Pradinukai į mokyklas galėtų sugrįžti jau vasario pabaigoje

Vasario 1-ąją vykusiame Valstybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė išsakė poziciją dėl būtinybės kuo greičiau sugrąžinti pradinukus ir abiturientus į mokyklas.

„Planuojame, kad pradinukai gali galėtų grįžti į mokyklas dar vasario pabaigoje, po atostogų, tačiau tai taps realu tik tada, kai koronaviruso sergamumo rodiklis bus mažiau nei 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų dalis mažiau nei 10 proc.“, – po Valstybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje pirmadienį teigė J. Šiugždinienė.
„Planuojame, kad abiturientai galėtų sugrįžti į mišrų ugdymą, jeigu sergamumo rodiklis būtų mažesnis nei 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų ir teigiamų testų dalis ne daugiau nei 5 proc.“, – taip pat sakė ji.
Visgi ministrė pabrėžė, kad kol kas tai tik VESK posėdžio siūlymai, pasak jos, dar reikės sulaukti ir Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos rekomendacijų.
„Visgi norėčiau pabrėžti, kad tai, jog vaikai galėtų grįžti į mokyklas, viskas yra mūsų visų rankose. Priklausys nuo mūsų visų sąmoningumo. Ar tikrai elgsimės sąmoningai ir ar ta situacija bus tokia, kad atvejų skaičiai sumažės iki 200 ar 150“, – sakė ministrė.
J. Šiugždinienė taip pat vylėsi, kad ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų pedagogai bus vakcinuoti nuo COVID-19 per vasario mėnesį.
„Mokytojų vakcinacija jau prasidėjo, ir tikimės, kad mums eisis gerai, ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų, ir pradinio ugdymo įstaigų mokytojai labai tikimės, kad bus paskiepyti per vasario mėnesį. Taip pat svarstome ir apie testavimą“, – akcentavo ji.
Nors ministrė akcentuoja, kad mokytojų skiepijimasis nebus privalomas, tačiau viliasi, kad dauguma pedagogų vakcinuosis.
„Skiepijimasis nėra privalomas, aš manau, kad tikrai mes negalėtume drausti mokytojams dalyvauti ugdyme tiems, kurie nesiskiepija. Bet aš tikrai tikiuosi mokytojų sąmoningumo ir labai tikiu, kad tikrai dauguma mokytojų pasiskiepys“, – akcentavo ji.
J. Šiugždinienė pabrėžė, kad nuo sergamumo rodiklių labai priklausys ir egzaminų organizavimo detalės.
„Jeigu atvejų skaičiai mažės taip, kaip mes planuojame, ir galėsime sugrąžinti pradinukus ir abiturientus į mokyklą, tai nuo to taip pat labai priklausys sprendimai dėl brandos egzaminų tam tikrų detalių. Bet, kaip aš esu minėjus jau ne kartą, kad brandos egzaminai vyks“, – teigė ministrė.
„Mes jau priėmėme tam tikrus sprendimus dėl lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos atsisakymo, dėl nuotolinio kai kurių egzaminų dalių vykdymo. Tai mūsų galutiniai sprendimai turi būti priimti iki kovo 1 d.“, – pridūrė ji.
Gailė Jaruševičiūtė (ELTA)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Visi naujausi straipsniai

Turtui ir pajamoms deklaruoti – du mėnesiai

Apie 161 tūkst. Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių gyventojų, pernai laiku pateikusių pajamų deklaracijas,  susigrąžino per 33, 4 mln. eurų GPM permokų. 10,7 tūkst. šilutiškių iš viso susigrąžino beveik 2 mln. eurų. 2021 m. kovo 3 d., Klaipėda. Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, jog Mokesčių inspekcija į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) perkėlė duomenis iš trečiųjų asmenų ir daugiau nei 2,3 mln. gyventojų jau gali teikti tikslias ir kokybiškas pajamų deklaracijas, iš kurių 1,74 mln. tai

Ūkininkai gali teikti dokumentus lengvatoms 

ESO ūkininkams primena apie galimybę 2021 metais pasinaudoti taikomomis lengvatomis: ūkininkai gali naudotis jiems Elektros energetikos įstatyme numatyta lengvata galios dedamajai ar buitiniams klientams numatytais elektros tarifais. Pateikę dokumentus, ūkininkai gali rinktis mokėti už galios dedamąją tik tris mėnesius ir už elektrą atsiskaityti pagal buitiniams klientams taikomas elektros kainas.  jei Jūsų žemės valdos ekonominis dydis (EDV) yra daugiau nei 0 ir lygus arba mažesnis nei 14, ir visų gautų pajamų iš žemės ūkio veiklos dalis procentais sudaro daugiau kaip 50

Ką reikia žinoti perkant papuošalus internetu?

Nekyla jokių abejonių, kad papuošalai – viena svarbiausių mūsų įvaizdžio detalių. Juos naudodami, ne tik išgryninsime kuriamą įvaizdį, bet ir atskleisime savo asmenybę. Tad nieko keista, kad įvairūs papuošalai yra viena dažniausiai įsigyjamų prekių. Siūlomą puikų būdą tiems kurie svajoja greitą bei patogiai įsigyti papuošalų – pirkite el. interneto parduotuvėje https://minimaltouch.lt/ . Kad išsirinktumėte labiausiai tinkamus ir visus lūkesčius pateisinančius papuošalus, atkreipkite dėmesį ir į šiuos patarimus. Svarbu dydis Internetinės parduotuvės parduodamus papuošalus pateikia aukštos kokybės nuotraukose ir būtent jos

A. Merkel pasveikino M. Gorbačiovą 90-mečio proga

Berlynas, kovo 2 d. (dpa-ELTA). Buvęs Kremliaus šeimininkas Michailas Gorbačiovas savo 90-ojo jubiliejaus proga antradienį sulaukė sveikinimų iš viso pasaulio. Vokietijos kanclerė Angela Merkel ne tik pasveikino jį su gimtadieniu, bet ir padėkojo jam už jo politinius pasiekimus. „Pasinaudosiu jūsų diena, kad dar kartą padėkočiau jums už asmeninį indėlį taikiai užbaigiant Šaltąjį karą bei suvienijant Vokietiją“, – sakoma A. Merkel sveikinime M. Gorbačiovui. „Vokietija nepamirš svarbaus jūsų indėlio į taikų suvienijimą, kaip ir nuolatinių jūsų asmeninių pastangų siekti draugiškų santykių

Taip pat skaitykite