Praeitis liudija ateičiai: Žemaičių Naumiestis

Rugsėjo 9 d. Žemaičių Naumiestyje rengiama konferencija „Žydų paveldo aktualizavimas Žemaičių Naumiesčio kultūriniame kraštovaizdyje“. Joje bus siekiama priminti, atskleisti bei aktualizuoti nuo XVIII a. Žemaičių Naumiestyje gyvenusių, jį kūrusių ir tragiška lemtimi XX a. viduryje pasibaigusių miestelio žydų atminimą.

Šiuo renginiu siekiama supažindinti su žydų tautos gyvenimu Lietuvos Didžiojoje kunigaikštystėje. Tolerancija garsėjusioje LDK jie turėjo neblogas sąlygas ne tik gyventi, bet ir  mokytis, kurti savo pasaulį. Šia tema pranešimą „Žydų gyvenimas LDK ir litvakų bendruomenės susiformavimas“ skaitys Klaipėdos universiteto istorijos mokslų daktaras Hektoras Vitkus.

Kol kas iki galo nėra aiškūs Rusnėje prieš keletą metų paminklu su Mahatma Gandi pagerbto Hermano Kalenbacho ryšiai su Žemaičių Naumiesčiu. Apie tai pranešimą „Kaip netikėtai gali prabilti istorija“ skaitys praeities tyrėjas Vytautas Toleikis. Tautinių bendrijų tarybos pirmininkas Daumantas Todesas atskleis mažai žinomus faktus apie žydų trėmimus į Sibirą XX a. pradžioje, ką išgyveno ši tauta carinėje Rusijoje. Plungiškis Eugenijus Bunka supažindins su litvakų „Atminties sodu“, kuris kuriamas norint priminti ir pagerbti iš įvairių Žemaitijos miestelių kilusius šios tautos gyventojus. Naumiestiškė gimnazistė Guoda Majutė supažindins su miestelio pastatais, kuriuos gyveno ir dirbo žydų tautybės žmonės.

Konferencijos dalyviai taip pat bus kviečiami padiskutuoti, kaip ateityje galėtų būti panaudotas (įveiklintas) miestelio centre esantis sinagogos pastatas. Panaikinus avarinę jo būklę, pastatas jau keletą metų be ryškesnės ateities stovi nenaudojamas.

  • Konferencijos pradžia – 10 val.
  • Vieta – Žemaičių Naumiesčio gimnazijos salė, Mokyklos g. 1, Žemaičių Naumiestis.
  • Rengėjas – Žemaičių Naumiesčio muziejus (Šilutės H. Šojaus muziejaus ekspozicija) su partneriais: Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Šilutės F. Bajoraičio bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialu. Galimybę konferenciją surengti sudarė – Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos, prisidedant Šilutės rajono savivaldybei bei Astos Leonavičienės įmonei. Kviečiame ir laukiame.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Kokių klaidų vengti renkantis IT paslaugų teikėją?

Laikas, praleistas bandant išsiaiškinti versle naudojamas technologijas, gali būti brangus. Todėl bendradarbiavimas su IT paslaugų teikėju įmonei gali atnešti daug naudos. Tokiu būdu savo dėmesį galite sutelkti į pagrindinius verslo poreikius, nešvaistydami laiko tam, kas galbūt nėra stiprioji jūsų pusė. IT paslaugų teikėjų yra daug. Tačiau ne visi gali patenkinti konkrečius jūsų verslo poreikius. Taigi, norėdami nepatirti nusivylimo, turėtumėte vengti šių pagrindinių klaidų. 1. Noras rasti pigiausią pasiūlymą Daugelis iš mūsų nepraleistų progos sutaupyti. Tačiau renkantis IT paslaugų teikėją, nereikėtų

5 patarimai, kaip sumažinti dantų jautrumą

Pajutus dantų jautrumą, nevalia į jį numoti ranka. Dažnai padidėjęs jautrumas praneša apie emalio pažeidimus. Tad ilgiau ignoruojant šį nemalonų jausmą, gali kilti rimtesnių komplikacijų. Įprasta, kad rimtesni natūralių audinių pažeidimai gydomi ilgiau ir sudėtingiau. Norint to išvengti, šiame straipsnyje pateikiame patarimų, kaip sumažinti dantų jautrumą ir galbūt užkirsti kelią su juo susijusioms problemoms. 1. Reguliariai lankykitės pas odontologą Kartais nemalonus jausmas kyla dėl pažeisto danties. Vizito metu profesionalus gydytojas odontologas gali aptikti pažeidimą ir šį išgydyti. Ėduonis ar kanaluose

Verslo pokyčiai – kada jų reikia?

Verslas nuolatos keičiasi ir vystosi. Todėl geras verslininkas yra tas, kuris numato pokyčius ir nedvejodamas juos priima. Žinoma, tai gali būti nelengva, ypač turint ribotus išteklius. Todėl nieko keisto, kad kai kurie verslininkai vengia pokyčių. Tačiau kartais jų tiesiog reikia. Į klausimą „kada?“ atsakome šiame straipsnyje. Kritinės situacijos Kiekvienam verslui anksčiau ar vėliau tenka susidurti su kritinėmis situacijomis: nuo finansinės krizės iki pasaulinės pandemijos ir net karo. Jų metu verslo pokyčiai būtini. Priešingu atveju rizikuojama patirti milžiniškų nuostolių ir netgi

Taip pat skaitykite