Praneša policija: įvykiai Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone, jie tiriami.

  • Spalio 4 d.vyras, gim. 1984 m., norėdamas įsigyti laikrodį, į pardavėjos sąskaitą už jį pervedė pinigus, tačiau minėtos prekės negavo. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
  • Nuo birželio 2 d. iki liepos 1 d. vyras, gim. 1992 m., įvykdė trylika alkoholio vagysčių iš įvairių Šilutės miesto parduotuvių. Iš viso parduotuvėms padaryta 185 eurų turtinė žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Vairuotojams – ultragarsiniai švilpukai, padedantys išvengti susidūrimo su laukiniais gyvūnais

Spalio 9-15 dienomis akcijos „Dėmesys į kelią“ (angl. Focus on the road), inicijuotos Europos kelių policijos tinklo ROADPOL (angl. European Roads Policing Network), metu, Lietuvos kelių policijos tarnybos ir apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų pareigūnai kartu su socialinės iniciatyvos partneriu UAB „Autoaibė“ dalina vairuotojams rudenį aktualias saugumo priemones – ultragarsinius švilpukus, kurie padeda vairuotojams išvengti susidūrimo su laukiniais gyvūnais. Kiekviena beprasmė auka kelyje yra didelė netektis ne tik artimiesiems, šeimai, bet ir visai visuomenei.

Eismo įvykiai, į kuriuos patenka vairuotojai, susidūrę su laukiniais gyvūnais, nebe retas atvejis Lietuvos keliuose. Dažniausiai apgadinamos transporto priemonės, tačiau nukenčia ir žmonės, žūsta gyvūnai. Tokių eismo įvykių statistika ūgteli ne tik pavasarį (gegužės mėnesį), bet ir rudenį, ypač – spalį, lapkritį, o žiemą – gruodį. Pernai per šiuos tris metų mėnesius įvyko 1 600 susidūrimų su gyvūnais.

„Rudenį, kai keliuose labai padaugėja susidūrimų su laukiniais gyvūnais, rekomenduojame vairuotojams atidžiai stebėti kelią ir aplinką šalia kelio, o jei tenka važiuoti vėlai vakare, naktį, anksti ryte ar esant blogam matomumui, reikia sumažinti greitį taip, kad vairuotojas, pastebėjęs gyvūną, galėtų suvaldyti automobilį, sustoti ir išvengti nelaimės“, – sako Lietuvos kelių policijos tarnybos vadovas Algimantas Petronis.

Kelių policijos pareigūnai, siekdami atkreipti transporto priemonių vairuotojų dėmesį į pavojų, kurį gali sukelti į važiuojamąją kelio dalį įbėgę laukiniai gyvūnai, antrus metus iš eilės organizuoja prevencinę socialinę akciją ir sako, kad, jei švilpukas gali apsaugoti, reikia tą priemonę išmėginti.

„Uždaroji akcinė bendrovė „Autoaibė“ prie akcijos jungiasi norėdama prisidėti prie saugesnių kelionių. Tai dar viena iš galimybių priminti vairuotojams, kad saugus eismas svarbiausia. Švilpukas – tokia paprasta priemonė, bet gali padėti apsaugoti gyvūniją ir pasitarnauja siekiant išvengti skaudžių eismo įvykių. Jį turėtų užsiklijuoti kiekvienas, kuris išvažiuoja į užmiestį, ypač tamsiuoju paros laiku. Savo veikloje, kai tik turime galimybę, visada vairuotojus paskatiname laikytis Kelių eismo taisyklių, raginame pasirinkti saugų greitį, primename, kad būtina segėti saugos diržus. Kaip ir kiekvieną rudenį, raginame, ruošiant automobilį kelionėms, priklijuoti ir ultragarso švilpuką“, – teigia Ignas Pusvaškis, UAB „Autoaibė“ vykdomasis direktorius.

Gyvūnų girdimas garso dažnio diapazonas yra platesnis nei žmonių. Paprastai žmogus girdi garso dažnius nuo 16 Hz iki 20 kHz, o daugumos laukinių gyvūnų viršutinė dažnių riba siekia net 40 kHz ir daugiau. Pavyzdžiui, galvijų girdimas diapazonas yra nuo 16 Hz iki 40 kHz. Garsai virš 20 kHz yra vadinami ultragarsu. Būtent ultragarsą ir skleidžia apsauginiai švilpukai, jei transporto priemonė važiuoja bent minimaliu 50 km/h greičiu. Jie veikia nuo oro srauto. Skleidžiamo garso spindulys siekia net 400 metrų ir atbaido daugumą laukinių ir naminių gyvūnų nuo ketinimo perbėgti kelią. Žmonėms toks signalas yra beveik negirdimas, nes veikia 16-20 kHz dažniais. Automobilio viduje tokio garso negirdi nei žmonės, nei keturkojai gyvūnai. Švilpukų montavimui prireiks vos kelių minučių. Ant automobilio lengvai prilipdomos mažos plokštelės, ant kurių uždedami švilpukai. Populiariausia montavimo vieta – ant juodos plokštumos šalia šoninių veidrodėlių, priekinio buferio, tarp grotelių, kur nestabdomas oro srautas arba ant stoginių atramų, vadinamųjų ragų.

Šį rudenį akcija išsiplėtė ir vyksta jau 15 miestų – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Tauragėje, Telšiuose, Utenoje, Gargžduose, Kretingoje, Nidoje, Palangoje, Plungėje ir Šilutėje. Policijos pareigūnai primena, kad Kelių eismo taisyklių reikia laikytis visada: pasirinkti saugų greitį ir būti budriam, ypač važiuojant miškingose, neaptvertose kelio atkarpose. Būtinai reikia stebėti kelio ženklus. Atkreipkite dėmesį į kelio ženklą „Laukiniai gyvūnai“. Ten, kur jis – didesnė tikimybė, kad kelyje pasitaikys briedis, elnias, stirna ir net šernas.

Lietuvos policijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Šilutės ligoninėje atliekamos plyšusio menisko susiuvimo operacijos, planuose – ir peties sąnario artroskopinės operacijos

Kelio sąnario skausmas – dažnas įvairaus amžiaus pacientų nusiskundimas. Jį gali sukelti tiek trauma, kaip plyšęs raištis, meniskas, tiek natūralus kremzlės nusidėvėjimas dėl amžiaus, tiek įvairios ligos. Kai skausmas nedidelis, jį galima numalšinti vaistais, tačiau yra ir tokių atvejų, kai skaudančius kelius tenka operuoti. Didžiosiose Lietuvos ligoninėse artroskopinių kelio operacijų pacientai priversti laukti iki dvejų metų, rajoninėse ligoninėse paslaugos laukimo laikas – tik dvi savaitės ar trumpiau. Tai patvirtina ir Šilutės ligoninės gydytojai ortopedai traumatologai, kurie visai nesenai pradėjo teikti 

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05)

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05) Pamario bibliotekininkų bendruomenę pasiekė skaudi žinia. Žiemiškai baltą gruodžio 5-osios rytą Amžinybėn iškeliavo buvusi ilgametė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotoja Gerdrūta Leškytė. Daugelis šilutiškių ją prisimena kaip Giedrę iš bibliotekos. Gerdrūta Leškytė gimė 1942 kovo 4 d. Upynoje, Šilalės rajone. 1959 m. baigė Upynos vidurinę mokyklą. Taip pačiais metais pradėjo dirbti Lietuvos TSR valstybinėje respublikinėje bibliotekoje (dabar – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka). 1965–1968 m. dirbo Šilalės rajono Upynos vidurinės

Atsakė, kiek elektros sunaudoja kalėdinės girliandos: suma gali siekti ir eurą, ir kelis šimtus

Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ir nuo jų parametrų, ir nuo naudojimo laiko. „Elektrinės girliandos turi labai daug parametrų, kurie gali lemti tokių papuošimų elektros sunaudojimą: girliandos ilgis, lempučių kiekis joje, lempučių tipas ir galingumas. Labiausiai elektros sunaudojimas priklauso nuo girliandos lempučių kiekio, tipo ir galingumo, tad į tai

Popietė „Advento vainikas kitaip“

​Švėkšnoje veikiantis „Diemedžio“ ugdymo centras interneto svetainėje pasidalijo šia gera žinia. ​Adventas – laukimo ir susikaupimo, gerų darbų metas. Norisi draugauti, būti geresniais kitiems, dažniau nusišypsoti. Advento simbolis – vainikas, kuris reiškia šviesos troškimą. Gruodžio 2 dieną, ,,Diemedžio” ugdymo centre vyko edukacinė popietė „Advento vainikas kitaip“, kurią organizavo auklėtoja Vilma Uselienė. Popietė prasidėjo B. Fererro istorija apie 4 advento vainiko žvakes, kurios simbolizuoja taiką, tikėjimą, meilę ir viltį. Ši istorija privertė susimąstyti apie tai, kaip svarbu išsaugoti viltį, nes kol

Taip pat skaitykite