Prasidėjo dešimtasis pajamų deklaravimo laikotarpis

Nuo kovo 19 d. pajamas ir turtą deklaruojantiems gyventojams elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) parengtos preliminarios gyventojų pajamų deklaracijos bei pajamoms deklaruoti skirtos pažymos. Ta proga Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Šilutės poskyryje surengtoje spaudos konferencijoje šio poskyrio vedėja Rasa Banaitienė ir vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė pristatė šių metų deklaravimo naujoves ir papasakojo apie per 10 metų įvykusius EDS pokyčius.

Pirmąjį pusdienį VMI Šilutės poskyryje metines pajamas deklaravo per pusšimtį žmonių.

Rasa Banaitienė pasakojo, kad EDS pradėjo veikti 2004 m. Pirmaisiais metais elektroniniu būdu deklaracijas pateikė 3178 Klaipėdos apskrities gyventojai (6,2 proc. visų deklaruojančiųjų) tarp jų 287 (6,87 proc.)
šilutiškiai. Nuo 2007 metų deklaruojantiems savo pajamas elektroniniu būdu pradėtos formuoti iš dalies užpildytos deklaracijos, kuriose pateikiama VMI turima informacija apie gautas pajamas. Nuo 2011 m. deklaracijas galima pildyti internetu nebenaudojant jokių papildomų programų.
R. Banaitienė pasakojo, kad Šilutės poskyryje veikia 6 viešojo interneto prieigos vietos, kur talkinant įstaigos specialistams galima elektroniniu būdu pateikti gyventojų pajamų deklaracijas. Per pirmąjį pusdienį čia deklaracijas užpildė daugiau kaip pusšimtis mūsų rajono gyventojų. Deklaruoti pajamas mūsų rajono gyventojai gali ir Šilutės viešojoje F. Bajoraičio bibliotekoje, ten specialistai taip pat suteiks reikiamas konsultacijas.
2013 metais gyventojams buvo grąžinta apie 220 milijonų ankstesnių mokestinių laikotarpių permokų. Šiais metais planuojama sugrąžinti 228 mln. Lt. Gyventojams, kurie teisingas pajamų deklaracijas pateiks elektroniniu būdu, permokas bus pradėta grąžinti jau balandį, o tiems, kurie deklaracijas teiks ant popieriaus – iki liepos 31 d. Gyventojų pajamų deklaracijas privalu pateikti iki gegužės 2 d.

Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Šilutės poskyrio vedėja Rasa Banaitienė (dešinėje) ir poskyrio vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė žiniasklaidos atstovus informavo apie prasidedantį pajamų ir turto deklaravimą.

Kalbėdama apie 2 procentus pajamų, kuriuos gyventojai gali skirti paramai, R. Banaitienė atkreipė dėmesį, kad viskas labai priklauso nuo paramos gavėjų aktyvumo. Dažniausiai tokią paramą tėveliai skiria mokymo įstaigoms, kur ugdomi jų vaikai. Ji prisiminė, kad vienais metais labai daug paramos buvo skirta Raudonojo kryžiaus draugijai, kai tuometinė Šilutės rajono komiteto sekretorė Joana Kubaitienė surado laiko pabendrauti su daugeliu žmonių ir paprašyti pagalbos. Kai boksininkas iš Šilutės Evaldas Petrauskas tapo olimpiniu prizininku, ypač daug lėšų buvo skirta bokso klubui.
Apie naujoves deklaruojant 2013 metų pajamas papasakojo vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė. Naujovių nėra daug. Tiesiog pateikiama daugiau duomenų ir informacijos. Kai kurie duomenys, kurie anksčiau buvo pateikiami už visus metus, dabar labiau detalizuoti ir pateikiami už kiekvieną mėnesį. Ji patarė naudotojams atsinaujinti turimas elektronines dokumentų formas, nes laikui bėgant jos tobulinamos ir keičiamos.
Prireikus konsultacijų galima gauti telefonu 1882 arba VMI interneto tinklalapyje. Galima apsilankyti ir VMI poskyryje, Kęstučio g. 2, Šilutėje.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

NIKO Kintuose koncertavo vienuoliktą kartą

Šią vasarą muzikos rajone netrūksta: trankiai nuskambėjo miestelių šventės, vyko tradiciniai renginiai – „Muzikuojanti Rusnės sala“ ir Rusnės festivalis. Artėja Žolinė. Tačiau ilgiausiai besitęsiantis Kintų muzikos festivalis kiekvienais metais turi ką pasiūlyti ir pačiam išrankiausiam žiūrovui. Gražų sekmadienio vakarą į Kintų didžiąją bažnyčią rinkosi kamerinės muzikos gerbėjai iš viso rajono ir ne tik pasižiūrėti ir pasiklausyti NIKO koncerto. Šio kamerinio orkestro muzika Kintuose skambėjo jau vienuoliktą kartą. Naujų idėjų kamerinis orkestras (Niko) – tai styginių instrumentų ansamblis, kurį 2006 metais

Kaip išsirinkti kompiuterį kiekvieno mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalimi. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams. Įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui. „Senukų“ ekspertai išskiria svarbiausius nešiojamųjų kompiuterių parametrus skirtingų poreikių turintiems jaunuoliams, ir aptaria priedus, palengvinsiančius darbą. Kas svarbu mokslų reikmėms? Nors nuslūgus pandemijai mokiniai grįžo atgal į mokymosi įstaigas, dalis mokyklinės veiklos tikriausiai taip ir liks virtualioje erdvėje. Prekybos tinklo duomenimis, šiuo metu klientai aktyviai ruošiasi naujiems mokslo metams ir ieško kompiuterių tiek

Lietuvos bankas išleidžia naujas monetas, skirtas pasakai apie Zuikį Puikį

Lietuvos bankas išleidžia kolekcines monetas, skirtas pasakai „Zuikis Puikis” (eiliuotos pasakos autorius – Eduardas Mieželaitis). Išleidžiamos dviejų nominalų monetos – 5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio. Monetų reverse akyliausieji gali surasti visą lietuvių kalbos abėcėlę. Mokslo metų pradžios proga „Zuikis Puikis“ – antroji pasaka, kuri įamžinta monetų serijoje „Mano pasakos”. Seriją 2021 m. pradėjo monetos, skirtos pasakai „Eglė – žalčių karalienė”. „Žaismingai, bet kartu ir pamokančiai Zuikio Puikio istorijai skirtas monetas išleidžiame artėjant naujųjų mokslo metų

Brangstantis pragyvenimas didina skurstančiųjų gretas

Lietuvoje infliacija ir toliau auga, nors jos tempai nėra tokie spartūs. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, liepą, palyginti su šių metų birželiu, buvo fiksuojamas 1,2 proc. kainų augimas. Metinė infliacija liepą pasiekė 21,6 proc. Per metus pabrango praktiškai viskas: vartojimo prekių kainos padidėjo 25,6 proc., paslaugų – 12,3 proc. Pramogų, pietų restoranuose ar atostogų sumenkus pajamoms galima atsisakyti, tačiau maistas ir būsto išlaikymas – tos kategorijos, kur taupymo galimybės ribotos. Statistikos departamento skaičiavimais, būsto išlaikymas – vanduo, elektra, dujos bei kitas

Taip pat skaitykite