Prasidėjo dešimtasis pajamų deklaravimo laikotarpis

Nuo kovo 19 d. pajamas ir turtą deklaruojantiems gyventojams elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) parengtos preliminarios gyventojų pajamų deklaracijos bei pajamoms deklaruoti skirtos pažymos. Ta proga Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Šilutės poskyryje surengtoje spaudos konferencijoje šio poskyrio vedėja Rasa Banaitienė ir vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė pristatė šių metų deklaravimo naujoves ir papasakojo apie per 10 metų įvykusius EDS pokyčius.

Pirmąjį pusdienį VMI Šilutės poskyryje metines pajamas deklaravo per pusšimtį žmonių.

Rasa Banaitienė pasakojo, kad EDS pradėjo veikti 2004 m. Pirmaisiais metais elektroniniu būdu deklaracijas pateikė 3178 Klaipėdos apskrities gyventojai (6,2 proc. visų deklaruojančiųjų) tarp jų 287 (6,87 proc.)
šilutiškiai. Nuo 2007 metų deklaruojantiems savo pajamas elektroniniu būdu pradėtos formuoti iš dalies užpildytos deklaracijos, kuriose pateikiama VMI turima informacija apie gautas pajamas. Nuo 2011 m. deklaracijas galima pildyti internetu nebenaudojant jokių papildomų programų.
R. Banaitienė pasakojo, kad Šilutės poskyryje veikia 6 viešojo interneto prieigos vietos, kur talkinant įstaigos specialistams galima elektroniniu būdu pateikti gyventojų pajamų deklaracijas. Per pirmąjį pusdienį čia deklaracijas užpildė daugiau kaip pusšimtis mūsų rajono gyventojų. Deklaruoti pajamas mūsų rajono gyventojai gali ir Šilutės viešojoje F. Bajoraičio bibliotekoje, ten specialistai taip pat suteiks reikiamas konsultacijas.
2013 metais gyventojams buvo grąžinta apie 220 milijonų ankstesnių mokestinių laikotarpių permokų. Šiais metais planuojama sugrąžinti 228 mln. Lt. Gyventojams, kurie teisingas pajamų deklaracijas pateiks elektroniniu būdu, permokas bus pradėta grąžinti jau balandį, o tiems, kurie deklaracijas teiks ant popieriaus – iki liepos 31 d. Gyventojų pajamų deklaracijas privalu pateikti iki gegužės 2 d.

Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Šilutės poskyrio vedėja Rasa Banaitienė (dešinėje) ir poskyrio vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė žiniasklaidos atstovus informavo apie prasidedantį pajamų ir turto deklaravimą.

Kalbėdama apie 2 procentus pajamų, kuriuos gyventojai gali skirti paramai, R. Banaitienė atkreipė dėmesį, kad viskas labai priklauso nuo paramos gavėjų aktyvumo. Dažniausiai tokią paramą tėveliai skiria mokymo įstaigoms, kur ugdomi jų vaikai. Ji prisiminė, kad vienais metais labai daug paramos buvo skirta Raudonojo kryžiaus draugijai, kai tuometinė Šilutės rajono komiteto sekretorė Joana Kubaitienė surado laiko pabendrauti su daugeliu žmonių ir paprašyti pagalbos. Kai boksininkas iš Šilutės Evaldas Petrauskas tapo olimpiniu prizininku, ypač daug lėšų buvo skirta bokso klubui.
Apie naujoves deklaruojant 2013 metų pajamas papasakojo vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė. Naujovių nėra daug. Tiesiog pateikiama daugiau duomenų ir informacijos. Kai kurie duomenys, kurie anksčiau buvo pateikiami už visus metus, dabar labiau detalizuoti ir pateikiami už kiekvieną mėnesį. Ji patarė naudotojams atsinaujinti turimas elektronines dokumentų formas, nes laikui bėgant jos tobulinamos ir keičiamos.
Prireikus konsultacijų galima gauti telefonu 1882 arba VMI interneto tinklalapyje. Galima apsilankyti ir VMI poskyryje, Kęstučio g. 2, Šilutėje.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite