Prasidėjo dešimtasis pajamų deklaravimo laikotarpis

Nuo kovo 19 d. pajamas ir turtą deklaruojantiems gyventojams elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) parengtos preliminarios gyventojų pajamų deklaracijos bei pajamoms deklaruoti skirtos pažymos. Ta proga Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Šilutės poskyryje surengtoje spaudos konferencijoje šio poskyrio vedėja Rasa Banaitienė ir vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė pristatė šių metų deklaravimo naujoves ir papasakojo apie per 10 metų įvykusius EDS pokyčius.

Pirmąjį pusdienį VMI Šilutės poskyryje metines pajamas deklaravo per pusšimtį žmonių.

Rasa Banaitienė pasakojo, kad EDS pradėjo veikti 2004 m. Pirmaisiais metais elektroniniu būdu deklaracijas pateikė 3178 Klaipėdos apskrities gyventojai (6,2 proc. visų deklaruojančiųjų) tarp jų 287 (6,87 proc.)
šilutiškiai. Nuo 2007 metų deklaruojantiems savo pajamas elektroniniu būdu pradėtos formuoti iš dalies užpildytos deklaracijos, kuriose pateikiama VMI turima informacija apie gautas pajamas. Nuo 2011 m. deklaracijas galima pildyti internetu nebenaudojant jokių papildomų programų.
R. Banaitienė pasakojo, kad Šilutės poskyryje veikia 6 viešojo interneto prieigos vietos, kur talkinant įstaigos specialistams galima elektroniniu būdu pateikti gyventojų pajamų deklaracijas. Per pirmąjį pusdienį čia deklaracijas užpildė daugiau kaip pusšimtis mūsų rajono gyventojų. Deklaruoti pajamas mūsų rajono gyventojai gali ir Šilutės viešojoje F. Bajoraičio bibliotekoje, ten specialistai taip pat suteiks reikiamas konsultacijas.
2013 metais gyventojams buvo grąžinta apie 220 milijonų ankstesnių mokestinių laikotarpių permokų. Šiais metais planuojama sugrąžinti 228 mln. Lt. Gyventojams, kurie teisingas pajamų deklaracijas pateiks elektroniniu būdu, permokas bus pradėta grąžinti jau balandį, o tiems, kurie deklaracijas teiks ant popieriaus – iki liepos 31 d. Gyventojų pajamų deklaracijas privalu pateikti iki gegužės 2 d.

Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Šilutės poskyrio vedėja Rasa Banaitienė (dešinėje) ir poskyrio vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė žiniasklaidos atstovus informavo apie prasidedantį pajamų ir turto deklaravimą.

Kalbėdama apie 2 procentus pajamų, kuriuos gyventojai gali skirti paramai, R. Banaitienė atkreipė dėmesį, kad viskas labai priklauso nuo paramos gavėjų aktyvumo. Dažniausiai tokią paramą tėveliai skiria mokymo įstaigoms, kur ugdomi jų vaikai. Ji prisiminė, kad vienais metais labai daug paramos buvo skirta Raudonojo kryžiaus draugijai, kai tuometinė Šilutės rajono komiteto sekretorė Joana Kubaitienė surado laiko pabendrauti su daugeliu žmonių ir paprašyti pagalbos. Kai boksininkas iš Šilutės Evaldas Petrauskas tapo olimpiniu prizininku, ypač daug lėšų buvo skirta bokso klubui.
Apie naujoves deklaruojant 2013 metų pajamas papasakojo vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė. Naujovių nėra daug. Tiesiog pateikiama daugiau duomenų ir informacijos. Kai kurie duomenys, kurie anksčiau buvo pateikiami už visus metus, dabar labiau detalizuoti ir pateikiami už kiekvieną mėnesį. Ji patarė naudotojams atsinaujinti turimas elektronines dokumentų formas, nes laikui bėgant jos tobulinamos ir keičiamos.
Prireikus konsultacijų galima gauti telefonu 1882 arba VMI interneto tinklalapyje. Galima apsilankyti ir VMI poskyryje, Kęstučio g. 2, Šilutėje.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kryžius primins KGB nukankintas aukas

Vakar (spalio 24 d.) Vilkyškiuose, Šv. Onos bažnyčioje, šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius. Po pamaldų šventoriuje buvo pašventintas 8 metrų aukščio ąžuolinis kryžius, skirtas šios bažnyčios rūsiuose sovietinių KGB smogikų nukankintoms aukoms atminti.  Aukštąjį kryžių sumeistravo Plungės krašto kryždirbys Antanas Vaškys, gyvenantis Plokščių kaime. Tinklaraščiui bernardinai.lt jis pasakęs: „Aš darau taip, kaip mūsų patriarchas Svirskis įvedė madą, kai kryžius, koplytstulpis ir skulptūra drožiami iš to paties medžio gabalo. Dauguma meistrų jau dirbame tokiu principu. Nes ir darbai dabar

Šiandien – Lietuvos Konstitucijos diena

Konstitucijos

Šiandien, spalio 25-ąją minime 29-ąsias Nepriklausomos Lietuvos Konstitucijos metines, jau penkioliktą kartą surengtas Konstitucijos egzaminas.  Nugalėtojų laukia specialus Prezidento Gitano Nausėdos įsteigtas prizas, taip pat jie bus apdovanoti Teisingumo ministerijos prizais. Per keturiolika Konstitucijos egzamino gyvavimo metų konstitucines žinias pasitikrino apie 400 tūkst. žmonių – maždaug kas septintas Lietuvos pilietis. Dabartinė Lietuvos Respublikos Konstitucija (lot. constitutio „nustatymas“) buvo priimta 1992 m. spalio 25 d. referendume.  Tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos

Kas dar paskui Skvernelį?

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“. Jau rašėme, kad ją steigia Saulius Skvernelis su bendraminčiais. Ar šilutiškiai iš Regionų partijos pereis į šią partiją? Panašu, kad dar du Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai, priklausantys Regionų partijos Šilutės skyriui, stovi pasirinkimo kryžkelėje… Šilutės rajone tiesiogiai į Seimą išrinktas šiame krašte gimęs, užaugęs ir Šilutėje mokęsis Zigmantas Balčytis jau pasirinko Sauliaus Skvernelio ir bendraminčių komandą Seime, perėjo į jų frakciją ir ketina prisidėti prie Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigimo bei stoti į ją. Primename,

Mokinių rudens atostogos pailgės dviem dienomis

rudens atostogos

Visiems mokiniams dviem dienomis pratęsiamos rudens atostogos: tiek, kad po Vėlinių būtų grįžtama į klases praėjus inkubaciniam Covid-19 virusinės ligos laikotarpiui, t. y. septynioms dienoms. Mokinių atostogos prasidės lapkričio 3 d., į mokyklas jie grįš lapkričio 10 d. Anksčiau grįžimas buvo numatytas lapkričio 8 d. Matant blogėjančią situaciją šalyje, rekomenduojama vengti kontaktų, tačiau paprastai per šventines dienas padaugėja susitikimų, žmonės lankosi pas gimines, tuomet auga ir užsikrėtimo tikimybė. Ministerija prašo tėvų sąmoningumo ir pasirūpinti, kad vaikai vengtų nebūtinų susibūrimų. Per

Taip pat skaitykite