Prasidėjo dešimtasis pajamų deklaravimo laikotarpis

Nuo kovo 19 d. pajamas ir turtą deklaruojantiems gyventojams elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) parengtos preliminarios gyventojų pajamų deklaracijos bei pajamoms deklaruoti skirtos pažymos. Ta proga Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Šilutės poskyryje surengtoje spaudos konferencijoje šio poskyrio vedėja Rasa Banaitienė ir vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė pristatė šių metų deklaravimo naujoves ir papasakojo apie per 10 metų įvykusius EDS pokyčius.

Pirmąjį pusdienį VMI Šilutės poskyryje metines pajamas deklaravo per pusšimtį žmonių.

Rasa Banaitienė pasakojo, kad EDS pradėjo veikti 2004 m. Pirmaisiais metais elektroniniu būdu deklaracijas pateikė 3178 Klaipėdos apskrities gyventojai (6,2 proc. visų deklaruojančiųjų) tarp jų 287 (6,87 proc.)
šilutiškiai. Nuo 2007 metų deklaruojantiems savo pajamas elektroniniu būdu pradėtos formuoti iš dalies užpildytos deklaracijos, kuriose pateikiama VMI turima informacija apie gautas pajamas. Nuo 2011 m. deklaracijas galima pildyti internetu nebenaudojant jokių papildomų programų.
R. Banaitienė pasakojo, kad Šilutės poskyryje veikia 6 viešojo interneto prieigos vietos, kur talkinant įstaigos specialistams galima elektroniniu būdu pateikti gyventojų pajamų deklaracijas. Per pirmąjį pusdienį čia deklaracijas užpildė daugiau kaip pusšimtis mūsų rajono gyventojų. Deklaruoti pajamas mūsų rajono gyventojai gali ir Šilutės viešojoje F. Bajoraičio bibliotekoje, ten specialistai taip pat suteiks reikiamas konsultacijas.
2013 metais gyventojams buvo grąžinta apie 220 milijonų ankstesnių mokestinių laikotarpių permokų. Šiais metais planuojama sugrąžinti 228 mln. Lt. Gyventojams, kurie teisingas pajamų deklaracijas pateiks elektroniniu būdu, permokas bus pradėta grąžinti jau balandį, o tiems, kurie deklaracijas teiks ant popieriaus – iki liepos 31 d. Gyventojų pajamų deklaracijas privalu pateikti iki gegužės 2 d.

Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Šilutės poskyrio vedėja Rasa Banaitienė (dešinėje) ir poskyrio vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė žiniasklaidos atstovus informavo apie prasidedantį pajamų ir turto deklaravimą.

Kalbėdama apie 2 procentus pajamų, kuriuos gyventojai gali skirti paramai, R. Banaitienė atkreipė dėmesį, kad viskas labai priklauso nuo paramos gavėjų aktyvumo. Dažniausiai tokią paramą tėveliai skiria mokymo įstaigoms, kur ugdomi jų vaikai. Ji prisiminė, kad vienais metais labai daug paramos buvo skirta Raudonojo kryžiaus draugijai, kai tuometinė Šilutės rajono komiteto sekretorė Joana Kubaitienė surado laiko pabendrauti su daugeliu žmonių ir paprašyti pagalbos. Kai boksininkas iš Šilutės Evaldas Petrauskas tapo olimpiniu prizininku, ypač daug lėšų buvo skirta bokso klubui.
Apie naujoves deklaruojant 2013 metų pajamas papasakojo vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė. Naujovių nėra daug. Tiesiog pateikiama daugiau duomenų ir informacijos. Kai kurie duomenys, kurie anksčiau buvo pateikiami už visus metus, dabar labiau detalizuoti ir pateikiami už kiekvieną mėnesį. Ji patarė naudotojams atsinaujinti turimas elektronines dokumentų formas, nes laikui bėgant jos tobulinamos ir keičiamos.
Prireikus konsultacijų galima gauti telefonu 1882 arba VMI interneto tinklalapyje. Galima apsilankyti ir VMI poskyryje, Kęstučio g. 2, Šilutėje.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir šią savaitę sinoptikai žada lietaus, o šilumos – iki 25 laipsnių

Ši savaitė ir Šilutės krašte prasidėjo vis su lietumi, netrūko saulės ir vėjo. Tačiau karščių jau nebėra. Pirmadienį, rugpjūčio 2 d., itin drėgnus orus atnešęs ciklonas po truputį keliavo šiaurinių platumų link. Buvo ir lietaus, tačiau negausiai, o šilumos irgi netrūko. Rugpjūčio 3-ios, antradienio, naktį vietomis trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, pajūryje – šiaurės vakarų 7-12 m/s, pajūryje gūsiai 15-17 m/s. Žemiausia temperatūra 10-15, pajūryje 16-18 laipsnių. Dieną daug kur trumpas lietus, vietomis su perkūnija. Vėjas

Jau pradeda žydėti rykštenės: skinkite negailėdami

Pievos ir patvoriai jau geltonuoja – pradeda žydėti rykštenės. Jos mėgstamos dėl ryškios spalvos, be to, ilgai laikosi pamerktos. Aplinkosaugininkai ragina šį invazinį augalą skinti kad ir glėbiais – taip sumažinsime jo paplitimą. Tačiau įspėja nuvytusių žiedynų nemesti kur pakliuvo, tik į kompostavimo įrenginius ar žaliųjų atliekų aikšteles, kad nepaplistų sėklos. Į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą šiuo metu įtrauktos trys rykštenių rūšys: kanadinė rykštenė, aukštoji rykštenė ir didžioji (vėlyvoji) rykštenė.Jos pradeda žydėti apie vasaros vidurį, o baigia rudenį. Visos jos

Pagerbkite tikrą Mokytoją – teikite kandidatūras „Metų mokytojo“ premijai gauti

Šilutės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą įsteigti „Metų mokytojo“ nominaciją. Galbūt nėra svarbiausia dovana, piniginė premija. Svarbiausia, kad krašto bendruomenei suteikta proga iš geriausių mokytojų pasiūlyti kandidatūras ir švęsti, džiaugtis per iškilmes, kai bus pagerbiamas „Metų mokytojas“. Savivaldybė, kviesdama teikti kandidatūras, interneto svetainėje tikina neabejojanti, kad jūsų mokykloje yra tas išskirtinis – pilietiškas, inovatyvus, jaunąją kartą įkvėpti gebantis, kolegas motyvuojantis ir bendruomenę buriantis Mokytojas. Jei taip – kviečiame jį nominuoti, užpildant nustatytos formos rekomendaciją, kartu pateikiant kandidato sutikimą dėl asmens

Pratęsiamas išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminas nedidelių saulės elektrinių įsigijimui

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d. Įgyvendinimo terminas pratęstas pareiškėjams 2020 m. liepos mėn. teikusiems paraiškas kompensacinei išmokai pagal priemonę „AIE namų ūkiams (įsigijimas iš elektrinių parkų)“ gauti. Sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į gausų pateiktų paraiškų skaičių ir karantino metu sulėtėjusį reikalingų dokumentų tvarkymo procesą, neigiamą COVID-19 pandemijos poveikį elektrinių parkų

Taip pat skaitykite