, Bronius Pauža, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, administracijos direktorė Dainora Butvydienė, kiti. Po pokalbio salėje premjeras ir svečiai apžiūrėjo rinktinės kieme stovinčias konfiskuotas technikos priemones, užsuko į sandėlį, kur laikomos konfiskuotos cigaretės, alkoholiniai gėrimai, daug kitų įvairių daiktų.
Premjeras trumpam nuvyko apžiūrėti Bardėnų užkardos.

Pabendrauti su premjeru Algirdu Butkevičiumi susirinko nedaug pagėgiškių.

Pabendrauti su premjeru Algirdu Butkevičiumi susirinko nedaug pagėgiškių.

Apie išgražėjusius Pagėgius
Į Pagėgių kultūros centrą susirinko nedaug žmonių. Premjeras pagyrė gražiai sutvarkytus Pagėgius, prisiminė abejones, kai buvo steigiama ši maža savivaldybė. Tačiau tai, ką pamatė, nudžiugino: gražiai susitvarkyta naudojant Europos Sąjungos paramą.
Vos įėjęs į Pagėgių kultūros centrą, premjeras žvalgydamasis gyrė pagėgiškius, kad turi tokius kultūros rūmus. Netrukus pasuko prie atokiai stovėjusio Zenono Komskio, laisvųjų imtynių entuziasto, sveikinosi kaip su geru pažįstamu – mat abu mėgsta šią sporto šaką. Vėliau diskutuojant salėje, premjeras sutiko su Z. Komskio pastebėjimu, kad vaikai ir jaunimas vyksta į laisvųjų imtynių varžybas, o net kelionėms nėra pinigų. A. Butkevičius sakė, kad pribrendo būtinybė pertvarkyti sporto finansavimą, kuris turi būti viešas, skaidrus, tiesiai iš biudžeto, vėliau atsiskaitant už lėšų panaudojimą.
Mokytoja Kristina kalbėjo, kad Pagėgiai, kaip ir kitos provincijos vietovės, tuštėja. Investicijos nukreiptos gatvėms, keliams, aikštėms, parkams, pastatams tvarkyti. Žinoma, tai nėra blogai, tačiau netrukus nutiesta gatvele visus pamažėl išlydės į kapines… „Kas mus pakeis?“ – tokiu klausimu mokytoja kreipėsi į premjerą.
Premjeras atsakė, kad baimė yra tai, ko labiausiai reikia bijoti. Aplinka – tik forma, skirta žmogui gyventi, dirbti, gerai jaustis. Tačiau Lietuvoje išlikęs sovietmečio socialinis, psichologinis, emocinis laukas: televizorius, internetas, namai, darbas, atlyginimas… Ar to turi užtekti?
Brandžioje visuomenėje kiekvienas jos narys turi turėti siekių, tikslų, nebijoti pokyčių, išbandymų, suvokti, kad ne valdžia, kuri yra suformuota kadencijai, yra svarbiausia. Trūksta tolerancijos, pagarbos vienas kitam, supratimo, daug yra pavydo, pykčio… Tokioje aplinkoje auga vaikai, jaunimas.
Moksle, versle, šeimoje – visur reikia supratimo, kad valstybės dabartis ir ateitis priklauso nuo kiekvieno jos piliečio, nuo jo pasiektų tikslų. Kaip pavyzdį premjeras pateikė Panevėžį: nedarbas – 15 proc., o darbininkų vežamasi iš kelių aplinkinių rajonų. Kodėl?
Padiskutuota įvairiomis temomis. Meras padovanojo svečiui knygą apie Pagėgių kraštą, įdėtą į medinę išgraviruotą suvenyrinę dėžutę. Tokias daro Vilkyškių bendruomenė, kuri panašias dėžutes gamina ir arbatžolėms pakuoti. Ir medžio graviravimo įrangą, ir arbatžolių verslą ši bendruomenė pradėjo gavusi Europos Sąjungos paramą.
Vilkyškiečiai rengė mokymus, kaip rinkti, džiovinti arbatžoles, į šią veiklą įtraukė daug žmonių, pagal Virgilijaus Skirkevičiaus patarimus ruošia arbatžolių mišinius ir jais prekiauja daugelyje Lietuvos vietovių, buvo pakviesti į mugę Prezidentūroje.
Šis pavyzdys tiktų prie premjero atsakymo mokytojai Kristinai.

Stasė SKUTULIENĖ

Pagėgių rinktinės vadas pulkininkas Rimantas Timinskis premjerui Algirdui Butkevičiui sandėlyje rodė konfiskuotas įvairias prekes, įrangą.

Pagėgių rinktinės vadas pulkininkas Rimantas Timinskis premjerui Algirdui Butkevičiui sandėlyje rodė konfiskuotas įvairias prekes, įrangą.

 

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Žvejokime atsakingai: nespėjusias išneršti žuvis reikėtų paleisti

Pavasaris yra žuvų neršto metas, todėl žvejus mėgėjus raginame būti ypač atidžius – šiuo metu galioja nemažai konkrečių žuvų rūšių žvejybos draudimų, taikomų tam tikrą laikotarpį. Kartu atkreipiame dėmesį, kad neršto laikas gali šiek tiek pasislinkti priklausomai nuo klimato sąlygų. Todėl draudimui vos pasibaigus dar ne visos žuvys gali būti išneršusios. Jas sugavus reikėtų paleisti. Siekiant sudaryti palankesnes žvejybos sąlygas, Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse yra išimtis, numatanti, kad kai pirmoji draudimo diena yra savaitgalis ar valstybinė šventė, draudimas įsigalioja

Pasirinktą verslą plėtoti bus kur kas paprasčiau, jei…

Drąsiai galima sakyti, kad sprendimas pradėti verslą, yra vienas geriausių. Tai atveria labai daug nuostabių galimybių: realizuoti sumanymus bei siekti svajonių; savo darbais keisti pasaulį; kurti darbo vietas. Žinoma, ir pelnas nėra išimtis – būtent verslas atveria galimybę siekti  finansinės nepriklausomybės. Visgi, svarbu pabrėžti, kad ir verslo plėtojimas neretai kelia tam tikrų iššūkių. Taip pat labai dažnai tenka susidurti su ypač didelėmis laiko, energijos ar finansų sąnaudomis. Gera žinia yra ta, kad jei tik bus priimami tinkami sprendimai, tai pasirinktą

Šiemet automobilių stovėjimas Palangoje kainuoja brangiau

Rinkliava už automobilių stovėjimą dalyje Palangos gatvių renkama nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai. Tad sekmadienį, gegužės 15 d., įsigaliojo gerokai padidinti mokesčiai, kuriuos nustatė Palangos miesto savivaldybės taryba. Praėjusiais metais rinkliavos sezono metu už vieno automobilio stovėjimą pusvalandį raudonojoje zonoje reikėjo mokėti 0,6 euro, viena valanda buvo įkainota 1,2 euro. Pusvalandį palikti geltonojoje zonoje kainavo 0,3 euro, o valandą – 0,6 euro. Žaliojoje zonoje už vieno automobilio stovėjimą pusę valandos tekdavo atseikėti 1 eurą, o už

Ką madingo ir patogaus turėtų dėvėti vyras šią vasarą?

Vasara jau visai čia pat! O tai reiškia, kad daugelis vyrų, kurie domisi vyriška mada ir nori išlikti stilingais, suka galvą dėl to, kuo reikėtų papildyti savo garderobą. Greitai sužinosite karščiausias vyrų vasaros mados tendencijas. Juk nėra nieko geriau, nei prieš atsinaujinant spintos turinį, žinoti, kokie drabužiai, batai ir aksesuarai yra madingi šią vasarą. Papasakosime, kokie marškinėliai, šortai, aksesuarai, sportbačiai ar kiti dalykai turėtų papildyti Jūsų garderobą, jei norite madingos ir patogios aprangos. Madingi ir patogūs drabužiai – ką dėvėti

Taip pat skaitykite