Prasidėjo turizmo sezonas. Kas naujo?
Būtent šiandien, gegužės 24 d., prasideda Šilutės miesto 508–asis gimtadienis – įspūdingiausias Pamario krašto renginys, kuris kasmet pritraukia svečių ne tik iš įvairių Lietuvos miestų, bet ir užsienio.
Nors šalyje oficialiai turizmo sezonas prasideda gegužės 15 d., turistų į Šilutę plūstelėjo jau balandį. Skaičiuojama, jog kasmet į Šilutės turizmo ir informacijos centrą užsuka apie keliolika tūkstančių turistų iš Vokietijos, Latvijos, JAV, Šveicarijos, Belgijos ir vis daugiau iš Prancūzijos.
Rytoj, gegužės 25-ąją, Hugo Šojaus dvaro prieigos ir senojo turgaus aikštė pavirs „Šeimų dūzgėmis“ – veiks duonos kepėjų, muilo gamintojų, drabužių siuvėjų ir kitų meistrų dirbtuvės. Greta įsikurs Švėkšnos tradicinių amatų centro specialistai, kurie miesto svečius kvies dažyti magnetinę vėtrungę, kurią išpuošę galės parsinešti namo.
„Švėkšniškiai amatininkai pamokys šilutiškius ir miesto svečius nusidažyti vėtrungę. Išsamiau papasakos apie jų kūrimą“, – trumpai pristatė Šilutės turizmo ir informacijos centro direktorė Rasa Grygelienė.

Miesto šventės dieną Šilutės turizmo ir informacijos centras kviečia apsilankyti, bus galima susipažinti su Pamario krašto lankytinomis vietomis ir dviem naujais turistiniais maršrutais po Klaipėdos regioną: „Malonūs nuovargiai“ ir „Migruojančios kultūros“. Keliaudami pirmuoju maršrutu, anot specialistų, turistai susipažins su Lietuvos pajūriu, galės išmėginti įvairias vandens pramogas: dviračiais, irklentėmis, banglentėmis, baidarėmis, kanojomis, jėgos aitvarais, kalnų riedlentėmis. Kitas – kultūrinis maršrutas, kuriuo keliaudami palei egzistavusią Mažosios ir Didžiosios Lietuvos sieną, turistai galės susipažinti su to meto žmonių kasdienybe – per dainas, žmonių gyvenimo būdą, papročius, šventes, religiją ir kitas veiklas.
Nuo gegužės Šilutės turizmo ir informacijos centras dirba šeštadieniais, o birželio, liepos, rugpjūčio mėnesiais – ir sekmadieniais.
Vietos turizmas
Lietuviai veiklesni, daugiau keliauja po savo šalį. Daugelį lietuvių domina patogi nakvynė, maitinimas bei maršrutai keltu“, – sako Turizmo ir informacijos centro direktorė. Anot jos, turistai ne tik užsuka į šį centrą, bet dažnokai skambina, siunčia klausimus el. paštu. Dauguma teiraujasi apie keliones į Nidą keltu iš Šilutės mažųjų laivų uosto, Mingės, Uostadvario. Ir užsienio turistai domisi lankytinomis vietomis Šilutės krašte, galimybėmis paplaukioti po Nemuno deltą.
Iki Ventės rago – autobusu
Po to, kai Lietuvos geležinkeliai atgaivino maršrutą Klaipėda–Šilutė traukiniu, turizmo specialistai sulaukia vis daugiau skambučių. Anot R. Grygelienės, žmonės teiraujasi ne tik informacijos apie traukinio tvarkaraštį, juos domina ir gido paslaugos. Pašnekovė užsiminė, jog kartu su Šilutės r. savivaldybe ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ planuoja įgyvendinti naują projektą: „Pastebėjome, kad turistams, atvykusiems traukiniu į Šilutę, nepavyksta nusigauti iki Ventės rago. Tai didelė problema. Autobusai kursuoja į Kintus tik mokslo metais, tačiau iki pat Ventės rago – ne. Dar nenuspręsta, tačiau planuojame norinčius pavėžėti iki pageidaujamo lankytino objekto. Pasak R. Dygelienės, tai bus suderinta su traukinio atvykimo ir išvykimo grafiku. Iš traukinio išlipę svečiai bus pavežami iki Ventės, o po kelių valandų parvežami į Šilutę. Ar bus pilnas autobusas turistų? Anot R. Grygelienės, reikia to tikėtis. Pavėžėjimo paslauga būtų teikiama savaitgaliais.
Gegužės 15-ąją – turizmo sezono atidarymas. Tądien tradicinis ekologinis žygis baidarėmis Šyšos upe neįvyko – sutrukdė lietus. Pernai įvyko 10-asis jubiliejinis plaukimas, kurio metu švarinama Šyša – nuo Šilutės mažųjų laivų uosto iki jos žiočių.
Turistai ypač domisi paukščiais
Pernai Pamario poilsiautojams buvo siūloma naujovė – paukščių stebėjimo ekskursijos–žygiai, kurias vedė ornitologas Borisas M. Belchevas. Anot R. Grygelienės, susidomėjimas paukščių stebėjimu itin išaugo, todėl nuo vasario įgyvendinamas dar vienas projektas „Pažink Pamario kraštą keliaudamas paukšių keliu“. Atnaujintoje Šilutės turizmo ir informacijos centro svetainėje bus suregistruoti Lietuvoje gyvenantys ir migruojantys paukščiai, planuojama sukurti virtualią enciklopediją – paukščių knygą.

Atnaujins ženklus
Tiesa, turizmo specialistai sulaukia ir skundų, kad ne tik mieste, bet ir prie kitų lankytinų objektų stovi seni, nublukę informaciniai stendai. Teiraujasi, kada jie bus atnaujinti. „Šilutės r. savivaldybė numato įrengti 84 naujus ženklus. Tai dar vienas projektas, kurį Savivaldybė įgyvendins jau šią vasarą“, – sakė Turizmo ir informacijos centro direktorė. Ji aiškino, kad Klaipėdos regione (Klaipėdos, Klaipėdos r., Kretingos r., Neringos, Skuodo r., Palangos ir Šilutės r. savivaldybėse) iš viso bus atnaujinti 405 informaciniai ženklai, žymintys svarbius lankytinus objektus.
Viktorija SKUTULIENĖ, autorės nuotr.
Hits: 200