Pradinukai į mokyklas galėtų sugrįžti jau vasario pabaigoje

Vasario 1-ąją vykusiame Valstybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė išsakė poziciją dėl būtinybės kuo greičiau sugrąžinti pradinukus ir abiturientus į mokyklas.

„Planuojame, kad pradinukai gali galėtų grįžti į mokyklas dar vasario pabaigoje, po atostogų, tačiau tai taps realu tik tada, kai koronaviruso sergamumo rodiklis bus mažiau nei 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų dalis mažiau nei 10 proc.“, – po Valstybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje pirmadienį teigė J. Šiugždinienė.
„Planuojame, kad abiturientai galėtų sugrįžti į mišrų ugdymą, jeigu sergamumo rodiklis būtų mažesnis nei 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų ir teigiamų testų dalis ne daugiau nei 5 proc.“, – taip pat sakė ji.
Visgi ministrė pabrėžė, kad kol kas tai tik VESK posėdžio siūlymai, pasak jos, dar reikės sulaukti ir Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos rekomendacijų.
„Visgi norėčiau pabrėžti, kad tai, jog vaikai galėtų grįžti į mokyklas, viskas yra mūsų visų rankose. Priklausys nuo mūsų visų sąmoningumo. Ar tikrai elgsimės sąmoningai ir ar ta situacija bus tokia, kad atvejų skaičiai sumažės iki 200 ar 150“, – sakė ministrė.
J. Šiugždinienė taip pat vylėsi, kad ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų pedagogai bus vakcinuoti nuo COVID-19 per vasario mėnesį.
„Mokytojų vakcinacija jau prasidėjo, ir tikimės, kad mums eisis gerai, ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų, ir pradinio ugdymo įstaigų mokytojai labai tikimės, kad bus paskiepyti per vasario mėnesį. Taip pat svarstome ir apie testavimą“, – akcentavo ji.
Nors ministrė akcentuoja, kad mokytojų skiepijimasis nebus privalomas, tačiau viliasi, kad dauguma pedagogų vakcinuosis.
„Skiepijimasis nėra privalomas, aš manau, kad tikrai mes negalėtume drausti mokytojams dalyvauti ugdyme tiems, kurie nesiskiepija. Bet aš tikrai tikiuosi mokytojų sąmoningumo ir labai tikiu, kad tikrai dauguma mokytojų pasiskiepys“, – akcentavo ji.
J. Šiugždinienė pabrėžė, kad nuo sergamumo rodiklių labai priklausys ir egzaminų organizavimo detalės.
„Jeigu atvejų skaičiai mažės taip, kaip mes planuojame, ir galėsime sugrąžinti pradinukus ir abiturientus į mokyklą, tai nuo to taip pat labai priklausys sprendimai dėl brandos egzaminų tam tikrų detalių. Bet, kaip aš esu minėjus jau ne kartą, kad brandos egzaminai vyks“, – teigė ministrė.
„Mes jau priėmėme tam tikrus sprendimus dėl lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos atsisakymo, dėl nuotolinio kai kurių egzaminų dalių vykdymo. Tai mūsų galutiniai sprendimai turi būti priimti iki kovo 1 d.“, – pridūrė ji.
Gailė Jaruševičiūtė (ELTA)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Per Jonines savo vardadienį mini daugiau kaip 60 tūkst. žmonių

Birželio 24-oji ypatinga dideliam būriui Lietuvos gyventojų – daugiau nei 63 tūkst. Jonų, Janinų, Jonių ir kitų panašių vardų savininkų švenčią savo vardadienį.  Gyventojų registro duomenimis, Lietuvoje šiuo metu gyvena 27 tūkstančiai Jonų ir 21,5 tūkst. Janinų. Vardą Ivan turi 4,3 tūkst. gyventojų, Žanų turime beveik 1,7 tūkst. Ivanų – nepilnus 1,1 tūkst. Jonės vardu pavadintos 459 moterys, Jano – 324, Žano – 213 vyrų. Be to, daugiau nei 7 tūkst. asmenų turi du vardus, kurių bent vienas yra Jonas

Policijos pareigūnai per savaitę išaiškino 20 neblaivių vairuotojų

Vienas iš būdų, kuriuo siekiama sutramdyti neblaivius vairuotojus – griežtesnė atsakomybė. Vis tik tikinčių, kad net išgėrę jie yra „puikūs“ vairuotojai, ir kad policijai neįklius, pasitaiko ne vienas. Birželio 16–22 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami gerinti eismo saugumą Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, vykdė neblaivių vairuotojų  kontrolę. Pareigūnai įvairiose vietose stabdė transporto priemones ir alkoholio kiekio matuokliu tikrino vairuotojų blaivumą. Reido metu policijos pareigūnai sustabdė 943 transporto priemones. Išaiškinta 11 neblaivių vairuotojų. Pareigūnai tikrino ir

Paparčio žiedo ieškos ir finansiniai sukčiai. Nepraraskite budrumo!

Daugumai kasdienių veiklų persikėlus į skaitmeninę erdvę, nemažėja pranešimų apie finansinius sukčius. Įmonių vadovais, bankininkais, bičiuliais bei įsimylėjėliais apsimetantys asmenys stengiasi apgaulės būdu išvilioti svetimus pinigus arba jautrią informaciją, iš kurios vėliau būtų galima pasipelnyti. Lietuvos bankų asociacija (LBA) primena, kad sukčiai laisvadienių neturi, todėl gyventojai turėtų nuolat išlikti budrūs ir atidūs. Anot LBA prezidentės dr. Eivilės Čipkutės, nors Lietuvoje veikiantys bankai nuolat diegia išmanias saugumo sistemas ir vidinius nusikalstamos veiklos atpažinimo procesus, nusikaltėliai taip pat nesnaudžia ir sugalvoja naujų

Ar konteinerių nuoma reikalinga paslauga žmonėms?

Žmonėms dirbantiems prie statybų, ypač tiems, kurie statosi namą ir reikia atvažiuoti iki statybų vietos nemažą atstumą, mąsto, kur galėtų sudėti visus įrankius ar daiktus, kurie reikalingi statyboms. Tuomet dažniausiai žmonės ieško internete informacijos ir idėjų. Su tuo susidūrusieji sako, jog geras variantas išsinuomoti konteinerį, kuris pritaikytas viskam: laikyti daiktams, įvairioms statybinėms medžiagoms ar net gyventi. Yra konteinerių, pritaikytų ir šiukšlėms, likusioms po statybų. Tokia paslauga pasinaudojusieji tikina, jog ši paslauga yra viena iš geriausių nenorint visų daiktų ir įrankių

Taip pat skaitykite