Poros milijonų vertės projektas buriuotojams

Žinią apie buriuotojų mokymų bazę Pamaryje antradienį spaudos atstovams pranešė Savivaldybės vadovai tradicinėje spaudos konferencijoje. Šį kartą susitikime dalyvavo Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Tradiciniame susitikime su spaudos atstovais dalyvavo (iš kairės) Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Mokys buriuoti
Administracijos direktorius Sigitas Šeputis pranešė, kad pateikta paraiška bendram Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos projektui „Baltijos vandens sporto centras“. Jį įgyvendintų Šilutės rajono savivaldybė ir jos partneriai iš Vokietijos bei Lenkijos. Projektas truktų trejus metus.
Jį įgyvendinant norima sukurti infrastruktūrą ir įsigyti priemonių mokymuisi buriuoti tiek sveikiems, tiek neįgaliems žmonėms. Šilutėje buriavimo centrus planuojama rengti Kintuose ir Minijos kaime.
Būtų įsigyta 10 mažųjų „Optimista“ klasės jachtų, 2-3 neįgaliesiems pritaikytos jachtos, 2 gelbėtojų kateriai, 10 jėgos aitvarininkams ir burlentininkams reikalingų įrangos komplektų, 40 gelbėjimosi liemenių. Būtų tvarkoma prieplauka Kintuose.
Tiesa, ši 1-2 milijonų vertės projekto paraiška dar bus tikslinama.
Pasibaigė miesto ženklo konkursas
Pasibaigė Šilutės miesto ženklo idėjų konkursas. Jį laimėjo projektinis pasiūlymas, kur miesto ženklu siūloma stilizuota burė, forma ir spalvomis panaši į Šilutės herbą. Šio pasiūlymo autoriai – šilutiškiai Augustė Bujokaitė ir Giedrius Bujokas. Antra vieta paskirta kintiškiui Romui Tarvydui (projektas su švyturiu). Trečios vietos neskirta.
Pasak Šilutės rajono mero Vytauto Laurinaičio, dabar reikės apsispręsti, kur šiuos ženklus statyti. Ar tik prie krašto reikšmės kelių, vedančių į Šilutę, ar prie visų.
Priklausomai nuo ženklų skaičiaus priklausys ir jų įrengimo išlaidos. Pagaminti vieną ženklą gali kainuoti apie 11 tūkst. eurų, dar apie 1,5 tūkstančio atsieitų ženklo pastatymas. Tebesitęsia konkursas dėl ženklų, nurodančių atstumą nuo Šilutės rajono savivaldybės iki užsienio partnerių savivaldybių. Tokie ženklai būtų statomi žiedinėse eismo sankryžose.
Paminklas Jurgiui Šauliui
Kovo pradžioje įvyko susitikimas dėl paminklo Jurgiui Šauliui statymo Švėkšnoje. Jame dalyvavo administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis. Jis pasakojo, kad iš pradžių paminklą signatarui buvo planuota statyti Švėkšnos turgaus aikštėje. Tačiau nuspręsta, kad ši vieta nėra tinkamiausia šiam tikslui.
Pasitarus su Švėkšnos bendruomenės, Savivaldybės ir Kultūros paveldo departamento atstovais, nuspręsta, kad paminklas J. Šauliui bus statomas toje vietoje, kur dabar stovi medinis paminklas knygnešiams. Siekiant atlaisvinti vietos, medinis paminklas knygnešiams ir autobusų stotelė bus perkelti nuošaliau. Pateikta sąmata. Savivaldybės indėlis sudarytų apie 58 tūkst. eurų. Likusią dalį tikimasi gauti iš Kultūros ministerijos ir rėmėjų.

Šilutės miesto ženklo idėjos konkursą laimėjo šis projektinis pasiūlymas.

Socialinė parama
Meras papasakojo apie pasitarimą su socialiniais ir vaikų teisių apsaugos darbuotojais. Jų metu aptarta vaikų paėmimo iš smurtaujančių šeimų ne darbo laiku tvarka. Sutarta, kad pirmoji į smurto vietą atvykusi policija, prireikus paimti vaikus, iškviestų socialinius darbuotojus, o šie savo ruožtu galėtų prašyti, kad jiems talkintų Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai.
Pasak mero, tokia tvarka nustatyta, kol nėra patvirtinta vieningų taisyklių. V. Laurinaitis paminėjo „Gilių“ bendruomeninių globos namų atidarymą Švėkšnoje. Jis sakė, kad bus siekiama iš Saugų globos namų iškraustyti tris šeimynas, kad vaikai galėtų augti panašioje, kaip įprastinės šeimos aplinkoje.
Ataskaitos, planai ir projektai
Rajono vadovai pasidžiaugė, kad pristatant metų veiklos ataskaitas, jos buvo sutiktos palankiau, negu, pavyzdžiui, prieš trejus metus. Žmonės reiškė mažiau nepasitenkinimo ir priekaištų valdžiai, teigiamai vertino padarytus darbus.
Deja, nedžiugina kelių remonto reikalai. Nors dar žadama tartis su kelių direkcija, panašu, kad keliai Šilutė – Minijos kaimas, Šilutė – Žemaičių Naumiestis, kelio į Saugas atkarpa taip ir liks neremontuoti, nors ankstesnė valdžia tai buvo pažadėjusi. Kita vertus, pajudėjo naujo autobusų parko projektavimo darbai. Autobusų parką tikimasi įrengti jau gruodžio mėnesį, po to bus statoma naujoji autobusų stotis ir prekybos centras.
Nuspręsta Hermano Zudermano muziejaus ekspoziciją Macikuose perkelti į Hugo Šojaus muziejaus patalpas Šilutėje. Macikuose, H. Zudermano šeimos name, lieka du Savivaldybei priklausantys kambariukai ir tualetas.
Su kelių direkcija tariamasi dėl autobusų stotelės – paviljono, kur būtų informacija apie H. Zudermaną, įrengimo.
Vis dar tikimasi, kad atsiras apžvalgos bokštas Rusnėje ir 900 metrų takas iki jo. Taupumo sumetimais atsisakoma rengti gamtos mokyklą Nemuno deltos regioninio parko direkcijos pastate.
Neaiškus ir būsimo sporto komplekso statybos finansavimas. 205 tūkst. eurų, iš kurių pusę skyrė Savivaldybė, jau investuota į projektavimo darbus, dar 70 tūkst. eurų išleista pastatams pirkti.
Kas toliau? Nežinia…Sumanymui, kad visos Šilutės sporto šakos būtų sutelktos vienose patalpose, pritaria visi, bet lėšų sporto komplekso statybai neskiria. Jų žadama nebent kitais metais.
„Bijome, kad tai netaptų amžinais pažadais, kaip su estakada… Jeigu kitais metais skirtų visą reikiamą sumą, o šiemet negautume nieko, toks variantas visai tinkamas“, – guodėsi Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.
Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite